majk | 30.08.2022 08:04

Další týden za náma, třešnička v podobě Sparty tentokrát poněkud hořká. Tak copak se nám to vlastně urodilo?

Evropské poháry

Plzeň - Karabach

Tak otázka jestli se Kliment zdarma Plzni vyplatí, je poměrně rychle vyřešena. Plzeň od začátku lepší, Karabach se osmělil až v druhé polovině první půle. A z první nebezpečné situace udeřil. Plzni chvíli trvalo, než se zmátořila. Dopomohl ji k tomu i nesmyslný výběh hostujícího brankáře před vyrovnávací brankou. Zaujala mne ležérnost obránců Karabachu. Asi jim to v lize prochází. Ale ta bohorovnost ve vlastním vápně mimo jiné vedla i k rozhodující brance Klimenta. První kličkovaná od beka ve vlastním vápně, pak nedůrazný odkop do autu na dvaceti metrech. Rychlá rozehrávka a nenabrání hráčů, přetažený centr, který obránce neuklidí, zpětná přihrávka na Klimenta a 400 milionů v prdeli…..Docela jsem koukal, jak to trenér Karabachu po zápase vzal. Mluvil dost rozumně a smířlivě. Stejně jako Adolf, kterej mohl celý večer lajkovat gratulační tweety řiťolezců z Prahy. Nerozumím týhle době…..A moc rád bych věděl, co se Šádkovi honilo hlavou, když to četl….

Slavia - Raków

Volejte sláva a pět dní se radujte. Česká kšiltovka převezla polskou. Kam se hrabe Sevilla, to se nedá srovnat…..Nakonec dobrej výsledek, koeficientovej posun do patnáctky dokonán a udržení té pozice je dost reálné. Ale na penaltičky už jsem se trošku těšil….Co mne ale zaujalo, byl vysoký počet faulů fotbalových elegánů z Edenu. Stejně jako startelf se Standou Teclem. Je to rok, co v kvalifikacích shoříš na tom, že hraješ bez útočníka a posun? Nula. Hlavně, že si mezitím přivedeš patnáct hráčů a máš skautingové oddělení o třiceti lidech. A Standa opět co? Nic, ale určitě bojoval. Euforický konec si slávisti užili, Jindra dokonce na chvíli odhodil pokrývku hlavy. V televizi hned hlásili, že Schranzova hlava zajistí 72 milionů. Amatéři, Hanckova noha nám zajistila 200…..Pak si tam ještě vychutnávali jedinci smutnou lavičku Rakówa….Inu, charakteři. Raków odpověděl, jak se sluší a patří, gratulací na Twitteru. Ach jo.

AIK – Slovácko

Tohle jsem měl hodně po očku. Přišlo mi, že AIK mělo pár závarů, ale Slovácko na ně dokázalo odpovídat dost podobně a za celou odvetu se vlastně nedostalo do problémů. Vítězný gól byl asi nad plán. Dobrá práce!!! Jen škoda, že na náš účet…..Hlavní vstupenkou do Konferenční ligy totiž byl zisk poháru.

Liga

Sparta – Bohemians

Jsou to dva dny. Dle Frýdkova pravidla bych už na to měl dávno zapomenout. Stejně se ale pořád zlobím. Na Tebe, Briane….V Boleslavi nám něco vyšlo, něco fungovalo a my udělali co? Šli na to jinak, po svém, nově…..Sparťanská slepá ulička na pokračování. Jeden útočník a dvě defenzivní dřeva před plnou Letnou. Proti Bohemce….Sakra proč???? K tomu se prý hráči nedrželi svých pozic, asi 30 minut…Po 35 minutách držení míče 75:25 a střely 1:7? Moc nevím, co k tomu říct. Jebu dominanci na míči, když je vykoupená překulováním. A tak radši vyseknu poklonu Holcovi za parádní dvojzákrok, hlavně vytažení dorážky na břevno bylo neskutečné. Tady nás naprosto nezpochybnitelně udržel v zápase. Skoro tak pevně, jako se Sørensen držel zelenejch trenek. Dobrá žlutá, byť teda setsakra oranžová. Do půle jsme přesto všechno mohli vyrovnat, škoda tyče Daňka. V závěrečném dvouminutovém nastavení jsme opět drželi balon na půlce a nedostrkali si to ani k vápnu. Ta naše hloupost mne hrozně dráždí. Nástup do drůhé půle byl o level jinde. Ačkoliv nedošlo k žádným změnám, na Spartě bylo vidět odhodlání a chuť ten zápas urvat. A když se po deseti minutách prosadil Čvančara, myslím, že jsme obratu všichni věřili. Teda asi minutu, kdy jsme naprosto odignorovali bránění a tři Bohemáci se mohli Holce ptát kam to chce. Naštěstí to chtěl vedle. Blízko vedoucí brance jsme byli po střele Højera, Juliš ale prudkou ránu nestihl stečovat do míst kam jsme si všichni přáli. A tak obrat nakonec nepřišel. Moc nechápu Priskeho střídání. Po povedeném nástupu v Boleslavi zůstal na lavici celý zápas Wiesner s Drchalem. Ale pojďme si ty hráče vzít popořadě. O Holcovi už jsem psal. Pak tu máme krajní beky. U obou vidím jasné plnění Priskeho ideálů, otvírání prostorů, náběhy, centry….S intenzitou, snahou a počtem nemám problém. Řešení však budem muset těžce vypilovat. U Højera už jsme si všimli, že má ránu….Ovšem dost často je vyblokován a nevolí ji ve vhodnou dobu. A Mejdr? Asi 13 centrů, většina absolutně nikam. Ono je taky otázka, jestli Priskeho plán počítá s tím, že ve vápně bude 1, max. 2 naši hráči. To je kámen úrazu už leta. A tak aniž bych se chtěl nějak extra Mejdra zastávat, musím říct, že jeho výkon mne rozhodně neurážel.

Se stoperama už to mám trošku jinak. Je vidět, jak nám chybí Hanci. Sørensen je pan těžká jistota, Zelený je pro mne nepochopitelně odvážnější jen trošku. Už aby tam byl Viťas. Na jejich obranu musím říct, že když to můžeš posunout k dalším posunovačům, proč bys to neudělal. A protože Pavelka stejně jako dlouhej aut Sadílek oplývají odvahou a rozhledem dost podobně jako naši stopeři, můžem si o konci překulovaný nechat jenom zdát. Obzvlášť, když máš na křídle nekřídlo Karabce a Kubu Jankta, kterýho to tam moc nebavilo. Přišlo mi, že se zejména první půli viděl na desítce…..Úplně mne dojímá, že zatímco reprezentant ze Španělska potřebuje čas, aby se do toho zase dostal, takovej Ryneš po půl roce sezení na lavici s občasným nástupem v béčku, hraje v Hradci od začátku jak z partesu. Kryštof šel nahoru s výkonem týmu, první půli byl ale špatnej. Ztrácel míče, nenabízel se tolik. Předvedl dost výkon tzv. na Karabce. Ale klobouk dolů, jak šel nahoru a porval se s tím. Adam tentokrát měl pár zajímavých momentů, od špatné volby centru místo posunutí na Jankta na vápně, se vytrácel. Připomenul se ještě u gólů, když usměrnil Čvančiho nohu. Bohužel to pro něj byla konečná a putovní pozápasové děkovačkové berle tak po Peškovi převzal on. Tak si chvíli odpočinem a budem muset najít jinej snadnej cíl naší kritiky. No a poslední hráč v základu. Čvanči....Jako jediný navázal na výkon z Boleslavi. Rve se, maká, nabízí, dře....Občas teda lítá od čerta k ďáblu a na hrotu najednou nikdo není. Vyčítal mu to už Vrba, já si ale myslím, že je to vlastnost, které se dá využít....Třeba druhým útočníkem, když tam je. Končí nám srpen a já si Tomáše soukromě vyhlašuju sparťanem měsíce. V závěsu následován Højerem a Kryštofem Daňkem. Jak to máte vy?

Ke střídačce. Tentokrát všechny papírové předpoklady selhaly a nejlepším se stal proklínaný tah oživení Sáčkem. Sáčis tam měl skvělé momenty, trefili jsme se mu zase jednou do dobrýho dne. Pokud to udrží, umím si ho jako dobrýho hráče kádru představit. Ale zkušenost říká, nevěř, vole, tomu....Dvěma slušnýmy centry se prezentoval i Minchev, ovšem na to, aby si vysloužil nálepku bulharského Sora to bylo stále málo. Nadávat mu za těch deset minut ale netřeba, porval se s tím se ctí. Hůře už se bohužel vedlo zbylým střídajícím hráčům. Julda se tentokrát do zápasu nedostal, šťastná teč ho ale mohla udělat ze zýra hýrem. Honza Fortelný bohužel za těch pár minut nepředvedl nic. Znovu říkám, že moc nechápu, že jsme ani nevyužili možný počet střídání. Hodně mne štve, že zatímco si Plzeň dle našeho receptu pomůže na konci z ničeho, my se hrozně nadřem, uděláme pár stupidních útočných faulů (Minči, Čvanči) a necháme soupeře doválet se do konce zápasu. Ta naše DNA už je dávno jen na papíře a dlouho potrvá, než si ji vydřeme zpět. Ale vydřeme, věřím tomu. To, že výpadky budou, je jasné celou dobu, důležitý je, aby se neopakovaly. S tím musíme počítat a pracovat. Nečekaj nás pak takový šoky, jako když si na foru vybíráme, jestli chceme skupinu Ligy mistrů nebo titul.....K obojímu máme sakra daleko.

Ostatní zápasy

Ligu nám odstartovaly hned čtyři zápasy. Koukal jsem u Bundesligy po očku do Budějovic. Plzeň sehnala dost střízlivejch borců a krom jedný tyče Sladkýho Budějovicím nic nepovolila. Samotný ji to však ve předu docela skřípalo. I díky jistému výkonu debutujícího brankáře Janáčka. Šípoš si o tu lavici řekl, chválím Jožku Webera, že nečekal, než jim prosere další zápasy pod záminkou těžkého debutu, sbírání zkušeností a čert ví jakých dalších výmluv. Docela mne zklamal Bassey, čekal jsem, že se do Budějovic vrátí ve větším stylu. A když video odvolalo volejbalovej gól Chorého, směřovalo vše k dělbě bodů. Než přišel poslední roh a gól. Když nevíš jak, pomož si standardkou. Jak jednoduchý, účinný a opět potvrzený. Plzeň urvala další zápas ve stylu našich devadesátek. Ach jo. Pod první výhru Boleslavi v sezoně se na hřišti Pardubic podepsali dědci Matějovský se Škodou. Matěj pak odmítl z penalty zvýšit, ale o chvíli později se v novém dresu poprvé prosadil Kubista. Jeho odchod z Jablonce mi nějak záhadně unikl. Není to vůbec špatnej hráč, obzvlášť pro Boleslav. Na rozpačitý start do sezony navázaly oba celky v Jablonci. Vrba zas napočítal šance, kdy to mohli zlomit. Když ale vyrovnáš pět minut před koncem, musíš bejt za bod rád. Viděl jsem z toho asi čtvrt hodiny v přestávce Bundesligy….A jak jsem byl v šoku, když jsem viděl pro zranění střídat Polidara. Já mu dával měsíc, vydržel půlku. Tenhle kluk je prostě šílený sklo, škoda. Posledních dvacet minut jsem viděl i Teplice se Zlínem. Bylo to moc dlouhý. Teplice opět nepřekvapivě nepotvrdily tři body z Ostravy.

Neděle se nesla ve znamení červených karet. Vraštilův zákrok proti Hradci, stejně jako Daníčkuv na Burena asi není třeba řešit. Obě karty měly vliv na kvalitu utkání. V Boleslavi Hradec první poločas ve spolupráci se Sigmou hlavně nudil. O moc lepší to nebylo ani na Slovácku, kde aspoň otevřel Liberec skore. Slovácko se v deseti po prostřídání docela zvedlo, byť hned zkraje druhé půle inkasovalo podruhé. Kikin chrtil a neprostřelil Nguyena, Buren byl však na správném místě. Jsem zvědavý, jestli Slovácko ještě někoho přivede. Protože na nich je asi nejvíc znát jakákoliv rotace. Po povedených střídáních jsem byl zvědav na Siňavskiho, kromě jedné střely, co mu připravil stoper Slovanu, byl ale spíš nenápadný. Kozák už to má vyjasněný se Svědíkem, možná by měl ještě udělat průzkum v kabině, protože se za hodinu hry prakticky nedočkal kloudného míče. Do hry domácí dostala penalta na Michala Trávníka…..Kontakt tam prý byl. Líbila se mi reakce Gebreho v pozápasovým rozhovoru….Tak to jo. Zpátky do Boleslavi. Hradec se ujal vedení, když Kodešovi servíroval na zlatém podnose Vlkanova. Navýšit mohl Ryneš, ovšem musel by trefit prázdnou bránu. Ať je ten míč sebeprudši, ať odskočí sebedivnějš, tohle prostě v lize musí hráč proměňovat. Škoda, Matěji. Na necelou půlhodinu se dostal do hry i Gába, začal aktivně, ale postupem času hrál Hradec víc na držení míče a jistotu, takže pro své průniky neměl tolik prostoru. Olomouc měla jednu superšanci, Růsek však minul branku. Hradec tak připisuje další výhru a je opět v šestce….I když tentokrát tak nebavil. No a večer Slávie v Brně. Dostálek to za mne zvládl, naordinoval to docela ofenzivně. Jen to nezvládli hráči. Ono taky jak chceš bránit Standu Tecla? I po přestávce to Brno nezabalilo, opět naskočil Alli a hru rozhýbal. Dokonce se na něm vykartoval Ousou. Ovšem teda že bych tady žlutou kartu považoval za takovej přehmat, abych volal sudího k videu kvůli červený? Šílený. A ještě šílenější je, že si to hlavní rozmyslel a dal na radu VARu. Všichni na pěst!!! Ale když se človek podívá, že u VARu sedí jistý Kocourek s Ratajovou, dává mu to nějak smysl. Obzvlášť když Ratajová byla asistent VARu už na Letný. (Co to kurva je asistent VARu, to tam cvičně mává ofsajdy, nebo hlídá když, jde hlavní chcát???). Třeba dostala za Asgera školení a poučila se. Spíš mi to přišlo jako odškrtnutí si položky vyluč slávistu. Určitě se tahle zbytečná a naprosto nesmyslná křivda bude hodit, až bude třeba přikrejt nějakou pomoc. Ale třeba jsem jen paranoidní. Jsem hodně zvědavej na další výstup vrchního principála strejčka Příhody. A přišel s ním dřív, jak obvykle, takže už víme, že to byla chyba. Ale prý to pro rozhodčího i VAR byla těžká situace....No do prdele, Radku, tohle ti odvideuju přes mobil i o půlnoci, ty vole. Moc by mne zajímalo, co na těch seminářích děláte, když tam máš takový iniciativní blbce. Brno bych pochválil ještě za jednu věc. Zdálo se mi, že jsou na Slávii dost napružený. Obzvlášť jeden kus tam přidával spoustu mimiky, popotahování, provokování…..Filipe, já to viděl, chválím.

Co nás čeká

Jablonec - Sparta

Uměl bych si představit lehčí písemku pro návrat na vítěznou kolej. Faktem ale je, že Jablonec pokračuje v loňském tápání. Věřím, že na ně od začátku vlítnem a zase jednou ukážem poučení a ten proklamovanej charakter. Velmi zvědavý jsem na Brianovu úvodní sestavu. A jestli se někdy dočkáme toho přes léto proklamovaného presinku. Protože zatím jsme ho tam měli tak půlhodinky s Vikingem. Každopádně doufám, že dneska budou z celýho Jablonce stříkat radostí akorát oblíbení tamější hasiči. I když jim to v srpnu nebude působit takovou radost jako v lednových dnech.

Ostatní zápasy

V úterý ještě před Spartou nás čekají dva zápasy. Bohemians hostí Budějovice a docela bych si vsadil, že jako vždycky nenavážou na dobrý výkon z Letné. I když jejich zápasy letos zatím dávají smysl. Přesto vidím kříž. Na ten asi nedosáhnou Pardubice. Ty včera odvolaly prvního kouče v sezoně. Je to těžký, 0:10 za dva zápasy jsou fakt darda. Přesto si myslím, že frajer za skoro deset let a dvě klidný záchrany zasloužil spíš pár posil než vyhazov. Triniti v Teplicích dohráli bez červený a dneska připíšou první výhru. A trefí se Jawo, ten se mi zatím v sezoně Zlína líbí asi nejvíc. Ve středu hostí Baník Zbrojovku a čuju další překvapení na úkor Baníku. Ten zničehonic vyhrávat nezačne a víme sami, jak je těžké zabejčeného Vrbu rozhoupat k nějaký změně. Brno hodí porážku se Slávií rychle za hlavu a něco tam uhraje. Říct mi někdo před měsícem, že tohle napíšu, vysmál bych se mu. Inu, je to kulatý. Boleslav hostí Hradec a na ten zápas jsem moc zvědavý. Bolka má problém navazovat na dobré výsledky, Hradec má mé sympatie. Zajímá mne, jestli ještě udrží Vlkanovu, nebo už se bude promenádovat v Plzni. Ta hraje ve stejnou dobu doma se Slováckem. Jsem zvědav, jestli Bílek se Svědíkem postavěj topovku, nebo budem sledovat další paskvily. Sám nevím, o víkendu zase liga a pak zase poháry. Slušnej zápřah. Viktorka si ale se Slováckem poradí tak jako tak. Myslím, že blízko k návratu do tělocvičen je Václav Jílek. Proti Liberci bude mít možná poslední šanci. Liberec ale chytl začátek a po překvapivé výhře na Slovácku může myslet na tři body i z Hané. Kolo zakončí Teplice v Edenu....Sedmičku jim asi nedaj. Jsem zvědavý, jestli Jarošík potvrdí svou filozofii s žádným zanďourem....A docela se o Teplice bojím. Po tomhle kole by mohl hodnej Standa vévodit střelcům....

Sparta - Zlín

Tady je těžký něco predikovat, když nevím, kdo se nám v Jablonci zranil. Trinitrotodleto ale musíme rozválcovat. Nic než tři body neberu, rád bych k tomu i nadstavbu v podobě dobrého výkonu.

Ostatní zápasy

V sobotním odpoledni budu mít jiný starosti než sledování naší ligy. Snad si kluci královskymodří vybrali blbej zápas teď o víkendu a já se budu ve Stuttgartu královsky bavit. Trošku mne mrzí, že do slotu zapadá zápas Liberce s Plzní, protože ten může být hodně zajímavý. Frajeři už budou hlavou na Camp Nou, Liberec by na ně mohl mít zbraně. Teplice hostí Jablonec a za to bych fakt platit nechtěl. Budějovice s Boleslaví můžou předvést dobrej fočus, stejně jako šílenou holomajznu. Vidím to odpoledne na samej kříž a málo branek. V neděli hostí Hradec Baník, těžko říct v jaký náladě budou oba týmy po vloženém kole. Zatím to vidím na jedničku. Další zápasy jsou těžko predikovatelný, Pardubice hostí Olomouc, třeba už se potkaj dvě nový košťata. Brno má doma Bohemku, to může taky skončit všelijak. Věřím spíš domácím. A večer hostí Slovácko Slávii. Dá se říct, že pro Slovácko začala Evropa hodně brzo. Po Plzni Slávie, to je těžká písemka. Doufám ale, že z ní s nějakým bodíkem vyjdou.

Tak jo, čeká nás toho zase hodně, máme co napravovat a snad se i na co těšit. Tak s chutí do toho!!!

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Sobota se Spartou - report nejen z výjezdu za béčkem do Chrudimi

Nahoru, dolů, nahoru... a zase dolů - report ze zápasu Sparta - Bohemians

Prales tour: Chlapi z deštného pralesa

Fanoušek měsíce - Herrer

Takhle hraje Sparta - druhý report z výjezdu do Mladé Boleslavi

Co týden dal a dá podzim 2022 (5.díl)

Odchází Sparťan. Díky Hanci!

Krok za krokem za osmi góly - report ze Seniorova memoriálu, zápasu Mladá Boleslav - Sparta a utkání Sparta B - Vlašim

Co týden dal a dá podzim 2022 (díl 04)

Hlavně žádnej blázinec - report z výhry Sparty nad Olomoucí na Letné

X. jubilejní ročník Seniorova memoriálu - pojď do Bolky pěšky za Spartou

Co týden dal a dá podzim 2022 (3.díl)

Fanoušek měsíce - Celticgirl

Co týden dal a dá podzim 2022 (2.díl)

Chce to Body a Klid - report z utkání Sparta - Liberec

Fradi dobyli Bratislava - report z utkání ŠK Slovan - Ferencvaros

Co týden dal a dá podzim 2022 (1.díl)


majk | 30.08.2022 08:04 Vstoupit do diskuze
1