sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

ACS knihovnička

Úvodní slovo k rubrice

29.01.2006

Vítejte v jedinečné sparťanské knihovně, kde by se postupně měly objevit všechny knižní publikace, které mají společné téma SPARTA. V budoucnosti by se měly tyto virtuální poličky na webovém prostoru zaplnit hráčskými biografiemi, statistickými publikacemi, historii mapujícími knihami a dalším zajímavým čtením o těchto knížkách. Právě na tomto místě naleznete nejen základní údaje o jednotlivých knihách ale hlavně recenze na jejich obsah či zajímavé postřehy ostatních čtenářů o dané publikaci. Právě otvíráte dveře knihovny,udržujte tedy čistotu a pořádek a nerušte ostatní čtenáře hlukem. Forever ACS!

HÓÓÓNZA BERGER aneb jinak to nevidim

Canizares 02.11.2012

Knížka, která by neměla chybět v žádné sparťanské rodině. Už proto, že je o bohovi letenského stadionu a fanoušků - legendě a ikoně Sparty 80-tých let Honzovi Bergerovi.

Dva nula – dobrej výsledek a nyní i nový film

Kromě knih patří do ACS knihovničky bezesporu i filmy týkající se nějakým způsobem Sparty. Jedním z nich je dokument Dva nula s premiérou v říjnu 2012, který vznikl u příležitosti ligového derby. Přečtětě si recenzi na tento snímek i článek s více informacemi o vzniku.

Bláža - moje pravda

soty66 30.07.2012

Otevřená zpověď bývalé sparťanské jedničky a gólmana reprezentace. Legenda Sparty Jaromír Blažek napsal knihu, kterou by si neměl nechat ujít žádný fanoušek fotbalu a už vůbec ne příznivec Sparty. Na knize se podílel i novinář Milan Macho a dle mého názoru se jedná o velice povedené dílo. V našich končinách nejsme zvyklí na takovou otevřenost a čtenář se dozví spoustu věcí ze zákulisí našeho fotbalu, sparťanské kabiny.....

To jsem já, Franz!

Starej Homolka 21.11.2008

František Straka. Jméno ze sparťanské historie i současnosti, které díky jednomu období svého fotbalového života vzbuzuje různé pocity a vyvolává protichůdné názory, či dokonce vášně. Hráč, kterého není třeba díky jeho nezapomenutelné a poctivé hře nikterak sparťanským fanouškům představovat. Trenér, kterého není nutné ani dlouze charakterizovat. V obou svých dosavadních rolích se zapsal celkem jednoznačně. Právě František Straka se stal v roce 2008 dalším z řady nezapomenutelných postav, které prošly naším milovaným klubem a rozhodly se o svůj fotbalový život podělit se svými příznivci. A je to jedině dobře. Jen málo ze sparťanských fanoušků by si nechtělo přečíst o někom, kdo oblékal rudý dres. Minimum z nás by se nechtělo dozvědět něco ze zákulisí letenských tribun, nahlédnout alespoň na chvilku do kabin, zprostředkovaně opět prožívat slavné chvilky či poodkrýt oponu utajených příběhů.

Double!

Mildouch 31.07.2007

Po ročním půstu dokázali borci v rudých dresech vrátit na Spartu titul pro mistra ligy a jako bonus přidali i český pohár. Společně s nimi navíc dokázali své vítězství obhájit i naše holky a hokejisté, takže si náročný fanoušek více přát nemohl. Bylo tedy jen otázkou, jak moc dokáže naše vedení marketingově využít tohoto úspěchu, když mnohokrát hlásalo, že si nesmírně váží divácké podpory. Povinné vydání limitované edice několika triček a hlavně jejich (ne)dostupnost vzbuzovala spíše rozpaky, naštěstí se tyto chyby tentokrát neopakují. Omlouvám se tímto za trochu rozvláčnější úvod, ale stejně jako mnozí další si nesmírně cením trofejí z minulé sezóny a rád bych měl doma nějakou pěknou připomínku, kterou tato publikace splňuje vrchovatě. Karel Felt nám tedy před startem nové sezóny představuje svou novou knihu s prostým a výstižným názvem „Double!“. Doplňující podtitul by byl jen zbytečným nošením dříví do lesa. Co všechno tedy v knize najdeme? Kromě úvodníha slova vedení klubu, přehled všech ligových utkání, vystoupení v českém poháru a jako přídavek i již ne tak vydařené tažení pohárovou Evropou. To vše samozřejmě doplněné o spoustu barevných fotografií. Pochopitelně nemohou chybět ani profily našich hráčů. Milým překvapením pak je také krátké připomenutí titulu našich holek a část knihy je věnována i mládeži. Závěr pak tradičně obstarává nezbytná statistická příloha.

Šoumen v kopačkách

Starej Homolka 03.03.2007

V roce 2004 vychází o tehdy teplickém fotbalistovi a špílmachrovi Pavlu Horváthovi kniha. Přesněji řečeno, píše ji vlastně sám o sobě. Leccos má v té době z fotbalového i osobního života za sebou a tak proč se o to nepodělit se svými fotbalovými fanoušky. Pravděpodobně i pod dojmem skutečnosti, že nejlepší roky s míčem erbu měl v té době skoro za sebou, rozvíjí své typické vyprávění. Tušit, že kariéra nabere ještě jeden exotický směr a bude pokračovat do rudého dresu, možná by nějaké to léto s vyprávěním ještě posečkal. A přihodil pak do placu něco navíc. Rozhodně by to nebyla nuda!Ač se jedná o autobiografické dílo, tak čtenář není zavalen nudnými faktickými výčty či jinými „zívajícími“ stránkami. Naopak již od prvních vět je plynule vyprávěn příběh jednoho obyčejného kluka s neobyčejným fotbalovým talentem. O klukovi , který zbožňuje kožený nesmysl a především humor v každé jeho podobě. Ostatně i samotný název knihy všelicos napoví.

SPARTA, můj život

Starej Homolka 02.07.2006

Sparta, můj život. Tento výstižný název zvolil pro svou autobiografickou knihu nyní již bývalý letenský obránce a jedna z ikon našeho týmu 90-tých let minulého století, ale troufám si říci, že i jedna z velkých postav celé klubové historie Sparty, Jiří Novotný. Jiný název a tím zároveň i vyjádření svého vztahu ke Spartě při pohledu na jeho fotbalovou kariéru a při čtení řádků této knihy snad ani lépe zvolit nemohl. Jak již bylo řečeno, publikace je víceméně autobiografickým dílkem, ve kterém populární „Ferry“ za tiché podpory spoluautora novináře Karla Felta vypráví o své fotbalové kariéře, která v roce 2003, kdy byla knížka publikována, nebyla zdaleka u konce. Nepatrný prostor a slovo v ní však dostávají i rodiče a dokreslují tak svými postřehy jeho fotbalové začátky. Sám autor pochopitelně vzpomíná na své první fotbalové krůčky i svůj dětský sen o Spartě, která mu byla prakticky předurčena již od samotného narození a věnována jako krásný dárek do kolébky. Další část knihy se dělí dle jednotlivých sezón a je v ní popsána postupná přeměna střídajícího mladíčka ke stálému členu kádru až k nepostradatelnému kameni letenské sestavy a rekordmana v počtu získaných ligových titulů.

40 let v hledišti Sparty (zpověď fotbalového fanouška)

Starej Homolka 29.01.2006

Tuto knihu napsal neprofesionál - jeden z nás, fanoušků Sparty, což z ní na knižním trhu dělá doslova unikát. Pokud je nám známo, tak zatím žádný jiný fotbalový fanoušek se v naší zemi do podobného díla nepustil. Brzy si také na těchto místech budete moci přečíst recenzi. Zatím se svolením samotného autora (tímto ještě jednou děkujeme) uvádíme text z úvodního slova a záložky knihy, ve kterém se s dílkem i autorem včetně osvětlení důvodů tohoto jeho počinu blíže seznámíte. Můžeme ještě prozradit, že nám autor dal souhlas k uvedení několika pasáží této knihy, které se na tomto webu budou postupně taktéž objevovat. Těšit se můžete i na několik ukázek z nové verze publikace (rozšířená o posledních 10 let) , na jejíž dopsání se pracuje a jejíž vydání se plánuje na rok 2007.  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 1

zápasy: 5
góly: 3
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 6

zápasy: 5
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Kanga Guélor

známka:

5 4

zápasy: 5
góly: 2
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Drchal Václav

známka:

5 3

zápasy: 2
góly: 30
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

5 3

zápasy: 4
góly: 3
ž. karty: 7
č. karty: 0

1.  zbarda  zbarda  124

2.  radamell  radamell  116

2.  FVL  FVL  116

4.  recchi  recchi  110

5.  DAPDO  DAPDO  108

5.  Wega  Wega  108

7.  mufety  mufety  105

8.  SpartanAdam  SpartanAdam  103

9.  alf1  alf1  101

9.  teddy  teddy  101

11.  vapno23  vapno23  100

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama