majk | 29.09.2022 08:04

Oddychový repre týden máme za sebou, pojďme se podívat co se událo....

Liga národů

ČR-Portugalsko

Vstup do zápasu neměla naše repre špatný. Bohužel po nevyužitý šanci přišel první gól Portugalců a pak už jsme tahali za kratší konec. Vrcholem zmaru byla Schickem zahozená penalta. V druhý půli jsme vůbec neměli šanci se zápasem cokoliv udělat. Portugalci k tomu přistoupili až netypicky zodpovědně. Ono taky když jim zrakvíš Ronalda, to nasere. Obvykle se favoriti nasíraj až gólem.
Z našich reprezentantů odehrál přes hodinu Zelený. Na kraji zálohy. Šilhavého tah nám ale řešení krize křídelníků nepřinesl. Jarda navíc musel často zůstávat vzadu za aktivního Jemelku. Ten mne hodně překvapil, přišel mi z našich nejlepší. Až se ptám, kde se to v něm bere.....Asi vlna ze z Plzně, protože bych ještě před půl rokem neřekl, že v něm podobný výkony jsou. Kuchta dostal necelou čtvrthodinu a vypadalo to jako ve Spartě. Být tam Julda, nikdo by nepoznal rozdíl. Na druhou stranu hroťák za stavu 0:4 deset minut před koncem moc šancí zazářit obvykle nedostane.
Dobrý bylo, že jsem si mohl prohlédnout formu náhradníka Schalke Alexe Krále....No, myslím, že na té lavici chvíli zůstane. Je komické, v jakých časech a s jakou formou dostává tento hráč od Šilhavého další a další šance. Škoda, že nemáme víc hráčů třeba v Malajsii.....

Švýcarsko-ČR

Tohle nebyl špatný zápas. Tři tyče a další neproměněná penalta výsledek dost zkreslují. K tomu i několik velmi dobrých zákroků Sommera. Ačkoliv je teda hodně malej....A nohama taky moc nepomáhá. Chtěl bych vidět výraz Míši Bílka, když mu tam bliklo, že týden před Ligou mistrů na Bayernu se jim tam honí Vlkanova, Kalvach a Jemelka....A o půli se přidali ještě Staněk s Havlem. Vlkanova s Jemelkou opět patřili k lepším hráčům, Staněk byl bez chyby. Moc nechápu, proč nechytal od začátku, ale Jarda je holt stratég. Kuchta dostal půlhodinu a bohužel s ní naložil podobně, jako s většinou minut ve Spartě. Tam to na rychlej progres vůbec nevypadá, bohužel.
Jsem teda dalek nadšenému výskání Jardy Šilhavého, jak jsme v Lize národů uhráli čtyři body. Ale faktem je, že kromě červnových zápasů na hranici našich možnosti jsme tahali většinou za kratší konec. Se Švýcarama se hrát dalo, hodně jim ale pomohla výhra ve Španělsku. Je fajn si k podobným zápasům čuchnout, v béčku zas ale bude o co hrát. Celkově bych řekl, že se současným výběrem hráčů jsme se dotýkali stropu a přes moře výhrad k vedení samotných zápasů nemám potřebu do repre nijak kopat. Jinou nemáme.

Co mne zaujalo v ostatních zápasech

Tradičně Lucembursko

Slováky nově vede Francesco Calzona....53letej Ital, co nikdy nic netrénoval. Zajímavá volba. První zápas před necelýma třema tisícema diváků prohrálo Slovensko doma s Ázerbajdžánem. Frajer se nechal slyšet, jak je třeba zkoušet a hledat nové hráče. A tak v dalším zápase s Běloruskem vyzkoušel mimo jiné pětatřicetileté Pekárika s Kuckou. A byl z toho teda aspoň bodík. Slováci tak pro los Eura padají to páteho koše....Aspoň mají jistotu, že se vyhnou Bělorusku, Estonsku, Gibraltaru, Lotyšsku, Litvě, Maltě a Moldávii......Tak hluboko se dá během chvilky a docela nenápadně klesnout.

Kdo naopak dále stoupá je Lucembursko, které je ve čtvrtém koši nahradí. Koukal jsem na poslední půlhoďku v Turecku, kde přišli o výhru tři minuty před koncem. Nutno podotknout, že je ale Turci mleli. Každopádně jsem si projel jejich hráče, koho bych nám tak koupil....A krom pár hráčů z druhé Bundesligy tam moc frajerů, na který bychom dosáhli, asi není. Vicemistr Belgie, New York City, Norwich, Mainz či AIK Stockholm. Na Lucemburčany slušné adresy, ne? A obzvlášť mne zajímá 18letý Borges Sanches z M´gladbachu. Jak se to tam stalo?

Baráž "21"

Island-ČR

Z nominace nám vypadl pro zranění Čvančara. Do prvního zápasu nebyl připraven ani Karabec. Zápas to byl takový divný. Moc nerozumím tomu, že s takovým kádrem nehrajem líp. OK, první zápas, venku, soupeř bojovnej. Přesto jsme začli hrozně pomalu a trochu se to zvedlo po inkasované brance ze smolné penalty za Vitíkovu ruku. Jinak ale Viťas předvedl dobrý výkon. Stejně tak Daněk, který byl při absenci Ševčíka s Karabcem hlavním motorem našich akcí. Společně s Valentou a Gabrielem. Kovář neměl moc co řešit, dvakrát tam ale zaváhal při centrech. Hlavně v závěru bych čekal, že to tam zbourá i s Filipem Součkem. Málem z toho bylo vyrovnání. To už jsme totiž po brance Sejka vedli. Vašek vždycky góla dá, ale musím opakovat, že furt nevím, co s ním. Jednička ve Spartě za mne musí mít nějakou jasnou zbraň, na kterou tým může cílit. Ale je to pořád mladý kluk, pravidelně hraje v lize, budu dál hledat. Třeba se tam něco urodí. A i kdyby ne, když to tam bude dál sypat, těžko ho šance mine. Tak se na mne, Václave, moc nezlob.....

ČR-Island

Postup je tou nejdůležitější zprávou dne. Suchopárek vyndal hnědé trenky, v kterých nastupoval celý devadesátky a oblékl do nich celou repre. Daňka s Karabcem nechal na lavici a tak se mu o fotbal měl starat asi jen Ševčík. Toho jsme ale vůbec nedostali do hry. A tak šlo spíš o kopanou, na kterou jsou Islanďané stavěni líp. Nebýt v závěru fantastického zákroku Kováře, mohli jsme mít Horňáků hned dvacet. A nevím, jak by se z toho v prodloužení zvedali. V útoku jsme mohli poprvé v základu sledovat i Matyáše Kozáka. Ale se Sejkem toho moc nepředvedli. Vzhledem k výkonu mužstva ani nemohli. Nechápu ten Kocourkov v našem fotbale. Psychopárek mohl před baráží sáhnout po Hložkovi či Zimovi. Ale prý by to nebylo fér k frajerům, co odtáhli celou repre.....A tak ti v nejdůležitějším zápase sezony debutuje Kozák a večer sedí Hložek celý zápas na lavičce áčka. Nechápu, proč naše naděje svěřujem takovým lemplům. Ačkoliv expert Bosák vidí v Suchopárkovi nástupce Šilhavého, tak třeba tomu jenom nerozumím. Každopádně postup super a na Euro se těším. Máme moc dobrej tým a hrozně špatný trenéry. Tak uvidíme, co z toho bude.

Jinak jsem byl pořád zvědavej, jestli Kovář umí i chytat. Ve Spartě zatím řešil jen centry a výběhy. Co šlo na bránu tak pustil. Nečekal jsem, že jeho první super zákroky uvidím právě v tomto zápase. Jen pak nemusel běhat do televize s tím, že ho to jenom trefilo. Takhle se v Manchesteru neprodáš.....

Co nás čeká

Sparta-Hradec

Hurá, konečně liga a další šance připsat bodík. Po repre se nám měli vrátit Haraslín s Krejčím. Nevsadil bych na to ani korunu. Jsem spíš zvědav, jak je na tom Čvanči, protože od jeho vypadnutí z nominace jsme o něm neslyšeli ani slovo. A tak nějak počítám, že nám pro hru na dva útočníky zbývá akorát Kuchta. To bude žrádlo. Priskemu moc nezávidím, jediný čím mne může v sobotu nasrat, je, že místo distancovaného Pavelky dá vedle Sadílka Sáčka.....Takže se vsaďte, že to tak bude. V týdnu jsme se dozvěděli, že xG a běhavý data nám šlapou. Tak si jen promítám zápasy po repre pauze, kdy nám to šlo a nějak si nemůžu vzpomenout. K tomu ten Hradec vůbec nehraje špatně. A tak se vnitřně připravuju na další překvapivou ztrátu.

Ostatní zápasy

Sobotní odpoledne strávím v Ďolíčku. Viktoria si jede pro další tři body. Jejich hráči vypadali v repre dobře, umějí s tím pracovat víc jak my. A šetřit se na Bayern tak nějak nedává smysl. Navíc Bohemka doma ztrácí. Myslím, že nebude co řešit. Na monitor si asi dám aspoň na začátek Boleslav s Olomoucí. Jílkovci chytli zajímavou formu, jsem zvědav, jestli jim přes repre pauzu vydržela. Boleslav také nemá poslední výsledky špatné. Navíc ve vzájemných zápasech padaj branky. Na druhé koleji tak zůstane Baník s Budějovicema. Třeba se ale ozve hmmm Livesport a donutí mne to přepnout. A pak už na Letnou. V neděli juknu na Jablonec s Brnem. Horejšovi si to začíná sedat, Brno zatím vypadá víc než dobře. Ovčí derby mne nechává klidným, spíš juknu, jak statečně to Svědík postaví před Konferenční ligou. Zvědavej jsem na zápas Teplice-Pardubice. Čekám, že tyhle týmy budou hodně dole a jestli Pardubice někde chtěj začít sbírat body, musejí se pochlapit na Stínadlech. Nedal bych na to ani korunu. No a večer Slávie s Libercem. Další kanonáda by to být nemusela, ale tři body v Edenu zůstanou.

Dneska to bylo nějaký krátký, co? Příští týden už bude zase kalup!!!

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Fanoušek měsíce - Gaginek

Fanoušek měsíce - Seagull

Co týden dal a dá podzim 2022 (9.díl)

Priske vydrž, ale začni už k***a vyhrávat! - report z utkání Sparta - Baník

Novinka v eshopu - sparťanský sedací pytel

Dělá Tomáš Rosický chybu, když ve Spartě nechce hráče černé pleti?

Co týden dal a dá podzim 2022 (8.díl)

Nebýt toho fotbalu....report z výjezdu za Spartou do Teplic

Co týden dal a dá podzim 2022 (7.díl)

Zmar pokračuje - report z utkání Sparta - Zlín

Fotbalová horečka - Pozdravy z Bretaně

Jabka, Hrušky, Maliny - výjezd za Spartou do Jablonce

Co týden dal a dá podzim 2022 (6.díl)

Sobota se Spartou - report nejen z výjezdu za béčkem do Chrudimi

Nahoru, dolů, nahoru... a zase dolů - report ze zápasu Sparta - Bohemians

Prales tour: Chlapi z deštného pralesa

Fanoušek měsíce - Herrer

majk | 29.09.2022 08:04 Vstoupit do diskuze
5