majk | 02.05.2023 06:56

Tak jsme první no a co, no a co, no a co??? Křetínský do kabin, Křetínský do kabin!!! Koupit Mabila, koupit Mabila!!!!

Ještě než se dostanem k samotným zápasům, musím začít rozborem expertů O2 a jejich manipulací s nevzdělaným divákem....

Čtyři z tanku a Hrdlička

Čtyři....Čtyři experti tlačený Hrdličkou k jednoznačným a samozřejmě úplně nesmyslným soudům. Tihle idioti dávaj munici celýmu národu. Jakoby si nevystačil sám.....

První penalta - všichni se shodli, že kontakt nebyl tak velký....Jeden viděl faul před vápnem...Zajímavý, že jedinkrát nepadlo slovo výhoda.....Nebo vzpomínka na Hanouskův faul na Malinskýho, kde nám bylo názorně vysvětleno, že není důležitý, kde faul začal.....Když jim rozhodčí v rozhovoru řekl, že to bylo za brnknutí do lýtka, Hrdlička zopakoval nesmysl o práci rukama Ndefeho a jen tak mimochodem zmínil i ten kontakt. Když dostali v samém závěru F:INITA experti jasnej záběr a prostor na opravu, slyšeli jsme, že sebemenší kontakt může hráče rozhodit, že to moc dobře všichni víme....Ale tady to prej na penaltu nebylo.....Poser mi kulich! Čest Folpimu, který aspoň na Twitteru uznal, že penalta jasná. A že jich na Kuchtiče podobných bylo třeba dva roky dozadu.....To se ale mluvilo jinak.....

Neméně zajímavý a samozřejmě jednoznačný a opět špatný postoj zaujali všichni experti nad druhou penaltou.....Nejvíc mne pobavila ta teorie o tom, že Červ chtěl blokovat střelu....To je jak když chtěl Hejda ve středu dát ruku za záda, i když nevím, jak by to přes svoje vlastní stehno zvládl. Možná je to hologram....ale to by měl na čele H. H jako hidiot. Neméně zajímavá teorie je ta, že Wiesner promáchl a míč byl jinde. Že už vlastně není co řešit a video nemá upozorňovat....WTF??? Není to tak dávno, co Bořek sejmul Almásiho, kterej měl míč dávno v trapu....A komise penaltu posvětila....Pokus o zavedení výrazu "soft penalta“ se snad nechytne, je to stejně marný jako soft porno. A teorie o nějakým rozhodnutí o titulu nebo dokonce o tom, že v týhle minutě.....Jak na tom jako záleží? Kde byli všichni poslední spravedliví posledních deset let? Nebo třeba na podzim?

Doufám, že o ty práva přijdete a celej ten ansámbl neschopnejch troubů půjde do prdele. Je to škoda, Folpi nebo Podaný měli občas fajn tužky, fajn rozebírání situací, dobrý postřehy ze svých kariér. Ale jakmile jde do tuhýho, nechaj se vláčet neschopným moderátorem. Zlatej Bouček. Hrdličko, ty se sbal. Tvoje životní terno objíždí svět na turnajích, k ničemu lepšímu než nošení tašek se nehodíš!!!

Byl jsem moc zvědavej na Příhodu, čekala ho za poslední dvě kola velká práce....On ale většinou kurevsky podléhá davu, tak jsem si od toho moc nesliboval.....Pochlapil se, chlapec, ještě než jsem to dopsal. Jak tu píšu, všechny penalty včetně té proti Plzni v pořádku....To jsem teda zvědav, jak se k tomu čtyři z tanku a Hrdlička postavěj....Nijak, budou do nás hrnout další moudra....

Co bylo

Liberec - Sparta

Já se můžu na nějaký hledání objektivity vysrat....Jsem fanoušek svejch a je mi vlastně úplně jedno, jak se k tý výhře dostanem. Když to bude po koncertu a pěti brankách, budu rád, když to bude po sračce, budu rád taky. A když to nasere celej národ a zajistí nám to první místo? To budu chlastat pivo, pak pálit pyro a zpívat Sparta šampión!!!!

Nebyla to žádná krása...Při pěti změnách v sestavě taky dost těžko čekat koncert. Líbí se mi, že Brian nevymejšlel, věřil svému a na místo stopera prostě vybral dalšího stopera. Nečekanou absenci Kaana nebyl problém vyřešit. Za Zeleného nastoupil Casper a za Čvančaru stejně jako na Slovácku Kara.

Zápas začal podobně jako nedávný pohár. Byli jsme nějaký zabrždění, těžko se do toho dostávali. Úvodní branka ve 13. minutě taky udělala své. Naštěstí jsme chvíli po ní neobdrželi další, Kovář Tuptu vychytal....V 29. jsme neměli daleko k penaltě, zákrok na Vydru byl ale puštěn. Do druhé půle už jdeme s Mabilem a Pavelkou. Šulo a Panák končí....Trenér reaguje a nečeká do 70. jako dřív, za mne jen dobře. Hned v úvodu druhé půle tam jedna situace smrdí rukou ve vápně, ale musíme si ještě počkat. V dobré šanci pak blokujem střelu Olatunjiho. Definitivu může Liberci dát Rondić, ale trefuje jen břevno. Následnou dorážku Mikuly kryje skvěle Kovář....A pak trestáme. Ndefe stejně jako proti Slávii přihrává soupeři penaltu. Jasnej faul na Kuchtu, není co řešit. Míč si poněkud překvapivě bere Mabil. Myslím, že mnoho z nás v tu chvíli myslelo na Ristićovu minutu slávy na Slovácku. Awer je ale jiné kafe. Nekopl to teda dvakrát dobře, ale míč pod Vliegenem prochází do sítě. Máme ještě 9 minut nastavení....Slabou střelu Olatunjiho Kovář kryje. Pak propadá míč ke Schánělcovi, ten však slávu odmítá a mine. Pořád jdeme za třemi body. Letící míč ve vápně mine Wiesner a následný brejk hasí za žlutou kartu Vydra....Nevím, jestli protesty domácích za červenou vedl Varfolomejev, ale neujímají se. Naopak Adámková se u videa činí a povolává Starýho k monitoru Je to jasný, Červ promáchnuvšího Wiesnera neminul. Jasnej faul, penalta. Awer tentokrát proměňuje s jistotou a jdeme v tabulce do čela. Razítko ještě dává lobem Kuchtič. Hotovo, vyhráváme základní část ligy!!!

Než se dostanem k hochům, zastavím se opět u hráčů Liberce. Baví mne Červ, mít ho ve svém klubu musí být radost. Jako soupeř je samozřejmě nenávisti hodnej...Tupta má zajímavé momenty, ale řeší je divně. Kdybych si musel někoho z Liberce vybrat, byl by to určitě Olatunji. Celý jaro předvádí dobré výkony, v každém zápase něco předvede. V závěru se i docela rozstřílel. Má super figuru, relativní rychlost a míč mu taky moc nepřekáží. Až v Liberci vyprší nasrání, poptal bych se, jak to mají s tou opcí a zkusil něco vymyslet....Mohl by se nám hodit.

A nyní k našim. Kovář nás držel v zápase. Má velký podpis na obratu, protože tým několikrát podržel ve hře. Jak jsem ho minule chválil, že nevymejšlí kraviny, tak za tu patičku bych mu teda facáka dal...Ale chápu, chcem to a moc dobře to vypadá....Stoperům to tentokrát neladilo. Pany šel o půli dolů, Viťas s Vydrýskem střídali průměrné momenty se slabšíma....Logicky chyběla souhra. Chtěl bych od Viťase, aby to v tomto rozložení vzal do svejch rukou....Jenže je mu furt dvacet, nerve mi žíly, že má teď slabší období....Měli jsme tam horší kousky na vrcholu jejich sil. Na kritice Vydry se podílet nehodlám...Ještě mladší, vyloženě na záskok. Na těžkej záskok, kdy chybí půlka týmu. Umím si představit, že to bude řešit líp, ale vyloženě k průseru, jak jsem se taky dočetl, to za mne mělo daleko. Ještě by mne zajímalo, jak je to s jeho žlutou....Když se VAR vrátil k předchozí situaci, neměli ji zrušit? Jestli nás nakonec ještě neřežou!!! Střed zálohy....Čekal bych od Qazima s Sáďou, že ten zápas povedou oni....Ale dlouho trvalo, než vůbec něco fotbalového předvedli. Snažili se, makali, soubojovali, o tom žádná....Ale ve zbývajících zápasech budem od středu zálohy potřebovat větší kontrolu. To platí celou sezonu o wingbecích....Wiesi měl slabší zápas, Casper šanci vystrnadit Zelenýho ze základu za pačesy nechytl....Třeba v létě. Je jasný, že to není jednoduchý. Z Casperovy strany mne zklamaly i trestňáky a rohy....Ano, chyběl kapitán, přesto ty míče dvakrát nebezpečný nebyly. Kara se po skvělém zápase s Plzní vrátil k šedi. Snaha řešit věci fotbalově tam je, kvalita provedení ale tentokrát vysoko nebyla. Podobně u Šula, doufejme, že bude ready. Potřebujem ho do zbytku sezony. Kuchtič na hrotu drží vysokou úroveň, není co dodat, koupit. Mabil opět střídal blbé okamžiky s lepšími. Když vymejšlí, není to dobrý....Když hraje z první, má to parametry. Všimli jste si, že míč na Kuchtu před první pentlí posílal on? Proměněné penalty mu můžou dodat hodně sebedůvěry. Jsem zvědav, jestli to na hřišti prodá......Pavelky jsem si moc nevšiml, to mu jde vždycky k duhu...Vlastně jedna šílená střela tam byla. Kryštof s Goljanem měli pár dobrých momentů, stejně jako Schánělec....Máme kde brát, jen to musíme do příště držet v nějaký rozehranější rovině. Rozhodovat z fleku zápasy těžko někdo bude. Jsem zvědav, jak si s tímhle faktorem příští sezonu Brian poradí....Potřebujem k tomu hrát Evropu, pak věřím, že to půjde snadněji.

Na Brianově hodnocení se mi dlouhodobě líbí, že s tou mastnou hubou nechrochtáme na celý okolí....Pravidelně začíná vyjmenováváním našich chyb a nedostatků...Vědění, že nespíme na Vavřincovi a moc dobře víme, co všechno bylo špatně, ve mne vzbuzuje skvělý pocit. Jen kdyby se ty samé věci neopakovaly co měsíc. Dnes byla ale kvůli vysokému počtu absencí dost abnormální situace. Takže ano, pocuchat....Ale pochválit. A to tam bylo, opět dobře Briane!!!

Ostatní zápasy

Když chvíli odhlídnem od Sparty, jednoznačným vítězem posledního kola se stali fotbalisté Českých Budějovic, kteří se až neuvěřitelně dokázali vyškrábat do skupiny o nic na úkor Jablonce. Stačilo, aby nad Jabloncem místo 5:1 vyhráli jen o gól menším rozdílem, stačilo aby nevyrovnali v 93. v Brně, nebo aby Jablonec v posledních pěti minutách minulého kola neztratil vedení 2:0 nad Sigmou. Porazit Pardubice taky nebylo nic snadnýho. A Jablonec si v Ďolíčku neškrtl, po dobrém středu jara může přijít velkej bolehlav....Ostatní zachraňující se "neočekávaně" zabrali. Tijani hattrickem sestřelil Olomouc. Jílek už Macíkovi šanci nedal, jsem zvědavej, jestli po tý náloži uvidíme ještě místo Stoppena Trefila....Ale neřekl bych, že měl brankář v něčem prsty....A Tijani hattrick....Nebudu se opakovat. V Plzni se víc než vlastní charakterní remízou s Teplicema zaobíraj našima penaltama. Hlava Chorá stíhá sledovat všechno. Neslyšel jsem Bílka, jestli mu 7 minut nastavení nepřišlo až dost....A pobavila jejich zběsilá žádost o penaltu za ruku.....(v čase 98:01), která byla nalepená na těle a frajer neudělal ani náznak pohybu do směru míče.....Zlín urval bod naděje v Boleslavi. A tak se stálé víc smráká nad velkoklubem bez stadionu. Prohra na Slovácku a ztráta Filipa Součka....Ten má mimochodem dost nepovedený jaro....Dlouho zraněn a teď tohle....A ještě něco se hrálo? Jo, tým na vlně doma konečně ztratil....A tak je třeba zase jednou před Votrokama smeknout. A před zeťákem v bráně.....Líbilo se mi, jak Standa Hejkal vyjmenoval body potřebné k neprohře v Edenu a nezapomenul se pochválit, že byli dobře takticky připravený....Jsem zvědavej, kde Standa skončí.....Jinak klasika....Trpiš mluví o zraněných, Lufttweet žádá spravedlnost. O sudy válejícího Douděru se postará (asi dostane domácí vězení), zajímá ho ale, jak to, že se zrovna Spartě zobrazujou záběry z VARu. Kde byl, když se rozebíral faul Ryneše proti Plzni? A určitě bych našel příkladů víc....

Béčko

Cenná výhra v Líšni, s béčkovou sestavou a s dohráváním v deseti. Dobrá práce, hoši!!!

Co nás čeká

MOL Cup

Pojďme ten národ udržet v permanentním nasrání a natrénovat si nějaké to konečné řešení. Vrací se nám Jarda s Krejdou, do Olomouce jedem až v neděli. Čekám plnou polní. Čekám poučení z nedávného derby. Čekám, že dáme první gól a budem je týrat. Proč nebýt trošku namyšlenej a odvážnej? Vždyť jsme na to roky čekali. Pohár chci, i když to bude vedlejší letošní trofej. Ale dodá sebevědomí a jistotu průchodu do podzimní Evropy. Tak mne, hoši, na tom obláčku chvíli podržte!!!

Ještě jedna věc, dokud jsme na vlně....Minchi za dost přísnou červenou dostal dva zápasy....První odseděl v Liberci....Spočítal bych kusy na marodce a poslal žádost o odpuštění zbytku trestu....A večer to stáhl, že ho vlastně nepotřebujem....Roso, jednej!!!

Liga

Olomouc - Sparta

V neděli odpoledne můžem jít do pětibodového trháku....Jak krásně to zní. Ale bude to sakra těžké. Začíná se nám to sypat, ve středu navíc bude těžkej pohár. Velmi těžký teď něco predikovat. Snad jen to, že Olomouc nás na jaře obrala o body a je čas splácet úroky. O nic jim nejde, snad jen o Jílkovu čest. Jsem přesvědčenej, že je na nás připraví....A že se Chytil bude moct přetrhnout. Je to jednoduchý....Nesmíme je dostat na koně a začít jančit. V jarním zápase jsme v závěru těžce dominovali. Šance přijdou, jen si na ně asi budem muset počkat....Klidně do 101., jen bych teďka prosil netrefit tyč, ale rozhodnout!!!

Ostatní zápasy

Skupina o titul

Skupinu o titul nám zahajují v sobotu podvečer Plzeň se Slováckem....Plzeň má své jisté, Slovácko čeká tvrdej boj o čtvrté místo s Bohemkou. Nepřekvapilo by mne, kdyby v Plzni neprohrálo. Ti musej natáčet dokumenty a zkoumat naše penalty. Nějakej závěr ligy....Možná v posledním kole se hecnou. V neděli podvečer kolo ukončuje vršovické derby.....No, že by Slávie doma zaváhala dvakrát za sebou? Bohemka tam nedávno odehrála dva zápasy jako den a noc...Slávie bude mít v nohách finále poháru a má samozřejmě jako jedinej klub v Evropě problémy s marodkou. Vlastně to jenom před pohárem....Kdepak, tady trhák nečekám. Je ale důležitý nenastartovat je výsledkem z Olomouce......

Skupina o nic

Vážně nechápu, proč se tahle komedie hraje.....V nedělním odpolední hostí Budějovice Liberec a Mladá Boleslav Hradec....Nic k tomu nemám, klobouček před každým, kdo si to pustí.

Skupina o záchranu

V sobotu odpoledne startuje bitva o udržení. Poslední Zlín má doma Jablonec. Pokud to chtějí zamotat, musí vyhrát. Pak už mají jen jeden domácí zápas a vzhledem k jejich sérii bez venkovního vítězství to budou mít k odpoutání se z posledního místa hodně těžký. Pokud na Jablonec nepadla nějaká deka, neměl by tam prohrát. Baník hostí Brno. Náskok čtyř bodů na baráž vypadá v pohodě, ale jde přesně o zápas, kterých letos ve Vítkovicích prosrali několik. Hapal vs. Bambula, to je opravdová bitva titánů. Já si ale pustím klasicky Pardubice. Ty by neměly koukat na doma venku. Hrají v Teplicích, na které ztrácí 4 body. Ideální příležitost oživit šance na záchranu bez baráže. A asi i poslední, případná výhra by Teplicím dala příjemný polštář. Aktuální forma je určitě na straně sklářů, já ale nemůžu jinak než tipovat dvojku.

Béčko

Ve sváteční pondělí hostí béčko Varnsdorf....Bude zde možnost postavit nevytížené áčkaře, pokud nějací takoví po dalším anglickém týdnu budou. Pustím si, jsem zvědavej, zda za výsledky je i hra.

Tak jo, pojďme si pro pohár a udržení prvního fleku....Vzbuďte mne na penaltu v nastavení!!!

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Choreo na finále poháru - přijď pomoci s jeho roznosem

To nevymyslíš....jeden z názorů na (nejen) nedělní dění v Liberci

Šedá zóna - názor na současné rozhodování a řízení zápasů

Co týden dal a dá jaro 2023 (díl 14 a 1/2)

Jako kdyby byl poslední - report z výhry nad Plzní

Výšlap do Hradiště - report z cesty pěškobusem na zápas Slovácko - Sparta

Jak jsem si udělal výlet na Moravu za Spartou

Fanoušek měsíce - lightman1

Tohle derby není pro....druhý report ze zápasu Sparta - slavia v lize na Letné

Co týden dal a dá jaro 2023 (13.díl)

Se štítem, nebo na něm - report z 305. derby na Letné

Fotbal v době Ramadánu aneb Welcome to hell

Cyklovýlet na Spartu do Pardubic

Fotbalová horečka - Špunti na tripu

majk | 02.05.2023 06:56 Vstoupit do diskuze
4