majk | 28.02.2023 07:41

Spartička nám tentokrát pěkně naložila na herznu....Když k tomu přičtu následný Schalkánek, tak nevim, kolik ještě takovejch sobot vydržím...Ale je to kurva za 6 bodů, tak co!!!

Co bylo

Zlín - Sparta

Fíha....Začátek opět ve velkým stylu, první roh, prodloužení Viťase a branka kapitána. Co chceš víc. Třeba pentli v 9.´po ruce Fantiše? Chtít můžeš....Zlín vůbec neví, co by a tak další vzrušení přijde až při křížné střele Haraslína. Na první dobrou to vypadalo nadějněji, než to ve skutečnosti bylo. Ale pěkná akce, pěkné přistrčení od Kuchty (?) a pěkná práce Šula. Ještě lepší práci předvádí Čvanči, když si naráží o Rakovana a zvyšuje na 0:2. Obrana Zlína si po vzoru útoku pěkně zachrápala...

Zlín neměl prakticky nic, naopak Sparta mohla a měla navyšovat. Jenže Kuchta, Zelený, Haraslín a v samém závěru opět Kuchta své nadějné situace nedotáhli. Zejména Kuchtovo minutí prázdné branky po kličce Rakovanovi nepotěšilo....Honzo, ta produktivita, pořád stejný......Na začátku druhé půle tu máme další roh a další branku. Já ji Jardovi zvěstoval, ale Čvanči byl proti a na brankové čáře kradl. Tak to holt útočníci maj. Všichni nakonec spokojeni, 0:3 žádnej problém.....Co se začlo dít pak, mi ale dodnes hlava nebere. Zlín rychlá akce, Vukadinović dává pod sebe a Hrubý snižuje. Sáďovi nechybělo moc, aby jeho střele zabránil. Škoda. Chvíli na to tu máme další penaltu proti nám. Tentokrát se ruka píská a Kovář se po Kozákově střele natahuje marně. A o chvíli později mohlo být vyrovnáno, Kovář svou kličku Kozákovi na malém vápně vyráží z brankové čáry....Jako fór dobrý, začnem zase hrát, ne? Ne, lehkost z prvních padesáti minut je ta tam, tempo znovu nenaberem. Zlín cítí krev, hraje pěkně nepříjemně a od podlahy. Zelinka to řeší kartami, mimo jiné i Janu Kuchtovi za to, že byl faulovaný....Dobrá móda. Stejně jako aplikace pravidla těsný ofsajd pouštěj...Aktivista na lajně neváhá a zvedá Kuchtovi. Ten sice proměňuje, ale záběr jasně dokazující omyl pomezního se nenajde. Jak by taky mohl. V 82.´nás může uklidnit Minchev, ovšem z metru hlavičkuje jen do břevna. A tak nás čeká perný závěr. Ani fantastické střídání Filla, který se během minuty vyfauloval na Jardovi Zeleném, nám klid nepřináší. A tak je nakonec nečekaným hrdinou Kovář, který fantasticky vyráží střelu Balaje v nastavení na roh. Ufff. Tahle půlhodina trvala asi den...Naštěstí bez trestu, body vezem všechny a tak se přeci jen budou příčiny hledat a napravovat líp. Věřím, že to pro kluky bude velmi cenná lekce.

A jak jsem viděl kus za kusem?

Já z toho Kováře prostě nemám dobrý pocit. Vacloš, ser už na to a pojeď domů....Jak píšu výše, nakonec nás zachránil, což je dobře. Přesto nechápu, proč máme nejlepšího brankáře v Pardubicích a rozchytáváme tu kluka z Manchesteru. Ale jednou je náš a pořád to není takový poplašňák jako jsme tam měli předtím. A tak beru prostě jako fakt, že ho tu ještě rok a půl budem mít v kase. Doufám a těším se, že z něj ta jistota prostě začne vyzařovat...Navíc, když se člověk podívá na konkurenci v lize, pořád na tom nejsme tak zle.....S obranou jsem problém neměl, myslím, že ji zbytek týmu moc nepomohl. Musel bych se opakovat...Asger jistota bez minel, Viťas v průnicích krapet ubral...Ale zase je tam podpis na první brance. A tu dal Krejda....Tentokrát tam nebyla taková podpora dopředu. Pochválit musím Jardu Zelenýho....Přišel mi tentokrát jedním z nejlepších. Je vidět, jak mu to s Haraslínem ladí a že když je v pohodě, umí věci řešit rychle, fotbalově a kvalitně. Má fajn období, kéž mu to ještě chvíli vydrží. Ten gól už visel ve vzduchu, přijde brzo. Na druhé straně Wiesner, zajímavé, že jsem tentokrát na něj ani nečetl obvyklou kritiku. Chtěl bych od něj víc dopředu, v noze i hlavě to má....Dozadu si moc nevybavuju, že by měl tentokrát problém. Do středu se vrátil Kaan....Ježíš, to je radost sledovat ho s míčem....Byť to dlouho netrvá. Sáďa tentokrát nebyl tak aktivní jako proti Boleslavi....Šlo by mu to s Qazimem lépe? Haraslín tam měl opět pěkné věci, tentokrát nedotažené. O to se totiž staral Čvanči...Perfektní návrat. A Kuchtič potvrzuje předpoklady. Vím, že jsem otravnej, ale ta koncovka!!! První várka střídání....Qazim, Minchi. Berbatov opět lepší, škoda té žluté....Ale v Ostravě asi bude třeba víc než doma proti Teplicím. To břevno musí bejt branka, Minchi!!! Pak dostal i Karabec deset minut za toho stavu a obrazu hry....Našel bych lepší čas, kdy ho tam vypustit. Ale je to zjevný důkaz, že s ním Brian počítá.....Chválil ho za hru dozadu....Já u toho brečím. Doufám, že z něj neuděláme dalšího univerzálního vojáka...Jeho přednosti jsou a budou jinde. Jestli je neumíme, nebo nechcem těžit, jsem smutnej. Zajímavé je, že Zlín byl první tým, co proti nám v závěru neodpadl, naopak....Vrba je má zjevně dobře připravený. Pořád mi to vychází na Jablonec, Teplice a Budějovice.....Čekal bych, že s trojkou Qazim, Kaan a Kara na place jim nepůjčíme míč a ubagujem je k smrti....Mejdrův záskok už nemá cenu řešit, šlo jen o čas a nestihl nic zkazit ani udělat....Asi lepší varianta.

Z pozápasovejch rozhovorů velkej potlesk Priskemu. A Čvančimu....Sázka s Kuchtou o přímé asistence naprosto geniální. Ten tým je zdravej....Občas hloupej, ale zdravej. Věřím vám, kluci!!!

Ostatní zápasy

Budějovice mne napůl opět překvapily. Psal jsem, že je to přesně zápas, co Bolka může prosrat. Přitom tomu nic nenasvědčovalo, ale Kušej s Ladrou jsou prostě vrazi a potřebujou na branku hrozně moc šancí. O půli mělo být hotovo, místo toho to po smolné ruce Suchomela a následné penaltě bylo 1:1. Boleslav šla opět do vedení, pak prostřídala (nechápu proč Kušeje!!!) a po rohu vyrovnal inženýr Králik. Líbil se mi rozhovor se Zápem, po bodu z venku roztrpčení nad špatným výkonem, zejména v prvním poločase. Když to srovnám s kuňkáním různých otrubů, co u nás nepřelezli půlku a chtěli bod za bojovnost, je mi to duo Zápotočný, Nikl, čím dál sympatičtější. Škoda, že jsou v tak nesympaticky vedeném klubu. Brno s Bohemkou o půli šul nul, díky VARu....Chtěl bych detailněji vidět obě situace. Prý ruka a ještě víc prý bránění Řezníčka ve výhledu....Nevim, nepídil jsem se po záznamech. Škoda obou neuznaných pěkných branek. Skore tak otevřel Prekop....Nedivím se tomu výbuchu radosti. Tenhle kluk musí bejt rád za každou branku. Řezníček si tam zase povodil stopery a vyrovnal.....Ohromná fazona. Bod dobrý pro oba. Večer dostal Plzeň na koně Hugo Jan.....Ten kluk má fakt dobrýho manažera, to nejsou dva zápasy bez minely. A signalizovat tam faul je doslova trapný. Výsledkově parádní sobotu přiblížil Tupta, Mosquera ale pak opět překlopil vedení na stranu Plzně. Škoda, že Matyáš v závěru nevyužil svou šanci, mohl si říct o víc minut a nám udělat radost. Bude to mít těžký, Tupta vypadá moc dobře, na další flek je tam Rondić, Olatunji a Rabušic. Považuji za úspěch, že se na hřiště dostává aspoň ze střídačky...Bez branek se do základu ale těžko probojuje.

V neděli za to však naši hostovači vzali. Dvakrát Sejk a Polidar se podíleli na MS klasických lyžařů ve slovinské Planici na demolici Teplic. Nečekal jsem, že si s Teplicema Jablonec poradí tak snadno. Jasně, vzhledem k podmínkám dost specifický zápas, ale hlavně první půle hra na jednu bránu. Chtít v tom marastu hrát fotbal nebyl od Jarošíka moc dobrej nápad. Aspoň se mu vrátily "opory" Hybš s Kučerou. Dost branek padlo i v Olomouci. Pardubice dvakrát vedly. První branka opět výstavní trefa Hlavatého, co jim tam sakra sypou do těch kopaček? Přišla však ztráta koncentrace a rychlé vyrovnání. Po chvilce se trefil z trestňáku Janošek. Ten kluk má teď formu na repre, ať to z Pardubic zní sebeblbějš. Naopak z Trefila v Olomouci musej bejt asi dost nešťastní, ten kluk nemá vůbec povedené jaro. Navýšení neprošlo skrz ofsajd Hlavatého a tak přišel závěrečný tlak domácích. Radek Kováč to nevydržel, dostal červenou, ale líbí se mi jeho reakce na to v médiích. Když Olomouc nevyužila asi 8 standardek za sebou, přišla v 98.´dost přísná penalta. Olomouc tak plichtila asi poosmdesáté v řadě....Btw. 1900 diváků....Jo, byla kosa....Ale ta Jílkova dřina je prostě nuda. Jsem ochotnej jim příští týden dát výjimku a jejich remízou se bavit. Pardubice další velmi dobrý výkon v řadě, v současnosti jsou úplně jinde než zbytek týmů na dně ligy. Vůbec nebudou mít se záchranou problém. Vyhnou se i baráži. Radek Kováč umí!!! V Edenu je opět na blacklistu Santos a Ogbu tentokrát vedle švédského teroristy odehrál dobrej zápas. Slovácko krom jedné střely zdálky nic moc nemělo, Slávie v pohodě 2:0. Čekal jsem od šohajů víc.
Večerní nuda mne moc nepřekvapila. Hapal už zase dělá psí kusy, vyměnit půlku základu v Edenu a v Baníku je něco jiného. A když tam přijde šílený výběh od Laštůvky, zavraždění milionprocentní šance od Tijaniho a následná Lischkovina, stačí i průměrný, ale naprosto zodpovědný výkon Hradce na tři body z Ostravy. A jak nám neděli střelecky zahájil Sejk, tak ji zakončil Ryneš. Dobrá práce, hoši.

Co nás čeká

MOL Cup

Liberec - Sparta

Pohár chci....Pořád je to nejjednodušší cesta do podzimních skupin. A co kdyby nějakou náhodou nevyšel ten titul, že jo....V Liberci nás nečeká nic lehkýho. Ten tým mne neba, jenže mu nejde upřít jistou kvalitu. Zodpovědnost, plnění defenzivních úkolů a když nechytá Hugo Jan, tak i brankář. Vliegen nás na podzim dost zlobil....Liberec proti nám navíc dost často předvede jeden ze svých hraničních výkonů. K tomu počasí a terén asi taky nebudou moc nahrávat nějakýmu baletu. A tak nás zase jednou čeká zápas, kde to bude třeba hlavně vydřít. Jsem žádostiv, jestli se to klukům podaří třeba jako na Bohemce. Bylo by to hezký, ale spíš to bude těžký boj až do konce. Jsem zvědav jak to Brian protočí, jestli vůbec. Já bych asi pár nových kousků v základu vidět chtěl, napadá mne jednoznačně Minchev, který je ve formě a v lize pak nebude stejně k použití kvůli žlutým kartám. Trochu čekám i Jankta a vysvětluju si tak jeho nenasazení ve Zlíně po slušném výkonu proti Boleslavi. Naopak si nemyslím, že to bude dobrej zápas pro chycení se Mabila....V obraně ať si dáchne kapitán, pokud je Pany ok. Ale Brian to určitě uvidí jinak, jsem zvědav, co z toho vyleze. Každopádně bych chtěl postup, kluci!

Ostatní zápasy

Víc než výsledek Slávie s Vyškovem mne zajímá, kolik otroků si zase Tvrdík vybere. Myslím, že to Vyškov pojme jako fajn možnost farmářského trhu zdarma a pokusí se odehrát pěkný zápas....Slovácko se v Edenu dvakrát nepředřelo, myslím, že pohár je pro ně priorita. Moc dobře vědí, jaké plody z něj můžou být. Počítám, že s trápícím se Klokanem si poradí. Poslední zápas Budějovice-Brno....Čekal bych postup Zbrojovky, ale nějak mi ty tipy na prohru Budějovic nevychází. Jsem zvědav, jak k tomu trojice trenérů přistoupí a zda dají poháru stejnou vážnost jako lize....K trofeji chyběj tři zápasy....

Liga

Sparta - Teplice

Jestli mám pochybnosti nad postupem v poháru, tak tady by nemělo být vůbec co řešit. Teplice umí občas z ničeho nic zahrát, ale pokud udržíme nastavenou formu z poslední doby (samozřejmě kromě poslední půlhodiny ve Zlíně), nemělo by být co řešit. Jen výše skore....Kluci, klidnej zápas a žádný slitování! O sestavě a změnách nemůžu ani spekulovat, dost to ovlivní středeční zápas v Liberci. A tak si s tím počkám.....

Ostatní zápasy

Sobotní odpoledne vypadá dobře. Pardubice hostí Baník, počítám že doma vyhrajou. Plzeň má Olomouc, to by se mohl Chytil přetrhnout....Vůbec nejsem přesvědčenej, že to Plzeň zvládne. Olomouc má plichtu ve znaku, Plzeň střídá lepší pasáže s koledou. Brno hostí Zlín...To bude těžký zápas...Kvalita na straně Zbrojovky, můj feel na straně Vrby...Kor jestli se Brno vydá ve středu v poháru. Těžká písemka pro Dostálka....Ještě tu máme Hradec s Jabloncem.....Votroci po výhře venku, to smrdí....Nudná plichta? Nevim, proč se v sobotu hraje hned pět zápasů a z toho ještě 4 ve stejný čas....Kam se jako spěchá? V neděli už je zase všechno jinak. Liberec s Bohemkou nastoupí už od dvou, chvilku tomu dám. Myslím, že pro Bohemku fajn zápas na chycení. Od tří má Slovácko Boleslav, jednička....A nejdelší pauzu od poháru má......Slávie. Po těžkém zápase doma s Vyškovem je čeká ještě těžší v Budějovicích...Mno, nevim moc, co všechno by se muselo stát, aby tam Slávie v suchym triku nevyhrála....Třeba jako v Teplicích.

Béčko

Sparta "B" - Slavia "B"

V béčku nám proběhla konečně trenérská změna...Jsem zvědav, jestli se budem snažit o nějakou kontinuitu s áčkem....Zápas je dva dni po lize, v televizi, na Letný.....Dám tomu šanci. Neslibuju ale, že to budu sledovat poctivě a pravidelně....

Fíha, to nás toho zase čeká, tak užívejte!!!

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Co týden dal a dá jaro 2023 (5.díl)

Nic náhodě - report z výhry Sparty nad Jabloncem na Letné

Vítězství které nikdo nepamatuje aneb jak jsme rozstříleli Klokana v Ďolíčku - report z výhry Sparty na Bohemce

Fanoušek měsíce - Bruno Rossini

Co týden dal a dá jaro 2023 (3.díl)

Hřeje nebo studí? - report z výhry Sparty nad Mladou Boleslaví

Speciální edice trika Legendy Železné Sparty

Co týden dal a dá jaro 2023 (2.díl)

Co zima dala a tento týden dá jaro 2023 (1.díl)

Setkání fans s legendami 2023

Jak sobolí trus - report z utkání Sparta - 1. FC Norimberk

Začíná jarní část TIPOVAČKY 2022/2023!

Fanoušek měsíce - Ondra

Vyhlášení výsledků podzimní TIPOVAČKY 2022 a TIPOVAČKY k MS

Fanoušek měsíce - Bombito

Šťastné a sparťanské! A úspěšný rok 2023!

Fanoušek měsíce - dexíček

Fotbalová horečka - Fotbal v kraji bohyně Afrodity

Jedinečná éra skončila, děkujeme! Tohle bylo TOP 5 momentů!

Fanoušek měsíce - Jumbo1

Knížka SPARTA - 130 let fotbalové historie

Co týden dal a dá podzim 2022 (18.díl)

Usedlej fotřík on tour - report z výjezdu do Ostravy na Mol Cup

Auto pro Lukáška

Co týden dal a dá podzim 2022 (17.díl)

Narozky v mlze - report ze zápasu Sparta - České Budějovice

majk | 28.02.2023 07:41 Vstoupit do diskuze
1