roboACS | 18.04.2024 13:54

Původně jsem plánoval, že ve středu 17.4.2024 pojedu na druhý finálový zápas hokeje Pardubice - HCS, ale hokejky v sobotu vstoupili do dějin tak, jak jsme nikdo nechtěli a tak jsem měl najednou volný den úplně bez plánu. Tak ještě že se ten den hrálo 23 kolo FNL a já nemusel jen bezdůvodně zevlovat doma nebo na procházce někde po sídlišti.
Tentokrát jsem se z Modřan do centra Prahy vypravil vláčkem. Metrem jezdím furt, tak jsem chtěl trochu změnu. Pěšky jsem tedy šel pouze z hlaváku ke stadionu na Žižkově.

Utkání mělo výkop v 17 hodin. Já byl u stánku za brankou už v 16:20. Byl tedy dostatek času na pivko, klobásu a pokec s ostatními fanoušky. Někdo má volno celý den a jiný se uleje dříve z práce a před třídníma schůzkama jde ještě na fotbal. Proč? Protože SPARTA.

Béčku se na jaře výsledkově hodně daří. Zapsalo pouze nesmyslnou domácí ztrátu s Varnsdorfem a v pátek nepřivezlo ani bod z Opavy. Jinak jaro výsledkově dobrý a herně snad taky. V základní sestavě z kádru áčka pouze Patrik Vydra na pozici defenzivního záložníka. V brance Jakub Surovčík. S kapitánskou páskou Ondřej Lilling a v útoku objev z Admiry Radek Šiler. V sestavě hostů nechyběli Pepek Judebauer a ani naši odchovanci Václav Dudl, Daniel Fišl a Jakub Nečas. Nakonec se i docela vyčasilo a teploměr nesměle atakoval desátý stupeň nad bodem mrazu. Na utkání si našlo cestu 421 diváků. My jsme chtěli na sluníčko a tak jsme se usadili na tribuně, kde při zápasech Viktorky sídli vlajkonoši domácích.

Prvních deset minut to byla taková ta klasická oťukávaná a pak z ničeho nic padl gól. Ne úplně povedený centr Lukáše Penxy před brankářem tečoval Radek Šiler - 1:0.Dalšího ne důrazu hostů naši mladíci využili ve 21 minutě, kdy po rohovém kopu využil nepřehledné situace ve vápně Matyáš Jedlička - 2:0. Pak se chvilku nic moc nedělo až ve 32 minutě jsme dali třetí gól. Tentokrát ovšem do branky na druhé straně. Patrik Vydra se při snaze o konstruktivní rozehrávku dostal pod tlak a napálil míč, který se odrazil od hostujícího Hudce a skončil v brance - 2:1. Neuvěřitelná a jen málo kdy vídaná situace. Ale zahanbit se nenechal ani hostující brankář a i on si připravil komické silvestrovské číslo pro pobavení diváků. Předcházel tomu z kraje druhého poločasu tlak, který hosté vytvořili pomocí standardních situací, hlavně rohových kopů. Patnáct minut naděje pro Příbram ale ukončila právě již zmiňovaná komická vložka. Brankář Melichar napálil z blízka Petra Hodouše - 3:1 a bylo vymalováno. Tenhle kiks hosty dokonale zmrazil. Od té doby už na hřišti existovalo jen jedno mužstvo. A přidali jsme ještě další dva góly. V 69 minutě si Lukáš Penxa zopakoval spolupráci s Radkem Šilerem, ten tentokrát netečoval, ale bombil - 4:1. V 82 minutě Lukáš Penxa na zadní tyč - 5:1. Výsledek je pro hosty asi docela krutý, protože herně to zase až tak velký rozdíl mezi oběma týmy nebyl, ale na to se historie neptá.

Béčko má tedy po 23 kolech v tabulce už 32 bodů a je na šestém místě. Jen na záda naší rezervě koukají některé exligové týmy. Kromě Příbrami například i Opava nebo Zbrojovka Brno.

V neděli 21.4.2024 hraje naše béčko od 17 hodin v Jihlavě. O týden později přivítáme tentokrát na Letné od 10:30 Viktorku Žižkov.

Áčko se v sobotu od 15 hodin představí doma na Letné v dalším vyprodaném utkání proti chacharům a příští neděli jedeme do Olomouce. Jen znovu připomínám, že na toto utkání je ještě k dispozici pár lístků do původního sektoru hostů. Tisíce nás tam budou.

AC Sparta Praha B – FK Příbram 5:1 (2:1)

Branky: 11. Šiler, 21. Jedlička, 60. Hodouš, 69. Šiler, 81. Penxa – 32. Hudec. ŽK: 45. Šiler, 49. Vydra, 87. Uhrinčať – 16. Jahić. Rozhodčí: D. Starý – Z. Dobrovolný, A. Černoevič. Návštěva: 421.

Sestava Sparty: Surovčík – Uhrinčať, Lilling, Jedlička – Penxa, Vydra, Okeke (37. Jonáš), Hodouš (79. Váňa) – Rus (63. Michl), Šiler (79. Šilhart), Mokrovics.

Sestava Příbrami: Melichar – Fišl, Jahić, Hošek (83. Krch), Dudl (64. Coňk) – Švestka (83. Gornický) – Andronikou (64. Čejka), Hudec (64. Hašek), Hušbauer, Nečas – Fall.

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Standa ze Stylsportu: „Lednice se sparťanským pivem pomáhá přilákat spolupracovníky.“