Redakce | 12.06.2024 10:05

Dva roky, dva roky obrození Sparty, kdy se náš klub vrátil na místa, která mu historicky náleží. Dva tituly, domácí pohár a osmifinále Evropské ligy. Toť suchý výčet faktů působení Briana Priskeho a jeho týmu ve Spartě. Ale to je jen pověstná špička ledovce.

Brian a spol. přinesli do celého klubu konečně tu potřebnou profesionalitu, ten správný drajv, ty správné hodnoty. Nastavili zejména řád, systém a přinesli víru v časy lepší. A co víc, pomohli semknout celý sparťanský národ. Pamatujete na různé rozmíšky, fauly, bojkoty atd.? A podívejte se teď. Konečně platí ono "Jeden za všechny, všichni za Spartu!". V jednotě je síla. Tohle je jeden z největších vkladů dánského trenéra a jeho kolegů. Na Letnou se vrátila hrdost, síla a sebevědomí.

Nyní se cesty Briana a Sparty rozcházejí. V dobrém. Stopa, kterou tu zanechal, bude navždy nesmazatelně zapsána zlatým písmem do historie Sparty. Budeme s vděkem vzpomínat, jakou radost, energii, emoce, víru a samozřejmě úspěchy nám přinesl a nikdy mu to nezapomeneme. Briane díky!

Ale život, zejména ten fotbalový, musí jít dál. A Sparta by neměla stát na jednom muži, to už snad i víme a měli bychom na to být připraveni. Momentálně máme v klubu základy a principy nastaveny správně a musíme se toho držet i s novým mužem na lavičce, ať už to je Lars Friis, který by se přesune z místa asistenta do role hlavního trenéra Sparty, nebo v budoucnu někdo jiný. V současnosti jsme zdravý, sebevědomý klub, který ví co chce, tak to pojďme naplňovat dál. Není pražádný důvod ke skepsi, jsme na správné cestě! A to i díky Brianovi. Brianovi sláva, ať žije Lars!

Tak for alt, Brian, og held og lykke.

Held og lykke i din rolle som cheftræner for Sparta, Lars!

P.S. A snad se také někdy i dočkáme toho, že k nám nebudou kluby ze "západu" jezdit jak do slevomatu...ale to je zase jiný příběh :)

Sparta Forever!

Redakce


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále

„Musíš chápat úplně všechny strany a jedině díky tomu jsi dobrý SLO“ - rozhovor s Danem Peterkou, SLO Sparty

Tipovačka k Euru 2024

My máme double, alééé! - shrnutí sezóny

Vyhlášení výsledků jarní TIPOVAČKY 2023/24

Fanoušek měsíce - ferousek

Sparťanská energie

Co týden dal a dá jaro 2024 (15.díl)

Sparťanské sedací pytle - speciální nabídka na oslavu 38. titulu a double pro fanoušky Sparty!

Střed vesmíru - report ze zápasu Sparta - Plzeň a oslav titulu

Double!!! - report z výjezdu do Plzně na finále Mol Cupu

Co týden dal a dá jaro 2024 (14.díl)

Dělej seno, dokud svítí slunce - report z výhry Sparty v Mladé Boleslavi a zisku titulu

Redakce | 12.06.2024 10:05 Vstoupit do diskuze
3