Legendy Sparty slavily s fanoušky své 50. narozeniny

<< Zpět na článek

Diskuze k článku


Přidej nový komentář
Mike Bossy 
Díky za článek

14.01.2019 13:59

Děkuji redakci za skvělý článek, hlavně hodně zdraví oslavencům. Já teď napíšu takovou kontroverzní myšlenku, je to až skoro paralela se současnou Plzní. Ta naše generace POHROMADĚ byla skvělá, včetně úžasných utkání v evropských pohárech. Ale jako jednotlivci až na Nedvěda a Jirku Němce se vlastně vůbec neprosadili v zahraničí /snad jsem na nikoho nezapomněl/. Zrovna Kouba, Siegl a Frýdek vlastně jenom v zahraničí paběrkovali, to samé třeba Blažek a Jirka Novotný. A Pepík Chovanec taky díru do světa neudělal. Jakoby vytržení ze známého prostředí a styl našeho takového fotbalu ,,jeden za všechny, všichni za jednoho" v drsném individuálním západním fotbalovém světě vůbec neplatil. A někteří po návratu opět rozkvetli. Plzeň to samé. Jakmile je ta jejich banda pohromadě, hrajou dobře doma i v Evropě. Pokud jednotlivec až na vyjímky opustí /asi až na Daridu/ známé prostředí, je z něj neškodný fotbalista.


lightman1 
reakce Bossy

14.01.2019 16:59

Ahoj! trochu ti to přiblížim. Honza Berger v Madridu dostal kufr na stul a podpis smlouvy k tomu. Bál se,že to odsere rodina a nezustal. Pepa Chovanec by přestoupil do zahraničí mnohem dříve,kdyby nežil ve zkurvený komunistický době. I tak na něj dodnes vzpomínají v PSV a má s nima dva tituly. Pro Feryho přijel OM po nultym ročníku! byl mladý a Sparta ho nepustila. Přišel tak o vítězství v LM. Petr Kouba měl smůlu. Přestoupil asi nejhůře jak mohl a Songo ho do brány prostě nepustil. Velká škoda!!!!! Frýdek měl smůlu,nevyšlo mu Euro a ikdyž pak šel do Leverkusenu,bylo už pozdě. Lumíra Mistra prý chtěl v 93 roce 1FCK. On mi to nepotvrdil že neví,ale tu informaci mám. Všechno se posralo díky jeho zranením. Přišel tak vlastně i o Euro. O Euro přišel i Jirka Novotný...


Mike Bossy 
re: reakce Bossy

14.01.2019 17:20

Ahoj, diky za Tvoji reakci. Pripad Honzy Bergera samozrejme znam, Real by ho bral hned, ale komunisticka svoloc by to nevydychala. Navic by se samozrejme jednalo o emigraci, musel by stat myslim 18 mesicu. To hokejisti to meli ,,lehčí". Na NHL totiz IIHF nedosahla. Co by meli rikat mistri Evropy z r.1976 ? Takovy Ondrus by z fleku hral stopera ve spickovym anglickym klubu. Nicmene stoojim si za svym, ze hraci u nas predvadeli daleko lepsi výkony, nez potom v zahranici. A na odchod meli po Listopadu idealni datum narozeni. Vzdyt jom bylo 20, kdyz padli komunisti. Takze zadne zabrany nebyly, ale jak jsem psal v prvnim prispevky, asi sila kolektivu jejich vykony umocnovala a kdyz byli z nej vytrzeni, tak treba neunesli konkurenci. Asi nejsme jako Chorvate, kteri diky svemu individualismu se prosadi vsude.


dombas 
Sparta

25.01.2019 07:27

Závidím každému, kdo mohl s klukama trávit alespoň chvílí času a zavzpomínat na zlaté časy při oslavě..Sparta 4ever!