sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Komentáře

Honza Berger „60“

Redakce 05.12.2015 09:44

Ve 122leté historii Sparty obléklo její rudý dres nespočet hráčů, někteří si jej vážili více, jiní méně, ale málokdo v něm zanechal tak výraznou stopu, jako hrdina sparťanských fanoušků první poloviny 80. let, Honza Berger. Čas letí neúprosně a v minulých dnech tato sparťanská modla oslavila kulaté šedesátiny.

Vzhledem k tomu, že si sparťanští fanoušci klubových legend váží, chopili se dva z nich organizace oslavy Honzových narozenin ve vší parádě a vzdali tím hold své ikoně. Organizátoři pozvali dle svého nejlepšího svědomí zástupce fanoušků napříč fanouškovským spektrem a pozvánka dorazila i k zástupcům webu Sparta Forever.
Ústřední postavou večera byl přirozeně oslavenec Honza Berger, který obdržel věcné dary v podobě dresů se svou jmenovkou, trička, šály, knihy Františka Prücknera „50 let v hledišti Sparty“, upomínkovými předměty s podpisy zúčastněných, ale především ovací fanoušků, kteří si po delší době mohli zaskandovat notoricky známé pokřiky „Honza není člověk, Honza je bůh“ nebo „Hóóónza Berger, jinak to nevidim“. A především mohli Honzovi osobně popřát hodně štěstí a zdarů do příštích let.

Slavný středopolař s geniální kopací technikou však nebyl jedinou osobností večera, popřát mu přišli další dvě velké postavy sparťanské historie, Horst Siegl a Marek Kincl. Na jednom místě si tak fanoušci mohli popovídat se střelci, kteří svými góly ve třech dekádách po sobě pomohli porazit slavné kluby shodným výsledkem 1:0.

80. léta Honza Berger (Sparta – Juventus 1:0) - www.youtube.com/watch?v=wHCFADQsJDQ

90. léta Horst Siegl (Sparta – Barcelona 1:0) - youtu.be/slq2KLTkOcM?t=5m35s

nultá léta: Marek Kincl (Sparta – Lazio 1:0) - www.youtube.com/watch?v=8nxFalD5Lko
Všichni tři ukázali i po letech svůj vřelý vztah ke Spartě a zavzpomínali na své nejslavnější chvíle. Nezbývá než doufat, že i v této dekádě uvidíme nějaký slavný gól, třeba už v jarní části Evropské ligy, a do sparťanské kroniky se zapíší další hráči zlatým písmem tak, jak to učinil pan Jan Berger. A že podobných akcí s hráčskými klubovými legendami bude přibývat, protože tato stála za to a jen dokázala, jak moc si fanoušci váží hráčů, kteří jim na trávníku v minulosti rozdávali radost.

Byl to opravdu velice podařený sparťanský večer, který se protáhl do hlubokých nočních hodin, Honza je obrovskou zásobárnou historek a zážitků nejen v rudém dresu, bylo úžasné poslouchat vyprávění o nezapomenutelných utkáních Sparty, o zážitcích s fanoušky, se spoluhráči, s panem Václavem Ježkem, s dobovými reáliemi atd. A samozřejmě se nezapomnělo ani na současnost či budoucnost naší Sparty. Honza má své vlastní názory, není nikomu ničím zavázán, nemá potřebu nikomu někam lézt a dovolí si věci pojmenovat vlastními slovy a má to hlavu a patu. Legenda se vším všudy. A tu jeho energii by mu mohli závidět i o dekády mladší.
Honzo, ještě jednou vše nejlepší, pevné zdraví a ať se ti vše daří!

A ani oba dva další sparťanští hosté za ním nezůstávali v pozadu. Škoda, že pracovní či jiné povinnosti nedovolili dorazit i dalším pozvaným hráčům, kteří hrdě nosili rudý dres. Tak třeba příště, při jiné příležitosti.

A co si to nepřiznat, při celém tom včerejším vzpomínání se mnohým přítomným i občas zaleskla v očích slza nostalgie. Nebo to byla slza štěstí, že jsme mohli být tolikrát u toho, kdy nám Sparta přinášela takové velké radosti?

A organizátorům akce patří velké díky. Važme si fanoušků, kteří svou aktivitou ukazují, že mají své sparťanské srdce na správném místě.
Redakce

Fotogalerie

Oslava 60. narozenin Honzy Bergra

Jedna z největších legend Sparty Jan Berger oslavil šedesátku i s fanoušky a dalšími Sparťany. Parádní akce!
 

Diskuze k článku

Komentáře (7)

  Novinky na internetu

1.  miloš  miloš  34

1.  kakamil  kakamil  34

1.  doca  doca  34

4.  martanek  martanek  33

4.  Ragnarok  Ragnarok  33

6.  prso  prso  32

6.  riss  riss  32

6.  THRASHER  THRASHER  32

9.  Polin  Polin  31

9.  Dalos  Dalos  31

9.  vapno23  vapno23  31

9.  mufety  mufety  31

13.  RawAsF*ck  RawAsF*ck  29

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama