majk | 30.10.2023 23:17

Zpátky na zem….Nic hrozného se nestalo, ale musíme to rychle vrátit na vítěznou vlnu. Začal bych tím, že z deseti šancí dáme víc jak jeden gólák…..

Sparta - Rangers

Ztracené dva body. Výbornej nástup do utkání, ale spálené šance. Několikrát jsem si vzpomenul na Newcastle s Dortmundem. A my k tomu jejich konci nebyli v závěru utkání daleko. Utkání už nebudu řešit, jen musím říct, že Rangers jsou fakt dřeváci. Hlavně v první půli jejich snaha o vymotání se z našeho presinku vedla minimálně k třem úplně dřeváckým přihrávkám tři metry od spoluhráče do autu. Co jim ale nejde upřít, jsou opravdu fyzicky nabušení. Na tohle tě Budějovice nepřipravěj. Přesto mělo být o půli hotovo. Šance Birmy, Kuchty, střely Laciho či Ryneše, z něčeho by se mělo urodit. První hodinu jsem si ani nevzpomenul, že nám vlastně chybí Šulo s Krejdou. Ten tým roste, radost sledovat. A jak jsem viděl jednotlivce? Vindahl připravil dvě šance, neskutečný pasy, klid v rozehře a v závěru zápasu i záchrana bodu. Zřejmě nejlepší jeho výkon u nás. Ze stoperů se mi nejvíc líbil Pany, jeho přehled je reprezentační, nebejt to teda Čech. Asger nevymejšlí, klidná síla. Viťasovi se mi zdá dochází. Dozadu v pohodě, ubývá ale jeho vývozů s míčem a konstruktivní rozehrávky. Po větračce od Alliho asi logické řešení, nevymejšlet, nezkazit. U mladejch hráčů není pokles formy nic neobvyklého, důležitý je, že se na Viťase pořád můžem spolehnout aspoň v obraně a není z toho žádnej průser. Preclík měl famozní vstup do utkání, myslím si, že kdyby se nezranil, vyhráli bychom. Ty kopyta z něj byly úplně nešťastný. Kaan dělal co mohl, postupem času se vytrácel, ale vždy byl tam, kde měl. Což je hlavní přínos Qazima. Ten kluk je neskutečnej, kéž by mu tam ty jeho projektily začaly padat. A kéž by zvládl 90 minut, jenže nevím, jestli to v tom tempu, co jede, vůbec jde vydržet. Matěj za tři měsíce ukázal, že je v základu doma. Parádní progres a dobrý výkon. Taky časem odcházel, ty wingbeky obecně musíme točit víc a jako první. Kara nám taky roste, dovolí si, dá vtipnou přihrávku. Doporučil bych míň padat, nežerou ti to ani v lize, v jednadvacítce a ani v Evropě. A víc střílet. Birma byl za mne muž zápasu, ten hráč byl úplně jinde než zbylejch 21 frajerů na ploše. Radost sledovat, koupit, dokud a jestli to jde. Kuchtič je makáč, jenže potřebujem, aby nám hroťák proměňoval, zejména v Evropě z těch dvou jeho pozic musí být jedna branka. Střídající....Wiesi, za mne cajk....Sima si krom posledních dvaceti minut nekopl. Omezit hloupé ztráty, byl by to dobrej backup. Sáďa zapadl, své si odvedl, ale prostě ten Qazimův entuziasmus tam nebude nikdy. To se nedá naučit. Jestli u většiny hráčů zmiňuju, že potřebujou odpočívat, tak u jednoho to neplatí....Victor musí hrát. Vždy když naskočí po delší pauze, vypadá, že je tam omylem. Ale dostal se do toho, byl platnej v napadání a málem připravil rozhodnutí. Péšo, nezlob se na mne, ale jak se můžeš v týhle situaci zastavit? Mohl jsi bejt hrdina.

Nad kvalitou naší lavičky odmítám skuhrat, není to tak dávno, co jsme na těch klucích stavěli. Je to proces, který běží. Neřekl bych, že byl problém v těch klukách, spíš v tom, že na takový tempo ještě prostě nejsme na 90 minut připravený. Můžem se bavit o tom, že jsme mohli využít pátý střídání, že Kuchta na kraji má možná smysl, když má síly, ale v závěru vůbec. Že nemáme náhradu za Kaana, za Preclíka....Ale to přijde. Pořád to bylo hlavně o tom, že dát půlku šancí, tak jsme vyhráli v suchém triku. Takže mi ty góláky splatíte ve Skotsku!!!

Dinamo - Plzeň

Za mne velké překvapení a nečekané body. Luxusní pozice ve skupině. Po zranění Staňka a Durosinmiho jsem myslel, že je s nima amen. Viděl jsem tedy až druhou půli, tu odehráli dobře. Sázka na dvoumetrovéhoho mladíka Baiera v bráně se vyplatila. Koubek má koule, Tvrdoň peška.

AS Roma - Slavia

Připosranej nástup Slávie do utkání v médiích odkloňuje hysterie nad chování karabiniérů, pořadatelů, možná i římskejch soch. Frajeři si pořád myslej, jak jsou jedinečný a divěj se, když se z nich někde neposerou. Chápu, že nesmyslný zákaz chorea mohl hodně lidí naštvat. Myslet si, že v Itálii se na nějaký burany z Čečny chystali celej rok, aby je tam týrali, je samozřejmě nesmysl. Žádnej strom neroste do nebe....Naštěstí mají intelectuals hodně zbraní na odvetu v záloze. Třeba už vědí, kde má ASko sklad, nebo si pak můžou udělat nějakej výlet na fanouškovskej turnaj. Na hřišti nebylo moc co řešit, v první minutě shořel kapitán, následně se dělovce Lukaka úspěšně vyhnul Mandous. Taky bych se uhnul, to byla rána jak kráva. Doufám, že se na zápas díval i Šilhavý, Kšiltovka z repredua Chytil-Jurečka totiž vybral Burena. Muž kola může bejt na lavici!

Liga

Mladá Boleslav - Sparta

Nástup do utkání nebyl úplně blbej, byla tam střela Veljka a standardka na hranici vápna. Moc nerozumím tomu, proč rozhodčí nenechal výhodu, když jsme na vápně byli v přečíslení 4 na jednoho ležícího. Qazim následně neseřídil mířidla. První šance se dočkala i Boleslav, Yusufa vychytal Vindahl. To byl takovej začátek konce. Boleslav si na nás počkala a naše pomalá hra s množstvím krátkých přihrávek šance nepřinášela. Naopak brejky. Vindahl vychytal Yusufa i na podruhé, domácí útočník mu to ale dost ulehčil. Pak už Boleslav trestala, Solomon se dostal před Gomeze a předložil Kušejovi, který neměl problém. Chvíli na to mohl vyrovnat Karabec, jeho střela však byla slabá. Přesto odpověď na vedoucí branku přišla, měli jsme tam dva rohy a pak z hranice vápna konečně vyrovnal Pešek. Vedení na naší stranu mohl překlopit Birma, trefil však jen domácího obránce. V závěru poločasu svou šanci neproměnil Mareček, jenže domácí to nemuselo mrzet. Asi poprvé v životě se Marek Matějovský rozhodl k presinku, Pany ztratil míč a po narážečce s Kušejem uklízel Matějovský do prázdné. Kluci asi taky měli tři góláky do půle. Brian trošku překvapivě nestřídal, ale v kabině se asi nějaká bouřka přehnala. Nástup do druhé půle byl dobrý, Pany mohl po rohu svou chybu rychle napravit. Chvíli na to míjí Kuchta z metru prázdnou bránu. Já nevím, ale tohle tam musí dorvat každej útočník v naší lize...Možná i Vecheta. Bolka reaguje smrtícími brejky, Mareček a Yusuf ale pálej slepýma a Vindahl chytá. Pokračujem v tlaku, Ryneše i Karabce vychytává Trmal, domácí opět odpovídaj brejkem, John mine. Qazimova střela doprostřed Trmala nevystraší, při hlavičce Panyho už musí vytáhnout velmi dobrý zákrok. Kuchtič pak stupidně zajíždí do Kušeje, po žluté a menší strkanici následuje nákop, prohranej souboj Asgera a zakončení Jawa, který si zaběhl za Gomeze. Hotovo, 3:1. Snížení ještě mohl zaznamenat aktivní Ševčík, bohužel v neděli nebylo přáno ani jemu.

Než se dostanu k našim, posílám pochvalu Márovi Kuličovi. Nebál se krom Yusufa a dědka Matěje postavit rychlý prcky. A ti nám dělali problémy. Zavřel to na vápně a my nebyli schopni to překombinovat. Yusufův výkon byl topovej, vyhrál toho fakt hodně, podržel míč, nevím jestli jsem ho někdy viděl běhat a hrát tak jako v neděli. Kušej tradičně velmi šikovnej, kdyby byla možnost, fakt bych ho chtěl. Hodně mne překvapil Trmal, který zatím nijak přesvědčivej nebyl.

A co k našim? Musím začít pozitivem. Peter Vindahl rozhodně umí chytat!!! Jestli někdo pochyboval, v tomto týdnu to předvedl hned dvakrát. Ze stoperů to nejvíc schytal Gomez, za mne teda neprávem. Jasně, situace před první brankou šílená, tam se prostě nemůže nechat takhle přeskočit. Jenže na lavici bez praxe, obzvlášť na pozici stopera, se těžko naskakuje. Potřebuješ pomoc od kolegů a ti se zrovna dvakrát nepředvedli. Asger byl nějakej zpomalenej, do soubojů chodil divně nebo jako před třetí brankou vůbec. Možná mu taky dochází. A určitě došlo Panymu. Už před minelou v závěru poločasu tam měl několik naprosto šílených taktických propadů. Zápas blbec, stane se. Sám bych víc změn ve stoperské trojici nedělal, ale teď už víme, že by to asi hůř nevypadalo s nikým dalším. Jsem zvědav, jaký z toho udělá Brian závěr. Jinak klobouk dolů, že Pany dál hrál a s velkou vervou se hnal za vyrovnáním. Ti kluci jsou charakterově zdraví, jen jim prostě občas něco nevyjde. Jako třeba celej zápas Wiesimu. Tomáši, tentokrát to nebylo vůbec dobrý. Těžko vypíchnout něco, čím bych se tě zastal. Péša na druhé straně lepší, druhá branka v řadě. Neříkám, že je to na repre či hráče roku, ale ten progres u něj za poslední dva měsíce je patrnej. Jak vždycky píšu, že jestli hraje Qazim nebo Sáďa je skoro jedno, protože povinnosti si oba splněj a Qazim má i nějakou nadstavbu, tak musím napsat, že jestli hraje Kaan nebo Sáďa, už je prostě hrozně znát. Qazimek byl tentokrát taky nějakej unylej, asi pocit zodpovědnosti, možná únava. Stačilo, aby mu tam jedna ze střel spadla a ten čertík mohl bejt hned zpátky, škoda. Birma začal dobře, opět to tam motal, ale potřebujem za to získávat body. Kara byl asi našim nejlepším hráčem, zvládal i dozadu. Paradoxně opět vychází nejlíp ze zápasu, kdy se ostatním moc nedaří. Potřebujem to nějak sladit. Už nejsem tak pesimistickej k jeho předělávání na poctivku dozadu, ukazuje, že to jde a ve předu nechybí. Asi bych chtěl, aby to z hranice vápna víckrát zkoušel vystřelit, než dál posouvat. Kuchtič nikdy nezklame nasazením a bojovností. Ale minutově přehrával, po posunutí na kraj úplně zbytečnej. Přineslo to akorát žlutou. A Honzo, chce to góláky!!! Sparta vždycky měla šutéra, vyloženýho střelce a teď to je asi jediný, co mi v tom kádru chybí. Střídaní přineslo zlepšení. Když tam Matěj s Kaanem přišli, byl jsem přesvědčenej, že to otočíme. Kvalita šla nahoru. Pochvalu zaslouží i Ševa, škoda, že se nevešel do prvního slotu a nedošlo na jeho spolupráci s Karou. To až přijde, tak to bude velký. Victor podtrhuje to, co jsem psal po Rangers....Jsme u něj o dva měsíce zpátky...Ale jsem přesvědčenej, že ho Brian zase rychle zpracuje. Rozhodně víc věřím jemu, než Sejkymu, který bohužel svých minut nevyužívá naprosto vůbec. Možná ke žlutý, ačkoliv opravdu nechápu, za co ji od toho sudího dostal.

V třináctém kole první ligová porážka. Je tam několik vykřičníků, ale i několik důvodů, proč se to dá akceptovat. Půlku šancí proměnit, nebylo by co řešit. Ale je fajn, že víme, že trestat může ne jen Evropa, ale i to lepší v naší lize. Osobně radši prohraju v Boleslavi, kterou chceme v šestce, než s židem nebo v Ostravě. Tak věřím kluci, že máte vybráno. Brianův rozhovor mne opět utvrdil v tom, že není třeba panikařit a vyhazovat půlku hráčů pryč. Nevím o týmu v lize, který by absenci kapitána, nejlepšího střelce, jediného velmi dobrého wingbeka a jistého stopera nahradil lusknutím prstu jak nic. Vloni jsme v této době měli o deset bodů míň a stejně z toho byl titul. Na stahování kalhot je hodně brzo, já vám kluci věřím!!!

Ostatní zápasy

Slávie na Bohemce neměla problém, byť útočná trojka Jurečka-Chytil-Tijani nabídla několik komických situací. Ale Mojma nakonec dal i platnej gól a Trpiš opět nezapomenul vyzdvihnout celý tým, rozhodčího, vládu a stranu. Počítám, že se na první místo dostali naposled. Plzeň se do boje o titul přihlásit nechce, ztráta s Karvinou šílená. Dominik Holec zachytal fantastický zápas, Karviná ale taky hrozila....Čavoš dal až svou třetí šanci, nebezbečný byl opět i Memić s Akyniemim. Vtipný je, že Plzeň podává protest, protože chtěla kopat desítku....Zajímavý, že ho nepodávali po Chorého zákrocích na Asgera. Přijde mi to nedůstojné, zahodili asi 6 jasných gólovek a brečej kvůli jedný možný penaltě. Konečně došlo i na Hapala, ze sestřihu to vypadalo, že Baník měl víc ze hry, ale šílený okna vzadu. A jeden z pěti brejků dotáhne i Jablonec, u Chramosty už se dá bavit o návratu formy, minimálně střelecké. Slovácko si na zahájení zápasu pozvalo nějaký dědky a skóre zápasu tak otevřel jeden z nich. Liberec rychle vyrovnal, Tupta on the fire....A protože Vecheta je kopyto, bylo po gólákách. Pohříchu šlo v sobotu o nejgólovější zápas kola. Tak na tohle vám pánové, Kozle, Svědíku, Kotale, Frťalo, Jílku, Červenko, Látale, Hapale, Zápotočný a Kováči, z vysoka seru! Koukejte mazat k Vrbovi do učení!!! Červenku bych teda vyjmul, po těch dardách co netriniti letos dostávali, je 0:0 v Olomouci velká výhra. A pro Jílka rána do držky, zvlášť když mu krom vykartovaného Vodháněla nikdo z kostry nechyběl. Přitom Zlínu stačilo mít v bráně brankáře. A dobře postavený tyče. Hradci se začíná vyplácet Čmelík, po zranění snad poprvé v základu. Přitom na Grigara stačí, když míč letí jeho směrem....Hrozná díra, nechápu, že může furt v lize chytat. Jinak ze sestřihu to vypadalo na slušný zápas s dost šancema, jsem překvapenej. A smutnej ze zranění Ládi Krejčího....Teplice aspoň po čtyřech zápasech nedohrávaly v deseti, byť je zachránil až VAR. Za Pardubice rozhodl Zlatohlávek....Nehrál Černý, po Patrákovi se slehla zem, tomuhle klukovi bych moc nevěřil. Ale překvapil. Výhra Pardubic vypadá zaslouženě, trošku klidu pro Kovyho.

Béčko

Prohra a pád na poslední místo....Bod na záchranu není žádný neštěstí, ale jestli kluci nezaberou, budem mít na jaře hodně práce. Nepočítám totiž, že by se jim do konce roku v tom nabitém programu dalo nějak výrazněji pomoc.

Co nás čeká

Pohár

Bohemians 1905 – Sparta

Tak nějak nezájem….Vhodně bych to nakombinoval a děj se vůle boží….Horší než druhý v lize budem dost těžko, plácat síly v týhle srandě, abychom to pak posrali ve finále v době nadstavby? Kdepak, nic pro mne. Tady jde o to jen to odehrát, o něco větší radost mi určitě udělá postup než vypadnutí, ale věšet se nebudu z žádného výsledku. Hlavně ať to odehrajem bez ztrát na životech.

Liga

Sparta – Bohemians 1905

Tady je to ale úplně jinak. Nesmíme ztráty v lize kupit. Byl bych rád, aby se na chvilku už proběhli marodi, ať jsou nachystaní na čtvrtek. Bohemka v lize mi venku přijde nebezbečnější než doma, ale celkově jsou docela čitelní. Musíme si prostě poradit s jejich tvrdostí a využít jejich dřevěnosti v obraně. Ať se na mne nikdo nezlobí, ale z Hůlky, Křapky nebo Dostála musej naši chlapci udělat trhací kalendář. A bylo by fajn začít proměňovat šance, ať zas máme hlavy hore a nabyté sebevědomí.

Ostatní zápasy

Sobotní zápasy bych chtěl nevidět, Schalke hraje v Norimberku a tak je asi čas na výlet. Sobotní odpoledne stejně stojí za starou belu. Asi bych si dal Jablonec se Sigmou, ale vůbec nevím, co tam čekat. Jablonec v poli vypadá dobře, jen se hrozně nadře na gól. Sigmě se vyprázdnila marodka a ztracené body z domácího zápasu se Zlínem někde bude chtít získat zpět. Asi rozhodne první gól, jestli se tam teda nebude šukat bez vyvrcholení. Látal i Jílek to totiž uměj oba. Druhou volbou by pro mne byl zápas Teplic s Boleslaví. Jsem zvědavej, jestli Solomon, Kušej či Yusuf navážou na sobotní výkon. A co zas předvede sněhulák v bráně Teplic. Pardubice se Zlínem budou asi jen o dobývání Dostála. A Svědíka s Kotalem už mám nasledovaný, to bude nuda. V neděli odpoledne volím Liberec s Budějovicema. Budou padat góláky. První dá určitě Liberec, Budějovice otočej a pak to zas otočí Liberec. Oba týmy mají zajímavé pasáže, ale mají více či méně dlouhé výpadky. Zvědavej jsem taky na Karvinou s Baníkem. Jarábek dělá výsledky, třeba v Plzni mi to od oka ani nepřišlo, že na úkor fotbalu. Pelášili chlapci často dopředu ve velkým počtu, vrací se Budínský...Chaotická obrana Baníku může s jeho standardkama a Akyniemim mít velký problémy.
Večer Plzeň na Slávii….Mohl by tam Koubek vykouzlit další Záhřeb? Moc od nich nečekám, ale pak to chutná o to víc. Jsem zvědavej na Kšiltovkovu sestavu.

Béčko

Kluci jedou o víkendu do Vlašimi. Nic jednoduchého, Vlašim je nahoře. Přesto hned půlku zápasů zremizovala a tak se třeba něco urodí.

Tento týden je jasnej plán, zabij Klokana pro svoji mámu!!!

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Info o sbírce na CHOREO

Smíšené pocity - report ze zápasu Sparta - Rangers

Co týden dal a dá podzim 2023 (14.díl)

Optimisté měli pravdu a mé obavy byly liché - report z výhry nad Českými Budějovicemi

Co týden dal a dá podzim 2023 (13.díl)

Super sobota v Benešově - report ze zápasu Divize C Benešov - TJ Spoje

Libuna do toho, aneb 1A třída v Praze na Libuši - report z návštěvy pražské 1A třídy

PŘÍSPĚVEK NA CHOREO NA PROTILEHLÉ

Co týden dal a dá podzim 2023 (12.díl)

Poprvé - report z výjezdu za Spartou do Hradce Králové

V kůži rockový hvězdy - report z výjezdu za Spartou do Sevilly

Plichta u19 s Maccabi Haifa - report ze zápasu Youth League

Co týden dal a dá podzim 2023 (11.díl)

Vlna - report z výhry Sparty nad Plzní na Letné

Už je to jedenáct let, nikdy nezapomeneme, Seniore!

SF20let: Jak dobře znáte SF? Bude mít někdo ve výročním kvízu 55/55?

Co týden dal a dá podzim 2023 (10.díl)

Choreo na Plzeň - přijď pomoci s roznosem

První krok máme za sebou, ale....report ze zápasu Sparta - Limassol

Co týden dal a dá podzim 2023 (9.díl)

Kopaná skončila a vrátil se nám fotbal. Díky bohu.

Co týden dal a dá podzim 2023 (8.díl)

majk | 30.10.2023 23:17 Vstoupit do diskuze
1