Martin Polák | 25.09.2017 12:13

Jelikož mi muži Sparty v posledních týdnech moc radosti nepřinášeli, tak jsem se tuto neděli rozhodl pro zápas žen. V rámci 6.kola ženské ligy zavítala naše děvčata na půdu silného Slovácka. Hrálo se ve Starém Městě na Širůchu, kam to z Uherského Brodu nemám daleko, a tak o můj nedělní program bylo postaráno.

Na utkání se mi ale nevstávalo vůbec lehko, protože den předtím jsem v UB navštívil hokejové utkání, které se nakonec pro nefunkční rolbu odložilo... jelikož jsem ale dobrák od kosti, začal jsem klukům z bufetu pomáhat se svařákem, pro zklamané fanoušky, kterého měli dost... z ničeho nic se k tomu začala nalévat i slivovice, a o „pěkné“ nedělní ráno tak bylo postaráno.

Na Širůchu jsme byli s předstihem, a tak jsme mohli se Svaťou z Ostrožské Lhoty zavzpomínat, jak jsme kdysi na Širůch jezdívali na Spartu, do „gladiátorské“ klece. Kde jsme se před několika lety, shodou okolností, i seznámili. Dnes ovšem míříme na útulnou hlavní tribunu a sledujeme předzápasovou rozcvičku. Již při ní si všímám, že některé hráčky si s míčem opravdu rozumí. Před zápasem jsme si od místních děvčat koupili zápasový zpravodaj, z kterého se dozvídáme, že po utkání žen následuje v 15:30 utkání Slovácko WU18 - Sparta WU18. A tak se domlouváme, že zůstaneme i na ty smyslné dorostenky, když už tu jsme. Ve zpravodaji je rozhovor s bývalou hráčkou Slovácka, která odešla studovat do USA, Denisou Šenkeříkovou. Její otec Pavel v první polovině 90.let střelecky řádil v dresu ČSK Uherský Brod, v MSFL a já jako malý kluk jsem ho obdivně sledoval.

Hned v 1.minutě mohly domácí krásky skórovat, to když zahrávaly přímý kop a centrovaný míč propadl až na malé vápno. Naštěstí hráčka Slovácka minula bránu. Hned jsem si pomyslel: „Ty woe, jako bych tam viděl Holka a spol.“ :-) Pak se hra vyrovnala a hrálo se převážně mezi šestnáctkami, protože našim holkám zatím chyběl klid v předfinální části. Ve 28.minutě byla ve vápně faulována Iva Mocová a sudí nařídila penaltu. K té se postavila Petra Bertholdová a s přehledem proměnila - 0:1. Jen o pár minut později zahrála domácí hráčka ve vápně rukou, ale tentokrát píšťalka sudí zůstala němá. Asi se už bála, písknout penaltu dvakrát za první poločas, který byl víceméně bojovný.

O přestávce se s námi dal do řeči Dušan Žovinec (týmový manažer), který nám poděkoval za podporu a pozval nás na ligu mistryň proti Soluni.

Hned na začátku 2.poločasu trefila Andrea Stašková břevno, míč se odrazil na brankovou čáru, a pak ven... gól byl opravdu blízko. Ve 49.minutě se ve vápně dostala k míči volná Pavlína Nepokojová, její střelu na zadní tyč před brankářkou srazila domácí hráčka do protisměru, a míč se ocitl v bráně - 0:2. Od té chvíle Sparta převzala otěže zápasu do svých rukou a na hřišti dominovala. Holky zklidnily a zpřesnily hru a vytvářely si hodně šancí. Hezky se nám dívalo na hezké ženy, které to umí s míčem... Například jako na Kylie Strom, která je na tom technicky (až Iniestovsky) dobře, má cit pro míč, i přehled... Už se nedivím, že Rudej chodí fotit i na Strahov. :-) V 72.minutě, kdy vstřelila Pavlína Nepokojová svou 2.branku, bylo 0:3. V závěru se pískala ještě jedna penalta, kterou ovšem Irena Martínková poslala těsně vedle pravé tyče. A tak utkání skončilo vítězstvím Sparty 3:0.

Holky podaly poctivý, bojovný výkon, v tomhle šla ostatním příkladem na hrotu bojující Mocová, a vše podpořily fotbalovostí a kolektivním pojetím... prostě radost pohledět! :-) Po zápase jsme si zašli do hotelu v areálu na oběd... vývar po sobotě přišel vhod. A i na vepřovém řízku jsem si pochutnal. Na odchod mi ještě Svaťa poručil panáka finské vodky k jeho pondělním narozeninám... naštěstí jsem to ustál a mohli jsme jít sledovat dorostenky. :-)

Utkání dorostenek skončilo také vítězstvím Sparty, ale jenom 1:0. Výhra to byla upracovaná. O výhře rozhodla ve 12.minutě kapitánka týmu Michaela Khýrová. To když se zpoza vápna opřela do míče a její přízemní střelu ještě některá z domácích tečovala mimo dosah brankářky.

V utkání mě zaujala zejména hráčka domácích Nela Krejčířová hrající na postě defenzivní záložnice. Měla skvělý přehled a dobrou rozehrávku. Po jejich centrech za obranu, nám Slovácko hrozilo nejčastěji. Z týmu Sparty se mi technicky nejvíc líbila Eliška Dvořáková, která se nebála hrát jedna na jednu, a svými úniky po pravé straně domácím hodně zatápěla. Utkání dorostenek se hrálo na vedlejším hřišti s umělou trávou. Trochu mě mrzelo ošklivé zranění Anety Buryánové, které posíláme energii, a přejeme brzké uzdravení.

V podvečer pak konečně zabrali i naši drazí muži proti Teplicím a hned je ten svět veselejší... takže s touto nedělí můžu být nadmíru spokojený! Snad už to bude dál pokračovat jenom tímto způsobem. :-)