majk | 03.04.2024 05:01

Reprenuda nabídla stejnou sračku v novém hávu a tak se jeden nemohl dočkat pořádných fotbalů. Fortuna:Liga si připravila po bojích proti rakovinám, týdnech otců, dětí a nevím koho ještě, novou akci, Týden děr. A tak když už nebavila Spartička, bavili aspoň Hečové. Tak si to pojďme připomenout.

Co bylo

České Budějovice - Sparta


Celou reprepauzu jsem nepochyboval o následné výhře. Byl jsem ale fakt zvědavej na předvedenou hru. I základní sestava mne potěšila, čas experimentů skončil a můžem to drtit v plný polní. Co jsme ale museli devadesát minut sledovat, to fakt nebylo pěkný. Terén, neterén. Výhra se počítá a trošku mne hřeje, že přišla i přestože jsme asi viděli letos nejhorší Spartu. Horší to být nemůže a nebude. Poslední berlička, která mi zůstala, je to, že kluci z repre přiletěli v různým stavu rozlámanosti a nebyl moc čas nějak si odpočinout a sladit se. Na svém limitu zahrál asi jen Honza Mejdr a zaslouženě si odnesl cenu hráče utkání. I rozhovorem potěšil, mimo jiné mi dal razítko na to, že ten tým máme zdravej, když mluvil o podpoře, které se mu dostává. On to bude fakt hodnej kluk, moc bych mu přál, aby byl i lepší fotbalista. Těch máme v kádru dost, ale v Budějovicích to neukázali. Nikdy mne nenapadlo, že si po zápase řeknu, že Šulo měl tři skvělý momenty dozadu, ale nepamatuju si jednu dobrou věc dopředu. Birma by měl poslat prémie Janáčkovi, ale pravda je, že kdo nevystřelí, nemůže dát branku. Pro náš systém je naprosto klíčové, aby hře pomohli wingbeci. To se bohužel moc nevedlo, u Mejdra pochopitelně, hrál hlavně na jistotu a když se odvážil, byl často faulovanej. Tím se dostáváme k dalšímu jarnímu strašáku - útočným standardkám....nic. Jako Jarda Zelený. Potřebujem zpátky Preclíka a dostat do formy Ryneše. O Kaanovi s Qazimem nepochybuju, potřebujou ale pomoc a ne hrát neustále v podčíslení. Obrana byla v pohodě, soupeři moc nepovolila. Poradila si jak se sílou Ondráška, tak s rychlostí Alliho. Prostě blbej zápas, důležitá výhra. Otočit list, byla ztráta času na to koukat a ještě větší ztráta času je se v tom babrat. Doufám, že už podobnej pocit po zápase do konce sezony nezažiju.

Ostatní zápasy

Sobotní odpoledne bylo zajímavé. Macík vykouzlil první branku Pardubic v Olomouci, druhou dal v nastavení Zlatohlávek, který šel pro mne překvapivě na plac jako náhradník. Pardubice tam jely bez stoperů, Daňka, s trenérem na tribuně a vezou další cenné tři body. Olomouc je v chuji....Ačkoliv vedení je dle svých slov kříšťálově čisté a velmi schopné. Divně rozvrzaná sezona, což už neunáší ani jindy sympatický Jirka Saňák.....Je tam už asi dva roky a furt si neumí vychovat hráče? Tak začne do médií hrozit pokutama? Za mne směšný, stejně jako vše, co se od ledna a slavnýho výletu na Maltu v Sigmě děje. Jejich škoda, ale asi je to každýmu buřt. Mně určitě...Bohemka po 11 zápasech vyhrála, volejme sláva a pět dnů se radujme. Radši bych byl, aby si to nechali na příští víkend, ale co už...Beran zavěsil pěknýho góláka, fakt mu to trvalo přes dva roky? Přál bych mu probuzení jako má letos Šulc, fotbalista je to výbornej. Jestli si někdo myslel, jak to maj kluby, který posílaj celou sestavu včetně náhradníků na repre, těžký, tak kam se hrabou na Plzeň. Oběť reprepauzy. Tady mne Koubek hrozně zklamal, jak je pohotovej a věcnej, když se daří, tak situaci, kdy se to posralo neustál....Za mne nebyl problém v absenci reprehráčů, ale jen a jenom v absenci Chorýho. Protože Viktorka celou dobu hrála, jako by tam byl. A to jde za Koubkem...Pomalu bych začal lámat hůl nad Matějem Vydrou, čekal jsem, že v tý naší lize ještě něco dokáže. Asi ne. V souboji kšiltovkářů jsem věřil ve ztrátu toho z Edenu. Heča byl ale proti. Další asi hodnej kluk, jenom prostě díra. Slovácko se na to ale určitě nevyprdlo, bojovalo, mělo šance, víc střel, možná i větší držení míče. To jen k těm věčnejm nářkům, jak se proti nám všichni vybičujou a proti Slávii to odchoděj. Ani hovno, přestaňte fňukat!

V neděli odpoledne doma Baník po dlouhé době vyhrál. Výsledek přesvědčivej, ale Teplice si určitě zasloužily lepší výsledek. Vlastně nezasloužily, když neproměňuješ, nemůžeš chtít. Baník už se protrápil na čtvrtý místo, v týhle chvíli se blbě odvolává trenér. Pořád si ale myslím, že kdyby měli někoho jen trochu schopnějšího, mají o deset bodů víc a bojujou o třetí místo....Jejich problém. Boleslav měla po chvilce Zlín na lopatě, nakonec vítězství urvala až v samém závěru, když ještě stihla zareagovat na vyrovnání Ševců. Celej Červenka mne baví víc jak slavnej Hapal, ale třeba i zatím Holoubek v Boleslavi. Pěkná branka Schánělce, snad mu to tam začne padat víc. Na body mohla poločas myslet i Karviná v Hradci. Jenže Regáli nepochopitelně v samostatném úniku jen trefil Zadražila a chvíli na to dostal Memić červenou. Blbý. Hradec to nakonec urval a může dál snít o play off skupině

Béčko

Výhra v Brně, rozstřílenej frajer z Admiry, před zraky celé republiky. Co chceš víc? Tleskám nohama...

Co nás čeká

Pohár

Opava - Sparta


Trofej je kousek a jsem fakt zvědavej, jak to Brian pojme. Žíly mi to nerve, postavil bych náhradníky a pár Ševčíků z béčka. Ať si top sestava dáchne, potrénuje a vyladí síly na neděli, protože teď už musíme zapnout.

Liga

Sparta - Mladá Boleslav


Tohle je ideální zápas k rozjezdu mistrovské jízdy. Boleslav málokdy brání, čerpadlo na Letný nepřestává fungovat. Čekám diametrálně odlišný výkon od neděle, s tou můžou bejt společný jen ty tři body v tabulce. Musíme zažehnat trudomyslnost v naší obci a rozfoukat tu mistrovskou vatru. Věřím, že to dokážeme. Tři do půle, pět na konci a nikdo nebude chtít domů....Jenom Boleslaváci.

Ostatní zápasy

Sobotní odpoledne půjde mimo mne. Asi o moc nepřijdu. Plzeň jede do Karviný, tam by měla vyhrát, ačkoliv se nabízí otázka, jak to po poháru v Jablonci a před pohárem s Fiorentinou pojmou. Aby nakonec nebyli ještě obětí náročnýho programu. Obrana Karviný však vymejšlí psí kusy a byl bych hodně překvapenej, kdyby tam Plzeň aspoň dva fíky nedala. Zvědavej jsem i na Liberec. Ten už je definitivně Kanii a může se jet na oranžovou. Poháry nejsou daleko a Slovácko rozhodně není soupeř k neporažení. Věřím, že teď tam ti frajeři naskočej na nějakou vlnu a čekaj je do konce sezony ještě moc pěkný zápasy. Slovácko je celý jaro divný, nevím, proč by to zrovna v Liberci mělo být jiný. Za mne jednička. Tu čekám i ve Zlíně. Olomouc má svejch problémů dost a potom, co Saňák v týdnu vyblil do médií si nemyslím, že se za něj hoši tak nějak porvou. Zlín ty body potřebuje a myslím, že je i získá. Večer vršovické derby. Klokanům bych nevěřil ani v Ďolíčku, takže na to asi mrknu jen bokem z povinnosti. Jednička. V neděli odpoledne za mne nic moc nabídka. Teplice doma Hradec asi přetlačí, ale moc pěkný to nebude. Branky by mohly padat v Pardubicích, něco mi ale říká, že po posvícení a výhře v Olomouci přijde sračka a Budějovice překvapí. Pokud se domácím podaří vyhrát, mohli by se definitivně tý spodní trojice utrhnout. Ale ani loni ty nejpovinnější zápasy nezvládali, i když problém s přepláceným brankářem už mají pořešenej. Jablonec hostí Baník, moc nevím, co s tím. Asi dvojka, pokud Hapal nebude vymejšlet. Tanko uteče, spolupráce s Klímou mu šlapala.

Béčko

Kluci mají v neděli ráno Vyškov. Ten se na jaře trápí a po rozhodnutí města o nepovolení zvelebování stadionu už asi ani oni sami netušej, proč by se měli hnát za postupem. Od celý podzimní změny majitele to tam smrdí. Za mne škoda, ten projekt se mi líbil, přinášel zajímavé hráče a dobrý kurzy na dopolední góláky. S tím co teď předváděj, věřím, že je béčko porazí. Chvíli si určitě pustím.

Tak, do finále poháru máme před sebou poslední anglický týden. Pohár mi žíly nerve, ale nemůžu se už dočkat neděle. Protože od pondělí už se snad zase nebudu bát vlézt na fórum, tam je to teď tak chmurný, že bych si radši pustil záznam zápasu z Budějovic. A nebo si dám SF oddech, jen ho neohlásím v komentáři, ale rovnou v článku.

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

1893 kroků dlouhý výjezd - report z utkání Č. Budějovice - Sparta

Zpráva Sparta fans III.

Fanoušek měsíce - Martas007

Kouzlo SF spočívá v tom, že je pro všechny sparťany, říká Tomáš Křivda, generální ředitel Sparty

Co týden dal a dá jaro 2024 (6.díl)

„Lachende Bestien“ - report z výhry Sparty nad Hradcem Králové

Feel the rain on your skin - report z výjezdu do Liverpoolu

Co týden dal a dá jaro 2024 (5.díl)

Díky FCS Opolany za příspěvek na choreo

Srovnání - report ze zápasu Sparta - Liverpool na Letné

Co týden dal a dá jaro 2024 (4.díl)

VSTUPENKY, PŘEKUPNÍCI, PODVODNÍCI

Malověrnost - report k nedělnímu DERBY na Letné

Co týden dal a dá jaro 2024 (3.díl)

Když jsem jel do Hradišťa pro tři body - report z výjezdu na Slovácko

Zpráva Sparta Fans II.

Je toho moc! - report z výhry nad Galatasaray

Sparta vs. Liberec se zastávkou v Istanbulu

majk | 03.04.2024 05:01 Vstoupit do diskuze
1