František RoboTa | 08.11.2022 05:03

Po třetí jsem na podzim vyrazil na Žižkov na zápas našeho béčka. A ani do třetice jsem se nedočkal výhry.

S Příbramí jsme hráli v neděli 6.11.2022 a výkop byl v 10:30. První listopadový víkend si připravil celkem slušné počasí, bez deště, ale trochu přituhlo a k tomu se ještě přidala mlha. Ve druhém poločase se sluníčko přece jen prosadilo, ale na opalování to tentokrát už nebylo. Na rozdíl od sluníčka se v neděli naše béčko příliš neprosadilo. V základní se stavě byli dva hráči z áčka. Michal Sáček a Luká Juliš. V brance nastoupil Filip Nalezinek a s kapitánskou páskou Petr Pudhorocký.

Sparta začala odvážně, ale naše snaha vedla jen ke slabé střele, kterou lze nazvat spíše malou domů. Jestli bylo snahou hrát s favoritem co nejdéle na nulu vzadu, tak to se vůbec nepovedlo. Už v sedmé minutě totiž Filip Nalezinek neudržel míč a musel faulovat, za což viděl žlutou kartu a hosté kopali penaltu. Tu střelou doprostřed branky využil nejzkušenější hráč a zároveň kapitán Příbrami Wágner - 0:1. O chvíli později hostující černoušek trefil pravou tyčku a chvilku na to vyzkoušel slušnou pumelicí brankáře Melichara náš Daniel Horák, ale skóre se neměnilo. Pak se delší dobu nic moc nedělo. Postupně ovšem hodně fotbalovější hosté přidávali a ránu Čermáka likvidoval brankář Filip Nalezinek na dvakrát. Ve 40 minutě šel ovšem lovit míč do sítě po druhé. Po trestném kopu zprava. Míč propadl do vápna a Wágner ho šikovně tečoval k tyči -0:2

Z kraje druhého poločasu se parádním sólem prezentoval jinak neviditelný Lukáš Juliš, ale těsně minul, což ho tak rozčílilo, že nakopl míč vší silou a vysloužil si za to žlutou odměnu. Jinak Příbram i nadále kontrolovala utkání. Byla fotbalovější a některé jejich akce snesli přísné měřítko. Ale gólu se hosté dočkali až v 81 minutě. Vokřínek bombou na vzdálenější tyč nedal našemu brankáři absolutně šanci - 0:3. Pak už se utkání jen dohrávalo.

V hledišti se sešlo 558 diváků. V kotli hostů aktivně fandilo asi 20 fanoušků. Měli i buben. Několik desítek Příbramských bylo i na tribuně. Na utkání se jako obvykle přišlo podívat i dost známých osobností a skautů. Od nás si asi nikoho nevyberou. Já si tedy Sparťanské talenty a hru týmu představuji trochu jinak. Ano soupeř je kvalitní a vede druhou ligu, ale i tak kdyby tam běhali nějací opravdu extra talenti muselo by to být vidět. Za celý podzim mě zaujali asi jen Petr Pudhorocký, Adam Goljan a Daniel Kaštánek. Ale ani oni tentokrát nic nepředvedli.

Naše béčko tedy kleslo až na 14 pozici. Za námi je v tabulce už jen Vlašim, která ale teď jde nahoru a béčko sešívaných kašparů. No a příští víkend jedem do Drnovic, kde hraje svá domácí utkání MFK Vyškov. A tam asi moc nadějí na body nemáme. Ovšem to jsem v sobotu před Plzní říkal taky...