roboACS | 30.08.2021 09:04

Už v sobotu před fotbalem jsme se v hospodě dohodli, že zajdeme hromadně i v neděli na béčko na Strahov na Fortuna národní ligu. Zase se jeden kamarád někde zapomněl a tak jsme nakonec šli "jen" ve čtyřech, ale na domácí utkání béčka většinou chodím sám, takže to pro mě byla neobvyklá situace.

Béčko minulý týden vyhrálo v exligové Příbrami 2:0 a to nebylo nějak výrazně posíleno, protože ve stejný den hrálo i áčko a bylo potřeba některé hráče, co by mohli hrát, posadit v lepším případě na lavičku nebo v horším na tribunu, protože to jim dá rozhodně více než herní praxe... V dalším kole nás čekalo Táborsko, které se minule sotva zachránilo a letos se zatím pohybuje v popředí tabulky.

Na stadion Evžena Rošického si, nakonec i v docela příjemném počasí, našlo cestu 423 diváků. V základu nastoupili třeba Adam Gabriel nebo Martin Vitík. Minule doma proti Viktorce chytal Milan Heča, tentokrát František Kotek. Hned v úvodu jsme měli trochu štěstí, kdy Kotek podběhl centrovaný míč a po hlavičce za ním zazvonilo břevno. Pak se hrálo převážně mezi šestnáctkami a chvilku se nic moc nedělo. Ale naši mladí postupně získávali územní převahu, která vyústila ve dva góly. Po pěkné kombinační akci se dostal míč k Adamovi Gabrielovi, který se dobrým zpracováním zbavil protihráče a pak doslova prostřelil brankáře Pecháčka. Ten měl pořádného pecháčka i o pět mnut později, kdy tvrdou Sejkovu střelu vyrazil jen před sebe a do sítě mu jí uklidil Matyáš Kozák. Ten byl hlavně v první půli hodně aktivní a svojí rychlostí dost zlobil obranu soupeře, ale z asi tří dalších šancí se už ani jednou gólově neprosadil.

Dobrá zpráva je, že na Strahově klobásy nedošly :) a také to, že jsme bez inkasování přečkali i nápor Táborska z kraje druhého poločasu. Bylo tam pár ošemetných situací a dokonce se proti nám kopala i penalta, ale tu Boula doslova zakopl. Přišlo mi, že snad ani nechtěl dát gól. Tlak modrobílých postupně uvadal a naši mladí se zastřelovali, až to tam v 82 minutě padlo po třetí. Střídající Tomáš Schánělec si do obhodil špatně vyběhnuvšího brankáře a poslal to do prázdný. 3:0 a bylo vymalováno. Za potlesku publika na posledních pár minutek nastoupil i Lukáš Vácha a potlesk byl ještě větší, když v 88 minutě využil parádní centr dobře hrajícího Adama Gabriela a pravačkou z první poslal míč nekompromisně do sítě. Padl i pátý gól, ale bohužel do naší sítě a po velkém zaváhání jednoho z obránců, kterého doslova na brankové čáře přetlačil hostující Provazník a Matoušek hlavou zrušil Kotkovu nulu. Konec 4:1

423 diváků odměnilo hráče za předvedený výkon a výsledek potleskem. Ten směřoval i k Lukášovi Váchovi, který sympaticky reagoval: "Mě netleskejte. Mladým tleskejte. Ti to zahráli skvěle§"

O atmosféru se staralo i asi 10 fanoušků Táborska. Bubnovali, sem tam také zazpívali nějaký ten chorál, ale dojem si pokazili zbytečnými nadávkami na podle nich simulující pražáky a podobně. Na což skvěle zareagoval jeden z našich fandů a po čtvrtém gólu jim doporučil, ať si jdou raději zaplavat do rybníku Jordán :)
Béčko má tedy po 6 kolech 12 bodů a v tabulce je na 4 místě. To myslím že je hodně povedený start pro naše mládežníky. Je vidět, že ani ve druhé lize se kluci neztratí. Po repre pauze přivítají doma Ústí nad Labem. Hrát se bude na stadionu Evžena Rošického v neděli 12.9. zase od 10:30. Tak si přijďte užít fotbal i na béčko.

AC Sparta Praha B – FC MAS Táborsko 4:1 (2:0)

Góly: 20. Gabriel, 25. Kozák, 82. Schánělec, 89. Vácha – 90. Matoušek. ŽK: Vitík, Ambler – Tijani, Icha, Kopečný. Rozhodčí: Krejsa – Šimáček, Vyhnanovský.

AC Sparta Praha B: Kotek – Gabriel, Piško, Vitík, Dudl – Patrák (56. Ambler), Pudhorocký (86. Šimáček), Jonáš, Ryneš – Sejk (86. Vácha), Kozák (72. Schánělec).

FC MAS Táborsko: Pecháček – Navrátil, Almeida (84. Rydval), Holiš, Tusjak – Vozihnoj (46. Kopečný), Plachý (66. Provazník), Icha (80. Drozd), Boula – Tijani (46. Matoušek), Miranda

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Budvar 33 aneb jak netrefit vrata od Hangáru - report z výhry Sparty nad Čskými Budějovicemi 1:0

Cvajlík (Liga Zwei, ne já!) - report z výjezdu na II. bundesligu do Regensburgu

Co týden dal a dá (5. díl) - máme za sebou pátý týden sezony. Pojďme se na něj opět ve zkratce podívat.

Jak se béčko porazilo samo - report z utkání Sparta B - Viktoria Žižkov

Co týden dal a dá (díl 04) - máme za sebou čtvrtý týden sezony. Pojďme se na něj opět ve zkratce podívat.

Co týden dal a dá (3. díl)

Vzbuďte nás, až to skončí - report z (nejen) fotbalové soboty a utkání Sparta - Karviná