majk | 27.07.2012 20:12

Když jsem se dozvěděl o mezinárodním turnaji pro ročníky 94,95 doufal jsem, že vyjde nějakej zápas Sparty na slušný den a čas. To se povedlo dnes a tak jsem neváhal a vyrazil na semifinále turnaje na Strahov. Na naše kluky šla chvála, na Vasas jakbysmet a tak krom vedra nebyl prostor pro výmluvy a vyrazil jsem.

Zápas začal dost zvostra, po patnácti minutách jsme prohrávali dva nula a zdálo se, že nebude co řešit. Soupeř byl důraznější, hladovější, rychlejší. Pak však zbarcelonoval a hra se vyrovnala. Bylo tam pár náznaků šancí, ale nic loženýho. Kluci získavali převahu a držení míče, maďaři se zatáhli a čekali na brejky. Po jedné vydařené narážečce následovala jasná penalta, když si náš útočník brankáře obhodil a tomu nezbejvalo než ho sundat. Dost jsem se divil, že se to obešlo bez karty. Každopádně následovalo snížení a poločas.

O přestávce bylo přes celé hřiště slyšet, jak velkou sodu dává trenér klukům. Ještě že tam nebyl Jarošík, ten by to asi nevydejchal do konce podzimu. Následovaly dvě střídání a druhá půle. V ní Sparta od začátku kontrolovala hru, držela míč, ale dlouho se nedařilo z toho vytěžit nějaké šance, střely, rohy, prostě nic. Maďaři však ztratili jistotu, naši začli vyhrávat souboje ( kterým se ze začátku snad vyhejbali), začly vycházet kličky, vysunul se presink. Definitivní zlom nastal dle mého třetím střídáním, na levého beka šel Chroust a výrazně oživil hru. Spolu s Maříkem a Nečasem (jeden z těch co šli na plac o půli) si naprosto pronajali levou stranu a začli tam dělat pěkné čoromoro. V jasné šanci ještě o chlup někdo minul z malého vápna hlavou, chvíli na to už však bylo vyrovnáno. Po netrefení míče, zpětným centru zleva a několik odrazech skončil míč zaslouženě v bráně.

Byl jsem zvědavej co se stane pak, Sparta potěšila a nezalezla, šla dál za výhrou a důrazným presinkem Maďarům nedovolovala prakticky nic. Jediné náznaky šancí měli Maďaři po našich individuálních (možná až laxních) chybách....

Nakonec rozhodla rychlá akce, kdy se po nádherné přihrávce za obranu prosadil náš útočník střelou z první na bližší tyč. To překvapilo brankáře, který byl dost z brány a neměl šanci na míč dosáhnout. Velká chytrost útočníka, střela perfektně načasovaná a umístěná.

Do té doby zdržující Maďaři začli najednou lítat jak čertíci, ale bylo jim to prd platný. Kluci nepolevili a krom jedné standartky na půlce jim nedali ani čuchnout našeho vápna.

Bohužel kluky neznám a koukat furt do zápisu mne nebavilo, takže jmenovitě v tom trošku plavu a nejsem si jistej kdo v těch kterejch akcí měl prsty. Jistej jsem si ale v tom, že se mi hodně líbil Mařík (9) a Chroust (15).

Ještě bych vyzvedl práci trenéra. Po rychlé sprše hráče povzbudil, o půli jim dal sodu, v druhé půli správně vyčetl některé laxní věci ( "hraješ to půl plynu, tím to je") a správně vybízel kluky k aktivitě v presinku když to bylo třeba ( "dostup !, zajeď !, zabojuj !"). Snad se přítomný Martin Hašek zase něco přiučil :-).

Zápas se mi dost líbil, škoda jen slabé kulisy na hrůzném Strahově.

V neděli je na programu finále (snad 18:30, Ďolíček), těm co nemají co na práci rozhodně doporučuju jeho návštěvu, kluci hráli moc dobře!