Redakce | 07.01.2024 18:32

Rok 2023 je minulostí. Jaký byl z pohledu SF? Tak jako každý rok silně o základních hodnotách, na kterých jsme vše před 20 let stavěli - podporovat Spartu, propojovat Sparťany offline a online, zlepšovat atmosféru při zápasech. Zároveň držíme i další tři extra pilíře – čistě fans pojetí po všech stránkách, nezávislost a pestrý původní obsah, který si jinde nepřečtete a je všem k dispozici zdarma. Fanoušci fanouškům. Sparťani sparťanům.

Několik. Choreografií. Být online je fajn a moderní. Svět se ale dle nás pořád odehrává spíše tam venku. V opravdové realitě. Nikoliv v bublinách sociálních sítí a online prostoru. Proto i nadále platí, že fanoušci mají především fandit, chodit na zápasy a jezdit podporovat klub. Tedy žít své fans životy hlavně offline. V roce 2023 se k radosti snad všech sparťanů neuvěřitelně pozvedla sparťanská stadionová prezentace. Vystřelili jsme to o levely jinam. Před všemi, kteří za tím stojí, patří smeknout sparťanské kloboučky. Víme, kolik je za tím práce. I my v SF jsme se v tom společně s vámi snažili angažovat. Nejviditelněji přes stadionové a tribunové choreografie. Nejen na ně sehnat finance, ale vše také zorganizovat. Věříme, že i zlepšení supportu mělo svůj významný podíl a zásadní pozitivní vliv na zisk titulu. A bude též důležitým jazýčkem na vahách při jeho obhajování. Sparťani, jedeme společně dál a nezastavujeme! A prosíme, choďte na přípravy a roznos velkých choreí na Letnou, jaké si to uděláme, takové to budeme mít. Stačí fakt jen přijít.

Několik desítek. Konkrétně 173. To je počet publikovaných článků v uplynulých 12 měsících. Průměrně si tak na SF přečtete každé dva dny zbrusu nový článek. To je přeci super. A teď nám řekněte, kdo to má. Je to pořádná porce Sparty. Rok 2023 objevil nové skvělé autory či potvrdil kvalitu těch tradičních. I za nás jim patří velké díky před pomyslnou nastoupenou jednotkou.

Několik stovek. Korun. Často se nás ptáte i vyjadřujete přání, abychom využívali některou z platforem, která předplatitelům umožňuje platit tvůrcům za obsah. Že byste rádi SF pravidelně podporovali. Přemýšleli jsme o tom, ale… Je to určitě moderní a forma podpory. Víme, že svět trochu spěje k tomuto pojetí. Rozumíme tomu a respektujeme právo každého zvolit si svůj koncept. Zároveň si my chceme udržet ten náš přístup, kterému silně věříme a baví nás. Zatím jsme nevymysleli vhodné nastavení, aby to bylo v souladu s naší DNA a pilíři SF. Nejsme a nechceme být něco jako „byznys projekt“, který pak má tendenci sklouzávat k podkuřování někomu, na kom je závislý, či tlaku na bulvárnost a hledání střetů a kauz přinášející vyšší zájem, dosah a tím i vyšší peníze. Proto pokud nás chcete podpořit, choďte na SF i nadále, buďte fanoušky SF na sociálních sítích, prohlížejte si videa na našem Youtube, sdílejte informace ze SF, diskutujte SF v hospodách, školách a kdekoliv jinde, napište nějaký textík pro ostatní sparťany, natočte a pošlete zajímavé video, my ho zveřejníme na našem kanálu youtube, posílejte fotky ze sparťanských akcí, přispějte na choreo. Sparťani, moc díky za tuto podporu a zájem.

Několik tisíc. Odhadem tak 2 500 postů. I my si udržujeme rostoucí aktivitu na našich sociálních sítích (i když prioritou bude pro nás vždy primárně náš web). Naše ACS komunita úspěšně bobtnala. Na facebooku už nás je přes 30 tisíc. Youtube má 1 240 odběratelů. SF twitter (X) přes 6 100 followerů. Na instagramu máme více než 15 tisíc sledujících. A na nové síti threads přes tisíc followerů. Všechna tato čísla nás ohromně těší a máme z nich velkou radost. V roce 2023 jsme se snažili zaměřit na pestrost našich postů. Na SF jste si také mohli prohlédnout mnoho tisíc fotografií. Z dění okolo zápasů nejen A týmu i okolo fans. Btw, děkujeme klubu za dlouholetou vstřícnost a ochotu při udělování akreditací na zápasy Sparty a za celkovou spolupráci v tomto směru, bez toho by to nešlo.

Několik milionů. Přesně 4. To je opět roční návštěvnost webu Sparta Forever. Sparťani děkujeme! Je to top! Vašeho zájmu, zapojení a podílení se na věcech kolem SF si velmi vážíme. Bez vás by to nebylo možné a nedávalo to smysl. Potřebujeme i nadále vaši zpětnou vazbu a energii.

Nepočítaně. Spokojených fanoušků. Rádi bychom zmínili i náš eshop spartani.cz a prodejnu Stylsport v Havanské ulici 12 na Letné. Jsme moc rádi, že se počet spokojených sparťanských fanoušků, kteří v nich nakupují neustále zvětšuje, o čemž svědčí nejen stále vyšší počet objednávek v eshopu, tak i zvětšující se řady (i stálých) kupujících, kteří si našli cestu do prodejny Stylsport. A jsme rádi za obrovský zájem o sparťanské pivo. Jo a za občasné fronty se omlouváme :) Připomínáme, že nákupem jak na eshopu, tak v kamenném obchodě přispíváte na fanouškovské aktivity na stadionu, včetně velkých choreí na protilehlé tribuně či celém stadionu.

Ať žije Sparta! Ať je váš rok 2024 co nejvíce naplněný tím ryzím sparťanstvím!

Redakce

Sociální sítě SF:

Facebook SF

Twitter (X) SF

Instagram SF

Youtube SF

Threads SF


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Vyhlášení výsledků podzimní TIPOVAČKY 2023

SF20let: 2054

100 ACS věcí, které mi dělaly v roce 2023 radost

Letadlo do Istanbulu

Fanoušek měsíce - omega13

ŠŤASTNÉ A SPARŤANSKÉ! A ÚSPĚŠNÝ ROK 2024!

Co týden dal a dá podzim 2023 (21.díl)

Z říše snů - report z výhry Sparty nad Teplicemi na Letné

Co týden dal a dá podzim 2023 (20.díl)

Další tři body doma. A to je to hlavní - report ze zápasu Sparta - Jablonec

NÁROD SPARTA - recenze knížky od Lukáše Pěčeně

Co týden dal a dá podzim 2023 (19.díl)

"Ještě že jsme nejeli" - report z výjezdu za Spartou do Pardubic

Vůle - report z výhry Sparty nad Betisem Sevilla

Co týden dal a dá podzim 2023 (díl 18 a 1/2)

Co týden dal a dá podzim 2023 (18.díl)

Tak ještě aspoň dalších 130, krásko naše!

SF20 let: Integrace, aneb Spartaforever a jeho úloha v integraci "náplav"

Redakce | 07.01.2024 18:32 Vstoupit do diskuze
5