sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

Navštívili jsme

SUPPORT - report (fans podpora na zápase 18. kola Gambrinus ligy Hradec - SPARTA, Městský stadion Hradec Králové)

Haklos 25.02.2012 15:29

Po roce na den přesně se vydáváme na další výjezd s naší Spartičkou. Tentokrát se nechystají tisíce natěšených Sparťanů na Anfield Road do Liverpoolu, ale stovky natěšených Sparťanů na všesportovní stadion v Hradci králové. ACS Fans měli na výběr několik možných spojení, jak se dopravit na utkání a zpět. Někteří využili bus 12.hráče,společnou cestu vláčkem nebo po své trase autem. Každopádně se do Hradce rozjela početná ekipa krvežíznivých chuligánů,(alespoň podle manévrů naší PČR to tak vypadalo).

V sektoru se sešlo odhadem na 500 fanoušků,(nemalý počet lidí mělo kulíšky z Jablonce) a "baj očko" tak 200 "ostatních" na tribuně vedle kotle. Již nějakou dobu před úvodním výkopem se projevovala dobrá nálada našeho kotle, začínalo se zlehka fandit (bohužel jen část sektoru), ovšem o zábavu se starala vydatná porce dělobuchů, která nepřetržitě končila před plotem v bahně a loužích.

Na začátku utkání se staral o kvalitní support bubeník a megafonista,jednoduché popěvky se střídaly solidně,ovšem u delších chorálů to bylo horší. Lehce nadprůměrný support ale vynahrazovala velmi kvalitní pyroshow, opravdu do 10. minuty "hořel" sektor takřka non-stop. Stroboskopy střídaly race, pár ohňů, viděny byly i krásný rudý a zelený světla a dokonce se objevila silvestrovská fontána. Nejvíc ale bouchaly petardy v sektoru a před ním, kde také končily i vhozené světlice. Prostě výborná světelná show se vším všudy za posledních několik měsíců, kterou zřejmě nikdo nečekal a i hradecká security stála opodál bez špetky odvahy se přiblížit k plotům a něco zkoušet.

S plynoucím prvním poločasem pyra trošku ubylo, fandilo se ale celkem slušně. Bylo připraveno také jednoduché,ale účelné choreo s balonky ve sparťanské trikoloře, doplněno opět několika racemi, takže výsledný efekt byl velmi zdařilý. Poté se vyvěsil vzkaz, který mohl být čitelnější, kdyby se roztáhl o trošku lépe "Alkohol,rvačky a výjezdy. Pražská kriminálka, nebo sparťanští chuligáni?" na třech delších papírech,které později byly v sektoru spáleny.

Ve druhé půli se čekal zlepšený výkon našich borců v rudých dresech a díky tomu vlití do žil trošku toho fanatismu do fandění. Nic z toho se bohužel neuskutečnilo. Po vedoucím gólu hradeckých naběhla do sektoru policie a strhly se menší potyčky mezi příslušníky a některými fanatiky. Na hlavy robokopů se snášely nějaké ty předměty a po chvíli byli vypuzeni několika dýmy, které jim přístály pod nohama. Odveta ale přišla záhy a "pomáhat a chránit" si nenechali nic líbit - nastoupili do sektoru podruhé. Po několika výměnách názorů nakonec A.C.A.B. vyklidili pole a byl klid. To už ale byla zhruba půlka druhého poločasu a lidem se do fandění moc nechtělo. Korunu tomu dala menší výměna názorů mezi domácí sekuritkou a pár Sparťanama vedle sektoru hostů, ale po několika vhozených kelímcích s pivem byl klid.

Po závěrečném hvizdu, nám šli hráči poděkovat (kromě pseudohvězdy Zápotočnýho,který tímto korunoval svůj velmi povodený výkon v zápase) a lidi se rozjeli do svých domovů. Nutno podoknout, že velmi rozladěni, protože takovýto výkon bez potřebné bojovnosti se už dlouho u našich hráčů neviděl. Inu, Hřebíkův "systém" začíná opět přinášet své ovoce a pokud to tak půjde dále, nedá se očekávat nějaká dlouhodobá tolerance od nás, fanoušků...

Na tento zápas se oficiálně přišlo podívat 6800 diváků,ale už na první pohled bylo zřejmé, že celkový počet je o dost vyšší,(můj odhad 10,11 000),což je ovšem jen dobře. Fotbal by se měl hrát pro co největší masy lidí a nelimitovat je počtem sedaček,na kterých se stejně sedět moc nedalo,protože "prdelní" prostory byly většinou plné vody...

Domácí kotel se přesunul ze sektoru za brankou na jednu z protilehlých tribun, a fandilo cca 400 hlav. Na začátku utkání hradečští měli připravené choreo z černo-bílých krepáků,ale výsledný efekt nestál za nic moc,narozdíl od vhození vetšího počtu konfet ke hřišti. Do vstřeleného gólu byli domácí ve velké opozici, potom ale díky neaktivitě Sparťanských ultras převzali vládu nad stadionem, odpálili černý dým a vytvořili svým hráčům domácí prostředí díky kvalitnímu supportu a vlajkami na tyčích a jednoruček. Při závěrečné děkovačce rozvěsili sektorovku. Během zápasu u nich bouchl sem tam nějaký ten buch.

Při cestě z Hradce jsem jen marně nacházel věty, jak nás, oddané i méně aktivní fanoušky nalákat na další zápas s Plzní... Musíme věřit, že naši hráci dostali opět tu správnou facku, že konečně si zase sednou na zadek a budou makat tak,jak byli zvyklí. Musíme jim k tomu ovšem pomoct naší návštěvou na Letné a kvalitním povzbuzováním !! Očekává se nemalá účast "pivařů", musíme vytvořit v našem chrámu domácí prostředí... Přijede k nám novodobá Barcelona s nejlepším fotbálkem v celé galaxii,v čele s českým Messi, Xavim a jinými borci. Přijdťe se podívat,jak jim přistřihneme křidélka... O víkendu na Letné !!!

ACS Forever!!!

Haklos


Statistika utkání:

FC HRADEC KRÁLOVÉ – AC SPARTA PRAHA 1:0 (0:0)

Branky: 53. Dvořák z pen. ŽK: Černý, Poděbradský – Holek, Kadeřábek. ČK: Vidlička. Rozhodčí: Zelinka – Kocián, Hájek. Diváci: 6300.

Hradec Králové: Koubek – Štěpán (81. Malinský), Černý, Zelený, Janoušek, Poděbradský, Mrázek, Pávek, Plašil, Fukal, Klapka (40. Dvořák).

Sparta: Švenger - Vidlička, Zápotočný, Jarošík, Frýdek (82. Slepička) - Kadeřábek, Holek, Hušbauer, Sionko (60. Juhar) - Kweuke, Kerić (18. Grajciar).

VIDEA:

Hradec Králové : Sparta Praha 24.2.2012 - video z kotle I.

Hradec Králové: Sparta Praha 24.2.2012 - video z kotle II.

Hradec Králové:Sparta Praha (Sparta fans) 24.2. 12

Fotogalerie

Hradec Králové - ACS

Hanebný výkon a prohra 0:1
 

Diskuze k článku

Komentáře (23)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Lischka David

známka:

6 8

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Kanga Guélor

známka:

6 8

zápasy: 9
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

6 3

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Heča Milan

známka:

6 2

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

12. hráč

známka:

6 1

zápasy: 11
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  miram  miram  234

2.  Skříň  Skříň  226

3.  Malej Ondra  Malej Ondra  217

4.  Tommy.  Tommy.  214

5.  Pacos  Pacos  210

6.  Morn  Morn  209

7.  BFG  BFG  207

8.  bbs  bbs  205

9.  pepe.spartan  pepe.spartan  204

9.  inaccess  inaccess  204

11.  Vencano  Vencano  203

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2019 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama