seagull | 03.01.2024 05:45

Pan S. odložil pero na psací stůl, úhledně složil list papíru do menšího fromátu a vložil jej do náprsní kapsy svého kabátu. Do vnější strany kabátového límce zapíchnul malý odznáček SpartaForever a připravil se k odchodu. Dnes si vzal záměrně v práci volno a tak může využít únorové středeční ráno k vyřízení několika neodkladných záležitostí. Jako třeba donést vyplněnou tipovačku na příští fotbalový víkend.

Po schodech dolů se chvilku zamyslel a přemítal, jak to tenkrát vlastně bylo snadné. Je to dávno, ale ty střípky se pořád v paměti, tak nesměle potulují. Už si přesně nevzpomene den, možná ani rok, řekněme něco před třiceti lety, kdy se to stalo. Tu situaci si ale vybavuje přesně. Dopil kávu, v krásném slunečném ránu, chystal se pročíst veškeré novinky ve fotbalovém světe, a pak v tom nekonečném hlubokém tichu, rána přes celé okno jeho internetového prohlížeče. Být to okno skutečné, hmatatelné, rozletí se na miliony nicotných střípků, které již nikdy nepůjdou spojit dohromady. TATO STRÁNKA NELZE ZOBRAZIT, a o několik málo okamžiků později TATO STRÁNKA JIŽ NEEXISTUJE. Asi nějaký bug pomyslel si a usilovně vyťukával F5 na její obnovení, jenže to ještě netušil, že jeho internetový život právě vyhasl a odebral se do datového nebe. Nervózně okusoval konec tužky, po dni nezobrazování dokonce vytáhl ošmudlanou krabičku cigaret, schovanou v přihrádce stolu, kterou si odložil na těžké časy a které se již dobré tři roky nedotkl.

Web SPARTA FOREVER zmizel nadobro. Některé konspirace tvrdí, že za tím stálo vedení samotné Sparty Praha, jelikož si tento web jejich hlavní stránku po celou dobu existence mazal na cheba, ale tam dole mezi lidmi, co vědí, se slýchalo, že to prostě lidi okolo už přestalo bavit a pohár ,,pro dobrotu na žebrotu,, už nakonec přetekl. Co to vše odstartuje však netušil nikdo. Desetitisíce lidí po republice najednou ztratilo virtuální přístřešek, pocit sparťanské jistoty a dopad na jejich duše byl doslova katastrofální. Během několika týdnů se pak tyto případy přesunuly do reálných ulic a zaplavily města a vesnice trýznivou SF apokalypsou. Bloudící zombie, nárust kriminality, násilí, alkohol a drogy, to vše nezůstalo skryto před nefotbalovou veřejností a ta začala konat. SF bylo postaveno mimo zákon, veškeré propriety, loga, nápisy, vlajky, to vše bylo odňato z veřejného prostoru a vystavování na odiv takového materiálu, bylo odměněno příslušným trestem.

Panu S. se sevřelo v krku, ale i tak neohroženě vkročil do rušné ranní ulice. Cca desetiminutovou chůzí se dostal až k domu na jehož šedé zdi ještě pořád zbývalo kousek nápisu VSJBČ, zatočil do postranní uličky a ztratil se v potemnělém podloubí okolních domů. Opatrně nahmatal složenou bankovku v kapse kabátu a pevně si jí vtiskl do ruky a druhou rukou poodepnul horní knoflík kabátu a uvolnil si límec. Uznale pokývnul jednomu staršímu pánovi pod jedním obloukem a volným krokem se blížil k němu. Jako každou středu, a už to těch třicet let bude, zde v území temna, z ruky do ruky, předává se ilegální tištěné vydání Co týden dal. Možná ten postarší pán je skutečně majk, ale kdo sem ze znalých stále chodí, ví, že zde za celou dobu nepadlo jediné slovo. Ty papíry jsou tak vzácné a křehké, že jen slovo by vše mohlo rozmetat na prach. S. vložil bankovku muži do ruky a ten mu na oplátku podal nažloutlý srolovaný list, který si pak obezřetně schoval do kabátu.

No je čas na další pořizování, papír příjemně hřál na těle, dnes to bude opět dobré počtení. Ještě aby mi dopadla ta tipovačka. Minulé kolo dopadlo otřesně, mínus šest bodů, ale proč tam proboha dávají zápasy druhé ligy, zejména ty s nějakou Slávyjí. Ten odpad už si roky něčuchnul k lize první, ale nevím proč, sem tam jí občas hodí do tipovačky. Přidal do kroku, žaludek se ozval úpěnlivým skučením hladu a pár stovek metrů přeci jenom zbývalo.

Tohle místo měl nejraději. Tak schované a tajemné, jak by se na ilegály mělo slušet. Projít rozbitými vraty do nádvoří, pak dolů po kamenných schodech a vstoupit do pivem a cigaretovým kouřem navoněného lokálu. Dobrý a vítězný, dneska teda koukám prga nejsem a změřil pohledem místní osazenstvo, některé už dokonce s oním zažloutlým papírem před sebou. « Jednu kamilovu snídani » poručil výčepnímu a během chvilky se mu pod nos snesla studená klobása a zvětralé pivo. Tak to mají všichni rádi. Vyndal si svůj papír a pomalu do něj zabořil oči. ,,Tak ten mameluk zas prorokuje Teplicím sestup,, jako by se za ty dvě dekády nepoučil. Ale jinak opět pěkné počtení. Z vedlejšího stolu se k němu donášela menší hádka. Jeden z hostů mohutně diskutoval, že by bylo zas zapotřebí mít supersilnou slávyji, druhý oponoval, že by se naopak mělo přivést víc černochů, nevím co by chtěli víc, ok včera jsme v Lize Mistrů neporazili ve skupině Bayern, ale to se nám za posledních deset let stalo poprvé a holt hold, kurva jak se to tenkrát na fóru psalo, někdy to slabšímu týmu vyjde. Jojo tenkrát by za tu slávyji a černochy dostali na fóru čočku.

Den se táhnul jak slimák přes hrbolaté pole a kamilova tekutina padala do chřtánu pana S jako by neměla zábrany. A táhlo se to tak dlouho, že si nevšiml, že do těch několika zamřížovaných oken se vkradla tma. No je na čase vyrazit dom. Ty schody nahoru neměl rád, a tak si do výstupu musel ulevit. Na obě strany. Na to tu místo klasického označení WC visí cedulka ZA BAGR. Mladší občas tápou, ale nakonec se tam dostane vysrat každej.

Pan S vstoupil do nočního města, vrávorajíc, zakopávajíc a bohužel tak neunikl pozornosti dvou strážníků na pochůzce.

,,Pán je opilý, jak kdyby chlastal v repre,, ? Optal se ten vyšší.

Jebat repre , odvětil pan S

A ještě drzý … odstřelil nasupeně orgán.

Asi se mi budete muset ztotožnit.

Pan S. si pozvolna odepnul kabát, nejprve možná i hledající doklad totožnosti, ale pak sebral veškerou odvahu a do tiché potemnělé noci ukázal baterce strážníků druhou stranu límce kabátu a odznak se zablýskl, jak měsíc v úplňku.

SPARTA FOREVER, SYPÁNCI …

A pak už jen tak mžoural do žlutého světla, kde se mihnul stín dopadajícího obušku …

SPAAARTAAAA FOREEEEEEVER KOKOTIv tu chvíli se pan S probudil propocený ve své posteli a s bolavou ožralou hlavou se otočil k budíku na nočním stolku, který zlověstně ukazoval únor 2024. Ty krávo, slušný narozky SF fóra, už jsem se chvíli lekl, že se to fakt stalo a hrábnul po počítači ležícím vedle postele. F5 … TAHLE STRÁNKA NELZE ZOBRAZIT … Peklo moje....

seagull


Přečtěte si i další příběhy sf20let:

SF20 let: Integrace, aneb Spartaforever a jeho úloha v integraci "náplav"

SF20let: Jak to bylo s dvanáctým hráčem? Takto!

SF20let: Jak dobře znáte SF? Bude mít někdo ve výročním kvízu 55/55?

SF20let: Pocit ze zisku velké vlajky byl skoro jako po porodu

SF20let: Jak jsme dělali přestup Tomáše Rosického do Sparty

SF20let: Jak nám Matušovič zboural web

SF slaví 20 let. V jedinečné aktivitě hledá i vaše srdeční příběhyCo se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

100 ACS věcí, které mi dělaly v roce 2023 radost

Letadlo do Istanbulu

Fanoušek měsíce - omega13

ŠŤASTNÉ A SPARŤANSKÉ! A ÚSPĚŠNÝ ROK 2024!

Co týden dal a dá podzim 2023 (21.díl)

Z říše snů - report z výhry Sparty nad Teplicemi na Letné

Co týden dal a dá podzim 2023 (20.díl)

Další tři body doma. A to je to hlavní - report ze zápasu Sparta - Jablonec

NÁROD SPARTA - recenze knížky od Lukáše Pěčeně

Co týden dal a dá podzim 2023 (19.díl)

"Ještě že jsme nejeli" - report z výjezdu za Spartou do Pardubic

Vůle - report z výhry Sparty nad Betisem Sevilla

Co týden dal a dá podzim 2023 (díl 18 a 1/2)

Co týden dal a dá podzim 2023 (18.díl)

Tak ještě aspoň dalších 130, krásko naše!

SF20 let: Integrace, aneb Spartaforever a jeho úloha v integraci "náplav"

seagull | 03.01.2024 05:45 Vstoupit do diskuze
12