majk | 23.11.2022 07:37

Konec dobrý, všechno dobrý? Ani náhodou....Přeci jen se ale bude přezimovat v lepší náladě, než kdyby se poslední zápas nepovedl. Tak pojďme na poslední shrnutí letošního roku.

Repre zápasy

Pěkný debut Mojmíra Chytila. Čert vem, že soupeřem byly "jen" Faerské ostrovy. V Turecku už to bylo slabší, ale taky žádná hrůza. Moc nechápu, proč Šilhavý v těchto zápasech zkouší tolik minut Součka s Coufalem. Možná, aby Coufal nacvičil rozehrávání standardek. A tak je mi líto všech cestovatelů, co se nakonec na plac nedostali. Dobře vám tak.

Mol Cup

Baník - Sparta

Zajímavá sestava, lavička s Casperem, Janktem, Karabcem, Kuchtou nebo Wiesnerem už opravdu vypadá, že máme hrozně nabitej kádr.....Jenže jako vždy za tím hledej spíš marodku. Pokračujeme ve hře na tři stopery a halfbeky. Wiesnera opět nahrazuje Mejdr, na hrotu si vysloužil místo Minchev, naprosto zaslouženě! Do základu se dle mého překvapivě prosazuje i Daněk. Těžko říct proč.

Kryštof ale začátek zápasu chytá, bohužel neprojevil ve vápně dost důrazu a své šance neproměnil. Pak už přichází hloupá domácí ruka a penalta. Po odchodu Hancka nemáme prověřenou jistotu, Haraslín nás ale uklidňuje a ukazuje, že by slovenská cesta u penalt mohla pokračovat. Sledujeme kvalitní, rychlé a tvrdé utkání. Svůj příspěvek k němu vkládá i hodně proklínaný sudí Zelinka, který si za mne vede hodně dobře. Vtipný je, že ze spousty tvrdých zákroků pramení žluté karty jen za řeči....A tak se kromě Almásiho s Pavelkou do zápisu v závěru poločasu vloudí i Vojta Vorel. To už je ale vyrovnaný stav. Když už to vypadalo, že Baník držíme v uctivé vzdálenosti a nic nám nehrozí, napřáhl zpoza vápna Kaloč. Matěj se skládá dost pomalu, imho nebyl problém v tom, ale v jeho postavení před střelou. Nejsem brankář. Nemyslím si, že je nějaká povinnost tohle chytat, ale od brankáře ve Spartě bych to asi vidět chtěl. Třeba příště....Vzpomenul jsem si na mého trenéra v žákách, pan Mrázek podobný zákroky brankářů vždycky komentoval slovy:"Padáš tam jak benický šraňky." Díky za tu vzpomínku!!!

Druhá půle začíná nejlepší pasáží Baníku. Jsme docela pod tlakem, ale žádné velké ohrožení se nekoná. Naopak, v krátkém sledu se dvakrát zaskvěl Laštůvka, když po Zeleném vychytal i Daňka. Jardo, kolikrát ti to budu říkat, tohle chce proměňovat!!! V 66. minutě už Baník sklízí plody. Almási ještě míří do tyče, tam je ale první osamocený Frydrych a uklízí míč do sítě!!! Luboš Loučka opět boduje, Sparta vede 2:1. V 77.´předvádí Sparta asi nejhezčí akci podzimu, do prázdné se po asistenci Kuchty trefuje Čvančara. Velmi dospělé řešení od Kuchtiče. Zas mi někdo tvrďte, jak to tu má na párku....Ani hovno. Jen škoda, že své šance v závěru trestuhodně zahazuje. V 92. minutě potvrzuje Honza Mejdr svou pohárovou produktivitu, bohužel hlavou přihrává míč ke Kuzmanovičovi. Sparta ale nervy nepřipouští, zbylé čtyři minuty dohrává v klidu a veze tak z horké půdy ve Vítkovicích důležitý postup.

K hráčům. Matěj Kovář nepochybně přináší jistotu při centrech a standardkách. To jsme v bráně dlouho neměli. Pořád bych ale chtěl vidět větší důraz, zase tam byl jeden nepřesvědčivej souboj s vlastním spoluhráčem. Těch branek kousek od něj začíná přibývat. Nejsem z toho moc moudrej, nevypadaj dobře, ale čistě za ním asi taky nejdou. Je to hrozně vidět. Otázka je, kolik podobných střel pokryl a my si toho ani nevšimli, protože to považujem za samozřejmost. Těžká písemka. Stopeři se nám stabilizovali. Asger je zeď, Panák pan rozehrávka. Viťas Filipovi zdatně sekunduje. Jsem hodně zvědav, jestli Priske bude tento systém pilovat i přes zimu. Protože hodně těžko teď někoho posadíš. Na druhou stranu, u Filipa všichni víme, že je otázka času, než se zase zraní. A mám pak velký tušení, že se nám tahle hra úplně rozsype. Honza Mejdr je snaživej kluk, fotbalovost ve svým věku asi už těžko někde získá. Za mne dobrej backup, v základu bych chtěl víc. Podobný výsledek má Jarda Zelený, tomu by trocha produktivity slušela. Na rozdíl od Mejdra má ale každý zápas několik slušných rozehrávek útoku. Sadílek s Pavelkou za mne v cajku. Lukášovi v průběhu podzimu rostou koule. Hodně lidí to neuslyší rádo, ale za mne v tom mají prsty spolehlivé defenzivní výkony Davida Pavelky ve středu pole. Kryje mu prdel. Ten střed bych řešil jinak, ale tahle dvojka poslední zápasy funguje. Šulo říkal, že mu závěr podzimu jde. Já se budu držet Priskeho rady a nebudu ho chválit. Přijde mi na tom hřišti často pozičně ztracenej, jeho snaha o kličky a fotbalové řešení mne ale baví. Kryštof odehrál lepší zápas a dal vzpomenout na úvod sezony. Minchev se na hrotu rval, nebyl nevidět víc jak Kuchta v podobných zápasech. Jeho přínos je zatím spíš z lavičky. Střídající Čvančara byl vidět víc, opět ale na spodnějších pozicích. Branku dostal darem, ale tak to má u útočníka být. Byl tam, kde měl. Kuchtič měl ideální příležitost prolomit dlouhou sérii bez branky. Věřím, že si to nechal na jaro. Musí přidat. Stejně jako Wiesner.

Zápas mne bavil, výhru cenim, pohár chci. Chtělo by to nacvičit los, ať se ve čtvrfinále nehrnem někam na Slovácko nebo nedej bože do Edenu.

Ostatní zápasy

Kolo začal Zlín s Vyškovem a hned se nám pakuje další ligový tým ze soutěže. Vyškovu na překvapivý postup stačila branka Alegueho v závěru zápasu. Závěr byl zajímavý i v Teplicích, když Brno v deseti vyrovnalo v nastavení z penalty a v prodloužení dokonce rozhodlo o postupu do čtvrtfinále. Dvě asistence Alli....Sledujte toho kluka! Řezníček si dvěma brankami zřejmě vynahradil smutek z toho, že se nevešel do nominace na reprevýlety. A přitom už dva měsíce nepije ani pivo!!! Každej rozhovor s tímhle klukem mne hrozně baví.

V pátek si Slovácko poradilo s Boleslaví a taky tak nějak zachránilo podzimní dojem z českých soutěží. Slávie v Karviný první půlhodinu dominovala, domácí pak vystrkovali růžky, ale na dostřel se nedostali. V sobotu Bohemka nedala šanci Hlučínu. Noví trenéři Budějovic, NiZápo, šanci nedostali. Zápas s Hradcem vzal děda Mráz. Jsem na jejich divnej projekt s dvěma hlavníma trenérama fakt zvědavej. Navíc když si chválej, jak je v Budějovicích všechno super.

Co nás čeká

Zimní pauza, běžky. Scouting nám už nadělil dva čerty třetí kategorie do béčka. Poslední zimy jsme docela prosrali a doufám, že povedená reakce týmu na ostudné derby neutvrdí naše bafuňáře v pocitu, že je vše ložený. Za mne potřebujem kusy rovnou do základu, střeďák a křídlo, klidně bych řešil i pravého beka. Pouštět kádru žilou bude asi těžší, máme dost běžících smluv a nikdy nevíme, kdo se nám zase vysype na marodku. S pár zbytečnými kousky bych se ale rozloučil určitě. I zimní pauza tak bude bezpochyby zajímavá.

Závěrem bych chtěl poděkovat za pozornost. A v lednu třeba zase napočtenou.......