Bylo brzké ráno - osmý máj
Ranní máj - byl fotbalu čas.
Z forevru zval ku fotbalu hlas
A tak jsem byl na béčku zas.

A nebyl jsem sám. Sešlo se nás tam 663 platících. Z Brna přijeli jen tři fízlové a ve druhém poločase se jejich počet rozšířil na šest. Jak to ti kluci čertovský dělají? V hledišti byla dnes jednoznačně nejaktivnější malinká fanynka. Ta nešla přeslechnout. Myslím, že zítra budou mít od ní ve školce klid :)

V sestavě béčka nastoupili dva hráči ze soupisky áčka: Patrik Vydra a Michal Ševčík. V brance Filip Nalezinek a v útoku jarní kanonýr Radek Šiler. S kapitánskou páskou nastoupil Adam Ševinský. V sestavě samozřejmě chyběl Roman Horák, který odnesl ošklivým zraněním divočinu ve víkendovém zápase v Kroměříži.

Oproti úterku se i umoudřilo počasí. Hlavně přestalo pršet. Sice bylo zataženo, ale teploměr šplhal k nějakým 14 stupňům nad nulu a tak bylo na tribuně docela příjemně. Oba kluby se pohybují ve středu tabulky a jsou poměrně v klidu. Sparta má na jaře dobrou formu a tak jsem se těšil na parádní fotbal a hodně góláků.

Jenže tentokrát to žádná sláva bohužel nebyla. Sparta byla více na míči, ale oba soupeře trápila hromada nepřesností. Rychlou rozehrávku trestného kopu zastavil rozhodčí a tak se na první střelu čekalo až do nějaké třicáté minuty, ale s tou si úplně v pohodě poradil hostující brankář. A tak vlastně hned první větší šance znamenala gól.. Lukáš Penxa zatáhl míč po levé straně, udělal Haraslínovku a vypálil. A jeho zblokovanou střelu napálil z voleje do branky Michal Ševčík - 1:0. Říkám si, že to je paráda, že jsme dali gól do šatny, že to je důležitý moment. Jenomže vzápětí přišel ještě jeden gól do šatny. Bohužel na druhý straně. Standardní situace z rohu vápna, střela kterou Nalezinek vyrazil před Rolinka a ten neměl problém skórovat. Dlouhý hvizd, konec a do šaten se šlo za stavu 1:1.

Do druhého poločasu nastoupili oba týmy beze změn. Ve 47 minutě se do vápna prodral Michal Ševčík a odhodlal se ke střele levou a zamířil jen těsně vedle pravé tričky. Líšeň z protiútoku získala rohový kop, který na přední tyči jeden z hostů prodloužil a Lukáš Penxa míč nešťastně tečoval do vlastní branky - 1:2. Následný rychlý brejk Sparty zastavili hosté za cenu žluté karty a pro Jakuba Uhrinčaťa utkání pro zranění skončilo. Pak byla ještě k vidění rychlá akce po pravé straně a střílený centr do vápna. K míči se dokázal protlačit Lukáš Penxa, ale do branky ho nedostal. Další gól padl v 74 minutě. Rychlý průnik po křídle, pas do vápna a osamocený Aidin neměl problém - 1:3. Pak ještě hosté trefili břevno, ale jinak se utkání jen dohrávalo. Béčko se ke kontaktnímu gólu nedostalo. Ani vlastně nemělo z čeho. V závěru tam bylo i pár emocí, ale žádná divočina jako v Kroměříži to nebyla, tedy až na úplně nesmyslný faul Patrik Gerži na Lukáše Penxu za již rozhodnutého stavu, který sudí Volek potrestal nepochopitelně jen žlutou kartou.

Béčko tedy prohrálo 1:3 a Líšeň nás přeskočila v tabulce. Další utkání sehrají naši mladíci v pondělí 13.5.2024 od 16:30 na hřišti béčka Olomouce. A pak už neopustí hranice Prahy. Ve 29 kole hostíme v neděli 19.5.2024 od 17 hodin na Žižkově Vlašim a o snad "titulovém víkendu" hrajeme v sobotu 25.5.2024 na Julisce.

AC Sparta Praha B – SK Líšeň 2019 1:3 (1:1)

Branky: 44. Ševčík – 45+3. Rolinek, 49. Penxa (vl.), 74. Aldin. ŽK: 45+2. Váňa – 51. Mionič, 59. Sokol, 90. Gerža. Rozhodčí: S. Volek – J. Dohnálek, D. Žurovec. Návštěva: 663.

Sestava Sparty: Nalezinek – Uhrinčať (57. Rebibo), Ševínský, Jedlička – Penxa, Vydra,Holoubek, Váňa (80. Šilhart) – Rus (65. Mokrovics), Šiler (80. Michl), Ševčík (80. Vitarigov).

Sestava Líšně: Vajner – Dziuba, Jokovič, Jeřábek, Lutonský – Čermák, Rolinek (75. Gerža), Sokol (90+4. Rimovičs) – Mionič (81. Hapal), Polášek, Aldin (81. Tauš).

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?