majk | 09.05.2023 06:55

Finále nám nevyšlo, penalta v nastavení přišla až v pátek v Mohuči....Teda já řval jako kráva....Nedělní zápas v Olomouci už pak byl jen procházkou růžovým sadem....Tak si to celé pojďme připomenout.....

Mol Cup

Sparta - Slávie

Než tenhle týdeník vyjde, uteče hodně vody...A tak to vemu tak nějak zkratkou. Z předzápasových vyjádření vstal Trpišovskému z mrtvých Ogbu, na lavičku a podstatnou část zápasu taktéž Zafeiris či Provod. Nám dle Brianových slov trénovali všichni. A tak jsme se museli obejít bez zraněného Asgera, Čvančiho, vykartovaného Mincheva a vyosobně důvodovanýho Mabila. Jedno jméno zde ale nepadlo. A za mne nám chyběl nejvíc.....Aiham Ousou. Škoda.

Zápas jsme neodstartovali šťastně. Dvě rychlé kosy na Karabce daly znamení, že to dopředu bude bolet. A několik minel při rozehrávkách vzadu ukazovalo na možnost, že si stopeři dali poradu u vypáčený skříňky Kuby Jankta. Ruik mne teda v pátek večer pěkně nasral, že mi do tohodle bonmotu hodil bombu....V úvodní desetiminutovce dvě šílenosti od Ládi, jedna od Viťase, jedna od Zelenýho.....To ti může určit ráz zápasu. Naštěstí z toho slátanci víc jak jednu střelu Jurečky do připraveného Kováře nevyprodukovali. Přesto bylo od začátku patrné, kdo tahá za kratší konec. Slávie si vypracovala několik rohů, ale hlavně z nich bylo jasně cítit, že vědí jak na nás. Kuchtu naprosto vygumoval Ogbu, třeba před tím chlapcem smeknout. Kuchtič se hrozně rval, ale když už nějaký míč získal, neměl ho kam posunout. Skoro to vypadalo, že naši kluci nechtěj. Důrazně se proti těmto úvahám ohrazuji a každýho, kdo je schopen tohle kolem dvacáté minuty vyblejt na fórum, bych postavil ke zdi. Je to těžký, víš, že to nejde a čeká tě fuška jako prase. Několikátá v posledních týdnech...Tahouni ti netáhnou, moc náhradních variant nemáš, tým padl, řekl bych, do těžké křeče. Ale chtěl, každej z nich chtěl, za to vám ručím. Na další šanci jsme si počkali do 25.´a měla ji opět Slávie. Kovář opět vytahuje jeden ze svých senzačních zákroků, když chytá dorážku Traoreho. Než se dosměju Ušákovi, kterej si ho spletl s Jurečkou, můžem se do vedení dostat my. Kaan perfektně nachází Karabce a ten pálí....Pánubohu do oken....Adame, normálně to tomu šmudlovi pošli za tyč, ne? Každopádně záchvěv a ukázka toho, že by to mohlo jít. Ale nejde. Slávie kontroluje hru. Kuchtič dostává žlutou a mnou cloumá hrůza, co by se dělo, kdyby dostal červenou....S naší marodkou a programem....Brr. Půli končíme závarem, když si Zelený zaběhne za Holeše a vrací míč do vápna, Kuchtič nepropaluje, střela kapitána míří do nebes...Druhý záchvěv.

O poločase měníme rozestavení, Slávie reaguje rychlým střídáním. Jsou připraveni na všechno....Co muselo přijít, přišlo v 59. minutě. Roh Krejda odvrací jen k Douděrovi a ten nechytatelně trefuje....Blbý. A blbější o pět minut později. Na nepřesný centr Douděry vybíhá a následně se zastavuje Kovář, naskakuje na něj Panák, ale je krátkej a odvrací ho Vitík. Do Panáka a do brány....Smůla a série chyb. Zmar. Slávie už hrozila jen z brejků, my jsme své šance neproměnili. Velká škoda, míč poskakoval po brankové čáře, ale nedorvali jsme to tam. A tak zeťák mohl mimo jiné oslavit i Karabcovu střelu do tyče, která mu aspoň naplácala do držky a odrazila se na roh. A tak závěr nepřinesl žádné drama.

Druhé derby v řadě zvládl mladý rozhodčí Černý....Naklonovat.

Vůbec nemám problém s Brianovým hodnocením, pojmenoval všechno naprosto přesně. Abychom mohli v derby pomýšlet na vítězství, potřebujeme od minimálně devíti hráčů výkon na jejich hranici. To jsme neviděli, kromě Kováře a Karabce, který byl u všech našich nebezpečných akcí, se k té laťce nikdo nepřiblížil. Spíše naopak....Od Ládi jsme viděli mnoho chyb, Viťas pokračoval ve slabších výkonech, Haraslína jsme si taky uvařili....A jmenovat bych mohl další. V některých momentech vypadal dobře Jarda Zelený, ale třeba při presinku v úvodu zápasu mi přišel zataženější a právě u jeho hráče většinou snaha dostat hostující tým pod tlak končila. Z šedi se neodpoutal ani Wiesner, ani Sadílek. Kaan tam pár momentů měl, stejně jako Pany pár zajímavých vývozů....Ale nebylo kam pokračovat. Budem muset najít recept.

Pohár skončil v Edenu, škoda. Ale netřeba skládat zbraně, ještě tu jedna rozjetá prácička je. Situace se od posledního derby nemohla změnit, pořád platí, že jsme v roce 1 Briana Priskeho. Nemáme vypilovanej A plán, těžko předpokládat, že B či C plán bude lepší. Nemáme čistě Brianovu soupisku, hráči se nám začínají přesouvat na marodku. Důvodů, proč by to mohlo nevyjít, je pořád dost. Nepochybuji o tom, že chceme a doufáme všichni. Jen bych byl rád, abychom zůstali v podpoře a všechny invektivy a impertinence směřovali k těm průduchům z druhého břehu. Protože ten tým je zdravej a potřebuje pracovat, doplňovat, ne hanobit a zesměšňovat.....

Liga

Olomouc - Sparta

Tohle nebylo lehký. A nebylo to ani dvakrát pěkný....Ale je to sakra důležitý! A ne jen směrem k letošnímu titulu, ale k celkovýmu směru, na který by měl Brian a jeho kumpáni najet...Ale popořadě.

Místo Viťase Vydra, místo Asgera Pany, místo Wiesiho Casper, místo Čváni Kara a místo Šula Minchi....Uprostřed odpočívá Sáďa, nahrazuje ho Qazim...Tak nějak si představuješ celej rok, že půjdeš do nadstavby....Tolik změn nedokázal vymyslet ani při dvou záskocích Horňák a to se hrálo o suchý z nosu. Olomouc začíná lépe, jedovku Zmzlého chytá Kovář....Poradí si i s dorážkou Chytila z ofsajdu. Ofsajd neofsajd, pro sebevědomí dost dobrý....A budíček pro obranu. Odpovídáme šancí Kuchty, ten ale netrefuje bránu. V 26. ji ale trefuje Minchi...Nijak důrazně, nijak umístěně, ještě si k tomu lehl....Podobnej přístup zvolil dvoumetrovej Macík a Minchiho střela končí v síti!!! Vůbec mi není Jílka líto.....Koukám, že vyprcanci z O2 nás sledujou a tahaj z klobouku termín bulharskej princ....Mám tam pro ně i jiný výrazivo, snad na něj taky dojde. Zápas plyne bez výraznějších šancí až do nastavení první půle. Vzpomínám při tom na jarní zápas, když Pokorný jen těsně míjí....Uff, dneska to bude jinak! Druhou půli začínáme sérií rohů....Dneska nám moc nejdou, asi není náhoda, že Sigma po standardních situacích inkasuje velmi málo. Z letargie boje uprostřed hřiště nás může vyvést Kuchtič, když vystihuje Benešovu minelu...Bohužel trefuje jen tyč. Chvíli na to se Olomouc dožaduje penalty...Chápu to při zápase, chápu to bezprostředně po zápase....Když se ale podíváš na záznam a snažíš se porovnávat neporovnatelné, tak mne prostě nasereš. Pospíšila předtím varovali už v Polsku....Bože, ty seš další důležitej....A tak aspoň přihodím Jílkovi ke cti zmínku o červeném faulu Kramáře na Daňka....Který opět skončil žlutou....To máme spolu s podzimem minimálně čtyři kriminální fauly na Kryštofa, bez vyloučení...Rohy nám pořád nejdou, k nepřesným Qazimovi, Kaanovi a Casperovi se přidává i Sáďa...Ten má ale naštěstí ty dlouhý auty, říkali v televizi. V závěru žádný nervy nepřicházej, myslím, že Šulo s Kuchtičem tam ten míč u praporku ještě hlídaj.....Úplně jsem čekal, kdy tam Kuchtič dostane žlutou za nějakou strkačku....Naštěstí nedostává, držíme vedení a můžem jeden z posledních pěti úkolů odškrtnout. Well Done!!!

Než se dostanem k našim, musím říct, že individuálně se mi v Sigmě nikdo moc nelíbil. Z Chytila byla znát velká snaha, ale doufám, že bude v Edenu předvádět dost podobné výkony, jako předvedl v neděli. Stálo to totiž pěkně za hovno. A s těma brankářema, to aby se Jílek posral....

My si můžem pískat, máme Matěje a ten drží. V obraně pohoda, Patrik předvedl svůj nejklidnější zápas, Pany s Krejdou bez minel. Krejda tvrdej, neústupnej, hecující...Ten tým ho potřebuje. A Pany přidá fotbalovost, byť toho tentokrát nebylo tolik. Přesto bych řekl, že ze stoperů nejlepší.....Střeďáci....Qazim lepší Kaana...Vůbec, fotbalovějším hráčům to moc nešlo....Kaan se ke svým myšlenkám nedostával, podobně si vedl na křídle Kara. Qazim se stává miláčkem. Odvede dost podobné penzum práce jako Sáďa, umí se ale líp prodat. Vyskakuje jak čertík z krabičky, hecuje to, přitvrdí.....Musí být hrozně nepříjemný proti němu hrát. Kéž by ještě přidal trochu víc fotbalovosti, tuším, že to tam někde je. Každopádně do rotace ohromně důležitej hráč. Trefa. Zpátky do zálohy, k wingbeckům....Casperův post to není, ale rve se s tím statečně. Třeba se tam najde. Žádnej průser, ale Jarda byl tentokrát lepší. Mladej Berbatov dal razítko na své místo v týmu....Nebyl to dvakrát přesvědčivej výkon, ale tři body vystřelil...Přesně to od náhradníka chceš, když přijde jeho čas. Obzvlášť, když ti stomilioňák zahazuje...Kuchtič pokračuje ve svém stylu, je na něho spoleh....Ale zvedám prst...Když ho vymazal Ogbu, bral jsem to, že je to hráč vysokých kvalit, na kterýho tu prostě nejsme zvyklí. Ale on si s ním dost podobně poradil i Beneš...A to už mi přijde podezřelý. Šel bych na to jinak, viz preview k zápasu se zlem. Střídačku jsme tentokrát měli nabitou. Čekal jsem, že když Jílek pošle do hry nějakýho Kramáře se Zifčákem a Zorvanem a my odpovíme Šulem se Sáďou, přijde naše dominance. Překvapivě ale asi přišla nejlepší pasáž Sigmy. Než jsme do hry poslali Mejdra s Daňkem. Pak nebylo co řešit. Kryštof předvedl naprosto skvělých dvacet minut, byl všude. Poctivej dozadu, dopředu podržel míč, včas ho rozdal, došel si pro faul....Takovýho Kryštofa chcem. A takovýmu budem hledat místo v základu, na to vsadim levou kouli. Jen aby na to navázal. K Mejdrovi nic nemám, je to poctivej kluk, i to někdy stačí. V závěru to šel dohlídat Pavelka...A dohlídal. Dobrá práce, hoši!!!

Tahle výhra má pro mne velkej dosah....Kluci Brianovi ukázali, že jsou schopni i v rotaci uspět. My totiž budem potřebovat držet v zápřahu víc jak 13 kusů. Vzhledem k situaci v jaký jsme, beru, že na to na jaře prostě nebyl prostor a došlo k tomu, až když k tomu dojít muselo.....Ale už na podzim snad s pohárama z týhle nutnosti můžem těžit. Neříkám, točit 6 kusů každej zápas, to je k ničemu a těžko vybuduješ nějaké vazby a souhru. Ale vždycky zkusit dva, tři jiný, k tomu dát někomu čas ze střídačky, není nereálný mít připravenejch 18 kusů....A pokud se nám přes léto opět podaří zvýšit konkurenci minimálně jako na podzim, bude to jízda.....Těším se a věřím, že i tahle výhra nás k tomu nakopne.

Ostatní zápasy

Skupina o titul

Plzeň nad Slováckem dvakrát vedla a dvakrát to prosrala....Druhá půle byl celkem slušnej fotbálek....Jedni to maj na párku a druzí se snažej, ale nestačí jim kvalita. Plichta zasloužená, ačkoliv to Míša zase určitě viděl jinak. V Edenu se hrálo do první branky. Klokan kousal a hrozil. Leč situaci domácím nezkomplikoval. Bylo tam pár hezkejch momentů...Přišlo mi, že v první půli Drchy ukázal, že i Ogbu se dá přehrát.....Nebo třeba van Burenův faul na van Burena, za který dostal Hůlka žlutou.....Nebo kontakt Jurečky s hostujícím obráncem před první brankou....Ale nechcem, aby takový soft kontakty rozhodovaly o titulu, že jo....Pak už asi nebylo co řešit, než jsem se přesunul z Newcastlu zpět do Edenu, bylo hotovo....Jen si na tom obláčku ještě chvíli hovte, hovada.....

Skupina o nic

Hraješ zápas o nic, můžeš si jít vesele zakopat a potěšit 1144 chudáků, kteří si našli cestu na zápas dvou domácích týmů....A naservíruješ jim 0:0...Napsal bych k tomu víc, ale jdu shánět lístky na odvetu.

Liberec s Budějovicemi to aspoň vzali za správnej konec. Budějovičáci ukončili oslavy postupu asi až za stavu 0:2, otočka ale musela potěšit všechny příznivce Csaplárovi pasti. A já měl aspoň v sestřizích na co koukat....

Skupina o udržení

Bambula pracuje na razítku specialisty na sestupy. Druhej výlet ven, druhá trojka do půle....Třeba dělá z hráčů spícího obra aspoň lepší lidi, jako se mu to snad podařilo v Ústí. Brno by mělo tohodle experta ještě před baráží pustit zpátky kdákat do studií, protože jinak se budou chystat příští rok zase tak maximálně na druhou ligu. A čert vem, že Baník by v tý skupině neschopnejch neměl vůbec být. Aspoň, že je po půli začli šetřit, protože se Brnu ty banány vůbec nemusely vejít do čamadánu. Životní výkon má za sebou obránce Juroška, k asistencím na první dvě branky přidal nádhernou branku....Takhle v naší lize střílej obránci!!!

Velký krok k záchraně udělaly Teplice...Na Zbrojovku sice mají jen 4 body, ale prvnímu relevantnímu soupeři, Pardubicím, utekly už na bodů 7. To vypadá bezpečně. Snad jen, kdyby začal Frťala vymejšlet píčoviny a vrátil do brány "oporu". Výhra to musí být cenná, kdykoliv jsem koukl, Pardubice tlačily....Vyhrály dokonce 11:0 na rohy, to už je docela umění z toho nic nevyprodukovat.

Zlín ještě žije. Přežil tlak Jablonce a zareagoval rychle na úvodní branku. Bodík asi nebude nic řešit, alespoň papírově ale ještě žijou....

Béčko

Zděšení v podobě grafiky České televize (hlavní trenér Michal Horňák, chápu, nebyl čas hodit tam aspoň FC Smetiště) vystřídal ze začátku tlak Varnsdorfu, Tanko své šance ale neřešil dobře. Béčko pak vyrovnalo hru a v závěru poločasu se k odraženému míči po rohu dostal Schánělec.....V druhý půli béčko zvýšilo a s čistým kontem porazilo dalšího adepta na baráž. Dobrá práce, nijak úchvatnej výkon to nebyl, ale našlo se tam pár zajímavých momentů. Za mne v pohodě, při další příležitosti si opět pustím.

Co nás čeká

Sparta - Slávie

Člověk se dopotil z jednoho a má tu další.....Poslední, to nejdůležitější. Priske má nad čím dumat, Slávie ví jak na nás, umí a vydrží to praktikovat celý zápas....A asi si i věří, protože ještě nespustila kampaň na sešívanejch životech záleží.....Vypíchl bych jednu věc....V obou posledních zápasech se v obraně Slávie našly mezery...V obou. Až se k tý šanci dostanem, musíme, Kuchtiči, zabíjet!!! Využít a nedělat z Koláře za každou cenu hvězdu....Myslím, že potřebujem Kuchtiče dostat od Ogbua, hrát a zapojovat ho níž....A drtit to po stranách, kde ti jejich zázraci dozadu nebývaj nejpoctivější....Nečekám od nás žádnej velkej hon, co si budem, nejdůležitější je neprohrát....A tak bych ty blbouny nechal tvořit, ať se předvedou....Základem je ale bezchybnej výkon obrany. A na to se v poslední době moc spolehnout nemůžem. Hrozně těžký něco predikovat, když vůbec nevíme, jaký je aktuální zdravotní stav. Dvakrát jsem věřil, nebudu to měnit....Věřím a doufám. Dejte do toho, hoši, vše, ať se nebudíme s blbým pocitem....!

Ostatní zápasy

Skupina o titul

V sobotu odpoledne jede Olomouc do Plzně. Oba nemají moc co řešit, mohli by si zahrát fotbálek s pěkným počtem branek.....Pro Sigmu bude lepší hrát v 11 hráčích v poli, než vybrat tam některýho z těch poušťáků. A pro Plzeň? Asi budou muset vyhrát, aby se mohli prsit charakterem a poctivě se divit, kam se jim ze stadionu ztrácej lidi.

Bohemka se může v neděli podvečer hodně přiblížit pohárům. Pokud zopakuje výhru nad Slováckem z konce základní části, bude už hodně blízko. Kanár z Edenu jim dlouho v uších bzučet nebude. Jsem zvědavej, jestli Slovácko využije nabyté zkušenosti a zápas o všechno zvládne....Fotbalově jsou za mne zajímavější Klokani, takže přeju spíš jim....

Skupina o nic

Něco se asi o víkendu taky hraje.

Skupina o záchranu

V nedělním odpoledni mám jinej program....Určitě bych se podíval do Brna. Pardubice se pořád musej ohlížet za sebe, aby tam nějakým nedopatřením nehupsly přímo. A můžou se dotáhnout na Zbrojovku....Pokud zopakujou výkon z Teplic, posunou se...V Brně musí být deka jako kráva a myslím, že to Bambulátor dost těžko rozbuřtíkuje u ohýnku.....Ačkoliv věřím, že Řezňa by se tam rád zdržel....Teplice mají Zlín a měly by dát štempl na záchranu. Ale nevsadil bych si na to....Zlín hraje o život a jestli chce někde vyhrát, tak právě na Stínadlech by to mohlo klapnout. Jablonec s Baníkem si asi jenom zastřílej a po zápase se poplácaj po zádech, jak dobře tu skupinu, kde vůbec neměli bejt, zvládaj.....

Béčko

Mladíky čeká v sobotu ráno zápas v Třinci. Těžko si představit, že tam pojede někdo z kádru áčka...i Čeldu bych nechal na Letný v záloze...z kluků už to mohlo spadnout, záchrana je s prstem v zadku...a s Třincem na podzim překvapivě prohráli....takže náprava je žádoucí, ačkoliv domácí hrajou o život....nepustím si, ale budu držet palce :-)

Tak jo, dost pravděpodobně klíčovej týden je před námi....Držte se!!!

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Vzhůru na Hanou - report ze zápasu Olomouc - Sparta

Sbírka na choreo

Kousat do polštáře - report z finále Mol Cupu

Čarodějnický výšlap pod Ještěd, přes Ještěd za třemi body a první příčkou

Co týden dal a dá jaro 2023 (15.díl

Choreo na finále poháru - přijď pomoci s jeho roznosem

To nevymyslíš....jeden z názorů na (nejen) nedělní dění v Liberci

Šedá zóna - názor na současné rozhodování a řízení zápasů

Co týden dal a dá jaro 2023 (díl 14 a 1/2)

Jako kdyby byl poslední - report z výhry nad Plzní

Výšlap do Hradiště - report z cesty pěškobusem na zápas Slovácko - Sparta

Jak jsem si udělal výlet na Moravu za Spartou

Fanoušek měsíce - lightman1

Tohle derby není pro....druhý report ze zápasu Sparta - slavia v lize na Letné

Co týden dal a dá jaro 2023 (13.díl)

Se štítem, nebo na něm - report z 305. derby na Letné

Fotbal v době Ramadánu aneb Welcome to hell

majk | 09.05.2023 06:55 Vstoupit do diskuze
4