sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Ženy Sparty

Korunovace královen (AC Sparta Praha – 1. FC Slovácko, 6. kolo nadstavbové části 1. ligy žen 2020/2021)

Redakce 20.06.2021 19:37

Za velmi horkého počasí jsme se v sobotu vydali na pražský Strahov za holkama. Nikoliv na nějaké rande, i když blízký Petřín toho zažil spousty, ale na poslední kolo ženské fotbalové ligy. V něm byly karty rozdány jasně. Výhra v zápase se Slováckem znamenala další titul pro naše fotbalistky. U toho jsme nemohli chybět. Sparťanky totiž aktivně podporujeme od počátku založení Sparta Forever. Projezdili jsme toho s nimi i za nimi již poměrně dost a sparťanské tréninkové centrum též bylo tichým svědkem mnohých společných oslav.

Fanoušci byli na zápas sice připuštěni, ale jelikož jsme stále v určitých covidových restrikcích, nebylo tentokrát povoleno stát u klandru, ani na náspu u hřiště. Poprvé v životě jsme museli vyšplhat na tribuny našeho TCM. No co vám budeme povídat. Hnus. Přivítal nás nános prachu na lavicích. Takže jsme společně s mnoha desítkami dalších příznivců drhli lavice, abychom si nezničili vycházkové ohozy. Na oplátku se nám ale nabídl majestátný pohled na celý tréninkáč, který takhle z výšky vypadá ještě krásněji a hrději. To vyhecovalo některé z pamětníků, kteří zavzpomínali na spartakiády a tisíce cvičenek v upnutých gaťkách, které se kdysi proháněly po ploše. Posunutí zápasu o půl hodinku jsme využili i k diskuzím se starými známými a okouněním. Proto nám neuniklo, že se na Strahov za svými bývalými spoluhráčkami vydala i útočnice Andrea Stašková, která již nějaký ten čas válí v Itálii za Juventus Turín. Bohužel jsme se neodhodlali ji oslovit a pořídit si společnou fotku. Jsme holt nesmělí jako Pierre Richard ve svých filmech, ale léčíme to :-) Tak třeba příště. Vrhli jsme se tedy na diskuze se Sváťou z Lovosic, abychom probrali novinky ve Fan clubu a další aktuality. Prostě na pohodu.

Samotný zápas začal ve svižném tempu a brzy bylo hotovo. Svou show předvedla Lucka Martínková. Třemi brankami nejen hned na začátku rozhodla zápas, ale urvala si pro sebe i korunu pro střelkyni ligy. A to s úctyhodnými 38 brankami. Gratulujeme! O vítězkách utkání i nových mistryních nebylo pochyb. Řešilo se jen o kolik to bude a mohli se dát chladit bublinky. Poločas utekl jako voda. Podobně i druhý. V tom tempo kvůli šílenému vedru o něco polevilo, ale i tak se bylo na co dívat. Na hřišti svou rychlostí řádila především Markéta Ringelová. Pilovala lajnu nahoru dolu a ještě jí to opět neuvěřitelně slušelo. Členům jejího fan clubu plesala srdíčka. No co vám budeme povídat. Nejlepší hráčka utkání i celé sezóny :-) Nakonec padl oblíbený bůr a vše se již postupem času schylovala k slavnostnímu ceremoniálu.

Na ten se již příznivci a rodinní příslušníci hráček navalili ke klandru, aby pěkně zblízka sledovali korunovaci královen. Té byl v hledišti přítomen i Tomáš Křivda za vedení Sparty, což je určitě pozitivní signál. Takže někteří z nás využili příležitost, aby mu dali zpětnou vazbu, trochu ho vyzpovídali a vytahali z něj rozumy. Jeho prostřednictvím jsme též vedení Sparty zadali úkol na příští sezónu. Všichni asi tušíte jaký :-) Sparťanky převzaly pohár a medaile, proběhlo poplácání s fanoušky a rodinami u klandru a pak už tuny fotografií. Mistrovské oslavy jak se patří. Tohle se nikdy neomrzí. Jen si tedy přejme, abychom jich v dalších letech zažívali co nejvíce. Tituly prostě patří ke Spartě. A nikam jinam. Se Spartou jsme tak zažili další pohodové odpoledne. Sparťanky, ještě jednou ze srdce gratulujeme! Jsme rádi, že vás máme!

Redakce
www.spartaforever.cz


AC Sparta Praha – 1. FC Slovácko 5:1 (4:1)

Branky: 5.,19., 28., 72. Martínková, 10. Janků vlastní - 39. Holá

Sparta: Sloupová - Dlasková, Bertholdová, Odehnalová (88. Dědinová), Vyštejnová - Bužková (61. Kavalová), Ondrušová (78. Koubová), Pochmanová (78. Křivská) - Ringelová, L. Martínková, Cvrčková (61. Šubrtová)

Slovácko: Růžičková - Valášková, Ohlídalová, Jelínková, Janků (74. Sedláčková) - Holá (57. Jonášová), Janíková, Bielikova (74. Příkaská) - Waltrová (57. Žufánková), M. Dubcová, Polášková (46. Pěčková)


Co se aktuálně mezi fans děje? Co číst dále?

Kam s ACS oblečením, ze kterého jsme my a naše děti už vyrostli? Máme pro vás 6 užitečných tipů z redakce!

Aktuality z redakce Sparta Forever

Hodnocení jednotlivých řad Sparty v uplynulé sezoně - brankáři

Konec dobrý, všechno dobré? To určitě ne - komentář k právě skončené sezonaFotogalerie

SPARTA Ž - SLOVÁCKO Ž

Výhra 5:1 v posledním kole I. ligy žen a zisk titulu!
 

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter
  Novinky na internetu
hrac

Nita Florin

známka:

5 6

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Krejčí "37" Ladislav

známka:

5 6

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Højer Casper

známka:

5 3

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Wiesner Tomáš

známka:

5 0

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Štetina Lukáš

známka:

4 8

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Pike  Pike  22

2.  taborita1  taborita1  19

3.  dombas  dombas  18

4.  *n*  *n*  17

4.  blíženec  blíženec  17

4.  Ládínek  Ládínek  17

7.  soty66  soty66  16

8.  Ivoš  Ivoš  15

8.  Slavičín  Slavičín  15

8.  Jirka Stupka  Jirka Stupka  15

8.  Richtric  Richtric  15

8.  djuky  djuky  15

13.  recchi  recchi  14

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2021 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama