Gaginek | 05.01.2021 12:28

O Zdeňku Lhotákovi a jeho "angažmá" ve Spartě, jsem se poprvé dověděl v souvislosti s výstavou, kde na unikátních fotografiích zachycoval dění kolem Sparty koncem sedmdesátých a v osmdesátých letech minulého století. Tato mi sice ještě z různých důvodů unikla, ale když jsem o něco později zaregistroval zájem o jejich publikování v knize prostřednictvím peněžní sbírky na Hithitu, věděl jsem, že tuto jedinečnost si již nesmím nechat ujít. Zvláště proto, že tohle dílo se přesně časově shoduje s počátkem mého cestování za Spartou. A vzpomínky na začátky jsou vždy ty nejhezčí :-) Pak už stačilo jen napsat Ježíškovi a čekat, čekat, čekat a v ten, pro většinu lidí u nás nejkrásnější večer, se konečně dočkat :-)

No a skutečnost v tomto případě opravdu překonala očekávání. Kniha obsahuje fotografie nejen z dění na trávníku, ale i momentky z kabin, autobusů, letadel a dokonce i ze soukromí našich slavných plejerů a členů realizačních týmů. A do toho, a na to jsem se těšil úplně nejvíc, i spoustu snímků, týkajících se fanouškovské scény. Někteří se tam určitě najdou :-). Nejen jim, ale i spoustě dalších, je pak potřeba složit hold, protože i díky jejich finančnímu příspěvku, mohl tento skvost vzniknout. Jména dárců jsou pak i spolu s poděkováním, uvedena na čestném místě v závěru knihy. Všechno to doplňuje text Tomáše Poláčka, dále pak vzpomínky a komentáře fotbalistů, trenérů i fanoušků, k většině fotografií.

Prostě, kdo ještě nemá, prohloupil a doporučuju, co nejdříve tenhle prohřešek napravit. I když se sháněním už může být dost problém. Fakt to ale stojí za to.


Gaginek
Tenkrát na Spartě
fotografie Zdeněk Lhoták
text Tomáš Poláček, Tomáš Pospěch (ed.)
vydalo nakladatelství KANT v Praze 2020
Co se aktuálně děje a co číst dál na našem webu?

Vyzpovídali jsme předsedu Fan Clubu Sparta Sváťu Kunerta

Povídali jsme si se sparťanskou fotbalistkou Irenou Martínkovou

Sedmi hráčům končí v létě smlouvy. Kdo odejde?

Vánoční přání a vzkaz od Sparta Forever

Hon na čarodějnice, aneb Bobligové mezi námi

Gaginek | 05.01.2021 12:28 Vstoupit do diskuze
0