MácaACS | 10.05.2018 03:15

Jako již tradičně v tento sváteční den 8.5.2018 se uskutečnil turnaj mladších žáků do 13 let v Malešově u Kutné Hory na místním útulném hřišti. Jednalo se o jubilejní 20. ročník a tak se dá říci, že má turnaj pod názvem Memoriál Františka Lhotáka již silnou tradici. Účastnilo se ho 10 týmů z České Republiky ale i zahraničí a samozřejmě to podstatné i klub našich srdcí AC SPARTA PRAHA.

Takže se dá říci, že je téměř povinností KHF ( Kutnohorsko fans) se této události zúčastnit a podpořit naděje Spartičky. Proto již několikátý ročník tohoto turnaje je pro nás jasná volba, jak využít svátečního volna. A samozřejmě v naší povaze je nikdy nic nepodcenit a proto už o víkendu před touto akcí proběhla důkladná ,,příprava“ v podobě společné KHF grilovačky, naplánování akce, přípravy a malování transparentu, nákup pyra, doladění chorálů a hlasivek a všeho co bylo třeba... V den D se scházíme již v ranních hodinách v areálu SK Malešov v pár lidech a postupem času se sjíždí i zbytek naši grupy. Zatím je čas se pozdravit se známými tvářemi, prodiskutovat samé podstatné záležitosti a porozhlédnout se po zásadních věcech, jako je občerstvení atd... Poté když jsme kompletní sestava(nakonec celkem slušný počet na naše poměry) a máme za sebou všechny formality a slavnostní zahájení turnaje, seskupujeme se již klasicky v jednom z rohů hřiště a tento prostor považujeme za svůj kotlík.
Skupiny byly rozlosovány už před turnajem v tomto složení :
Skupina A : AC Sparta Praha, FC Slovan Liberec, Družba SK Malešov a FK Zenit Čáslav, FC Viktoria Plzeň, FC Baník Prievidza
Skupina B: ŠK Partizán Bardejov, SK Slavia Peking(Praha pardon síla zvyku :D), 1.FK Příbram, FK Jablonec, ILLES Akademia Szombathely

Turnaj je zahájen a zápasy probíhají ve vysokém tempu a rychlém sledu na 2 hřištích vedle sebe a hned od začátku je patrné, že se bude na co dívat a je radost pohledět na to nadšení z fotbalu, bojovnost, nasazení a chuť zvítězit. No, jak se řiká mladé pušky dobře střílí. A to samozřejmě platí nejen u našich rudých koní(drtivá většina hráčů ,,Áčka“ by si z nich mohla vzít příklad), ale to u všech zúčastněných týmů. Samozřejmě fotbal je jen záminka, ale díky kvalitním výkonům na hřišti se snažíme i my o kvalitní support a podporu ,,v hledišti“. Myslím, že celkem fanaticky rozjíždíme známé chorály, ale také dost improvizujeme a vznikají čistě spontánní popěvky (klasika:D ). Toho si samozřejmě mladí hráči ACS všimnou hned při prvním zápase a žene je to kupředu a k lepším výkonům. Jako odezva probíhá po každém zápase klasická děkovačka. Zápasy se pravidelně střídají na 2 hřištích vedle sebe, takže se vždy stěhujeme na druhý konec hřiště, abychom mohli podporovat rudé koně pěkně zblízka. Naší podpory si nemůžou nevšimnout i nadšení a hrdí rodiče hráčů ACS a kvitují to a děkují nám formou ,,kluci pojďte na jedno, zveme Vás“. To se samozřejmě nedá odmítnout a tak v průběhu celého turnaje dodržujeme ve velkém horku pravidelný pitný režim, což se postupem času na nás výrazně projeví, ale náš fanatismus, to spíše vystupňuje.
Po základních skupinách se naši kluci umístili na 4.místě i přes bojovnost a neskutečnou snahu každého z hráčů to letos bohužel na lepší výsledek nebylo(trenér říkal, že přijeli se ,,slabší sestavou“ protože měli náročný víkendový turnaj), ale to nás neodradilo a proběhlo poděkování a motivace hráčů ve formě roztažení transparentu ,,JSTE NADĚJE NA LEPŠÍ ZÍTŘKY“ který byl doplněn dýmy, jak jinak než v trikolóře. Myslím si, že se to celkem povedlo a ohlas ostatních diváků a fanoušků byl více než dobrý. Po pauze na oběď a doplnění tekutin se vracíme do zápasů tzv ,,na pavouka“ a naši kluci po 2 zápasech plných emocí a srdíčka vybojovali krásné 7.místo a záverečná děkovačka stála opravdu za to a radost všech byla, jako by naše milovaná Spartička turnaj vyhrála – a tak to má být Spontánní odpálení několika bengálů a stroboskopů doplnila, už tak fanatickou oslavu, která byla přerušena až rozhodčím, který nás upozornil, že se zde ještě hraje další zápas.

Poté se již v poklidu dohrává zbytek zápasů a odpoledne následuje vyhlášení, předání cen, rozhovory a další oficiality, po kterých se s pocitem dobře stráveného dne rozjíždíme do svých domovů silně znavení ale plní zážitků a spokojenosti. Níže konečné umístění týmů na tomto turnaji a závěrem bych asi řekl, že není důležité vyhrát ale zúčastnit se a přesně tak se prezentovali naši hráči svou radostí z fotbalu a my drželi s nima jako jedna velká ACS rodina a užívali si každý zápas každý gól a tak to má být.... :) KHF ACS
1. Illés Akademia Szombathely, 2. Slavia Praha, 3. FK Příbram, 4. FC SLovan Liberec, 5. FC Viktoria Plzeň, 6. FC Baník Prievidza, 7. AC Sparta Praha, 8. SK Malešov/FK Čáslav, 9. FK Jablonec, 10. Partizan Bardejov.

MácaACS

MácaACS | 10.05.2018 03:15 Vstoupit do diskuze
0