Redakce | 14.12.2022 07:19

Rozhodli jsme se po delší době znovu trochu oživit dříve hodně populární rubriku "Fanoušek týdne", respektive ji i mírně upgradovat :) Nyní s ní přicházíme pod názvem "Fanoušek měsíce" a chtěli bychom v ní cca jednou za měsíc formou krátkého fanouškovského dotazníčku zpovídat, zejména pro začátek, některé nicky, známé z fóra na našem webu. Co jim dělá radost a s kým by šli do hospody? Bulí někdy kvůli ACS? Doufáme, že si počtete a necháte se možná i inspirovat! Prvními pěti zpovídanými v novém formátu byli Celticgirl, Herrer, Seeagull, Gaginnek, ACS - fan, roboACS a Jumbo1 dnes je tu osmý.


Jeden z nejaktivnějších diskutérů našeho fóra a sváteční reportér, co slavně přivezl po letech letoucích výhru ze Štruncových sadů. Fotbal nebo hokej: Dex umí obojí! Jednou vynechal vánoční jarmark a už se veze. Při čekání na to, až kletba pomine, má plno práce s předáváním Sparťanské tradice na synka, který taaak moc touží po dresu s číslem 19. To vše je pochopitelně šichta na plný úvazek a my děkujeme, že si u toho všeho Dexíček na nás našel čas.

1. Jak ses stal fanouškem Sparty?

Někdy v půlce 80. let jsem jako dítě předškolního věku dostal o víkendu od otce na výběr - jít na předvánoční trh nebo na Letnou na Cheb. 9:2 , Ivánek H. hattrick a kola osudu se roztočila naplno...

2. Máš kamarád(k)y slávist(k)y?

Nějaký by se našel...člověk za život pozná spousty lidí a né vždy je to (jen) o klubové příslušnosti. S některými se bavit o fotbale dá, s jinými nikoliv....nicméně týden před derby mám BAN na jakékoliv, byť i virtuální, "bratříčkování"

3. Brečíš někdy kvůli Spartě? Kdy to bylo naposledy?

Nějaká menší slza možná ukápla po prohraném penaltovém rozstřelu v předkole LM proti Dynamu Kyjev. Vzteky zajisté vícekrát. Nerad a bolí to, ale musím tedy vzpomenout derby "jak prosrat 3:0", no win zápas v Liberci za Štramáka proti devíti a samozřejmě poslední "nádheru" U Trati.

4. Jak se dáváš do kupy po totálně projetým zápase?

Někdo se uzavře do sebe, já naopak živím katarzi diskusí na SF fóru, se známými na whatsapu, čtením ohlasů. Blbá jsou ty rána...

5. Co Tě na Letné dovede zvednout ze sedačky?

To je hodně různé. Ale asi jako každého liknavost našich plejerů. Zvláště těch krajních, které má našinec na podélné tribuně nejblíže po ruce :)

6. Máš v lize oblíbenej stadion, na který jezdíš zvlášť rád a je výjezd v Evropě, který si hodně pamatuješ?

České stadiony jsme projezdil asi všechny, na Moravě naopak zářezů mám minimálně. Pro diváka jsou určitě fajn Teplice, své kouzlo měly i zimní koulovačky na Střelnici v Jabkách. Nicméně od 5.11. jednoznačně v oblíbenosti vede Plzeň a Štruncovy sady :) Výjezdů do zahraničí jsme absolvoval jen pár, ale asi už nic nikdy nepřekoná Stamford Bridge a 4000 sparťanských kulíšku s několikaminutovou nadějí na postup...

7. Co by se mělo v sezóně stát, aby sis řekl „dobrý“?

Výborná otázka, děkuji za ní. Za normálních okolností pouze a jedině titul. Ale s příchodem doby ledové na Letnou (rozuměj s DK) je fanoušek vděčný i za drobné. Nějaká ta skupina druhořadého evropského poháru, dva dobré přestupy za rok, výhra s nepřítelem po 5ti letech, pár odchovanců v sestavě, náznak herního progresu ve třech zápasech po sobě, teplá klobása a vyprodaný Staráč na stadionu

8. Se kterým hráčem současného A-týmu bys šel na jedno? Co byste řešili?

Asi s Honzou Mejdrem. Ač vím, že pivo nepije. Honzo, jestli tohle čteš, psal jsem ti na Instáč, potřebuji podepsat dres pro syna :)) Ne vážně, jeho cesta může být inspirací i pro mladé. Snad to nevyzní zle - ale on je přesně příklad plejera, kde ohromná píle, vůle a přístup k fotbalu může pomoci k angažmá na Letné, a to i přes určité talentové limity.

9. Na které 3 hráče, co už ve Spartě nejsou, pořád hodně rád vzpomínáš?

Těžká otázka. Nu dobrá: Jirka Novotný (Mr. Titul), Libor Sionko (Srdcař), Ivan Hašek (Leader na hřišti i na lavičce)

10. Je nějaká jedna akce (útok, přihrávka, gól…) ze zápasů Sparty, která Ti zvlášť uvízla v paměti?

Tak tohle je naopak nejjednodušší otázka celého dotazníku. 9.12.2003 a Mára Kincl zažehává bouři na promrzlém stadionu. Euforie, orgasmus, davová psychóza. Zažijeme ještě někdy podobný moment?

11. Kdybys mohl od příštího týdne na Spartě změnit 3 věci, které by to byly?

Nabídl bych půlroční smlouvu panu F.S., abychom nemuseli čekat do 16.12.2025 na konec kletby :) Z prozaičtějších přání prosím pana DK o změnu přístupu k vedení klubu (když už ne o prodej). Pana TR o posily adekvátní jménu, historii a ambicím klubu (když už ne o abdikaci). A kotel prosím aby se vrátil na místa a fandil tak, jako na začátku sezony. Mne na rozdíl od jiných chybí.

12. Jak často pročítáš SF-Fórum a co Tě přiměje k tomu, abys sám přispěl?

Několikrát denně. Přispívám dle nálady a dle témat, která jsou zrovna probíraná. Samozřejmě někdy člověk píše více než by měl, vím o tom.. A snažím se čím dál častěji počítat do deseti než příspěvek odentruji

13. Kam chodíš pro fotbalová moudra? Co/koho sleduješ ještě mimo SF?

SF má u mne v podstatě monopolní postavení a asi dlouho ještě bude. Takže sorry všem, kteří už mne mají plné zuby ;-)

14. Máš mimo Spartičky v srdci ještě nějaký klub? Jak k tomu došlo?

Určitě Viktorku Žižkov Mnoho let jsme bydlel 500 metrů od stadionu, víc netřeba dodávat. Z určitých rodinných důvodů jsou ve mne zakódovány drobné sympatie k Bohemce (promiň recchi). Ze zahraničních mančaftů rozhodně Arsenal - návštěva na starém Highbury, sedmička pro The Boro a hattrick pana Henryho - to jednoho ovlivní.

15. Máš doma fotbalový suvenýr, ke kterému máš zvláštní vztah?

Pár podepsaných suvenýrů od našich legend se v bytě najde, ale že bych si je dával pod polštář nebo zarámoval na televizi, to ne.

Díky za rozhovor.

Redakce


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Fotbalová horečka - Fotbal v kraji bohyně Afrodity

Stylsport v prosinci

Jedinečná éra skončila, děkujeme! Tohle bylo TOP 5 momentů!

Fanoušek měsíce - Jumbo1

Knížka SPARTA - 130 let fotbalové historie

Co týden dal a dá podzim 2022 (18.díl)

Usedlej fotřík on tour - report z výjezdu do Ostravy na Mol Cup

Auto pro Lukáška

Co týden dal a dá podzim 2022 (17.díl)

Narozky v mlze - report ze zápasu Sparta - České Budějovice

Díky za pomoc s přípravou a realizací chorea!

Jinej by se bál, my jdem dál - report ze zápasu Slovácko - Sparta

Prales tour - Do Újezda na klobásu

Choreo na výroční zápas! - přijď pomoct s přípravou

Co týden dal a dá podzim 2022 (16.díl)

Debakl béčka s Příbramí - druhý report z prohry našeho béčka s Příbramí

Fandovo velmi pozdní dopoledne - report ze zápasu Sparta B - Příbram

Pan Pospíchal měl pravdu - report ze zápasu Plzeň - Sparta

Fanoušek měsíce - roboACS

Prales tour - Pražský přebor v Braníku

Co týden dal a dá podzim 2022 (15.díl)

Co týden dal a dá podzim 2022 (14.díl)

Jak béčko nestačilo na Třinec - report z utkání Sparta B - Třinec

Co týden dal a dá podzim 2022 (13.díl)

Svý jistý - report z utkání Sparta - Pardubice na Letné

Fanoušek měsíce - ACS - fan

Co týden dal a dá podzim 2022 (12.díl)

“Sám mezi rowdies“ - report z výjezdu za Spartou do Brna

Redakce | 14.12.2022 07:19 Vstoupit do diskuze
1