lu.pe, káně | 21.09.2012 22:32

O dobrých vztazích redakce SF a realizačního týmu a hráček Sparty se všeobecně ví.

Za poslední rok se propagace dam zlepšila, světlo světa spatřily zajímavé projekty – společný kalendář hráček a fanoušků, exkluzivní rozhovor vč. focení, fanouškovské veselice v hledišti … a chystají se další a další věci.
Jednou z nich byla i myšlenka účasti vybraných členů redakce na tréninku holek. Po dlouhém hledání ideálního termínu se vše zadařilo a mohlo se jít na to. Do jámy lvové si našli čas vstoupit dva z nás...

Jak se trénink blížil, začalo nám docházet, že to třeba nemusel být dobrý nápad. Ona taková unavující procházka na nákup, dobíhání autobusu. A ty kolena. Počasí už nejlepší není a kolena to vycítí, navíc dusno... Nakonec se ale rozhodneme, že nejsme padavky, ale půjdeme do toho. Nějak to dopadne!

Před samotným tréninkem se scházíme dostatečně dopředu. Zaprvé se musíme posilnit v přilehlém fastfoodu (nakonec skončíme jen u zmrzky, přece jen … čeká nás tvrdá dřina). Když za námi dorazí i maskot, kameraman a fotograf v jedné osobě Aleš, můžeme před udiveného vrátného vniknout do areálu. Vrátný se sice divil, že nejsme úplně pohledná děvčata, se kterými by mohl flirtovat (jak ostatně předvedl po tréninku s vybranou hráčkou :) ), ale nakonec nám uvěřil. V kabině se již scházely první hráčky, které byla ochotné dorazit dříve, aby předvedly na kameru trochu toho umění. Kameraman sice nezaznamenal úplně vše a po pár minutách málem o kameru přišel, ale stálo to za to. Nejen profíci umí divy! A i to bago bylo v pěkném tempu.

To už ale přicházeli trenéři a na nás šly mdloby. Po prvotní fázi, kdy trenér oznámil náplň tréninku a představil dva amatéry, se mohlo jít již na trénink samotný. Na úvod se šlo na házenou, ovšem na polovině soupeře se mohlo hrát jen hlavou. No, co si budeme nalhávat, jeden z nás to pochopil až v polovině hry :) ovšem některá děvčata evidentně taky hrála tuto hru jako poprvé. A pokud si někdo myslí, že šlo o rozcvičení, tak se plete. Tempo bylo vražedné a po konci si holky šeptaly, kdo svítí víc jak žárovka a kdo skončí první. A ten výklus, no málem mě zabil…

Když nohy tvrdnou

Naštěstí přišlo na řadu protažení, kde jsme se mohli vydýchat. I když… slečna fyzioterapeutka se snažila všechny přesvědčit (a trenéři zvláště nás), že dotknout se špiček zvládne každý, stejně jako spojit ruce za zády. Ovšem točit každou rukou jiným směrem, to je vážně … no asi byla „prdel“, koukat na nás.

Letným pohledem však kontrolujeme ostatní aktéry tréninku, a někteří na tom o moc lépe nejsou... Jaká úleva, nejsem až takovej exot. No a cvičitelka taky sympatická … když jsem se pak od kolegy dozvěděl, že byl u některých cviků celkem tvrdej, tak to vypadalo přinejmenším zvláštně…

Po této lehké gymnastice došlo na „rychlé nohy“. No rychlé, asi jak u koho. I když - kromě přešlapování pozpátku, které spíše připomínalo couvání návěsu snad můžeme spokojeně říct, že to trochu vypadalo. No, snad :)

To už ale přišla na řadu část, které jsme se obávali. Nebo teda aspoň aktér A. Aktér B prý v klidu. No, po skončení úplně v klidu nevypadal. Tou fází byly schody. Výběh po jednom schodu 4x, po dvou schodech 4x, skoky snožmo 4x. Naštěstí na skoky po jedné noze nedošlo, to by byla konečné, kterou jsme dopustit nechtěli. Když nám totiž trenér nabízel úlevu, s díky jsme odmítli. Když už, tak už!

Po výklusu se šlo na fotbálek. No. Holky šly na fotbálek, my jsme se jim spíše pletli. Ikdyž aktér A vypadal líp než aktér B (při úvodní házené to bylo obráceně) – z toho mají holky srandu asi ještě teď. Tím cca 90 min dlouhý trénink skončil a mohli jsme se úprkem odebrat do sprch, aby holky dlouho nečekaly. Oproti původnímu plánu jsme ještě chvilku povídali u ZC a pak se již naše cesty rozdělily.

Myslíme, že se akce vydařila. My si vyzkoušeli tréninkovou jednotku a holky možná měly lehčí trénink – den předem měly ostrej trénink za trest, protože vyhrály v Pardubicích jen 2:0. Tak pokud to tak bylo, možná nás trenéři nechtěli zabít a dali normálnější režim :-)

Jak naše účast holkám pomohla se můžete přesvědčit již dnes (v sobotu), kdy hrají proti Baníku od 11h na Letné na tréninkovém hřišti.

Jistě soupeřky smáznou výrazným rozdílem a ukážou tak, že naše mise měla smysl :-)

Přijďte naše hráčky podpořit!

Závěrem děkujeme za vstřícnost realizačnímu týmu, omlouvám se holkám, pokud se nám nepovedla nějaká ta nahrávka, nebo jsme udělali chybku, třeba příště budeme lepší!


pár záběrů z tréninku zde:káně, lu-pe

lu.pe, káně | 21.09.2012 22:32 Vstoupit do diskuze
4