Redakce | 23.08.2021 16:20

Diskutuj a zůstaň člověkem

Naším cílem je mít na spartaforever.cz, jeho fóru a v komentářích pod články alespoň trochu kultivovanou diskuzi. Jasně, nejsme v divadle, ale v takové naší virtuální fotbalové hospodě. A ta je přeci jen trochu a někdy více specifická. Přesto bychom zde rádi udrželi prostředí, kam se dá s radostí chodit a klábosit, někdy třeba jen číst a pozorovat, jindy vyjádřit názor, dozvědět se něco nového, probrat drby a občas se samozřejmě i o některých tématech trochu pohádat. Rádi bychom tedy požádali asi jen o jedno jediné – přispívejte a diskutujte, ale zároveň zůstaňte civilizovanými lidmi.

Proč mažete? Proč nemažete?

Web a iniciativa Sparta Forever jsou ve všech oblastech postavené na dobrovolnosti fanoušků Sparty, aktivitě a ochotě jednotlivců i skupina a jejich času a nadšení. Nejsme a nikdy nebudeme profesionální server. Tak to funguje i v rámci našeho fóra a komentářích pod články. Několik sparťanů z místnosti Kapříci má práva mazat nevhodné příspěvky registrovaných návštěvníků. My jsme za jejich ochotu, čas a trpělivost držet komentáře pod články a fórum Sparta Forever v nějakých mezích kultivované diskuze neuvěřitelně rádi. Mnohdy je to totiž fakt za trest brodit se těmi příspěvky. A to nemluvíme o množství. Plně těmto sparťanům v mazání důvěřujeme.

Zároveň je taky jasné, že co by jeden nechal, tak druhý smaže. Někdy se tak může mazat nevyváženě. Některým se může i zdát, že jdeme někomu na ruku. Nejdeme. Jen zkrátka nemáme k dispozici armádu adminů, kteří by tu drželi služby a uhlídali vše a vždy. Mnohdy se tak třeba promazává i zpětně. Někdy na upozornění, nebo třeba i vlastní žádost autorů příspěvků. Chápeme emoce. O to více si ceníme, když pak zafunguje sebereflexe. Tou nám také pomáháte. Hlavně tedy před tím, než odešlete příspěvek. Tak takhle nějak to je. Zároveň věříme, že mažeme výjimečně a jen to nejnutnější.

Co mažete? Jaká jsou pravidla?

Slovníček povolených výrazů a frází nemáme. Ani seznam těch nepovolených. Snažíme se uplatňovat selský rozum, empatii, nadhled a obecná pravidla slušného chování. Ano, i tady to může mít každý mazač hozené jinak. Tak to ale je. Nejsme a nebudeme dokonalí. Co však může být mezi důvody, proč některé příspěvky mažeme? A jaká pravidla po vás chceme dodržovat?

1. Nehrát si na Jirku Lálu. Nevkládat článek, nebo jeho část, které jste obšlehli z jiných internetových stránek. Zároveň nekopírovat z placených částí jiných webů. Nejen, že se to nemá, ale co více, my pak od jejich redaktorů a majitelů dostáváme emaily s výhrůžkami a strašením. A to nás trochu otravuje. Stane se tedy to, že vám nejen příspěvek smažeme, ale při opakovaném zlobení vám učet i zablokujeme.

2. Stopku u nás mají odkazy na některé žumpy. Myslíme, že ty rádobyweby jsou všeobecně známé.

3. Vulgarity, nadávky, zákonům odporující příspěvky, nevhodné komentáře, urážky klubu, hráčů…a tak dále a tak dále..touhle cestou na fóru fakt ne. Osobní animozity mezi sebou si také vyřizujte mimo web a fórum, sem to nepatří, neurážejte se, nedehonestujte se a nenapadejte se navzájem. Takové příspěvky zmizíkujeme.

4. Nemáte na fóru místo, pokud patříte mezi chrliče a generátory změti slov, které postrádají smysl, jsou nesrozumitelné a vůbec působíte dost zmateně. Raději vám tedy příspěvky mažeme a někdy pro jistotu blokujeme i váš účet. Tak postupujeme i v případech, kdy kromě množství slov chrlíte takto kulometně i samotné příspěvky. Prostě spamaři a internetoví blázni pryč!

5. Z této virtuální hospody rovnou vyvádíme ty, kteří zde tak nějak otravují vzduch.

6. Na fórum také nepatří příspěvky, které jsou z jakéhokoliv pohledu citlivé. Mohou se týkat jiných diskutérů, Sparty, jednotlivých hráčů, nebo kohokoliv dalšího.

7. Do fóra nepatří reklamní a komerční sdělení.

8. Prosíme, vynechte politiku a politická témata, k tomu si určitě najdete jiné vhodné platformy. Toto budeme ihned odstraňovat, bez pardonu. Jsme všichni sparťané, to nás spojuje, bez ohledu na to, jakému "klubu" apod. v politice fandíme a nebudeme se kvůli tomu hádat a jitřit emoce.

Co napsat závěrem. Náš vztah s diskutujícími na fóru spartaforever.cz máme a chceme mít založený především na důvěře a slušnosti. V této virtuální fotbalové hospodě je tak vítán každý, kdo v ní nedělá bordel. Respektujeme a ctíme svobodu projevu a pestrost názorů, ale ve finále je to naše hřiště, které má svých pár pravidel a zákonitostí výše. Díky, že většina z vás jim rozumí. Pokud se vám to nelíbí, nikdo vás zde násilím nedrží.

Potvrzení

Registrací na webu Sparta Forever potvrzujete, že se budete řídit nejen pravidly výše, ale i plně odpovídáte za obsah svých příspěvků. Návštěvník webu je povinen zajistit, aby obsah příspěvků a jeho aktivity byly v souladu se zákony a právním řádem České republiky a aby nenarušovaly dobré mravy a/nebo veřejný pořádek. Provozovatel webu nenese žádnou odpovědnost za obsah příspěvků návštěvníků. Zároveň si vyhrazuje právo odstraňovat příspěvky návštěvníků a/nebo jim zamezit přístup, pokud nedodržují výše uvedená pravidla, nebo nejsou v souladu se zákony a právním řádem České republiky, narušují dobré mravy a/nebo veřejný pořádek, a to i bez předchozí výzvy k nápravě a bez náhrady.

Redakce | 23.08.2021 16:20