Redakce | 25.07.2011 12:51

Dvacet nádherných krásek pózuje fotografovi. Křehká blondýnka se při focení střídá s tmavovláskou se žhavým pohledem. Některé odhazují svršky a dávají na odiv své dokonalé postavy. Vznikají jedinečné snímky plné síly, krásy, energie, vášně, rafinované smyslnosti i souznění. Pozor, nejsme na mořském pobřeží, ale na Letné. Zátiším není zapadající slunce, ale tribuny našeho chrámu. Právě ten byl v letní přestávce místem vzniku snímků pro jedinečný kalendář. Nafotily ho fotbalistky Sparty společně se sparťanskými fanoušky. Nyní si kalendář mohou všichni zájemci pořídit a mít naše mistryně neustále doslova na dosah ruky. Malým lákadlem jsou snímky v článku pořízené během samotného focení. Naznačují témata fotek, ale samozřejmě neodhalují jejich výslednou podobu. S těmi se setkají až samotní majitelé kalendářů.


Unikátní kalendář je výsledkem přátelských vazeb sparťanských fanoušků z webu Sparta Forever s fotbalistkami milovaného klubu. „Jsme rády, že si ženský fotbal a především náš tým postupně našel u sparťanských fandů oblibu. Celý tým tento rostoucí zájem vnímá a neuvěřitelně nás to těší,“ říká kapitánka Iva Mocová.Samotný kalendář a focení fotbalistek s fanoušky je v rámci českého fotbalu naprosté unikum. Do té doby se nic podobného neuskutečnilo. „Fotbal se hraje pro fanoušky, proto jsme byly nápadem být na kalendáři společně s nimi nadšené,“ prozradila jedna z letenských opor Irena Martínková. Čilá komunikace mezi oběma „týmy“ pomohla velmi rychle prvotní nápad zrealizovat i určit tematickou linii kalendáře. Tou se stal fotbal, Sparta a souznění týmu a fanoušků. Každý z účastníků potom přišel s nějakým zajímavým nápadem.


Jedině s fanoušky!

Následné focení bylo především o zábavě. Sparťanky si například pro jednu z prvních tématických fotografií stavěly kužele na tradiční tréninkovou disciplínu. Do řady těch plastových si naštelovaly i představitele největší hvězdy televizního Slavoje Houslice. Populární Jajda už jen nevěřícně koukal, jak se kolem něj míhaly holky s přilepenými míči u nohou. Davidu Novotnému se vzápětí stala skutečností i nejhorší noční můra jeho seriálové postavy. Na letenském trávníku dostával jedny housle za druhými. A ještě k tomu od holek! Všichni se skvěle bavili. Holky dokonce začaly jednoho z fanoušků titulovat režisérem. „Focení bylo pohodové a celé odpoledne jsme si užily. Navíc je to jedna z cest, jak dostat ženský fotbal a náš tým blíž k fanouškům,“ uvědomuje si Adéla „Pivčo“ Pivoňková. A s úsměvem dodává: „Nyní jim budeme stále na očích a doslova nás budou mít až doma.“Úsměvy holkám nezamrzly ani po netradičním předsezónním vážení. Místo vah posloužily při jedné z fotografií náruče fandů. A ti poslali šéfům kabiny jasný vzkaz „Všechno v pořádku, trenéři!“.


I tato aktivita jednoznačně dokazuje, že ženský tým je nedílnou součástí našeho milovaného klubu a života fanoušků Sparty. „Věříme, že si další příznivci najdou cestu na naše zápasy. Jejich podpora je pro nás důležitá a velmi si jí vážíme. Třeba při finále poháru proti Slavii byla účast sparťanských fanoušků pro zisk trofeje naprosto klíčová. Tituly vyhráváme i pro ně,“uzavírá za celou kabinu kapitánka Iva Mocová.

Jak kalendář získat?

Limitovanou edici kalendář s fotbalistkami Sparty o formátu A4, dvanácti fotografiích a klasickým celoročním přehledem dní si nyní za pohodovou částku 99,- Kč můžete pořídit i vy. A to

- osobně na zápasech Sparty - kontaktujte známé SF distributorky
- osobně na zápsech Sparty - ptejte se členů redakce SF
- na blížící se autogramiádě (ta již proběhla v říjnu, poznámka redakce)
- poštou, napište na mail lucifer.pekelny@spartaforever.cz (k ceně bude přičteno poštovné)
- v obchodě STYLSPORT, Havanská 12, Praha 7, otevírací doba PO-PÁ 9:00-17:00 a vždy před zápasem A týmu SPARTY.

Výhodou kalendáře je i to, že kopíruje fotbalovou sezónu, tudíž nezačíná studeným lednem. V tuto chvíli můžeme prozradit, že se pracuje i na autogramiádě, kde by holky mohly zájemcům kalendáře podepsat. Brzy se dozvíte podrobnosti.


Rádi bychom též předešli dotazům a upozornili, že kalendář není a nebude k dostání ve Fan shopu Sparty ani v jejím e-shopu.


V neposlední řadě děkujeme fotbalovému klubu AC Sparta Praha za veškerou podporu při naší realizace kalendáře.

Redakce


Redakce | 25.07.2011 12:51 Vstoupit do diskuze
12