majk | 27.04.2022 08:42

Tak to byl těžký týden, hlavně kvůli středečnímu výsledku....

Olomouc-Sparta

Sakra, už je to skoro tejden....a pořád nevím, odkud to vzít. Nástup Olomouce byl velmi odvážnej. A po zásluze to neslo ovoce. Od srpna zase jednou zahráli....Je pro mne velkým zklamáním, že jsme na to nedokázali zareagovat. Olomouci vydržela síla celý zápas a prakticky jsme je nedostali do úzkých. Je jasný, že Sparta nemůže stát na jednom hráči, obzvlášť, když má širokej kádr. A tak nám hraje stopera záložník, na střídačce máme do obrany dva kluky s 20 minutama v lize dohromady. Na beku nám hraje záložník, bohužel navíc z formy. A tak ho v tom ještě vykoupem. Tleskám. Když sem pak četl ty hnoje od vlastních fanoušků, asi bych se pro ně taky nepřetrhl. Jinak myslím, že můžem našim klukům vyčítat hodně, ale už od doby Václava Kotala to není, že by se na to vyflákli. Bohužel opět nevyšel tah s dvěma defenzivníma střevama, doufám, že nic tak strašnýho jako duo Souček-Sáček zase dlouho neuvidíme. Myslím, že Souček má svůj strop v béčku a fakt nevim, co u nás za rok a půl předvedl, že vůbec někoho napadne ho stavět. Je to pořád mladej kluk, třeba se v něm šeredně pletu. Moc rád se ti, Filipe, omluvím, jestli mne někdy vyvedeš z omylu. Sáčis je taky případ....Pavliku, čuměl jsem jak puk, že si vytáhl Vydru. Pěknej debut, duo Vitík-Vydra se mi fakt líbilo. Míň se mi líbilo poločasové stažení Čvančary. Myslím, že útok to chtělo posílit, kus za kus je alibismus, na kterej od tebe nejsem zvyklej. Stejně jako střídání Bořek-Karabec. Ten střed pole jsme neměli celej zápas, nechápu, co si kdo od tý změny sliboval. Byť to nakonec zní dost kriticky, chci kluci říct, že vás mám rád!!! Proto na vás tak řvu. Ale vážně, je to fotbal, ne každej zápas vyjde. Svý Olomouce maj i ostatní, je to úplně normální. Spousta z nás už stahovala kalhoty před měsícem, měla strach, aby nás nedojeli chachaři či ovčáci. A jsme pořád jinde. Ten tým je pořád hrozně mladej a křehkej. Na tom se dá ale pracovat. Jsem dalek všeobecný blbý náladě a lámání holí. Těch zápasů ubývá. Přijde mi ale, že přicházej většinou v anglických týdnech....To by se asi mělo řešit. Navrhoval bych rozšíření kádru. Ale ne kvantitou....Snad bude mít Rosa chvilku, až se u Křetínskýho obhájí.

Ostatní zápasy

Šestku udržel (teď můžeme říkat zaplaťpánbůh) Hradec. Dobrý, že bodem z Bohemky přiblížil ten zelenej hnus tam kam patří. Děkovat ale může také Boleslavi s Libercem, kteří své zápasy prohráli. Bolka s Plzní skoro vyrovnala, na Staňka byl však pískanej dle mého názoru hodně přísnej faul. Tenhle alibismus mi od rozhodčích, ale i brankářů, hrozně vadí. A u Staňka to nebylo zdaleka poprvé. Zajímalo by mne, co by mu na ta divadla řekli v Anglii. Za mne to má brankář zalepit přes mrtvoly a né tam házet Bořilovky. Chvíli na to dala Plzeň druhého a bylo hotovo. Svou šanci na šestku promrhal i Liberec, dvě pecky proměnil Jurečka. Snad si nějakou nechal i do Bulharska, nebo ke kterým čertům si zas pojedou odškrtnout účast v Evropě. Jinak ale dobrý, psal jsem, že jim dochází dech a dokázali z posledních 5 zápasů udělat 4 výhry. Karviná vykřesala jiskřičku, Pardubice může ztracené vedení hodně mrzet. Baník si poradil s Jabloncem, Teplice s Budějovicema. Důležitou výhru trefil Sejk. Škoda, že není k dispozici Fortelný, v těchle zápasech bych ho fakt chtěl vidět. Slávie se Zlínem neměla problém, Standa Tecl je v reprezentační formě!

Sparta-Baník

Nový den, nový zápas. Dobrá práce, hoši. Karabec ukázal, že může hrát. Snad tu laťku udrží. Návrat Hancka dodal klid. K jednomu z lepších zápasů se zase vypjal Pešek, je vidět, že to dělení zátěže je u křídel potřeba. A svědčí jim. Haraslín ještě přidal branku, dobrá práce. Čvančara fakt těžkej a pěknej gól. Pár minut na to zahodil pojistku. Těžko pochopitelný. Pořád mám u něj dost otazníků, ale je fakt, že už jsme měli větší provary. Pár fíků dal a na hřišti rozhodně nepůsobí jako leklá ryba. Hrozně důležitý bude, aby nešel ve stopách většiny našich posil. A sice, že to nejlepší předvedou krátce po svém přestupu. Předpoklady má, je pořád mladej, držím pěsti! Kdybych je totiž nedržel, musel bych ji už někomu napálit. Absolutně nepochopim, že u nás to Slovácké pometlo tráví čtvrtej rok. Už asi třikrát byl vymetenej naprosto po právu z role jedničky a pořád se najde nějaká hlava, co dostane nápad a nacpe ho tam znovu. Aby bylo jasno, opravdu se nezlobím na Milana Heču. Ten dělá co může. A kurs na Almásiho potěšil. Kdybych si myslel, že ji chytí, hodil bych Milanovi nějakou pětku. Jenže on by ji stejně vyrazil.....Do nějakýho třineckýho hokejisty třeba. Tenhle post musíme naprosto jednoznačně řešit. Nechápu, že si ze Slávie berem příklad zrovna tady. Točit tam blbýho s blbějším.....

Mimochodem, stejně tak stupidní mi přišlo hojně sdílené a chválené choreo. Může mi někdo vysvětlit tu chválu bohu za to, že je titul v prdeli? Krom toho, že se to rýmuje? Klidně mi to vysvětlete jako blbýmu. A pak spusťte jedna jediná, neporažená.....

Závěrem musím pochválit vedení za dohodnutí přesunu, aby to stíhali i ti, co museli jít na ten podsport. Chtěl jsem původně rejpat, že kvůli pozdnímu přesunu výkopu jsem nejel, ale odpustil jsem si to. Protože bůh ví, kdy zase bude příležitost tu bandu anarchistů v našem vedení pochválit. Nebudu tak ani vypichovat tu celoúternostředeční snahu sypat argumenty, proč to nejde, aby to šlo v moment, kdy už to spoustě lidem bylo jedno.

Ostatní zápasy

Plzeň má dle očekávání tři body. Jen po těžce očekávatelným průběhu. Jindra Staněk je pro mne nejlepším brankářem ligy. I přes výtku výše. Myslím, že těch pár bodů mezi Plzní a náma leží hlavně v bráně. Plus Beauguelovi, ale toho nemusíme pro příští rok řešit. I když, já bych ho řešil....

Naprostá paráda pak byla vidět v podání Hradce večer. Klobouk dolů, jak k tomu přistoupili. Doporučuji výrazy, myslím Leibla, ke konci zápasu. Pak že šestýmu o nic nepůjde a vykvajzne se na to. Do Hradce velká gratulace, a klidně celej tejden slavte hoši :-). Padaj zde jména jako Mejdr, Vlkanova.....zajímavý jsou v hradeckém systému. Nemyslím si, že kdokoliv z Hradce by nám teď měl trhat trn z paty. Ale určitě bych se přimlouval poslat tam pár kluků příští rok na zkušenou.

Tipsport skupinu neřeším. Skupina o záchranu ale slibuje drama až do konce. Kromě úplného dna. Karvinou čeká doma už jenom jeden zápas a nevěřím, že může smazat osm bodů. Navíc momentálně na Jablonec. Ten si prohrou s Pardubicema pěkně zavařil. Nevim jak, ale Pardubice z toho IMHO vylezou. Teplice s Bohemkou dvakrát srovnaly, ale s bodem asi spokojeni nebudou.

Trenérské rošády....

Rozmohl se nám tady takovej nešvar....Vyhodíme trenéra a dáme to asistentovi. Po Bohemce a Baníku k tomu dospěl i Pelta v Jablonci. No, bylo snad jen jedno horší řešení a to mu vyfouklo Ústí nad Labem. Bambulátor tak bude opět v akci, jeho hlavním cílem je vychovávat slušné lidi. Snad budou mít v Ústí všichni kopačky na míru. Asi bych chtěl být muškou v tamější kabině, asistenta mu bude dělat Dušan Tesařík. Toho pamatuju jako poctivého dříče, měl jsem ho docela rád. A když jsem s ním četl rozhovor ne tak dlouho dozadu, nevsadil bych korunu, že ho někdo výš vezme.

Béčko

Třinec-Sparta

Divokej poločas. Bodík z venku. Po delší době dal o sobě vědět Matyáš Kozák. Trošku nechápu, proč třeba Souček, který se nevešel ani na lavičku pro večerní zápas, nebyl výletu účasten. Takhle se do tempa dostat ani nemůže. Stejně jako Vydrova minuta, asi jako odměna za podařenou premiéru v áčku. Jsou prostě věci, kterým absolutně nerozumím. Někdy bych dal levou kouli za to, aby mi to někdo vysvětlil.

Co nás čeká

Sparta-Hradec

Tak Hradec si snad svůj zápas slávy vybral. Pro nás to může být moc dobrej test. Nemyslím si, že přijedou s betonem. Dokud je třeba minimální šance, musíme se rvát. Už jsme zažili na vlastní kůži, že 5 bodů tři kola před koncem se daj taky prosrat. Třeba si dá Míša repete. Jsem zvědavej na obsazení brankářského postu. Pak koho Vrba vybere z dvojice Dočkal/Karabec. Pořád tajně doufám v oba. Stejně jako jsem zvědavej na řešení dvojky Pešek/Haraslín. Plus mne zajímá, kdo nám zase nečekaně před zápasem odpadne.

Ostatní zápasy

Kromě Tipsport cupu asi nikoho nezajmá ani zápas Slovácka s Baníkem. V neděli to ale bude žrádlo. Bohemka hostí Pardubice a za mne poraženej skončí v baráži. Jablonec s Karvinou musí za každou cenu, nevím. co by se muselo stát, aby nevyhrál. Ale že to umí, už několikrát předvedl. Budou mít hoši hodně těžký nohy. Docela bych zkusil, že Karviná dá gól. Má tam zajímavý typy na brejky. Jsem zvědavej, jak k tomu přistoupí Zlín. Jedinej může být celkem v klidu, nějakej nesmysl s Teplicema by je z něj ale mohl ještě dostat. Myslím, že s plichtou budou spokojení oba. No a večer Slávie s Plzní. Snad budem na 72 bodech. Pak by byl asi nejlepší křížek. Jinak držím Bílkovi, to je snad naprosto jasný. Moc mne zajímá, jestli zopakuje nechutnej beton z domácího nedávného zápasu. Obávám se, že jo. Ale chtěl bych vidět výrazivo tý humusácký gruppie (Houštecký, Vlček, Řehák), až by jim teklo do bot. A že duo Kolář/Mandous umí potěšit.....

Béčko

Sparta B - Jihlava

Další vložený kolo. Tentokrát se aspoň můžem těšit na televizní přenos. Neočekávám účast áčkařů, snad kromě již tradičního Polidara a Juliše. Byť bych tam pár adeptů měl. Na přenos se těším a béčku bych doporučoval baráž hlídat, kdyby Jablonec potřeboval.....

Dukla - Sparta B

Po středě nevim, proč hrajeme už v sobotu. Tam to bude asi podobný, škoda. Večer nevyužití hráči by v neděli určitě byli k dispozici. A tak maj šanci aspoň mlaďoši. Oba soupeři určitě před sezonou nečekali, že budou našemu béčku koukat do prd....do zad. Tak ať to tak zůstane.

Nějak jsem se rozepsal, příště toho bude míň, slibuju. Pokud mne zase někdo něčím nenaštve :-)

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Přijela Paříž, křičely děti....- report ve Fotbalové horečce z návšty zápasu Angers - PSG

Jak chachaři dostali ve fotbale i v hokeji - report z výsledkově vydařeného víkendu

Prales tour SF - prolog

A winner is....SPARTA! - report z výhry Sparty U16 ve finále Memoriálu V. Marečka nad slavií

Co týden dal a dá jaro 2022 (11.díl)

Fanoušek na posledním místě - komentář k aktuálnímu dění

Sváteční den v mimořádně dobré společnosti - report ze nedělních zápasů áčka i béčka Sparty

Plichta béčka ve Vlašimy - report z výjezdu na zápas naší rezervy

Co týden dal a dá jaro 2022 (10.díl)

Nakonec docela dobrý - report z výjezdu za Spartou do Teplic

Co týden dal a dá jaro 2022 (9.díl)

Srdeční záležitost/Herzenssache - report z výhry nad Baníkem

Decentní černá šála s logem - nový kousek v kolekci SF

Postup jsme nepřivezli aneb dvoudenní výjezd na hokej do Liberce

Co týden dal a dá jaro 2022 (7.díl)

majk | 27.04.2022 08:42 Vstoupit do diskuze
0