Tak galaktická má týden slávy za sebou a zase je všechno jak má být.........Ale jak k tomu došlo?

Co bylo

Evropské poháry

Plzeň-Fiorentina

Touha Fialek po vítězství skončila mediálnímy výstupy. Přijeli sem na výlet s vědomím, že doma si zaříděj, cokoliv budou potřebovat. Takovejch už bylo.....Koubek nevymejšlel, nehnal se do žádný divočiny a tak vlastně za celý zápas Fiorentinu nedonutili zapnout na vyšší level. Děkovat za to můžou především Vydrovi, protože ten kluk na co sáhnul, tak neskutečně zazdil. Včetně největší šance. Pak tam frajer zkouší patičky, opakoval bych se, je prostě marnej. Zřejmě poslední chvíli slávy prožil Radim Řezník....Na snaživé dřevo pěkná kariéra, po sezoně v Plzni končí a jsem zvědavej, kdo po něm sáhne. Ve čtvrtek ukázal, že velkému množství týmů v lize ještě odvede dobré služby. Plzeň nakonec získala koeficientology kýžený bod, spokojeni jsou všichni....Včetně Tvrdíka, Brabce, Křetínskýho, Kanii nebo majka, který říkal, že to není nic nereálného hned po losu. Jestli je to letos o titul řežba, příští rok to bude neskutečnej masakr. Je čas vybrat si dloužky, roky jsme koeficient ostatním dělali my, tak je teď na nás řada, abychom si to vybrali i s úroky.

Liga

Bohemians 1905 - Sparta

Máme zase Spartu!!! Zvládnuto s velkým přehledem...Jestli někde čtu, že první půle nic moc, tak jste se museli v Ďolíčku nadejchat. Vy z toho ještě možná vystřízlivíte, to trenér Veselý už v tom svém repreobláčku šňupe bez přestání. Bohemka nás prej měla na talíři. Jak nás tam dostala? Možná Birmovým nepřesným zakončením v páté minutě po skvělé příhře Tuciho, hodně namále jsme měli při Soukupově zákroku po hlavičce Krejdy o dvě minuty později. V 23. zase vraždil Kuchta, to už jsme byli úplně hotoví.....Bohemka se pak skutečně osmělila, první Kovaříkův dobrý centr ještě Hůlka nevyužil, na druhý pokus už se nemýlil. Jenže tím nasrali rudou mašinu. Pasáž od obdržené branky do konce poločasu byla to nejlepší, co Sparta za dlouhou dobu předvedla. Těm klukům se může nedařit, ale srdce mají. Birma se zastřeloval trochu déle, z dobré pozice minul bránu, z malého vápna ho vychytal Soukup. Jenže míč vyrazil na roh, ke kterému se postavil Kaan a Viťas vyrovnával. Trvalo to, ale pomoc ze standardky konečně přišla. Do poločasu jsme mohli i vést, jenže Birmu opět vychytal Soukup, hlavička Krejdy zase nenašla cíl.....Santa Clausové tak šli do kabin za stavu 1:1, kdyby ovšem tekli 2:7, odpovídalo by to průběhu poločasu lépe. Že nebude moc co řešit dokázal Birma hned na startu druhé půle, když pěkně zalepil Kuchtičovu přihrávku. Sparta pak hru kontrolovala a Brian vypustil psy. Šulo svou šanci ještě nevyužil, ale Birma Soukupův zákrok dorazil do brány. Hotovo, 1:3. Bohemka se zmohla ještě na jeden centr na Hůlku, ten ale nevyužil a tak Sparta zápas v klidu dovedla do vítězného konce. Dobrá práce.

Když se podívám na jednotlivce, musím začít u Briana. Ta tribuna mu sedí. Po několika šedivých výkonech posadil Šula a prozaicky to vysvětlil jeho programem. Každý to pochopí, nikoho to nenasere a mužstvu to neuškodí. Obzvlášť, když ti tam Tuci odehraje dobrý zápas. Jeho pokusy o balony za obranu už by složily pěkný youtube video. Ten kluk mne baví, byl bych na něj zvědavej na hrotu. Nad všema čněl opět Birmančevič, ale také Kairinen dal vzpomenout na své lepší období. V týmu se pak ztratili i méně výrazní Ryneš, Wiesner či Sadílek. Za mne byl slabší Kuchta, ty dvě zakončení patřej spíš do přeboru. Udělal i celkem dost faulů a ofsajdů. Vše ale vynahradil asistencí na rozhodující branku. O Tucim už jsem psal, z obrany se mi nejen díky brance nejvíc líbil Vitík. Libil se mi i způsob, jakým na plac vlétl Haraslín, vzal tu lavici správně. Trošku mne mrzí, že trenéři nevyužili všechna střídání, prostor na to byl. Ale je to detail, důležitý jsou body a ty jsme získali hodně přesvědčivě.

Ostatní zápasy

Rozmohl se nám tady takový nešvar, v lize se hraje jen o titul, o záchranu a o sedmý místo. Do řady "radši play off než skupina o titul" se pokusil přihlásit i Baník další domácí ztrátou, tentokráte s Karvinou. Jenom Ewerton rozkazu asi nerozuměl. První to tam Holcovi nádherně poslal přes polovinu hřiště, podruhé poslal Baník do vedení z penalty. Málo platné, po pumelici Ražnatoviče Karviná znovu vyrovnala a Hapal se mohl opět divit. Náskok na čtvrtým místě pořád mají docela pohodlný, nemít kouče mantáka, mohli mít čtvrtý místo již dávno jistý. A to i proto, že Mladá Boleslav opět vyrazila po zápase na Letné na dovolenou. Proti Teplicím byla marná a zmohla se jen na zkorigování prohry s Teplicema na 1:2. Frťala tak udělal významný krok do play off a já se chystám smeknout. Dostat se na dostřel čtvrtému místu mohl i Liberec. Vše šlo podle předpokladů, Slovan šel brzo do vedení. Jenže domácí hrajou o život a nevzdávaj se. Těsně před půli vyrovnal Hellebrand. Vedení pak na stranu Budějovic dostal Ondrášek, říkal jsem si, jak je to možný. Ale už tomu rozumím, Alli na lajně někoho vykouřil a vybil ho na malém vápně. Budějovice o výhru málem připravila vlastní branka Poulola, ale Suchan promptně zareagoval a dostal České Budějovice ze dna. Budějovice můžou pořád doufat i ve vyhnutí se baráži, protože Jablonec a i Pardubice, které vezou bod ze Zlína, mají náskok jen šesti bodů. Dole to bude dost na krev. Na proklamovaný boj o poháry si vzpomenula Olomouc, která i v deseti porazila Jablonec. To opět neunesl Radek Látal. Ale viníka našel. Matěj Polidar, kluk přijde ze Sparty a nic nevytvoří....Takhle pěkně ukázat na svou neschopnost, to chce koule. Pod Horejšem to Polidarovi šlo, fotbal asi dost těžko zapomenul. Buď teda děláš něco jinak, nebo stavíš hráče z formy....Vše jde ale za tebou a bejt to na mne, rozhodně bych to nevytahoval ven. Ale ty už asi víš, že Míra Pelta skupinu o záchranu netoleruje. Loni se dost pravděpodobně s Horejšem ukvapil, už slyším jak z tiskárny vyjíždí další výpověď. Ke změně dojde po sezoně určitě ve Slovácku. Svědíkovi došla trpělivost a požádal o ukončení smlouvy....Náznaky tam byly celý jaro a jsem upřímně zvědav, co si bez něj Slovácko počne. Protože ten tým stárne, posily, co si vyhlídl, mu nepřivedli. A jestli si vemou nějakýho hodnýho strejdu, co jim garantuje další dobré výsledky za nulu, můžou mít problémy hodně rychle. To jaro něco naznačuje. Slovácko pokračovalo v bídě i v sobotu a prohrálo v Hradci kotalovsky 0:1. Ale výkon Hradce prej dobrý, říkali. Nevím, neviděl jsem víc než přihrávku Ládi Krejčího na rozhodující branku. Hradci to na novém stadionu klape, myslím, že si ještě jednu radost do konce základní části užijou. A my s nima. V posledním zápase kola Slávie nedokázala najít recept na Plzeň. Jedna ukvapená střela Jurečky, chvíle tlaku po správně neuznané brance Šulce. Sázka na to, že Viktorce mezi pohárem dojde, se ukázala býti lichou, Viktorka v závěru strhla vedení na svou stranu. Chorý parádně přiklepl Šulcovi a ten 15. brankou v sezoně vykouzlil úsměv na tváři nejednoho sparťanského fanouška. Rád bych věřil, že to některý jedince predikující jasnou výhru Slávie donutí chytit za nos. Ale pochybuju o tom. Koneckonců je to všude stejný. Tentokrát jdou hromy blesky ze sešívaných sociálních sítí. Už i oni si všimli, že jim to sice dobře běhá, ale fotbalistů tam moc nemaj. Ale Kšiltovka dostává slušnou sodu, snad jim ta pohoda chvíli vydrží. Chodili s tím džbánem pro prohru moc dlouho, už se to ucho muselo utrhnout. Opakovat!!!

Béčko

Prohra v Opavě, ale góláková. Úplně bez posil. Škoda, že kluci v přesilovce inkasovali, mohl z toho bejt bodík. Líbí se mi jarní bilance Dana Rusa, nastoupil zatím do čtyř zápasů, odehrál 267 minut a dal tři góláky....Zatím ho znám jenom jako dlouho opěvované jméno z akademie, musím na něj brzo juknout.

Co bude

Fiorentina-Plzeň

Jasně, ta individuální kvalita tam je o level jinde. Ale Talošům nikdo nikdy nevidí do hlavy. Plzeň nedostává góly, umí bejt dozadu poctivá a v zápase pěkně nechutná. Pak stačí povedená standardní situace, nějaká vyčuraná provokace, červená karta a jaká byla Fiorentina? Navíc ještě v pondělí podvečer měli ligu s Janovem. Maj celou Plzeň na párku, ale já jsem přesvědčenej, že Viktorka může překvapit a klidně tam postup nějak uhrát. Pustím si a budu jí přát.

Liga

Sparta - Baník

Sakra, proč v sobotu odpoledne? Tentokrát to určitě neuvidím. Už jsem jak ti Hovorkové, umím si dobře představit, jak to bude vypadat. Baník odehraje jeden z lepších zápasů, určitě nám bude dělat problémy Tanko, jehož spolupráce s Klímou je zápas od zápasu lepší. Ale Hapal zas vymyslí nějakou ptákovinu. I kdyby se do poločasu drželi, v druhé půli rozhodne kvalita. Máme odpočatého Šula, Birmu on fire a další domácí ztrátu nepovolíme. Bejt na Brianově místě, popřemýšlím o posazení Kuchty. Ale nevidím dovnitř, nevidím do nálady, třeba by to napáchalo víc škody než užitku. A třeba to Kuchtič zlomí, a rozstřílí se. Těžká písemka....Ať si Brian poradí jakkoliv, vidím to tak na 4:1.

Zbytek sobotního programu se nese ve znamení boje o záchranu. Zlín jede do Jablonce. A já bejt hráčem Jablonce, za trenéra bych se dvakrát nepřetrhl. Kvalita je tam vyšší, ale forma mluví pro Ševce. A kdyby se Zlínu povedlo na Střelnici vyhrát, mohl by se Jablonec ještě přimotat k boji o vyhnutí se baráže. Karviná hostí doma Bohemku. Už několikrát jsem jim doma věřil a zklamali mne. Něco mi říká, že se to zopakuje. Kdybych musel, dám na Karvinou. Ale jak jsem tak Veselýmu nakládal, určitě mne osud ztrestá. Na podvečerní zápas Teplice-České Budějovice jsem opravdu zvědav. Domácí si mohou zajistit play off, hosté hrají pořád překvapivě dobře. Věřím ale Frťalovi, jednička. Tu čekám všude i v neděli odpoledne. Pardubice nemůžou rozdávat body, Boleslav by jim se svým stylem mohla sedět. Slávie hostí Olomouc. Ta už je sice na prasečí hlavy zvyklá, myslím ale, že jim tam nějaká fíka šoupne. Jakákoliv ztráta Slávie by pro mne byla velkým překvapením. Zaváhání Liberce by mne překvapilo asi míň, myslím, že hodně naznačí první branka. Ale Liberec musí napravit prohru z Budějovic. A byl bych rád, kdyby byl Hradec po třech výhrách opět trošku sestřelenej, aby v dalším kole byl notně nasranej. Liberec to může splnit. O večerním zápase vůbec nevím, co si myslet. Slovácko je hodně marný, ale u Plzně bude dost záležet na čtvrtečním výsledku. S áčkem je sfouknou, s kombinovanou sestavou a bodovým polštářem v tabulce tam můžou něco ztratit.

Béčko

Kluky nečeká lehký týden. Ve středu mají doma Příbram, v neděli jedou do Jihlavy. Na záchranu mají pětibodový polštář, chtělo by to aspoň jednu výhru urvat. Ve středu nějakou výpomoc z áčka nečekám, v neděli by to po devastaci Ostravy mohlo být zajímavější...Hlavně ať padaj góláci!

Na trůnu ten týden uteče jako voda, tak v sobotu spláchnout Baník a hurá do Belmonda. Některým by to mohlo pomoct k dobré náladě, jiným do formy.