majk | 20.04.2022 03:44

Další týden za náma, pojďme se na něj podívat.....

Konferenční liga

Jo, dilema Kolář-Mandous vyřešil Trpiš dobře. A tak dostal po zásluze držkovou. Kdybychom tak měli někoho spolehlivého, koho bychom se rádi zbavili, to by měli v Edenu asi radost.

Liga

Sparta-Slovácko

První část odplaty za podzim splněna. Stý zápas Hložana okořeněnej brankou, paráda. Dojímaj mne starosti nejen sparťanské obce, ale už i médií. Místo abychom si užívali, že tu takovýho frajera máme, v zájmu většího dobra ho pakujem s šátečkem do světa. Tihle dobrosery nepochopim. Stejně jako výtky na adresu Ljovina. Nevidím rozdíl mezi nuceným klečením za právo zapalovat města a nuceným tleskáním na podporu čehokoliv. I kdybych měl tisíckrát pravdu, vynucování jakýchkoliv plamenných gest se mi nelíbí. Jinak strejda Pavel ukázal, že Rosou několikrát opakovaná varianta Gabriel na kraj prostě nepřichází v úvahu. I kdyby se nám třeba všichni hráči na kraj obrany zranili. Asi škoda prováhané šance. Naštestí se nám uzdravila jednička Milan Heča a ze širokého kádru jsme mohli využít Davida Pavelku s Láďou Krejčím. V úvodu to dost zasmrdělo, naštěstí Holzer skóre neotevřel. A protože Bořek je prostě napadač jak kráva, na vyrovnávací branku jsme rychle odpověděli. Druhá půle byla pod kontrolou, po třetí brance úplně hotovo. Mohlo být dřív, Čvančara ale v dobré pozici minul a pak úplně zahamtnul přečíslení. Musím se pořád smát, když si vzpomenu, jak Siegl ve studiu vykládá, že by dostal za uši, kdyby to řešil stejně.....Horste, Horste, zrovna od tebe bych pochopení pro chrta čekal. Další dobrý výkon ze střídačky předvedl Haraslín. Asi Pavla chápu, je to jistota, že to oživí, kdyby bylo třeba. Naštěstí nebylo. Jsem zvědavej, jak zareaguje sportovní ředitel na fakt, že Bořkovi to začíná jít, když mu končí smlouva. Pár podobných případů jsme tu už měli. Taky by mne zajímalo, co má Hanci tak důležitého, že se mu nechtělo ve středu do Olomouce. Osmá karta pro Pavelku aspoň trochu dávala smysl.

Ostatní zápasy

Bylo to hodně složité, čtyři zápasy na monitoru, Sparta na televizi. Když ale během minuty padne všude gól, je to fakt masakr :-). Hanuš si dal přihlášku do cirkusu, škoda, Jablonec mohl něco urvat. To Ostrava v Plzni tahala za kratší konec asi celý zápas. Nebo aspoň když jsem nakoukl. Moc nevím, co Brabec zamýšlel vyhozením Smetany. Velká škoda pro fotbal. obzvlášť, jestli tam zas vytáhne nějaký šestkrát vyhozený pometlo. Ale třeba už má domluvenýho Pavla Vrbu, až ho po zjištění, že nebude liga mistrů, vyhodíme. Už bych se nedivil ničemu. Stejně tak si musím opět kopnout do Příhodovy cesty za čistým fotbalem. Celej rok vědí, že se poslední dvě kola hrají v jeden čas. Což je samo o sobě nesmyslné, jak jsem psal v minulém týdnu. Ale po roce zprofesionálňování toho spolku neschopných klaunů od monitoru přijít s tím, že nemám dost proškolených lidí, to je faul jak kráva. A média to přejdou mlčením a spokojí se s tímhle vysvětlením. To bych blil. Ale zpátky k zápasům. Hradec dokázal, že by šestkou nepohrdl. Vypadá to ale, že nejsou jediný. Boleslav vyhrála ve Zlíně, zase ten Douděra. V prostřední skupině vyhrál i Liberec, který otočil zápas s Karvinou. Totéž se povedlo Českým Budějovicím, které nepovolily Bohemce založit do kapsičky nějaké body. A protože Pardubice plní přání a porazily Teplice, smrdí to baráží u všech krom Zlína.

Béčko

Vlašim-Sparta

Nevim, neznám, neviděl jsem. Musíme věřit Robově reportu. Potěšila branka Juldy a nakonec asi i získanej bod.

Sparta-Brno

Tady už jsem viděl, ale moc jsem se nebavil. Každopádně potěšilo, že na ty křupany stačí i béčko bez áčkařů. Pochválil bych Turynu za řešení brejku hodně nezištnou přihrávkou. Doufám jenom, že naše béčko nakonec svým dobrým postavením v tabulce nezachrání před baráží třeba....Třeba Bohemku! To si musíme ohlídat.....

Co nás čeká

Liga

Olomouc-Sparta

Tak jo hoši, nevim, jestli má vůbec cenu tam bez Pavelky jezdit. Doufám, že se nám dají dohromady krajní obránci. Jinak totiž moc nevím. Anglický týdny jsme moc nedávali, do toho ten širokej kádr....Každopádně pokud chceme stále doufat, musíme tam nějak urvat tři body. Cestou zase bude proměnění první šance. Snad si Čvančara obuje zase střelky. Zauvažoval bych také o Minchevovi, ta dědkovská obrana Olomouce by měla být pod neustálým tlakem. To samé s výměnou Haraslín/Pešek, byť si umím na place představit od začátku oba. Ale to je všechno hádání, když netušíme, jak jsme na tom s marody.

Ostatní zápasy

V Edenu se Zlínem asi nebude co řešit. V Ostravě by Jablonec asi rád urval nějaký bodík, nemyslím si ale, že se tak stane. Baník kvalitu má, byť ji dost úspěšně schovává. A v rámci fair play by tam po Teplicích a Karviné nakonec mohl překvapit i třetí tým ze spodku ligy. Doufám, že Hradec uhájí šestku, protože by to znamenalo, že zase přiblíží Bohemku baráži. Další poslední šanci má Karviná. Hostí Pardubice. Ale těch zápasů, co měla vyhrát, už bylo tolik. Myslím, že ani Pardubice neodjedou z Karviné s prázdnou. Stejně jako Plzeň z Boleslavi. Mladá Boleslav ale materiál na zlobení má, otázka je, jak moc se jim bude/nebude chtít. Slovácko má doma Liberec, mělo by si poradit. Slovan mi celý jaro přijde takovej nemastnej, neslanej. A Teplice mají Budějovice. Počítám, že budou mít o level větší chuť a něco tam Sejk prorve.

Dušanova nadstavba

Sparta-Baník

Nadstavbu začínáme doma s Baníkem a kolizí s finálem hokeje. No, Kamil nám určitě zase vysvětlí, proč za to frajer v čele LFA nemůže. Stejně jako za fakt, že se nám před zápasem hromaděj lidi místo na stadionu před stadionem. Samo o sobě kombo neděle-středa-sobota je napřesdržku, když pak máš další zápas až za tejden. Ale tak co, kádr máme širokej, dobře trénovanej a trávník jak bavlnku. Takže se nám určitě nikdo nezraní a zahrajem to za devět. Ovšem teď je těžký cokoliv predikovat, snad jen, že je třeba urvat další tři body. Teda pokud vyhrajem v Olomouci, jinak už je to asi jedno....

Ostatní zápasy

Krom zápasu Sparta - Baník je teď jistej pouze zápas Karviná-Zlín, který ukáže, jak moc vážně to Zlín bude brát. Pro Karvinou už je asi pozdě cokoliv honit, tak není moc co analyzovat. Na devadesátdevět procent je stoprocentní, že nás čeká zápas Plzeň-Slovácko. Asi by bylo fajn, aby Plzeň začla ztrácet až později a do souboje se Slávií v dalším kole šla ještě s krvavýma očima. Slávie hraje u šestýho, tam asi nebude co řešit. Stejně jako v Tipsport cupu o mega, jak jsem si soukromě nazval zbytečný zápasy v prostřední skupině. Ale dole, to bude masíčko....A kdyby se opět nedařilo nasadit VARy, mohla by to bejt velká psina. A asi pořád jen trénink na baráž.....

Béčko

Třinec-Sparta

Sobota, 10:15, Robo, v kolik nám to jede? Myslím, že by byl docela styl vyřešit kolizi fotbalu s hokejem cestou na béčko. Ideálně tichým vozem Českých drah.

Tak pojďme na to!


majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Fanoušek na posledním místě - komentář k aktuálnímu dění

Sváteční den v mimořádně dobré společnosti - report ze nedělních zápasů áčka i béčka Sparty

Plichta béčka ve Vlašimy - report z výjezdu na zápas naší rezervy

Co týden dal a dá jaro 2022 (10.díl)

Nakonec docela dobrý - report z výjezdu za Spartou do Teplic

Co týden dal a dá jaro 2022 (9.díl)

Srdeční záležitost/Herzenssache - report z výhry nad Baníkem

Decentní černá šála s logem - nový kousek v kolekci SF

Postup jsme nepřivezli aneb dvoudenní výjezd na hokej do Liberce

Co týden dal a dá jaro 2022 (7.díl)

IX. Seniorův memoriál, aneb po dvou letech do Bolky opět pěšky

Co týden dal a dá jaro 2022 (6.díl)

Takovej Mdlej Večírek - report ze zápasu Sparta - Pardubice

majk | 20.04.2022 03:44 Vstoupit do diskuze
1