roboACS | 09.05.2022 09:55

V sobotu 7.5.2022 jsem vyrazil na fotbal do Říčan, konkrétně do místní části Radošovice, kde jsem navštívil utkání 20 kola okresního přeboru Praha - východ FK Radošovice - FK Dobřejovice.

Klub FK Radošovice vznikl již v roce 1921. V té době byli v městečku kousek za Prahou, kam hodně lidí z hlavního města rádo jezdilo za víkendovou rekreací, vytvořeny příznivé podmínky pro vznik klubu. Příznivců a nadšenců této myšlenky bylo v té době dostatek a tak došlo k sestavení sportovního kroužku, který bude provozovat kopanou. Žádost byla podána na podzim roku 1921 a již v únoru 1922 politická správa Žižkov ustavení spolku schválila. V březnu téhož roku byla svolána valná hromada a zvolen výbor. Problémem nově vzniklého Sportovního klubu bylo sehnat vlastní hřiště. V roce 1924 došlo k parcelaci lesa poblíž Olivovy dětské léčebny a zdálo se, že by hřiště mohlo být tam. Jenže to nakonec klubu nebylo povoleno, protože by byl narušen klid dětí v ozdravovně. A tak klub dále platil za pronájem různých hřišť v okolí. Získat vlastní hřiště se podařilo až v roce 1937, kdy byla klubu přidělena mokrá louka u Rokytky, za koupalištěm Jureček, kam jezdil za víkendovou rekreací třeba i herec Oldřich Nový. Měl tam i vlastní dřevěnou kabinku. Nové hřiště bylo slavnostně otevřeno 6.8.1939. Na stejném místě hraje klub dodnes. V roce 1948 byl klub sloučen s místním Sokolem a přejmenován na Sokol Radošovice. Osamostatnil se zase až v roce 1992 a vrátil se ke svému původnímu názvu. V nedávné době bylo vybudováno nové dětské hřiště i hřiště pro volejbal. V nejbližší době má klub v plánu rekonstrukci kabin a zázemí klubu. Barvy klubu jsou modrá a bílá. Klub se po celou dobu své historie pohybuje v nižších soutěžích zdejšího okresu a soustředí se hlavně na práci s mládeží.

Výkop utkání byl stanoven na 17 hodinu. Hosté jsou před zápasem na třetím místě, Radošovicím patří čtvrtá příčka. Utkání řídí jako hlavní rozhodčí šestadvacetiletá Nicol Ložková, dcera bývalého ligového hráče Jaroslava Ložka, někdejšího fotbalisty Jablonce či Viktorie Žižkov. V příjemném jarním počasí se na fotbálek zašlo podívat 50 lidí, vstupně se neplatí a tentokrát ani nikdo nevybíral dobrovolné vstupné.

Utkání lépe zahájili hosté. Hráli to rychle, z jedničky, byli pohyblivý a věděli o sobě. Hrálo se prakticky jen na jednu branku. Míče nejdříve končili na střeše nebo v Rokytce, ale netrvalo dlouho a hosté začali trefovat i zařízení a po 21 minutách naprosto zaslouženě vedli 2:0. A góly to byli pohledné. Až teprve poté se ke slovu dostali i domácí. Dobře kopnutý trestňák ale ještě gólem neskončil. Domácí fandové si poprvé zakřičeli gól až ve 42 minutě, kdy míč u pravé tyčky přece jen dostal za čáru Štěpán Thümmel. Do kabin se tak šlo za stavu 1:2.

Hned u hřiště je i hospůdka. V nabídce je Kozel 11 za 35,- a Plzeň za 45,- venku se udí klobásky za 45,- a posezení pod dřevěnou střechou s výhledem na fotbal přijde vhod dnes i v deštivých dnech. Pochutnal jsem si a těch pivek taky pár padlo a po zápase i zelená je tráva :)

Zdejší hřiště je zřejmě z kopce, protože i ve druhé půli se hrálo pořád na tu stejnou branku. Ale jelikož i tady se dodržují pravidla, tak tentokrát na ní útočili domácí. Parádní vyrovnání Jardy Štolce ve 49 minutě jim vlilo novou krev do žil. Pravda inkasovaný gól v 53 minutě je zase trochu zmrazil, ale na vyrovnání bylo pořád ještě dost času. Nadále se hrál svižný a bojovný fotbal. Ani na téhle úrovni nebylo moc nepřesností a fakt se na to dalo koukat. Bylo vidět, že ty kluky to baví a že si chtějí udělat pořádnou žízeň. Úrovni utkání přispěla i přísná, ale přesná slečna rozhodčí se svými asistenty. I tady musím pochválit jejich výkon. Snad jen jednou, ke konci zápasu, se domácí fandové dožadovali pokutového kopu, ale rozhodčí na to nereagovali.

Ve druhém poločase byla k vidění i jedna poměrně nevídaná situace, kdy domácí kopali trestňák zleva, kousek za vápnem a hostující brankář se postavil na úroveň zdi a do branky za sebe k obou tyčkám poslal obránce. Rozhodčí tuto akci pustila. Nejdříve dostal brankář žlutou kartu za předčasné vyběhnutí ze zdi a druhý pokus skončil krajně nepovedeně, kdy rozehrávající hráč doslova zakopl míč. I přes veškerou snahu domácích se jim již nepodařilo znovu dostat míč na místo určení a tak utkání skončilo výhrou hostů v poměru 2:3. Hosté tak udrželi třetí místo o bod za Hrusicemi a Radošovice může v tabulce ještě přeskočit SK Zeleneč.

Po zápase jsme se ještě chvilku zdrželi v hospůdce na hřišti, abychom se později pěšky přesunuli do naší oblíbené hospůdky Na Zastávce, kde jsme utkání dohrávali až do zavíračky.

FK Radošovice A - FK Dobřejovice A 2:3 (1:2)

G: 42. Štěpán Thümmel 49. Jaroslav Štolc - 5. Matyáš Olmr 53. Ondřej Rosák

Žk: M. Štěpán, P. Giogas - J. Kocián, M. Olmr, J. Schuster

Sestava FK Radošovice: A. Heneš - Š. Thümmel(K), M. Štěpán (30.P. Malina), J. Sťolc, Š. Strejček, M.Kotval, K. Schneider, D. Závodný, M. Novotný, T.Jírů, P.Giogas.

Sestava FK Dobřejovice: J. Kocián - H.P. Tuan, O.Renský, R. Rosák, L.Olmr, V.Poustecký(89.M.Houfek), J.Petrák(K), M.Olmr, L.Bártek, O.Rosák, J.Schuster (15.P.Čáp, 90. P.Škácha)

Rozhodčí: N.Ložková L.Chylek, D.Svoboda

Počet diváků: 50

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Bořku díky! - report z utkání Sparta - Slovácko

Co týden dal a dá jaro 2022 (14.díl)

Transparent pro Hložana a Dočkyho – DÍKY ADAME! DÍKY BOŘKU!

Novinka v našem eshopu - černá kšiltovka s logem SF

Svět Vodních Radovánek - report z výjezdu na nefinále Mol Cupu

Co týden dal a dá jaro 2022 (13.díl)

Rozčarování na Čarodějnice - report ze zápasu Sparta - Hradec Králové

Co týden dal a dá jaro 2022 (12.díl)

Přijela Paříž, křičely děti....- report ve Fotbalové horečce z návšty zápasu Angers - PSG

Jak chachaři dostali ve fotbale i v hokeji - report z výsledkově vydařeného víkendu

Prales tour SF - prolog

A winner is....SPARTA! - report z výhry Sparty U16 ve finále Memoriálu V. Marečka nad slavií

Co týden dal a dá jaro 2022 (11.díl)

Fanoušek na posledním místě - komentář k aktuálnímu dění

Sváteční den v mimořádně dobré společnosti - report ze nedělních zápasů áčka i béčka Sparty

roboACS | 09.05.2022 09:55 Vstoupit do diskuze