majk | 23.04.2024 07:13

Další týden za náma a k titulu je zase o něco blíž. Tak je to správné, tak to má být.

Co bylo

Evropské poháry

Fiorentina-Plzeň


Viktorka to odkopala jak Real Madrid. Jen ke šťastné tečce chybělo ještě docela dost minut. Plzeň to tam odehrála hodně na morál, o fotbale se ale moc mluvit nedá. Snad jen Jedlička byl opět naprosto fantastický. Po přísném vyloučení Cadua už to byla jen otázka času. Nemůžu si pomoct, červená obhajitelná, ale že by žlutá byla závažný omyl, který musí napravovat video, to si teda opravdu nemyslím. Na druhý straně by to neřešil, Taloši jsou prostě silnější pes. Na jaře s nima Slávie s Plzní dostali 3 redky za 4 zápasy…….

Liga

Sparta – Baník


Zápas jsem skoro celý neviděl, dorazil jsem domů krátce po snížení Baníku na 4:3. Ale nehty jsem si nekousal, dovedlo se to do konce celkem v pohodě. Jasně, člověk by čekal, že z vedení 4:1 vytěžíme lepší výsledek. Ale co, bodíky doma. A líbí se mi myšlenka, že by to mohlo kluky nakopnout podobně jako loni málem prosrané vedení ve Zlíně. Jsem rád, že se konečně zase prosadil Kuchtič. Snad nás potěší ještě dalšíma kravinama při oslavách. Víc než Haaland se mi líbilo zahození Birmy. Ten kluk je poklad. První gól vykouzlil z ničeho, Kuchtovi třetí vyloženě vnutil. A Šulo dal taky moc pěknýho góláka.

Ostatní zápasy

Nemůžu nezačít zápasem v Edenu.


Náš ústav se vám mými ústy co nejsrdečněji omlouvá za toto politováníhodné nedopatření, ke kterému dochází maximálně jednou za deset let! Nějak takhle Tvrdík litoval postupu svého týmu v domácím poháru proti Zlínu. A začal lobbovat za video a kalibrovanou čáru. (Je nám to líto. Slavia se Zlínu omluvila za skandální sudí a na pohár chce video)

Uběhlo pár let a Slávie dává jasnou branku z ofsajdu, možná dvojnásobného. Experti neviděj nohu obránce, ale kalibrovaná čára by to podle nich vyřešila. Komise jako vždycky vše opět přikryla....Hraniční situace. Příští sezona bude šílený maso, jestli ze sebe zase necháme dělat mlčící voly, bude to neskutečně těžký. Ačkoliv jestli si matláci potřebujou pomáhat k domácím remízám, není se moc čeho bát. Rok se připomínaj správně odpískaný penalty v loňském závěru sezony, letošní podzimní vzala voda a Jindra Kšilt brojí za to, aby o titulu nerozhodovaly penalty. Ofsajdy ale asi nevaděj. A to, že u videa ofsajd neviděl jistý Petřík, teda ten co Slávii protlačil přes Zlín, je taky jen souhra okolností. Inu svět je malý a o náhody v něm není nouze. Slávie v zápase dominovala, jenže neproměnila šance a roztřásla se jí kolena. Pak si vzali volno při standardce, následně stomilioňák daroval Zifčákovi míč a volnou cestu k Staňkovi. Nakonec to charakteři ještě srovnali, ale to bylo vše. Jejich nespokojenost s kádrem, trenérem, možná i maskotem by mohla Lufttwittera donutil k akcím….Moc bych si to přál, ten tým běžců na fotbalisty nepředěláš za tejden a pokud se zbavěj Kšilta a budou chtít hrát fotbal, nebude se s nima dát příští rok počítat. Tak blbej asi není ani Tvrdík, ale může překvapit. Nebo odstoupit....

Aby komise nebyla za úplný kretény, hodila přes palubu aspoň Adámkovou. Frajerce asi došel lak na nehty a nudila se tam. Asi se nudili i fanoušci, tak jim tam hodila zápletku. Docela by mne zajímalo, kde nechal Pechanec koule, že si nechal nabulíkovat takovou ptákovinu. Třeba jen vsadil na redku....Repreasistent doklopýtal s Klokanem do skupiny o udržení a bod z Karviné ještě prodává jako úspěch. Chápu rozhořčení Karviné, že z vedení a přesilovky neurvala všechny 3 body. Tyhle dva můžou nakonec hodně chybět. A těch hloupých penalt bychom v Karviný už našli....Ale dole je to zamotaný, baráž si může každý ještě uhrát sám.
V deseti hrál velkou část zápasu i Zlín v Jablonci. Pro ně je bod asi cennější, pořád mají na dostřel i nebarážové pozice. Jablonec by se výhrou utrhl, ale nejen Polidar nic nevymyslel. Má to tam Radek Látal těžký. Neuvěřitelné se stalo skutečností, Frťala dovedl Teplice do skupiny o play off EL. Jistotu měl už před zápasem s Budějovicema a bylo vidět, že to ti hráči v hlavách maj. Budějovice lepší, po vlastní brance suturáda šly do vedení. Frťala to prostřídal a do poločasu to Teplice otočily. Má pravdu, když si ti matláci o sobě nebudou myslet, že jsou fotbalisti, můžou zaskočit každýho. Hlad jim ale nevydržel, Budějovice po poločase opět vyrovnaly hru a zaslouženě i stav. Musím se opakovat, ti hráči, na to, v jak vedeném klubu hrajou a v jaké jsou situaci, nepředváděj vůbec marnej fotbal. Ten byl zřejmě k vidění v Liberci, šul nul s Hradcem. Že by Kaniovo koště dometlo? Nebo si jen v Liberci spočítali, že je lepší zkusit play off než bejt za otloukánka ve skupině o titul? Jo, zase posraný spekulace. Jenže nedá se tomu divit, když si sami nastavíme úplně dementní systém. A frajer, co ho vymyslel, chce bejt předseda svazu? Jsem pro! Rozdávat by neměly Pardubice. Jenže Boleslav se vzpamatovala a může stále pomýšlet na konečné čtvrté místo. Nevsadili jsme se j.holiday do konce základní části? :-) Večerní zápas Slovácko - Plzeň nebyl zas tak marnej....Teda když vezmeme v potaz šílenou jarní formu domácích a únavu hostů. Bod ok, nikoho asi neurazí, byť bylo patrné, že výhru víc chtějí domácí.

Béčko

Ve středu spláchnutá Příbram, bez áčkařů, moře góláků. Opět chválím Luboše Loučku a proklínám Beroun, který přestal na béčko vypisovat počet góláků….Amatéři, jedničky na trhu….

V neděli prohra v Jihlavě, tam mne docela překvapilo, že to bylo úplně bez áčkařů. Rozhodně jsem počítal s Vydrou, Ševčíkem, možná i Peškem….Béčko hrálo po áčku.

Co nás čeká

Pohár


Plzeň má doma Zlín...Priority klubů jsou jasně daný, dost naznačila i sestava Plzně na Slovácku. V suchým triku, finále bude v Doosan Areně.....

Liga

Olomouc - Sparta


Jirka Saňák udělal pro Spartu minulý týden víc, jak za celé své působení tu. A když nebude dělat problémy v neděli, dal bych mu hlas pro hráče sezóny. Něco mi říká, že by Kuchtič v Belmondu mohl mít pár parťáků ze Sigmy, bod z Edenu se musí oslavit. Věřím, že je tam Honza utahá a na hřišti to bude znát. Ale vážně.....S jistotou výhry v základní části nám vlastně začíná nadstavba. Ani loni to nebylo na Andrově stadionu úplně jednoduchý, tři body zařídil bulharskej princ. Čekám lehčí průběh, Olomouc je celý jaro naprosto šílená a kliku si vybrala v synagoze. My jsme si s Baníkem ověřili, že když si myslíme, že je něco v suchu, může to jít hodně rychle do prdele. Byl by hřích dát Slávii před nadstavbou nějaký impuls v podobě ztráty.

Ostatní zápasy

Už jen třeba proto, že Slávie hraje v Hradci. Pořád říkám, že jim Votroci nějakej bod vemou. Ztráta Slávie je v tomhle ohledu trochu komplikací, ale pořád věřím. Hradec 4 zápasy neprohrál a pokud uhraje nějaký bodík, měl by jít v tabulce před Olomouc. Což jim může v play off hodně pomoct, doma jsou od otevření stadionu hodně dobří. Jsem zvědav, jak Trpiš postaví stopery, protože stomilioňáka se sice zastal, ale střídal ho...A Ogbu je taky kouzelník. Do skupiny o titul se ještě může vměstnat Slovan. Ale poslední dva výsledky nenasvědčují, že by tam nějak extrémně chtěli. Bude ovšem těžký v Ostravě prohrát, Baník totiž doma moc neví jak na to. Slovácko už se se Svědíkem rozloučilo, myslím, že se v Budějovicích taky nepřetrhnou. Nepřekvapila by mne jednička. Obzvlášť, když je Slovácko v tabulce za posledních 10 kol nejhorší. Druhá nejhorší je Karviná. Ve Zlíně to bude řežba, případná prohra by jim mohla dost zkomplikovat situaci. Věřím ale Zlínu, Červenka mne baví a pokud vyhrajou, budou moci myslet i na přímou záchranu. K tý se v pohodě proplichtí Bohemka, doma má Pardubice a ty bodíkem určitě nepohrdnou. Myslím, že Kovy bude cílit na tři a může se to klidně stát. Problémy ještě mohou nastat v Jablonci. Ten doma hostí Mladou Boleslav. Ta může ještě myslet na čtvrté místo, potřebovala by tam ale vyhrát. Jenže s nima je to těžký, roky jsou jak na houpačce a na dobrý výkon málokdy navážou. Čuju taky plichtu. Docela nudu čekám i v Plzni. Tam končí Teplice. Oba mají své jisté. Plzeň by to měla na kvalitu protlačit, ale vůbec bych se nedivil, kdyby Teplice kousaly. Asi si dám oba dají góláka.

Béčko

Kluci mají tentokrát na Letné Žižkov. Měl by to vysílat ČT Sport, tak určitě juknu. Když nedostal Loučka posily den po Ostravě, těžko počítat s tím, že je dostane v neděli ráno. Leda by někomu do Olomouce ujel vlak. Žižkov má na záchranu náskok 5 bodů, béčko 8. Dvojka by mne nepřekvapila, ale od našich mladých čekám jízdu. Každej zápas je pro ně lekce, o motivaci nemůže být nouze.

Tak jo, blíží se konec sezóny, je čas rekapitulovat. Já si tenhle týden lámu hlavu nad užitečností našich stoperů. Za jaro bych to zatím měl: Vitík, Krejčí, Zima, Panák, Asger, Ogbu, Zelený, Vydra. Co vy?

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Jsou na to různý teorie - report z výhry Sparty nad Baníkem

VÝJEZD DO OLOMOUCE

SPARŤANSKÉ PIVO 12. HRÁČE

Jak béčko dalo bůra Příbrami - report ze zápasu Sparta B - Příbram v II. lize

Standa ze Stylsportu: „Lednice se sparťanským pivem pomáhá přilákat spolupracovníky.“

Co týden dal a dá jaro 2024 (9.díl)

Jak jsem si došel pro tři body do Ďolíčku - report z výhry Sparty nad Bohemians

Co týden dal a dá jaro 2024 (8.díl)

Prohospodařený poločas - report ze zápasu Sparty s Mladou Boleslaví

Šála "HONZA BERGER"

majk | 23.04.2024 07:13 Vstoupit do diskuze
6