majk | 25.05.2022 09:02

Skončila nám sezona. Jupí....Pojďme si teda shrnout poslední události.

Liga

Sparta - Slovácko

Začala mise Míši Horňáka.....Ten frajer je taky držák. Vzhledem k důležitosti zápasu nemám sílu řešit nesmyslnost vybrané sestavy. Jen se pozastavím nad reinkarnací neschopného Filipa Součka, který ani v tom béčku dvakrát neexceloval. A že si Horňák vzpomenul na Vydru, kterého po poločase v Olomouci za áčko nestavěl ani v béčku. Změnil toho hodně, ale klubovou strategii s popelnicí v bráně držel. Každopádně za zmínku stojí poslední domácí zápas Bořka Dočkala, pravděpodobně i Adama Hložka. Rozhodně si zasloužili lepší derniéru. Kromě Dávida Hancka opory nijak neoporovaly. Otázkou tedy je, kdo by těma oporama měl být. Mladí rozhodně nezklamali, ale že by někdo z nich předvedl něco zapamatovatelného, se říct nedá. Slovácko v druhý půli zápas otočilo, nikoho to extra neštvalo a tak se zápas prostě jen odehrál.

Ostatní zápasy

Míša Bílek mistr ligy. Slavia nedokázala vyhrát v Ostravě a Plzeň tak slaví nejmíň očekávanej titul. Bez peněz, bez posil, s vysmívaným trenérem. Laťka je u nás proklatě nízko a my přesto dokážem bejt ještě hluboce pod ní. Ale jo, škodolibá radost při sledování Trpišovského kuňkání proč to ten nadpozemsky geniální klub nedokázal, se přeci jen dostavila. Totéž jsem měl s jistotou baráže pro Teplice. Bohemka v závěru v Jablonci ještě vykřesala naději.

Slavia - Sparta

Nemohu sloužit. Povedená párty v Norimberku dostala přednost. Schalke potvrdilo první místo v druhé lize. Zasloužím si nějakou radost. A když jako přídavek dostanu tři body z derby, nemůže mít den chybu. Ať se předtím stalo cokoliv, tohle vždycky chutná. Adamovo dělo bylo nádhernou rozlučkou s naší ligou. Moc ti, Adame, přeju, abychom tě za pár let neměli zpátky na restart. Vypadá to na Leverkusen, tak mi, prosím, jen trošku šetři Schalkánka! Své bídné jaro korunoval Wiesner, který se nechal vyloučit před finále poháru. Moc nevím, co bych (nejen) k jeho jaru dodal.

Ostatní zápasy

Jedinej otazník byl, kdo doplní Teplice v baráži. V Ďolíčku se zbláznil Puškáč, počítám, že na něm začnem dělat. Večně zraněnej frajer, ten by k nám zapadl. Pardubice i Jablonec si ale své zápasy pohlídali.

Pohár

Tak vám nějak nevím. Jednoznačná záležitost. Když jsme se opět díky Hancimu mohli dostat do hry, nechali jsme si hned dát třetího. Míšu překvapilo, že mu sázka nevyšla. Já bych byl teda překvapenej, kdyby potom co opět předvedl, dostal ještě práci. Výsledky béčka sice fajn, ale že by tam byl vidět třeba podobnej styl s áčkem, to teda dost těžko. Je to taková jednotka, která se nás drží jako hovno košile už roky. A nedělám si iluze, že se nás bude držet dál. Protože neschopných, ale loajálních troubů máme plný kanceláře. Moc by mne zajímalo, jaký konsekvence si ty naše hlavy vemou z vyhazovu trenéra Vrby před posledním týdnem sezony. Protože jestli to k něčemu bylo, tak jenom k tomu, že stihl vzít fleka v Baníku (a tím jim umožnil opustit slepou kolej s neschopným Pavlem Hapalem) a zúčastnit se rozlučky Davida Limberskýho. A viděli jsme Filipa Součka. Jinak k tomu moc nemám, jen bych se chtěl veřejně zastat Tomáše Čvančary. Jako jeden z mála prokázal koule. A že ukázal slzama na hřišti slabost? Velký hovno!!! Ukázal, že mu to není jedno! Nedělám si iluze o akademičnosti proběhlé debaty. Jen bych podotkl, že byť mám často výhrady k jeho výkonům, vybral si jako jeden z mála Spartu a každý zápas za ní dře.....Až se zase budem divit, proč někdo do Sparty nechce, zkusme se podívat na to, jaká je kolem ní nálada. Můžem zlepšit málo věcí, ale tohle je určitě jedna z nich. Až se divím, že si Křetínský při svém kopání kolem sebe nevybral spíš tenhle moment, než nějakej posranej pokřik v bezvýznamném zápase.

Baráž

Baráž ukázala, že rozdíl mezi první a druhou ligou je pořád značný. Jsem zvědav, jestli si v Teplicích a na Bohemce z toho vemou nějaké ponaučení. Nerad, ale musím podotknout, že výkony Bohemky v posledních kolech měly zajímavé prvky, byť to nebylo moc vidět na výsledcích. Teplicím bych přál lepší vedení. Jarošík to tam bude mít těžký. Myslím, že větší úspěch než záchranu, si tam těžko kdy může připsat. Pro nás ale asi dobrý odkládací prostor. Jsem zvědavý, jak se v přípravě ukážou Forty se Sejkem. Hlavně u Fortelnýho už je čas. A s koncem Bořka by mohl mít na hřišti i místo.....Stejně jako na marodce.

Co nás čeká

Rozhodně nás čeká krušná letní pauza. Náš brněnskej bůh sešel zhůry a rozsel hromy blesky. Diváci dokonce tři kola před koncem řvali bojujte za Spartu, čímž pohřbili celou sezonu. Rosa pochopil, že je k ničemu, ale Dan to shrnul, že mu to kurvěj trenéři a hráči. A opory, které se sesypaly. Odpovědnost sportovního ředitele byla na druhé koleji, to změníme. Protože pátej vybranej trenér už mu to určitě nepokazí. Čert vem, že všechny ty lidi si Rosa vybral sám. A Franta jak maká.....Pět kol před koncem by byl titul, kdyby to dokázali hráči. Platí teda, že všechno děláme setsakra dobře, jen nám není přáno. Ale letošní jaro už znova nedopustíme. Jak? To jsme se nedověděli. Se stejnýma lidma si to ale na celým světě může myslet jen doktor vlastník. Jsme k smíchu celý republice, já bych se za břicho popadal, netýkat se to Sparty. Nevim jak vy, ale na zázraky nevěřím. A jestli něco náš vlastník svým posledním prohlášením dokázal, tak jen to, že se v tomhle kruhu na hovno budem točit, dokud s ním nespadne na lyžovačce letadlo. Nejhorší na tom je, že naše liga nás neztrestá. Když se všechno posere, budem pátý. A když ne, tak druhý až třetí, podle toho, jak zrovna bude stát klika při ostatních. Jinak než náhodou se na první místo nedostanem. Štěstí teda občas sedne i na vola, ale naše volství už je na takové úrovni, že nemá jedinej důvod.

Už se tedy nehodlám nervovat, kterého trenéra vyberem, abychom ho zase co nevidět vyhodili. Které hráče vyberem, aby po třech měsících skončili na marodce a na svou formu už nenavázali. Budu se těšit z drobných úspěchů, kterém vzhledem k výši investovaných (vyhozených) prachů v každé sezoně přijdou. Moc bych si přál, aby novej trenér hrál na dva útočníky a max. jedno defenzivní dřevo ve středu zálohy. Dalo by se na to aspoň koukat. Pokusím se zkrátka jenom dobře bavit......Křetínský, Čupře, Roso - dokázali jste to!!! Otrávili jste mi Spartu!

Slovo závěrem

Skončila nám sezona a s ní i můj projekt. Děkuji fantastickému webu Spartaforever za prostor! Speciální dík za pravidelné korektury patří jednomu fanovi, který si nepřeje být jmenován. (Redakce ale jeho jméno zná). Snad jsem se pár zajímavých věcí naučil, i když..... Pardubice a Budějovice vždycky s tvrdým y (shoda podmětu s přísudkem)! Děkuji všem za zpětné vazby, připomínky, podněty, diskuse, ať už tady, či na sociálních sítích či speciálně jednomu ministrovi, jehož umění končí u esemesek :-). Vždycky je fajn, když se ta naše diagnoza sdílí. Dávalo mi to sílu pokračovat. Jestli ji najdu i v příští sezoně, teď nedokážu říct. Jsem vyflusanej, otrávenej, vybitej. Ale známe se, že jo :-)


majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Někdy je to fakt těžký…report z výjezdu na finále Mol Cupu do Uherského Hradiště

Všichni ven, ale kdo dovnitř? - názor k současnému dění okolo Sparty

22. ročníku Memoriálu Františka Lhotáka

Jak béčko nestačilo na Líšeň - report z výjezdu do Brna na zápas Líšeň - Sparta B

Prales tour - FK Radošovice A - FK Dobřejovice A

Bořku díky! - report z utkání Sparta - Slovácko

Co týden dal a dá jaro 2022 (14.díl)

Transparent pro Hložana a Dočkyho – DÍKY ADAME! DÍKY BOŘKU!

Novinka v našem eshopu - černá kšiltovka s logem SF

Svět Vodních Radovánek - report z výjezdu na nefinále Mol Cupu

Co týden dal a dá jaro 2022 (13.díl)

Rozčarování na Čarodějnice - report ze zápasu Sparta - Hradec Králové

Co týden dal a dá jaro 2022 (12.díl)

Přijela Paříž, křičely děti....- report ve Fotbalové horečce z návšty zápasu Angers - PSG

Jak chachaři dostali ve fotbale i v hokeji - report z výsledkově vydařeného víkendu

Prales tour SF - prolog

A winner is....SPARTA! - report z výhry Sparty U16 ve finále Memoriálu V. Marečka nad slavií

majk | 25.05.2022 09:02 Vstoupit do diskuze
9