sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

O Spartě s ...

Nejhezčí fotbalistka Sparty za rok 2010 - IRENA MARTÍNKOVÁ

Redakce 09.05.2011 09:35

Tak jako každý rok, byla zkraje letošního roku vyhlášena anketa o Nejhezčí fotbalistku Sparty roku 2010. Letošní ročník se nesl ve znamení očekávání, či obhájí titul a zkompletuje tak hattrick Irena Martínková, nebo ji vystřídá některá z jejích letitých rivalek, či ji předběhne dravé mládí.

V tomto ročníku soutěže dostalo alespoň hlas rekordních 34 fotbalistek od 103 hlasujících, z nichž však muselo být dle regulí soutěže vyřazeno 10 účastníků – jmenovitě tippo, cůca, kykynka, michalsimas, kr1menda, pavouk, tomasd, jiita, hade4 a lukas 12, u nichž byla zjištěno shodující se IP adresa s jiným hlasujícím a byly vyřazeny všechny se shodou IP.

Tato nemilá věc se naštěstí nepromítla do celkových výsledků, jen vítězka místo o 8 bodů zvítězila o výraznějších 58bodů.

Ale zpět k tomu hlavnímu a to je výsledek soutěže:

Vítězkou a titul Nejhezčí fotbalistka Sparty 2010 potřetí za sebou získává IRENA MARTÍNKOVÁ se 199 body.

Na druhém místě se se141 bodem umístila Adela Bíbrlová

Bronzovou pozici nakonec obsadila druhá ze sester Martínkových – Lucie se 135 body.

Další pořadí:

4. Lenka Gazdíková 123 b
5. Markéta Ringelová 110 b
6. Dominika Týlová 107 b
7. Lucie Přibáňová 51 b
8. Lucie Kladrubská 45 b
9. Lucia Ondrušová 39 b
10. Iva Mocová 38 b


Tak jako každý rok jsme Ireně předali ceny, příjemně si popovídali, udělali fotografie a rozhovor a toto vše vám nyní přinášíme.


Stala ses potřetí za sebou vítězkou ankety Nejhezčí fotbalistka Sparty 2010.
Obligátní otázka: Čekalas to? :-)


:-) Otázka jako kdybych vyhrála Miss ČR :-) (Čekala jste to? :-) ) Já vždy po předání krásných cen, za které ještě jednou děkuji a rozhovoru zapomenu, že se tato anketa vyhlašuje, takže jsem nad tím ani nepřemýšlela.

Stejná otázka jako vloni - Koho bys tipovala jako „nezávislý tipující“ na první tři místa letos ty?

Už ani nevím, koho jsem tipovala minulý rok, ale letos bych mezi první tři nejhezčí hráčky Sparty dala Dominiku Týlovou, Markétu Ringelovou a Nikolu Danihelkovou.

Rok uplynul od minulého rozhovoru s tebou jako vítězkou, jsou u tebe nějaké zásadní změny, které by byly zajímavé zmínit?

Žádné zásadní změny se u mě nekonaly. Možná jen že jsem úspěšně zakončila tříleté studium na vysoké škole, na které teď navazuji magisterským studiem.

Do vašeho týmu se teď dostalo mnoho nových holek a tým je dost početný, i sestava nyní rotuje. Bojíš se o místo? :-)

O místo v sestavě se nebojím, když trenéři nebudou chtít abych hrála a nebudu pro tým platná, půjdu..budu muset jít jinam, tam kde bych hrála.

Jaká byla zimní příprava, dřou vás trenéři každý rok víc a víc, nebo je náplň přípravy obdobná s minulými lety?

Příprava je pokaždé velmi náročná. Letošní přípravu nedokážu od těch předchozích dobře posoudit, protože jsem přes zimní pauzu byla zraněná. Problémy se vlekly i přípravou, takže to bylo těžké.

Přípravu jsi absolvovala zraněná a i po ní jsi ještě zranění léčila. Co přesně ti bylo, jaký je tvůj zdravotní stav teď a jak ovlivnilo tvou kondici to, že jsi musela absolvovat přípravu ne fit?

Měla jsem přetržený vaz v kotníku. Stále to není úplně zdravé, ale hrát a běhat můžu, takže jsem spokojená. Teď ty vazy musím posílit, aby mě nezlobily. Kondice byla samozřejmě minulý rok touto dobou lepší, ale myslím si, že na tom letos zase tak špatně nejsem.

V týmu již moc nefigurují některé hráčky a fanoušci nevědí, na čem jsou :-) Pokud není tajné, jak to vypadá s Lenkou Gazdíkovou, Petrou Bertholdovou, Luckou Kladrubskou, Katkou Doškovou, Luckou Přibáňovou? Tyto dříve stabilní hráčky nehrají – jsou zraněné? Případně jak daleko je k jejich návratu na hřiště a rozšíření už tak velké konkurence v kádru?

S radostí Vám můžu říct, že Lenka Gazdíková se po úspěšné operaci předního křížového vazu vrací a začíná naplno trénovat. Péťa Bertholdová musela jít na druhou operaci s předním křížovým vazem a už začíná vyklusávat. Lucka Kladrubská má vleklé problémy s vazy v kotníku a čeká ji operace. Katka Došková z pracovních důvodů celé jaro hrát nebude a v létě se uvidí, zda se k nám bude moci připojit nebo ne. Lucka Přibáňová se po zdravotních problémech věnuje stále Spartě, ne už jako hráčka v ženském A týmu, ale jako trenérka žákovského družstva holčiček.

Další změnou v kádru je i funkce trenéra Dušana Žovince u reprezentace ČR. Tréninky teď vedou pokud se nemýlím jeho bývalí asistenti. Jak dalece se změnily tréniky, příprava atd?

Příprava je určitě kratší, než bývala. Dušan míval dlouhé proslovy, které se teď zkrátily. Z mého pohledu se i tréninky změnily, je tam více hry na dva doteky, což mi vyhovuje a baví.

Je čerstvě po derby se Slavií. Příznivcům jste zahrály na nervy, kdy jste po vedení 2:0 nechaly soupeřky otočit na 2:3 a naštěstí v závěrečném náporu vyrovnaly. Byly soupeřky tak dobré, nebo se vám spíše nedařilo? 3 inkasované góly u vás jsou nezvyklé /pokud se nehraje s Arsenalem :-)/

Zápas se Slávií nebyl povedený. S holkami jsme hrály špatně. Nebyl snad jediný, kdo by zahrál dobře, kromě střídající Anety Malinové, která do zápasu naskočila a opravdu hrála. Můžu jen říct, že první poločas jsme hrály špatně a druhý poločas jsme hrály ještě hůř.

České fotbalistky se v sedmé kvalifikační skupině o účast na mistrovství Evropy 2013 ve Švédsku utkají s Dánskem, Rakouskem, Portugalskem a Arménií. Jak vidíš šance na postup?

Šance na postup vidím velké, ale určitě to nebude jednoduché. Čekají nás hodně těžké zápasy, které budeme muset zvládnout. Vše je jen na nás. Doufám, že se nám to konečně povede a probojujeme se do hlavního turnaje.

Jedna otázka, navazující na úplně první rozhovor – už umíš svíčkovou? :-))

:-) svíčkovou nemám pro koho vařit,protože ji můj přítel nemá rád... Takže jsem ji ještě ani jednou nezkoušela uvařit. Ale kvůli Vám to snad zkusím a přinesu ochutnat :-)

Děkujeme za rozhovor


Fotografie ze zápasů jsou převzaty z webu: www.spartanky.tym.cz/index.htmRedakce


Diskuze k článku

Komentáře (11)

  Novinky na internetu

1.  miloš  miloš  34

1.  kakamil  kakamil  34

1.  doca  doca  34

4.  martanek  martanek  33

4.  Ragnarok  Ragnarok  33

6.  prso  prso  32

6.  riss  riss  32

6.  THRASHER  THRASHER  32

9.  Polin  Polin  31

9.  Dalos  Dalos  31

9.  vapno23  vapno23  31

9.  mufety  mufety  31

13.  RawAsF*ck  RawAsF*ck  29

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama