Novák | 01.09.2022 06:45

Po neslavném výkonu s klokanem dostáváme ve vloženém kole záhy šanci si spravit chuť: jedeme do Jablonce, který po mdlých výkonech v minulé sezóně sice vyměnil trenéra, ale ty výkony se nijak rapidně nezlepšili – na podzim ještě nevyhrál. Tipuju, že si to pod Horejšem představovali jinak a líp, ale kádr maj pořád slušnej a zejména stabilní. Navíc přijíždí Sparta, která taky zrovna neválí a tak se nezaujatý divák může těšit na vyrovnaný boj. Jenomže koho zajímá nezaujatej divák, žejo? Na Střelnici vzniká pro Spartu takřka domácí prostředí: kotel v rohu za bránou zaplněn a díky vstřícnosti Jablonce dostanou Sparťani k dispozici celou “protilehlou,” kterou taky prakticky zaplníme.

Výkop je až v 8 večer, do Jablonce je to po dálnici něco přes hoďku a tak se to dá napohodu stihnout po práci: stejně tam není žádná hospoda, tak proč tam jezdit dřív? Na staďáku mě trochu překvapí, že z pohledu pořadatele je to, zdá se, zápas jako každý jiný: vše dimenzovaný na těch 500 lidí, co tam obvykle chodí a vůbec - proč by to zrovínka dneska večer mělo bejt jinak?

Na naši sestavu jsem zvědavej - za to, že minule nepostavil 2 útočníky jako v MB se Priskemu docela mylo pozadí, takže je tam máme zpět, na pravým beku Wiesner, Jankto v základu, jinak klasika. Na lavici Kara, což rád vidím: jak se ukázalo, berle na poslední děkovačce byly pouze prevence. Docela na Jablonec vlítnem a Kryštof Daněk ze střely na bližší dává již v 10. na 1:0. Já si při tý střele vzpoměl na tu jeho tyč na konci půle s vačnatcem - dneska zamířil líp a oslavuje s kotlem. Po gólu uspokojenej odcházím pro pivo – přijdu k bufíku, kde stojí, zdá se, pár lidí, ale jak jsem psal, občerstvení jede v dimenzích jabloneckých návštěv, takže ve frontě celkově strávím 20 (!!!) minut. Nevěřím svým uším, když si kluk přede mnou, kterej tam čekal stejně dlouho stejnou frontu, objedná jeden hot-dog a jde. Asi dostal lístky z práce... Kvůli čekání to mám bohužel až do 35. jen po kouskách, kdy se mi povedlo vykouknout z fronty na kus hřiště: jednou podle hluku našeho kotle vnímám, že asi jdeme do šance, když v tom mi do výseku, který jde z mý pozice vidět, vletí - vidím dobře? - Casper Højer: bohužel pravou nedává... Jablonec hraje docela na hraně, mám dojem: je z nich cejtit odhodlání to našim znepříjemnit, dohrávat souboje - navrátilec Jovovič jde příkladem, zdatně sekunduje Považanec. Hodně otrávenej a naštvanej na všechny a všechno usedám s vyčekaným pivem asi ve 35. Ty důležitý věci na mě ale počkaly: po faulu ve 43. zahrává Jablonec přímák, Holec pokrývá zakončení ze strany - má to v ruce, v klidu, do konce poločasu 2 minuty... A pak to přijde - Domino posílá z ruky výkop někam do středovýho kruhu, kde se Točvan proletí a, jak ho známe, pozičně skvěle postavený Tomáš Hübschman sbírá hlavu – jednoduchou hlavu do strany, kterou však překonává celou naši obranu, která už byla v pohybu vpřed. A dál to všichni znáte: Chramosta předloží Kratochvílovi, kterej je sám před prázdnou. Tečka! Než se všichni naštelujou, podívá se VAR a jeho máma, píská se konec poločasu. Po zkušenosti ze soboty si sice přeju do druhý půle vichr jako v Bolce, ale moc s ním nepočítám...

Do druhýho poločasu náš trenér sahá k velmi překvapivýmu tahu: Juldu, kterej se k ničemu moc nedostal, nahrazuje Michal Sáček. Michal proti Bohemce nehrál špatně a tak si asi vysloužil důvěru – mně se ten krok sice nějak nezdá, ale nikdo se mě neptal, žejo... V 55. dostává redku Považanec a zdá se, že je jedno, kdo vůbec hraje – tyhle body si odvezem všechny! V 62. je to zase na 2 útočníky, když Pavelku vystřídá Drchal. Světedivse, žádný loženky se však nějak nekonaj: balón sice držíme, což o to – ale je to furt nějak málo, chybí větší přesnost, jeden hráč, co by zavřel tyč... něco navíc, prostě. V 71. jde ze hřiště za aplauzu Sparťanské šlechty Tomáš Hübschman (palec hore za to, Sparťani!) a střídá ho naše oblíbený Hovado. Už to vidím jako živý: budem se tady trápit a tenhle kkt pak jednou uteče a pohřbí nás. Jako bych to přivolal! V 80. peláší Hovado od půlky samo, v patách jsou mu 3 naši, ale musím Hovadu nechat, že je rychlej jak hovado – naštěstí nás spasí Domino Holec! Ufff! Tohle by bylo opravdu stylový zakončení, tyvole... Jinak je to pořád bušení hluchýho do vrat: držíme míč, ale nula nula nic. Priske se i snaží: posílá tam Karabce, pak Minčeva – nějaký šance i přijdou: Højerova bomba sražená, Drchy z Minčim nejsou schopni to z čáry dotlačit do kisny... ale je toho málo, když už se to nadějně rozeběhne, buď se to zazdí naší nepřesností nebo skončí jabloneckým faulem. Prostě ukázková křeč! S dvojnásobně oslabeným Jabloncem remizujeme 1:1, což se vzhledem k průběhu rovná prohře. Jsme zklamaní, jsme nasraní... Po zápase Priskeho kolečko (to bych si poslech!) a “děkovačka” pod kotlem, ale to já už jen slyším: sám se peru se svýma emocema, nepotřebuju ještě výlevy jinejch. Musím ale říct, že atmosféra během zápasu hodně dobrá: kotel jel, Sparťanů v hledišti spousta. Díky všem, co dorazili! Atmosféra po zápase odpovídá výsledku a předvedené hře.

V rámci psychohygieny mám ve zvyku se po podobných “zážitcích” nějaký čas vyhýbat fóru, který jinak sleduju rád: podle mý zkušenosti tam tak 24 hodin po zápase lidi, pochopitelně frustrovaný z výsledku i výkonu, zhusta chodí jen “upustit páru”. Ono nakonec určitě lepší kopat ve virtuálu, než doma vztekle třískat děcka, žejo. Chápu to, ale číst to nechci. Tipuju, že hromosvodem po tomhle zápase byl/je Sáček: jeho střídání mohlo a asi i chtělo bejt tím geniálním taktickým tahem, kterej nikdo nečekal, ale nakonec bohužel bylo naprosto k ničemu. Michal nikdy nebyl a už těžko bude hráčem, kterej by táhl mužstvo – snažil se, dal tomu všechno, možná i něco navíc (vybavuju si situaci, kdy na posledním odvracel hlavou, jinak by zelení šli do brejku snad dva na nikoho...). Škoda jen, že to není dost: neposlal jedinej nebezpečnej balón, o střele nemluvím. Ale kdo něco takovýho předved? Napadaj mě 2 poznámky k tomu střídání: navzdory tomu, že nevyšlo, tak beru, že trenér chtěl víc, než to přiblblý omílaný “skvěle pracuje v tréningu” a tak chtěl Sáčka vidět v docela ostrým nelehkým zápase a za druhé rád vidím střídání, který nejsou “kus za kus”, ale maj ambici nějak zásadnějš pohnout hrou. Bez ohledu na to, že ten záměr nevyšel, tak mu musím přes zaťatý zuby vyslovit uznání. Beru to tak, že on si Priske musí ten mančaft taky trochu ozkoušet, zjistit kdo je držák a kdo se sesype... Nahouby je, že přesně tohle před rokem zjišťoval jinej a před ním navnímával další – to ale není Priskeho vina. Taky tvrdím, že Sáček nám zápas neprohrál. Nevím, jestli jsou naši útočníci tahoví, nebo náběhoví, já neviděl jednu vyhranou hlavu – ale OK, když to nikdo pořádně nepošle, je to těžký i pro ně.

V autě cestou zpátky o fotbale téměř nemluvíme: každej si to zpracovává po svým – někdo nadává na celou Spartu od Asgera až po Zelenýho, někdo si dělá trpkou srandu, já už se v duchu rozdejchávám před reportem (tvl, teď jsem jeden dopsal! A némlich úplně stejnej!). Nikomu se ten zápas v daným rozpoložení nijak rozebírat nechce: chce to čas - takhle v těch prvotních emocích si člověk kolikrát řekne věci, co ho pak mrzej... znáte to.

Jablonec nás tímto, řek bych, definitivně sundal z Priskeho hrušky: těžký na tom určitě je to, že už jsme všichni viděli pod tímto trenérem od stejnejch hráčů mnohem lepší výkon. Ten ale, zdá se, ještě nějakou dobu nebude standardem, spíš výjimkou, tak bude asi holt ještě potřeba se vyzbrojit nějakou tou trpělivostí...V sobotu máme Zlín, kterej se trápí snad ještě víc, než my, tak nás snad kluci konečně potěší pár gólama a plným bodovým ziskem.

Novák


FK Jablonec – AC Sparta Praha: 1:1 (1:1)

Branky: 45. Kratochvíl (Chramosta) – 10. Daněk.

Žluté karty: 6. Považanec, 20. Jovović, 87. Kratochvíl, 90+2. Krob, 90+7. Horejš – 46. Pavelka, 60. Daněk, 85. Minčev, 90+1. Zelený.

Červené karty: 55. Považanec, 90+6. Krob.

Sestava Sparty: Holec – Wiesner (83. Mejdr), Sørensen, Zelený, Højer – Daněk (74. Karabec), Pavelka (62. Drchal), Sadílek, Jankto (83. Minčev) – Čvančara, Juliš (46. Sáček).

Sestava Bohemians: Hanuš – Surzyn, Martinec, Heidenreich, Krob – Hübschman (72. Malínský) – Kratochvíl, Houska, Považanec, Jovović (76. Šulc) – Chramosta (90+1. V. Kadlec).

Rozhodčí: J. Machálek - I. Nádvorník, L. Machač.Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Co týden dal a dá podzim 2022 (6.díl)

Sobota se Spartou - report nejen z výjezdu za béčkem do Chrudimi

Nahoru, dolů, nahoru... a zase dolů - report ze zápasu Sparta - Bohemians

Prales tour: Chlapi z deštného pralesa

Fanoušek měsíce - Herrer

Takhle hraje Sparta - druhý report z výjezdu do Mladé Boleslavi

Co týden dal a dá podzim 2022 (5.díl)

Odchází Sparťan. Díky Hanci!

Krok za krokem za osmi góly - report ze Seniorova memoriálu, zápasu Mladá Boleslav - Sparta a utkání Sparta B - Vlašim

Co týden dal a dá podzim 2022 (díl 04)

Hlavně žádnej blázinec - report z výhry Sparty nad Olomoucí na Letné

X. jubilejní ročník Seniorova memoriálu - pojď do Bolky pěšky za Spartou

Co týden dal a dá podzim 2022 (3.díl)

Fanoušek měsíce - Celticgirl

Co týden dal a dá podzim 2022 (2.díl)

Chce to Body a Klid - report z utkání Sparta - Liberec

Fradi dobyli Bratislava - report z utkání ŠK Slovan - Ferencvaros

Co týden dal a dá podzim 2022 (1.díl)


Novák | 01.09.2022 06:45 Vstoupit do diskuze
4