majk | 04.05.2022 08:10

Člověk si říká, jedno kolo o víkendu, půlka ligy o ničem, bude vůbec o čem psát? No povím vám, materiálu mi ty hlavy zase nadělily spoustu. Tak pojďme na to, možná chronologicky, možná na přeskáčku......

Výkonný výbor pověřil předsedu k jednání s Šilhavým o prodloužení smlouvy.

No a na názor nově vzniklé odborné komise se nikdo ani neptal. Těžko se divit, když si mezi odborníky v ní jmenovali i Rosu. Tomu výběr trenérů, ideálně na dlouhou dobu, přece tak jde.
Škoda, mohl si to zkusit nanečisto. Byl bych hrozně zvědavej, co by se Štístkem a spol. vymysleli. Snad se nedočkáme v červnu.....

K samotnému prodloužení smlouvy s repre trenérem nemám moc co dodat. Myslím, že výsledky, které má, jsou odpovídající kvalitě naší reprezentace. Ale cesta k nim bolí, nominační perly nejsou výjimkou a teď se ještě dočkáme testování mladých? Když něco 4 roky nedělá, úplně vidím, jak s tím najednou začne. Jemu se povedl majstrštyk, smlouva až do konce kvalifikace EURA 2024 s automatickým prodloužením po dobu turnaje, v případě postupu. Počítám, že po Lize národů bude jeho židle hodně vratká.

Akce Pulkrab do Slávie I

Už první prohlášení Sparty, že musí před prohlášením zvážit všechny konsekvence značilo, jaká panika na Letný zase jednou panuje. Bohužel už se s tím sváží i Ondra Kasík, který tentokrát ke své smůle neměl zrovna volno.

Sparta B - Jihlava

Do toho nám odpoledne nastoupilo béčko. Adam Goljan konečně odehrál svůj první zápas v základu...Talentovaná zimní posila. Volejte sláva a pět dní se radujte. Jestli jste byli zvědaví, jak do naší brankářské situace promluví další zimní talent Nalezínek, nebo dokonce Franta Kotek, byli jste asi zklamaní. Nevím, jestli Vojta Tůma takhle chytá pořád, nebo je to další talent. Ale viděl jsem ve středečním zápasu velkou symbiózu s áčkem. Vyrážel jak Heča, vybíhal jak Holec a rozehrával jako Nita. Nechci se tu ale vozit po 19 letém klukovi. Třeba jen neměl den. Kdo ho opět a znova neměl, byl bohužel Matěj Polidar, kterýho si tam zejména v první půlhodině hosté vodili jak na gumě. Vydra k minutě z Třince přidal 6 minut proti Jihlavě. Jestli měl po šanci v áčku nějakou vlnu, asi jsme ho z ní hodně rychle sesadili. Ale třeba Míša Horňák sází na skrytej potenciál šestadvacetiletého Milana Piška. Jiná situace je s o rok starším Julišem, jeho start v béčku chápu. Předně je radost, vidět tě opět na hřišti, Juldo!!! Souček si vzal mou kritiku k srdci, naznačil nějaké schopnosti a byl vidět tak, jak by člen áčka v béčku být vidět měl. Správnej přístup, Filipe! Jinak měl zápas dost sestupnou tendenci a vyrovnání Jihlavy bylo zasloužené.

Akce Pulkrab do Slávie II

Tak přes noc jsme probrali všechny konsekvence a vydali statement. Žádný prohlášení, žádný stanovisko, prostě statement. Aspoň v něčem jsme světoví. Nakonec se použila osvědčená strategie, hoď to na debila. Teda na hráče. Ten Rosa má hroznej pech, všechno dělá neuvěřitelně dobře, přitom tak lidsky. A vždycky se najde někdo, kdo mu do toho hodí vidle. Tentokrát je na rožni Pulkrab. Hodím teď stranou všechny ublížené pocity stran hráče i stran klubu. Jestli jsou fakta taková, jak se dozvídáme z médií, svědčí to minimálně o tom, že je u nás pořád všechno v nehorázném bordelu a vlastně ani nevíme, co chcem. Pulkraba jsme prodloužit chtěli, to z toho jasně vyplývá. Počítám, že za nějakých podmínek. On dostal jinde lepší, tak je vzal. S tím nemám moc problém, i když by člověk potřeboval znát časovou osu. Jestli ale mám s něčím problém, tak je to s faktem, že se Sparta rozhodla nabídku Slávie dorovnat. To už považuju za paniku. A tak tu místo rozloučení s mladým klukem, od kterého jsme si všichni slibovali víc, máme opět jenom pachuť. Na druhou stranu, jestli má Slávie 30 skautů a jejich výsledky jsou Plavsić s Pulkrabem, mohli by ti naši dva stateční dostat nějaký medaile. Nic, hlava bude chvíli chladnout. Dáme si na uklidnění 6. zápas finále hokejů. Sparta už na net vlepila zápasový lineup!!! Přestávám se v tomhle světě orientovat......

Kukučka do Sparty

Aspoň něco se našemu vedení povedlo. Stylem padajícího hovna jsme to museli poslat dál a tak máme Kukučku. Baník nečekal na konsekvence a vydal stanovisko. Potud v pořádku. Pak by mne zajímalo, jaký poučení si z toho Brabec veme, když se ošívá, že hráčovi platil léčení....My zase zachránili Lischku a ke cti Rosy jsme mu to neměli touhu připomínat, když jsme ho za pár drobnejch pustili do Ostravy a nevyužili ho ve hře o Sora.

Sandhausen - Schalke

10 000 Schalkers na stadioně s kapacitou 12 345 diváků. Neskutečná euforie po rozhodující brance Simone Teroddeho v první minutě nastavení. Spitzenreiter, Spitzenreiter, hey, hey......

Ale jsme tu na Spartaforever, tak to prodám jako inspekci Vildy. Prvních dvacet minut jsem ho těžce nepoznával. Nastoupil na pravém kraji tříčlenné obrany a ve spolupráci s Churlinovem to tam neskutečně motal. Pak ale přišla minuta na Zahustela (centr za tribunu, centr do prvního hráče) a už to byl zase ten náš Vilda. Schalke má blízko k euforii, třeba ho odkoupí a náš skautink si odškrtne další (alespoň finanční) neprůser.

Dukla - Sparta B

Tady nemohu sloužit. Potěšily mne další dvě branky od Matyáše Kozáka i start Vydry či Kotka v základu. Velká škoda branky v nastavení, tři body byly blízko.

Sparta - Hradec

Pěkná rozlučka/přivítání Costíka. Nhamoinesu mám rád. Pobavil investigativní reportér O2, který řekl, že Costík bude pokrývat nejenom Afriku. Už vidím, jak ho posíláme skautovat do Ásie. I když u Sparty nikdy neříkej nikdy. Čekání na zraněného odpadlíka netrvalo ani do úvodního hvizdu. Adam se zranil při rozcvičce, další nehorázná a nečekaná smůla. Aspoň jsme mohli vidět, jak nám to bez něj v blízké budoucnosti půjde. Teda spíš nepůjde. Prvních 20, možná 30 minut, nemám se zápasem problém. Byl dobrý na obě strany, v tempu a oba brankáři museli předvést své lepší já. Kromě Heči ale za zápas zaslouží pochvalu asi už jen Hanci. Adam Karabec bohužel zase jednou zahrál na Sáčka a nebyl moc vidět. Hrozně mne ale baví jeho snaha hrát všechno z první do fotbalových pozic. Ta tam byla, žádná alibistická jistota. Jen nevím, jestli má kolem sebe hráče, co jsou k tomu vhodní. Teda spíš vím..... Samotný výkyvy formy jsou u mladých kluků normální, nedělal bych z toho věc k řešení. Adam je naše budoucnost, má tedy smysl aby hrál. On nám to zase vrátí. Z dua defenzivních střev tentokrát Krejdu jednoznačně předčil Pavelka. Chvíli mi i přišlo, že hraje spíš na místě Karabce pod hrotem. Měl několik nadějných pozic, jejich finální řešení už je ale jiná věc. Přijde mi ale fér to zmínit, určitě odehrál jeden ze svých lepších zápasů. Ze začátku zápasu vzbuzoval obavy i Vitík, ukázal ale silnou hlavu a dostal se z toho. Nastavil sis, Martine, laťku hodně vysoko, ale platí to co u Kary. Po vyrovnávací brance jsme ještě nějakou snahu předvedli, ovšem nedotáhli. I přes nasazení všeho arsenálu v podobě Mincheva a Juldy. Nevíte někdo, co je s Pulkym? :-) Bohužel i Čvančara v závěru zápasu minul a tak jsme se ze hry o titul definitivně opět odstřihli úplně sami. A Hradec k tomu ani nepotřeboval tak dobrý výkon, jako před týdnem. To jen poznámka k tomu, jak vždycky brečíme, že proti nám se každej vyhecuje a pak to odchoděj.

Ostatní zápasy

Finále Tipáče o mega obstará Boleslav s Olomoucí. Liberec tak potvrdil svou jarní šeď. OK, Kozel má za sebou jednu přípravu. Počítám ale, že jestli se to tam razantně nezlepší, bude na podzim hodně brzy na ráně. Boleslavi vystřelil výhru Douděra. Zase.... Mimochodem, do Budějovic přijde Weber. Gratuluju. Po zajímavém Horejšovi rozhodně krok zpět. Ale my si takhle v tom našem rybníčku prostě žijem. Čekám, že Dynamo bude mít příští rok velké starosti. Slovácko chtělo nechat odpočinout Jurečku, o půli ho tam muselo dát a ten hattrickem otočil zápas s Baníkem. Snad má dostříleno. 17 branek je skvělej počin, opravdu mne překvapil.

Nedělní skupina o udržení měla grády. Všude padl rychlý gól. Potěšil hlavně na Bohemce. Zlín zaslouží pochvalu za rovnej přístup. Teplice byly dost oslabené, přichází to v pro ně nejhorší možnej čas. Jablonec si poradil s Karvinou, vyhoupl se mimo baráž. Bohemka v druhé půli dost bojovala o bod, měla nějaké šance, ale naštěstí nesrovnala. Za mne teď tabulka sedí, ukončil bych to. A vlastně asi i nahoře. Před zápasem se nechal Limberský slyšet, že nesnáší všechno červenobílý. To je mi sympatický, třeba někoho na Spartě napadne udělat z něj mentora pro mládež.
Stejně tak sympatický mi je, jestli dostal ve VIPu do držky.

Samotný "šlágr" rozbombil v závěru sudí. Proč si to dělat jednoduchý, když to jde složitě. Obě penalty hrozně divný, video nemá něco tři minuty usilovně hledat, ale napravovat zjevné chyby. Jako to udělalo při penaltě na Srandu Tecla. Vůbec se Slávii nedivím, že bere Pulkraba. Když hraješ rozhodující zápasy kvalifikace pohárů a ligy se Standou na hrotu, nesvědčí to o moc dobré práci 30 skautů. Tuhle Trpišovského úchylku nechápu, snad mu ještě chvíli vydrží. Zpátky k rozhodčím, lépe řečeno Příhodově komisi. Je to cizinec, tak nebudeme detailně rozebírat situace? Takhle jsem si nějak tu Fevoluci představoval. Příhodo, seš alibista a král klaunů. Doufám, že půjdeš hodně rychle do prdele!!! Řeší se chování u laviček.....Souhlas s Trpišovským, taky radši řeším fotbal. Tyhle morální odsudky a příklady pro mládež jsou mi totiž úplně ukradený. Když to překročí hranici, ať to řeší sudí, případně následně komise. Až bude náš fotbal krásně šlapat, řešil bych tyhle PR věci. Poslední věc ke kritice stylu Plzně. Loni skončila pátá. Je bez peněz, bez posil, bez ideálních podmínek ve všech směrech, jak by řekl Čupr, a tři kola před koncem má titul ve svých rukách. To je naprosto neskutečná práce Míši Bílka. A čert vem, jak se k tomu propracovává. Fantastická a favorizovaná Slávie měla 33 kol na to je očíhnout a něco proti nim vymyslet. A vymyslela hovno. Jen blázni a naše mediální mrdky můžou Bílkovi cokoliv vyčítat.

Co nás čeká

Pohár

Slovácko - Sparta

Vítěz poháru by se za ne nepředstavitelných podmínek měl podívat do předkola EL. A to potřebujem. Nutně. Neumím si totiž představit, že v létě projdem hned tři předkola Konferenční ligy. A podzimní skupinu hrát musíme, s klubovým koeficientem už tak dost padáme. Tak by se záchranná brzda v podobě pádu o soutěž níž mohla hodit. Děsí mne ale naše jistota, že jak to nefungovalo v sobotu, tak to ve středu fungovat bude. Ještě víc se děsím dalších koncepčních kroků našeho vedení v případě dnešního neúspěchu. A tak dnešní vítězství prostě chci. I když vím, že bude na dlouhou dobu sloužit jako případné alibi naší cesty vzhůru. Ta je pořád nepopiratelná, ale děláme si ji dost po svém. Než ale další střelbu do vlastních a zběsilé hledání další supertrupermoderní koncepce dávám přednost současné cestě. Tak kluci, dejte zapomenout na podzimní debakl a přivezte nám pohár.

Liga

Plzeň - Sparta

Každej zápas hrajete za Spartu, za ten dres, ten spirit, to jméno. Nekoukám doleva, doprava a chci dobrý výkon. Chci vidět 11 frajerů, co jsou hrdí na dres, co nosej. V lize už se není moc kam posunout, nezáleží mi na výsledku. Nechci slyšet o těžkých nohách. Pochopím případnou rotaci po poháru a zkoušku neokoukaných tváří. Nejenže pochopím, dávala by mi smysl. Tak se, Pavle, pochlap!

Ostatní zápasy

Jediný co má náboj, je baráž o udržení. Pardubice musí skolit Karvinou, to by byla hrozná sebevražda, cokoliv ztratit. Jsem zvědav na zápas Teplic s Jabloncem. Jablonec nedokázal dát letos Teplicím ani branku, výhra by dostala Teplice před ně. Zlínu bych přál, aby zopakoval hladkou výhru z tohoto týdne. Čím hůř Bohemce bude, tím líp. Zápasy Boleslav-Olomouc a Baník-Hradec jsou tak na žížu. Od Hradce ale čekám další pěkný výkon. Snad nenavážou na poslední vzájemný zápas na Bazalech, to byla velká nuda. Slovácko mne překvapilo pěkným výkonem v Plzni, Slávii by mohli zatopit. Jestli budou chtít a nebudou mít plnou hlavu oslav. Slávie má k pohodě daleko, mohla by mít svázaný nohy. Přesto nečekám, že ztratí.

Béčko

Sparta - Opava

Hrát se bude na Letný, pozdě, ale přece. Počítám, že má vedení připraveno křepčení s pohárem a velkou oslavu. Já si ale myslím, že i když ve středu vyhrajem, v pátek už o tom nikdo vědět nebude. A jestli nevyhrajem, může z téhle přehlídky bejt ještě velký haló. Byl bych nerad, aby to odnesli kluci z béčka....Pořád je šance na barážovou příčku a úlevu jednomu týmu z ligy. Výsledek mne netrápí, chci vidět mladý pušky, jak si trénujou koncert na Letný. Tak mi udělejte radost!

Tak pojďme na to!!!

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Rozčarování na Čarodějnice - report ze zápasu Sparta - Hradec Králové

Co týden dal a dá jaro 2022 (12.díl)

Přijela Paříž, křičely děti....- report ve Fotbalové horečce z návšty zápasu Angers - PSG

Jak chachaři dostali ve fotbale i v hokeji - report z výsledkově vydařeného víkendu

Prales tour SF - prolog

A winner is....SPARTA! - report z výhry Sparty U16 ve finále Memoriálu V. Marečka nad slavií

Co týden dal a dá jaro 2022 (11.díl)

Fanoušek na posledním místě - komentář k aktuálnímu dění

Sváteční den v mimořádně dobré společnosti - report ze nedělních zápasů áčka i béčka Sparty

Plichta béčka ve Vlašimy - report z výjezdu na zápas naší rezervy

Co týden dal a dá jaro 2022 (10.díl)

Nakonec docela dobrý - report z výjezdu za Spartou do Teplic

Co týden dal a dá jaro 2022 (9.díl)

Srdeční záležitost/Herzenssache - report z výhry nad Baníkem

Decentní černá šála s logem - nový kousek v kolekci SF

majk | 04.05.2022 08:10 Vstoupit do diskuze
0