Zuzana | 14.10.2013 11:22

Po loňské výjezdově velmi vydařené sezóně, jsem se velmi těšila na sezónu letošní a města, která díky Spartičce poznám. Jak jen jsem se tenkrát mýlila. Z časových důvodů jsem bohužel nezvládala výjezd do švédského Häckenu. Ale říkala jsem si „nevadí, na další už pojedu“. Jenže bohužel jsem nejela. Koho by taky napadlo, že naši pánové prohrají zrovna s tímto soupeřem v prvním evropském zápase. No asi nikoho.

Neštěstí ale máme ještě naše holky, které nám na rozdíl od chlapů, přináší radost častěji. S velkým napětím jsme tedy čekali na los Ligy Mistryň. Možní soupeři byli zajímaví a slibovali nějaký ten výjezd. Nakonec se na nás usmálo štěstí a holkám byl vylosován švýcarský Curych. Město podle vyprávění hezké, i když asi nejdražší v Evropě, navíc dojezdově a časově velmi dostupné. No nebylo moc, co řešit :-) Nakonec slovo dalo slovo a začalo se plánovat. Po menších začátečních peripetiích jsme dali dohromady 8 lidí a šlo se shánět mikrobus. Vůbec by mě nenapadlo, že ve 21.století bude takový problém sehnat půjčovnu tranzitů, kde by nám půjčili auto na 2 dny. Po několika dnech v nejistotě jsme auto sehnali a již nám nic nebránilo vyrazit.

Poslední dny do odjezdu utekly velmi rychle a již zde bylo úterý, den odjezdu. Po ranních nákupech surovin jsem se vrhla na pečení, smažení a za pouhých 5 hodin byla sparťanská bábovka, řízky a asi 8 plechů šneků z listového těsta hotový :-)

Čas odjezdu jsme si stanovili na půlnoc z Letné. Protože, jak pravil náš řidič: „každý správný výjezd, by měl začínat z Letné“. Část posádky se začala soustředit již od večera, takže na místo srazu dorazili již ve veselé náladě. Proto mě ani nepřekvapila žádost „zastav ten mikrobus, nám se…“ již na Hradčanské. V dobré náladě pokračujeme i nadále a já jen čekám nevyhnutelnou událost. Cesta po dálnici D5 utíká v pohodě a je to zde. Míjíme jednu neznámou malou vesničku a slova se ujímá jeden člen posádky a my slyšíme, dnes již asi legendární historku, jak nabyl své první „zkušenosti“. A tímto je diskuze a téma na následující asi čtyři hodiny daná :-D Dozvídám se věci zajímavé, šokující a některé, které bych asi ani vědět nechtěla :-D

Čas a cesta rychle utíkají, ale únava se bohužel dostavuje. Zastavujeme tedy na necelé dvě hodinky a dopřáváme i řidičovi radost z krátkého spánku, než budeme zase pokračovat. Do Curychu přijíždíme kolem 11hod dopoledne a míříme ihned k hotelu, který se nachází asi kilometr a půl od stadionu. Již předem víme, že zaparkovat bude docela umění, protože parkovací místa jsou v Curychu hodně nedostatkové zboží a s tranzitem se do žádné garáže nevejdeme. Zkoušíme štěstí u hotelu a ještě že tak. Při dohadování, zda bude lepší zaparkovat u plotu, nebo pod okny, máme více štěstí než by někoho z nás napadlo. Objevuje se slečna, které se ptám, kde můžeme nechat auto zaparkované bez rizika odtahu a zda není možnost ubytovat se dříve než ve 14hod. A štěstí u nás opravdu stojí. Zaparkovat můžeme přímo před hotelem a navíc se dozvídáme, že naše pokoje jsou již připravené, takže se můžeme ihned nastěhovat. Za tuto možnost jsme velmi rádi a jdeme si všichni odpočinout. Mě bohužel spánek trvající hodinu naprosto rozseká a dost si za něj nadávám.

Po vyzkoumání jízdenek MHD se nakonec rozhodujeme pro nákup celodenní jízdenky a vyrážíme směr centrum. Pro výstup volíme zastávku u jezera, kde se kocháme výhledem a děláme nějaké fotečky na památku. Při procházení se centrem mě zaujme krásný dětský kolotoč, ke kterému se rozhodnu jít podívat a ještě, že jsem to udělala. Náhle vidím stánek s tím nejúžasnějším nápojem na světě a již se ze mě zase stává veselý a usměvavý Vorvaň. Tak dobré kafe jsem snad nikdy neměla :-D Po vyrovnání hladiny kofeinu v krvi se vydáváme hledat nějakou hospůdku, kde bychom si dali pivečko, než vyrazíme na stadion. Po menším hledání nachází anglický pub a je rozhodnuto. Pivečko a jídlo bylo velmi dobré, jen ty ceny mě trošku šokovaly. V přepočtu 195kč za velké pivo mi přijde docela dost. Ale co, jsme na výjezdu :-) Před 18. hodinou se zvedáme a vyrážíme směr stadion, kde máme domluvený sraz s kapitánkou Méďou, která nám má předat vstupenky.

Stadion vypadá zvenku docela nenápadně, protože je zapuštěný. Ale co mě více překvapuje je jeho rezavý vzhled. Do teď dumám, zda to je úmysl, nebo prostě jen důsledek času. Na stadionu si zabíráme místa v levé části tribuny hned v první řadě. Ještě se nestačíme ani rozkoukat a pověsit vlajky a již k nám míří manažer následovaný trenérem a zbytkem realizačního týmu. Probíráme taktiku, jak nejlépe dnes hrát a již je zde začátek zápasu. Holky se snaží, bojují, ale bohužel je vidět nezkušenost a nesehranost, které se dostavily po příchodu velkého počtu nových hráček. Když bych měla zhodnotit celých 90min, měly bohužel Švýcarky více ze hry a my zase štěstí. Z našeho týmu musím vyzdvihnout Pívo v záloze, která kosila snad vše, co jí přišlo do cesty a Markétku, která po lajně běhala, co jí síly stačily. Hlavní je, že holky daly alespoň jeden gól a výsledek 2:1 není do odvety vůbec beznadějný. 90 minut je ještě hodně dlouhá doba.

Po zápase si jdou hráčky s námi plácnout a nejdéle zůstává Markétka s Méďou a nakonec se zakecáváme asi na 15minut. Cestou na hotel se stavíme ještě v obchodě doplnit zásoby a již nám nic nebrání zalézt do postele a pomalu vytuhnout jako mrtvoly :-D Protože musíme vrátit auto do 18hod, stanovujeme si čas odjezdu na 8:30. S menším zpožděním nakonec vyrážíme směr Čechy, ale jakmile opouštíme Curych, začíná pršet. Prvně to vypadá jen na přeháňku, která však vydrží až do Prahy. Spolu s dvěma kolonami, které cestou chytneme, vracíme auto za čtyři minuty před deadlinem. No štěstí při nás stálo :-)

Celkově hodnotím výjezd jako super zážitek a jsem moc ráda, že se nám ho nakonec povedlo zorganizovat. Děkuji celé posádce a budu se těšit příště :-) Jen jednoho člena posádky asi necháme příště doma. Jeho bilance na venkovních zápasech je opravdu tristní a něco na těch řečech, že nosí smůlu, asi bude :-D

Ve středu 16.10. od 20hod hrají holky odvetu na Letné před kamerami České televize. Je to v letošní sezóně první možnost vidět evropskou soutěž v našem svatostánku a ještě ke všemu Champions league. Doufám, že se sejdeme v dobrém počtu a pomůžeme holkám urvat tolik potřebné vítězství. Pokud se to povede, můžeme se příště těšit na dalšího atraktivního soupeře, třeba na Barcelonu. Tak všichni ve středu na Letnou!

Zuzana

Fotogalerie z utkáná ZDE

FC Curych – AC Sparta 2:1 (1:1)

Branky: 24. Zehnderová, 60. Kiwicová – 44. Bartoňová. ŽK: Terchounová - Vyštejnová.

Curych: Studerová – Beutlerová (67. Chakirová), Kellerová, Remundová (78. Baumannová), Kiwicová, Fischerová, Bernetová, Zehnderová, Hummová, Selimiová (84. Brütschová), Terchounová.

Sparta: Vršatová – Tauberová, Bertholdová, Blažková, Vyštejnová – Krejčiříková, Pivoňková, Bartoňová (66. Dědinová) – Ringelová (72. Šturmová E.), Hloupá – Danihelková (87. Šturmová A.).

Rozhodčí: Sara Persson (Švédsko) - Susanne Borg (Švédsko), Hege Steinlund (Norsko).

Diváci: 3650.

Zuzana | 14.10.2013 11:22 Vstoupit do diskuze
4