Redakce | 19.04.2022 12:32

Ve středu končí základní část I. fotbalové ligy a hned o víkendu vypukne její nadstavba. V ní se Sparta střetne v jejím prvním kole na Letné od 19:00 s Baníkem Ostrava. Tento zápas patří vždy k těm nejvíc vyhecovaným, se skvělou návštěvou, emoce jsou vidět jak na hřišti, tak v ochozech, fanoušci obou táborů a i mnoho nezainteresovaných fotbalových diváků se na toto utkání těší. Ostatně, poslední zápas, který se hrál na začátku dubna je toho krásným příkladem. Přes patnáct tisíc fanoušků, výborná kulisa, slušný fotbal, mělo to prostě šmrnc. A něco podobného by se mohlo opakovat i tentokráte. Ale bude tomu opravdu tak?

Bohužel zejména pro sparťanské fanoušky asi ne. Ve stejný den je totiž na programu i čtvrtý zápas finále playoff hokejové Extraligy a jeho začátek je stanoven na 17.00 hod. Je všeobecně známo, že nezadbenatelná část spartanských fanoušků totiž chodí jak na fotbal, tak na hokej. A navíc hokejové finále Sparta nehraje každý rok. V normální zemi by asi nebyl problém, aby se tyto dva termíny nekryly, ale holt u nás nejspíš ne. Neschopnost zainteresovaných se domluvit je strašná ostuda. Kdo je vlastně hlavním viníkem této situace? Fotbalová LFA? Hokejová BPA? Nebo majitelé vysílacích práv O2 a ČT? Zatím jsme se dozvěděli, že snaha byla a že někdo dokonce tlačil.

Ať už za tím stojí kdokoli, tak jen ukazuje, jak u zadku mu/jim je fanoušek na stadionech a v halách. Na prvním místě prachy a produkt. To si přece nenecháme vzít a kazit, že. Opravdu je takový problém např. posunutí fotbalu na druhou hodinu odpolední? Nebo dát fotbal od čtyř a hokej od sedmi? Ono by to možná šlo, ale proč se snažit, že jo. Jak říkával klasik, kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod. A tady je evidentně jasno. Neschopnost, nekompetentnost, alibismus.

Otázkou také jak, jak v tomto mohly být více aktivní a lobovat i samotné kluby, ACS a HCS. Nejspíš ale asi moc ne, termínovky určují jinde a jiní a v tomhle hrály nejspíš druhé housle. Na druhou stranu, k čemu nám je pak třeba takový Dušan Svoboda v čele LFA. Proč tam vlastně je. Kvůli Spartě asi moc ne.

Prostě tenhle slušnej šlendrián jen potvrzuje to, že fanoušek je až na posledním místě a tak si holt budou muset fans, kteří chtějí podpořit svůj klub přímo na místě, buď v O2 aréně nebo na Letné a ne jen "fandit" u televize, jeden z těchto svátků odpustit. Bohužel. Což se samozřejmě projeví nejen na návštěvnosti. Někteří holt ví, jak fanoušky nas*at.

Do soboty sice zbývá ještě nějaký ten čas, ale pokud s tím nebyli odpovědní lidi ochotni něco udělat do teď, šance, že by ještě vzali rozum do hrsti a něco změnili je nejspíš malá. Ale naděje stále snad žije.

Fotbal a hokej pro fanoušky v praxi, učebnicová ukázka toho, jak to nedělat...či podělat.

RedakceCo se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Sváteční den v mimořádně dobré společnosti - report ze nedělních zápasů áčka i béčka Sparty

Plichta béčka ve Vlašimy - report z výjezdu na zápas naší rezervy

Co týden dal a dá jaro 2022 (10.díl)

Nakonec docela dobrý - report z výjezdu za Spartou do Teplic

Co týden dal a dá jaro 2022 (9.díl)

Srdeční záležitost/Herzenssache - report z výhry nad Baníkem

Decentní černá šála s logem - nový kousek v kolekci SF

Postup jsme nepřivezli aneb dvoudenní výjezd na hokej do Liberce

Co týden dal a dá jaro 2022 (7.díl)

IX. Seniorův memoriál, aneb po dvou letech do Bolky opět pěšky

Co týden dal a dá jaro 2022 (6.díl)

Takovej Mdlej Večírek - report ze zápasu Sparta - Pardubice

Redakce | 19.04.2022 12:32 Vstoupit do diskuze
2