majk | 21.12.2023 07:08

Nám na tom stejně hovno záleží, hodiny bijou, sparťani pijou!!! Třeba v Katowicích. A i když náš všední den začíná velkým frťanem, dokázali jsme zvládnout i poslední týden. V pohodě postup a vydřená výhra v hodině dvanácté. Pojďme se tedy podívat na události posledního fotbalového týdne roku.

Evropské poháry

Fantastický podzim pro náš koeficient minulý týden vygradoval….Kéž by se podobné sezony stávaly pravidlem…..

Aris-Sparta

Velké pché pro všechny, kteří by radši jeli na Kypr s jistým třetím místem. Tenhle mančaft, co máme, ten se teda rychle učí. Start jak kráva, po chvilce hotovo. Chvíli jsme i vedli skupinu. Docela by mne nasralo, kdyby Betis na konci vyrovnal a nám chyběl gól k prvnímu místu. Protože to bylo rozjetý na bůra do poločasu, na sedmičku na konci….Nakonec je to jedno, nezbývá tedy než smeknout před klukama, jak ten zápas zvládli. My máme postup, alééé!!!

Plzeň-Astana

První půle tlak a nevyužité šance, v druhé se to zlomilo…..18 bodů, neskutečný výkon. Další klobouček.

Slavia-Servette

Čtyřka do půle….Postup byl povinností, ale když vzpomenem na loňskou blamáž, tak Kšiltovka to mužstvo pro Evropu nakonec vybudoval….Chyběj mi už jenom řeči o finále v Edenu. První místo před AS je určitě úspěch, dobrá práce!

Liga

Sparta-Teplice

Tak tohle nebylo vůbec jednoduchý. Vstup do zápasu byl plný šíleností. Zatímco Láďova zůstala nepotrestaná, po Vindahlově hlavě se řítil frajer sám na bránu….Sáďa nesmyslně sundavá a jdeme ve 4. minutě do deseti. Chvíli na to Veljko přidává další asistenci a dokazuje, že jsou prostě hráči, kteří by se vracet neměli. Yasser dává svůj druhý gól, opět proti nám. Teplice hodně koušou, my se po přeorganizaci pozic těžko dostáváme na dostřel. Naštěstí Fila v závěru poločasu nenavyšuje vedení po dalším z povedených brejků….Do druhé půle nastoupila už opět naše Sparta. Válečníci, i v deseti jdoucí za obratem. Ten mohl přiblížit Kuchtič, ale zase jednou pohořel. Nepřesnej byl i Láďa a sněhulák zas jednou vypadal na muže kola. Než k němu doputovala střela Haraslína, matlák ji neudržel a po trmě vrmě xS trefuje do zad xD a vyrovnáváme. V závěru po další Grigarově matlákovině rozhoduje důraznej Olatunji….Tohle byl velký obrat. Jsou to stejné tři body jako by byly po demolici, ale pro ten mančaft jsou o hodně cennější. Po probenděném úvodu zápasu se kluci ještě vrátili z letiště na hřiště a ztracené body uzmuli zpět. K jednotlivcům jen pár postřehů....Zrovna když jsem si říkal, jak je Wiesi jako jeden z mála v první půli v roli, pošle tam takovou šílenost na střed hřiště. Pak už vidět nebyl. Zatímco xD šel s výkonem nahoru až po přesunu do středu pole, Qazimův příchod na hřiště byl jasným zlomem. Ten kluk má prostě srdce, proto xS. A když se nedaří, nebo se zdá, že nejsme v roli, dokáže ten tým tím svým elánem parádně nakopnout.....Nakopnout by potřebovali i někteří fanoušci komentující během zápasu na SF. Člověk má dojem, že za nás hraje banda dementů. Vrcholem byl plánovanej přesun Sadílka do Edenu, ovšem ten chlapec už si to uvědomil a hodil zpátečku. Ještě čekám jednu speciální omluvu za nápad oživit to v deseti Mejdrem. Vrátím se k Sáďovi...Nepatří zrovna do mé stáje, ale mám pro to pochopení. Myslím, že už takovou kravinu nikdy neudělá. Někdy se prostě člověk musí spálit. A je fantastický, že máme mančaft, co toho spálenýho zvládne většinou uhasit. Třešničkou na dortu byl poté rozhovor s Brianem. Jestli on za pět let bude mluvit česky, začnu se snad učit dánsky....Tedy kdyby to za mne v rámci kolektivu nevzal raději někdo jinej.....Někdo jinej to bude muset vzít za Loučku....Kroutil jsem hlavou, proč zůstává a proč mu Brian svěřuje útočné standardky. Nutno podotknout, že nám hodněkrát vyhrály zápas. Luboš v béčku dává smysl. Provázanosti s áčkem snad nic nebrání. Těším se!

Ostatní zápasy

Středeční dohrávky

Dohrávky z minulého týdne odstartovaly v Boleslavi. Karviná na Boleslav vlítla a než se domácí vzpamatovali, měli tam dva kousky. Přesto mohli domácí do poločasu srovnat, jenže Hilál zahodil penaltu....Tak se vyrovnání Boleslav dočkala až v 64. minutě. Času bylo pořád dost, ale šancí moc nebylo a plachetnice vesele odplouvala. Budějovice načal Čmelík, který se jim moc nehodil. Docela symbolické. Před půlí dal Hradec druhýho a Zápo mohl začít balit čemodán. Večer na Bohemce bez branek, zbytečnej zápas s nějakou tou emocí od Kozla.

Víkendové zápasy

Sobotní program mne nakonec minul. A zdá se, že jsem o moc nepřišel. Mrzí mne asi jen promeškaná smršt Zlína doma s Hradcem. Kotal říkal, že v Budějovicích splnili úkol a do Zlína si to jedou rozdat….No, Červenka zaslouží velkej respekt co s odepsaným Zlínem za pár neděl dokázal. Pak jsme tu měli dvě šulnuly. V obou utkáních mne to docela překvapilo. O trochu víc na Bohemce. Viděl jsem první půli a nebylo to tak hrozný, ale oba týmy ukázaly, proč mají po podzimu nejméně nastřílených branek. V Budějovicích končí bláznivina s Podroužkem. A nemůžu si ukroutit hlavu, že po Podroužkovi pošilhává Žižkov. To potřebujou vyházet půlku kádru a poslat to ke dnu? Jen 15 branek vstřelily spolu s Bohemkou a Budějovicema už jen Pardubice. Jenže ty si dvě nechaly na domácí derniéru s Libercem. Kovy si tak pravděpodobně zachránil krk. A teď už víme, že tam pokračovat nechce, takže tu máme novou definici vítězství Pyrrhy, dříve Pyrrhova vítězství. No a nakonec nechávám Boleslav. Slovácko skvělý závěr podzimu dokonalo tam. A rum tak místo k majkovi míří na j.prázdniny. O skóre...Bych blil. Kuliče bych ale určitě podržel. A vůbec bych se nesmál jeho lamentování nad těžkým závěrem podzimu. S anglickejma týdnama má problém každý, kdo na ně není zvyklý. V Boleslavi s tím nemohli kalkulovat dopředu, najednou se to na ně tak vyvalilo….Blbý, no.

Ani nedělní odpoledne mi náladu moc nezlepšilo. Myslel jsem, že by Baník mohl Slávii nějakej bodík vzít....Jsem prostě nevyléčitelnej optimista. Komické chování v závěru poločasu před vyrovnávací brankou dávalo tušit, že Baník do toho ještě nedorost. A pod Hapalem nedoroste. Myslím, že by to Slávie urvala, i kdyby jim Tanko nedaroval přesilovku. V Olomouci zas vyhrála Plzeň, opět výhru stvrzovala gólem do prázdné branky....Docela rarita takhle pečetit dvakrát během 14 dnů.

Jo, trvalo to a je to nějaký sušší....Taky toho mám dost. Bylo to dlouhý a bylo toho hodně. Ale hlad po dalších gólácích, rohácích a boďácích přijde určitě hodně brzo zpět. Tak užijte 50 dní bez ligy, protože pak už to zase začne. Veselé Vánoce a šťastnej novej rok!!! A smrt Slávii, kdyby to šlo.....

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Sparťanský kapr a stromeček - se slevou pro permanentkáře

Z říše snů - report z výhry Sparty nad Teplicemi na Letné

Co týden dal a dá podzim 2023 (20.díl)

STYLSPORT A ESHOP PŘED VÁNOCI

Další tři body doma. A to je to hlavní - report ze zápasu Sparta - Jablonec

NÁROD SPARTA - recenze knížky od Lukáše Pěčeně

Co týden dal a dá podzim 2023 (19.díl)

"Ještě že jsme nejeli" - report z výjezdu za Spartou do Pardubic

Vůle - report z výhry Sparty nad Betisem Sevilla

Co týden dal a dá podzim 2023 (díl 18 a 1/2)

Co týden dal a dá podzim 2023 (18.díl)

Tak ještě aspoň dalších 130, krásko naše!

SF20 let: Integrace, aneb Spartaforever a jeho úloha v integraci "náplav"

Návrat legend na ikonickém místě. Buďte u toho!

Fanoušek měsíce - disi

Návrat ikony. Kupujte triko pro všechny dvanácté hráče

Co týden dal a dá podzim 2023 (17.díl)

VÝROČNÍ LEŽÁK 130 LET SPARTY

Co týden dal a dá podzim 2023 (16.díl)

Díky za příspěvky v naší internetové sbírce na choreo na protilehlé!

Paralelní svět - report z výhry Sparty nad Bohemians na Letné

SF20let: Jak to bylo s dvanáctým hráčem? Takto!


majk | 21.12.2023 07:08 Vstoupit do diskuze
5