majk | 07.09.2021 07:53

Máme za sebou sedmý a opravdu první nudný týden sezony. I tak se za ním pojďme ohlédnout.

Největší bomba týdne bouchla ve středu ráno na našem webu. Hoši, chtěl bych všem fakt poděkovat. Je to asi poprvé v životě, co se mi změna nějakého webu, který pravidelně navštěvuju, fakt líbí.

Reprezentace

ČR "21" - Slovinsko "21"

V základu z našich Vitík s Gabrielem. Na začátku druhé půle do hry poslán i nepochopitelně vynechaný Karabec. Posledních 20 minut dostal i útočník béčka Václav Sejk. Kromě Sejka měli všichni nějaký výrazný moment. Vitík po centru Karabce rozhodl, Adam Gabriel měl po své straně několik fakt pěkných průniků, ikdyž nejnebezbečnější byl asi hned ten první. Dobrá Adamova výkonnost mne podporuje v mé akci "chci Wiesnera v záloze". Čekám, že se Adam nějaké šance v nabitém programu Áčka brzy dočká. Celkově mne zápas docela bavil, bylo tam dost šancí na obou stranách a naši nakonec zaslouženě, byť v hodině dvanácté, rozhodli. Musím ale zlepšit práci s ovladačem, omylem jsem vyslechl rozhovor s trenérem Psychopárkem. Já si prostě nemůžu pomoct, ale ať řekne cokoliv, slyším za tím smrt Spartě.

ČR - Bělorusko

Adam Hložek jediným Sparťanem v základu. Asistence na jedinou branku utkání se počítá. Už by to od něj ale chtělo taky reprególeček. Šilhavý u mne získal bod, když na první dobrou věděl, že Adam nemůže hrát sám na hrotu. Vybral k němu typologicky nejvhodnějšího hráče. Ikdyž dřevo, myšlenka za mne ok. Zápas byl v naší režii, Bělorusové neměli snad nic čímž by nás mohli ohrozit a tak tomu chybělo jen víc branek. Co taky čekat, když Standa Tecl dostal jen třicet vteřin.

Belgie - ČR

Tady nebylo co řešit. Kde nic není, ani smrt nebere. Jen Šilhavý tam musel vybírat. Tah s Kašou za mne pochopitelný. To, že nechytl Lukaka bych mu nevyčítal. Horší byla hned první rozehrávka, která skončila zraněním Vaclíka. Napsal se tam pěknej příběh pro Jindru Staňka. Ten to od dělobuchu u hlavy, Anglie. rap a dělání dvojky Drobnému dotáhl až k repre startu. A zachytal dobře. Myslím, že pro naše Hugo Jany, Čtvrtečky nebo i Kotky je to fajn příklad. Všichni jsou ve svém věku dál. Matěj Vydra potvrdil má slova z podcastu SN. Belgie nás zkraje druhé půle nechala vyblbnout a pak zasadila rozhodující hřebíček. Rozumným hodnocením to shrnul Tomáš Souček. Může nás tak aspoň těšit, že Pešek s Hložanem patřili k tomu nejlepšímu, co jsme v Belgii předvedli. Potěšila i čtvrthodinka pro Tomáše Wiesnera.

ČR "21" - Albánie "21"

Vitíka s Gabrielem v základu již doplnil i Karabec. Zápas celkem rychle rozhodl hostující brankář Marco Alia, který by si po první čtvrthodině mohl dát přihlášku na nového brankáře Slávie. Mládežníci dominovali. Nejen Sparťani, ale i hráči jako Fukala, Ostrák, Daněk, Fila, Solil či Kaloč si říkají o pozornost. A je fajn, že většinu z nich máme na očích a mají ve svých klubech dost prostoru. Šulcova neschopnost v koncovce už nabírá Teclovské rozměry. Až Vojta Patrák mu musel dát balon tak, aby to nešlo nedat. Škoda nevyužité šance Sejka. Přesto fajn zápas.

Ostatní zápasy

Upozorňoval jsem tu na Lucembursko. Ti dobře zvládli domácí zápas s Ázerbajdžánem. Na překvapení v Srbsku to však nebylo. Byť ještě 8 minut před koncem prohrávali jen 2:1. Líbil se mi výkon Slováků doma s Chorvatskem. Hosté nakonec v závěru rozhodli o výhře 1:0, ale nadřeli se na ní. Naopak jejich zápas ve Slovinsku jsem o půli vypnul, podobně jako třeba Maďary v Albánii. Výstup premiéra Johnsona po zápase v Maďarsku snad ani nehodlám komentovat. Potěšili dvě nuly pro Florina. Doma s Lichtenštejnskem asi povinná, na Islandu však má svou cenu. Potěšila i branka Martina Mincheva za Bulharskou "21". Doporučuju najít na youtubu, podle mého to branka vůbec nebyla. Ale oslava povedená, snad brzo uvidíme nějakou i na Letný.

Co nás čeká

Česko - Ukrajina

moc nechápu smysl přípravného zápasu v týhle době. Jsem zvědavý, jak zapracuje naše diplomacie v porovnání s Plzeňskou. Čekám v základu jak Staňka tak Kašu, z našich se to asi nevyhne Wiesnerovi se Sáčkem. Doufám, že Hložek nenastoupí vůbec, Pešek snad jen na chvíli. Možný útočný duo Tecl-Doležal, to je neskutečný lákadlo ! Ale Šilhavý už několikrát ukázal, že je hrozně nečitelnej. Asi mne víc zajmá počet zraněných, než výsledek tohodle sranda mače.

Liga

Plzeň - Sparta

Tak jo, lístek zakoupenej. Velký těšení. Jde o zápas, kde můžem dokázat, že z let trápení se vracíme do nejvyšších pozic. A nejen hubou, ale i výsledkama. Moc bychom potřebovali tenhle zápas zvládnout. Jsem fakt zvědavej, jak to bude s naší marodkou. Kteří hráči se skutečně vrátěj. Jak mi většinou jde hlavně o hru, tentokrát bych se po hnusný výhře vůbec neošíval. Možná by mi i chutnala.

Ostatní zápasy

Pardubice hostí Liberec. Ten přebral Dominika Plechatýho z Bolky. Snad tam dostane víc prostoru. Pod Kozlem by se mohli zvednout, ale půlkoně už nepodcením. Teplice mají doma Baník. Dvojka za barák. Od zápasu Zlína s Bohemkou fakt moc nevím co čekat. Tam se může stát úplně cokoliv a já si to určitě nepustím. Budějovice mají doma Hradec. Jsem zvědavej, jestli Votroci navážou na slušné výkony ze startu sezony. Jablonec má doma Karvinou. Velký čáp dal hráčům za postup do konferenční ligy amnestii a ligu začíná tímhle zápasem. Měli by to zvládnout, Karviná těžko zopakuje výkon se zápasu proti Slávii. Těším se na zápas Boleslavi s Olomoucí. Ikdyž zrovna budu v městě automobilů, neuvidím ho. Škoda. Kolo uzavře Slavia se Slováckem. Slovácko má zatím lepší výsledky než hru, v Plzni navíc bylo dost připosrané. Jsem zvědavej, jestli se to v Edenu změní. Pokud ano, může být ve hře další překvapení.

Béčko

Béčko má doma Ústí. V neděli v 10:30. Těším se na další představení našich mladíků. Výkony v "21" ukázali, že forma tam je.

Ostatní

V týdnu prej začíná extraliga hokejů, ale o tom se tu fakt nedočtete. Startuje i NFL a na to se teda sakra těším !

Vrchol týdne nás tedy čeká v sobotu, snad bude radost po návratu ze zápasu pročítat forum. A pokud ne, v příštím týdnu vám to spočítám.


majkCo se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Nový design webu i logo
- nová podoba SF

Demolice béčka - report z utkání Sparta B - Táborsko 4:1

Budvar 33 aneb jak netrefit vrata od Hangáru - report z výhry Sparty nad Čskými Budějovicemi 1:0

Cvajlík (Liga Zwei, ne já!) - report z výjezdu na II. bundesligu do Regensburgu

Co týden dal a dá (5. díl) - máme za sebou pátý týden sezony. Pojďme se na něj opět ve zkratce podívat.

Jak se béčko porazilo samo - report z utkání Sparta B - Viktoria Žižkov

Co týden dal a dá (díl 04) - máme za sebou čtvrtý týden sezony. Pojďme se na něj opět ve zkratce podívat.

Co týden dal a dá (3. díl)

Vzbuďte nás, až to skončí - report z (nejen) fotbalové soboty a utkání Sparta - Karviná

majk | 07.09.2021 07:53 Vstoupit do diskuze
0