Redakce | 27.09.2022 07:42

Rozhodli jsme se po delší době znovu trochu oživit dříve hodně populární rubriku "Fanoušek týdne", respektive ji i mírně upgradovat :) Nyní s ní přicházíme pod názvem "Fanoušek měsíce" a chtěli bychom v ní cca jednou za měsíc formou krátkého fanouškovského dotazníčku zpovídat, zejména pro začátek, některé nicky, známé z fóra na našem webu. Co jim dělá radost a s kým by šli do hospody? Bulí někdy kvůli ACS? Doufáme, že si počtete a necháte se možná i inspirovat! Prvními třemi zpovídanými v novém formátu byli Celticgirl, Herrer a Seeagull a dnes je tu čtvrtý.

Se Spartou projezdil už celý svět... Velmi aktivní fanoušek, pro kterého i domácí zápas je vlastně výjezdem. Jeden z hodně silné a početné komunity přespolních fans - Gaginek. Trochu zvláštní zjev, někteří dokonce kladou jeho kořeny až do daleké Asie – každopádně má ten chlápek srdce na pravém místě a tluče mu jen pro jeden klub. Velký dík Gaginkovi, že si na nás udělal čas: při jeho vzpomínání bude jistě spousta z nás muset zalistovat v zaprášených kronikách.

1. Jak ses stal fanouškem Sparty?

Někdy v roce 1972-73 jsem otevřel časopis Stadion, z plakátku na mě juklo mužstvo Sparta ČKD Praha a nebylo co řešit. Tak jednoduché to bylo. Táta přitom fandil Dukle a Spartu moc nemusel a mezi kamarády u baráku a ve škole to byl samá sešívka. Měl jsem to fakt těžké. Taky vzhledem k tehdejší výkonnosti čerstvě nalezené lásky z Letné :-).

2. Máš kamarád(k)y slávist(k)y?

Protože, jak jsem uvedl v předchozí otázce, byla už v dětství kolem mě samá sešívka, chtě nechtě jsem si jich několik přenesl i do dospělého věku. Naštěstí jako gaučáci nejsou pro mě co se debat kolem míče kopaného týče, rovnocennými partnery. Což jim taky dávám velmi rád najevo a jejich případné vyrypování se ode mě odráží jak od zdi. Teda většinou...:-). A že té munice v současnosti mají, k***y.

3. Brečíš někdy kvůli Spartě? Kdy to bylo naposledy?

Ani ne. Dříve mě dojímaly úspěchy. Jako v srdci to pořád je, ale oči už tak často nevlhnou.

4. Jak se dáváš do kupy po totálně projetým zápase?

Držím to v sobě. Problém je cesta domů, protože u mě to je otázka celé noci. Ve vlaku mám pak spoustu času a všechno mně šrotuje v hlavě pěkně, nepěkně. Ale dvakrát vyspím a začíná to být lepší. Od středy pak už převládne těšení na další zápas :-).

5. Co Tě na Letné dovede zvednout ze sedačky?

Gól, záchod, hlad...:-)). Vážně. Už jsem daleko klidnější než bejvávalo, si myslím teda...Jenže pak přijde derby a tam jsem "nastartovanej" furt. Pokud teda mám nervy vůbec přijet. Už se i stalo, že jsem rozdal permanentky a v době zápasu u nás nervózně coural po lese a ani se neodvažoval mrknout na průběžný stav. Derby, tam mám k prasklé cévce vždycky velmi blízko :-)

6. Máš v lize oblíbený stadion, na který jezdíš zvlášť rád a je výjezd v Evropě, který si hodně pamatuješ?

Teplice. Fajn stadion, celkem se tam daří, výhled na Krušné hory, parádní cesta, ať už autem přes Středohoří nebo vlakem kolem Labe. Bývaly to kupodivu i Bazaly. Tam jsem si tu nenávist valící se ze všech stran velmi užíval. Vítkovice jsou o ničem. Nerad jezdím do Zlína, Brna a moc nemusím ani Boleslav. Přitom tak jednoduchý výjezd. Evropa - Thun, Lazio, Zvezda...Nemusí to být jenom o fotbale ;-).

7. Co by se mělo v sezóně stát, aby sis řekl „dobrý“?

Období vlády pana "ještěže ho máme, kdo jiný by to jinak platil", to málem devalvovalo na "dobrý" za každé tři body. Ale jinak v první řadě samozřejmě titul a i když je o mně známo, že Evropa mě krom sem tam výjezdů až tak neba, tak je to postup do skupiny a sem tam nějaké body. Nejlíp tolik, aby i kolem Velikonoc se bylo o čem bavit :-).

8. Se kterým hráčem současného A-týmu bys šel na jedno? Co byste řešili?

Na jedno s nikým, ale nějakou limču bych si dal třeba s Láďou Krejčím třicet sedmičkou. Aspoň by mi neopravoval já su. Že majku ;-). Osobně bych teda ještě rači někoho z legend. Bavili bychom se o čemkoli kolem Sparty. Zajímá mě všechno.

9. Na které 3 hráče, co už ve Spartě nejsou, pořád hodně rád vzpomínáš?

Jan Berger, Pepa Chovanec nebo dvojička Frýdek Siegl a bomba federální derby na Slovanu v sezóně 1991/92. Jim toho teda vycházelo daleko víc, ale tohle bylo velké.

10. Je nějaká jedna akce (útok, přihrávka, gól…) ze zápasů Sparty, která Ti zvlášť uvízla v paměti?

Všechny tři góly proti Realu v roce 1983 byly masakrózní. Obrovská euforie na nabitém stadionu v situaci stojím jen na jedné noze a ještě ne na své. Pak mám taky kupodivu v paměti, fakt nevím proč, zákroky Olejára proti Dziekanovského tutovkám v odvetě s Widzewem Lodž. Možná proto, že nebýt jich, nedošlo by asi k první historické výhře na Ostrovech s Watfordem a ani k pak k jeho znemožnění v zápase s Hajdukem. I když k tomu by na tuty přišlo někdy později. Velká paráda byly taky Lafiho nůžky na Letné s Jabloncem.

11. Kdybys mohl od příštího týdne na Spartě změnit 3 věci, které by to byly?

Těžko říct. Nemám problém. Letná je možná stará, ale naše. Multiarénu nepotřebuju a s frontama na záchod nebo párek počítám. I kdyby byla kadibudka a stánek na každém metru, stejně budou. Tomu se vyhnout nedá. Chodím na Spartu, na fotbal. Ne do opery. I když, stopro bych vrátil místa na stání.

12. Jak často pročítáš SF-Fórum a co Tě přiměje k tomu, abys sám přispěl?

Denně několikrát. Reaguju už pomálu. Když se ale, debil, náhodou mrknu na SF v poločase zápasu, kdy se nedaří, nejrači bych na některé reagoval tak, že by se i pan Tommy mit tečka mohl učit. Naštěstí se dokážu udržet :-)

13. Kam chodíš pro fotbalová moudra? Co/koho sleduješ ještě mimo SF?

Větší moudra už jdou mimo mě. Ix g je nějaká postava ze sci-fi filmu? Jsem línej. Stačí mi, když hráč nevypadá s míčem úplně komicky a fotbal aspoň trochu oku lahodí. Moudře pohovoříme platilo kdysi. Teď už mě to nudí. Takže Zajíc, toho mám fakt rád,  Tiki- taka, zkrátka věci, u kterých nemusím moc přemýšlet a jsou zároveň zábava. Aspoň teda trochu...

14. Máš mimo Spartičky v srdci ještě nějaký klub? Jak k tomu došlo?

Taky už od dětství díky rakouské televizi a George Bestovi Manchester United a pak především díky třem holanďanům AC Milan. Ovšem na prvních stech místech ohledně fandění je Sparta a všechno kolem ní, no a pak teprve ti další :-).

15. Máš doma fotbalový suvenýr, ke kterému máš zvláštní vztah?

Mám několik věcí ze sezóny 1983/84, která odstartovala téměř třicetiletý vítězný mejdan. Prostě nic neobyčejného. Půlkama sedaček ze Strahova apod. nemůžu sloužit :-)

Ještě jednou velké díky Gaginkovi za čas a otevřené odpovědi.


Redakce


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Fanoušek měsíce - Seagull

Co týden dal a dá podzim 2022 (9.díl)

Priske vydrž, ale začni už k***a vyhrávat! - report z utkání Sparta - Baník

Novinka v eshopu - sparťanský sedací pytel

Dělá Tomáš Rosický chybu, když ve Spartě nechce hráče černé pleti?

Co týden dal a dá podzim 2022 (8.díl)

Nebýt toho fotbalu....report z výjezdu za Spartou do Teplic

Co týden dal a dá podzim 2022 (7.díl)

Zmar pokračuje - report z utkání Sparta - Zlín

Fotbalová horečka - Pozdravy z Bretaně

Jabka, Hrušky, Maliny - výjezd za Spartou do Jablonce

Co týden dal a dá podzim 2022 (6.díl)

Sobota se Spartou - report nejen z výjezdu za béčkem do Chrudimi

Nahoru, dolů, nahoru... a zase dolů - report ze zápasu Sparta - Bohemians

Prales tour: Chlapi z deštného pralesa

Fanoušek měsíce - HerrerRedakce | 27.09.2022 07:42 Vstoupit do diskuze
4