majk | 27.02.2024 23:17

Majku, dej tomu čas, ať přehnaně nechválíš....No, obávám se, že se neudržím. Drobnou kaňkou je asi jen čtvrtý gól do turecké rakve, měl jsem jich objednaných za týden šest a přesnej výsledek v tipovačce 3:1. Takové kaňky si ale nechám líbit. Tak pojďme na to.

Sparta - Galatasaray

Již před zápasem se člověk ve studiu dozvěděl perly. Kromě Vašonka totiž dorazil i muž, co umí zlepšit všechno, Erich Brabec. Jestli něco za ten tejden o Wiesnerovi nikde nepadlo, tak to bylo, že to řešil dobře a že neměl přihrávat Olatunjimu. Až Erich to prolomil, to je prostě umělec. Vůbec bych čt už ty fotbaly vzal, ať si dává kopeme za fotbal a třeba milion golfů, rugby a dalších kravin. Kozohorský zas odhalil, že Birma dostal žlutou v Istanbulu za simulování....A po Erichovi nastupuje Bosák, bych se posral.....U střídajícího Mincheva už se ani neutírám. Radši k fotbalu….

Sparta do zápasu vstoupila aktivně a to asi Galatasaray zaskočilo víc než změna původního rozestavení. Z nějaké letargie je probudila až úvodní branka. Preclík zapresoval, Kuchtič přisunul Kaanovi a ten poslal z první kolmici na Preciada. Ten tváří v tvář Muslerovi zachoval klid a ztráta z Istanbulu byla smazána. Pak jsme přeci jen vystoupili z role. Galatasaray v tu chvíli zabral a byl lepší. Jejich tlak pokračoval i po vyrovnávací brance Bardakciho, Artetoglu ani Torreira však své střely mezi tři tyče nezaměřili. Kolem třicáté minuty bylo po tlaku, Sparta se dostala zpět do hry a v 39. minutě Olatunji vtipnou patičkou málem zaskočil Musleru. Toho o tři minuty později překonal Kuchta, bohužel z těsného ofsajdu. Do kabin se tak i přes sedmiminutové nastavení šlo za stavu 1:1. Tento stav trval i v 57. minutě, kdy na Musleru sám pelášil Olatunji. Moment pro vhodný zakončení prováhal, bylo z toho slabé zakončení pět metrů vedle. Čas dále nevzrušeně plynul, ovšem plná Letná si to vynahradila poslední dvacetiplusosmiminutovkou. Vše odstartoval hrubý zákrok rodáka z Gelsenkirchenu Kaana Ayhana na Šula. Video poprvé v zápase rozhodlo pro nás a doporučilo hlavnímu změnu ze žluté na červenou. Stejně jako v Istanbulu jsme šli do přesilovky a měli nadějnou standardku. Tu Qazim neproměnil, ale nebyl čas dlouho smutnit. Jarda Zelený totiž nacentroval na Indrita Tuciho a ten si vybral vhodnou chvíli pro svůj první gólák. V 80. se Indrit proměnil v nahrávače, krásnou křižnou diagonálou poslal do úniku Haraslínka a že on se nemýlí, už jsme dávno zvyklí! Galatasaray v deseti vrhá všechno do útoku, několikrát jim zkraje pláchl Sáďa, ale neřešili jsme to dobře. Až v samém závěru vybojoval Preciado další míč a dvojce Kuchtič-Qazim přečíslení využila. Hotovo, nějaká pozápasová šermovačka a pak už jen dlouhá děkovačka. My máme postup, alé!!!!

Nepřestává mne udivovat ten posun, který Brian za rok a půl udělal. Zkuste si někdy pustit zápas ve Stavangeru. Věřil by někdo tomu, že ten ustrašenej, zalezlej a nudnej tým teď hraje v takovém tempu? Ne jednou za rok, ale prakticky kdykoliv je třeba? Úspěch je o to cennější, že nám chyběli tři hráči základu, z toho minimálně dva naprosto nezpochybnitelní tahouni!!! Tohle je na tom všem totiž to nejlepší. Tohle vůbec není o pár jednotlivcích, kteří nám odejdou a vše se rozpadne. Ten tým to dostává do DNA a bude ho to ještě hodně dlouho provázet. To vám garantuju!!! Jestliže Frýďas říkal, že se na prohru za tři dny zapomene, tahle výhra se s náma potáhne hrozně dlouho!!!

K hráčům jen pár poznatků, koho ty šestky a osmičky taky zajímaj. Stadion menší, výhra 4:1. Preclík se ukazuje jako muž velkých zápasů, pochyby stran jeho bránění jsou už snad definitivně vyvráceny. A pokud ne, když to v dvojzápase nahradí bilancí 2+1, asi to jde, ne? Indrite Tuci, welcome!!! Zaplatil ses za osm minut, ted už tě čekaj jenom pozitiva a sociální jistoty. Na první dítě a dovolenou v Jugoslávii zapomeň, chceme tě na place vidět slavit góláky!!! Kuchtič, stokrát tě můžu natírat za nějaký věci, ale chci abys věděl, že ten respekt za to, jak se dokážeš pro tým vydat, tam vždycky je. I když někdy hodně dobře schovanej! V nastavení to vypadalo, že už nedojdeš ani do Belmonda a stejně jste to tam ještě s Qazimem dovezli! Velkej dík, chlapci, byla to radost sledovat a i při vybavování momentů při psaní tohodle pamfletu se tu dmu pýchou a hrdostí!

Liga

Slovácko – Sparta


Tak nemusíme si všechno malovat na růžovo. Vstup do utkání nebyl dobrý, dvakrát nás podržel Vindahl a nějaký extra zlepšení nepřišlo ani po vedoucí brance Viťase, kterého dalším přesným áčkem našel Birma. Vyrovnávací branka přišla po prodloužení Cicilii, který předskočil Patrika Vydru. Stejně je mi trochu záhadou, jak tam Juroška získal tolik prostoru, když tam za Vydrysem byli další tři beci. Zbytek poločasu větší šance nenabídl a tak i přes velmi dobrý výkon domácích držíme remizu 1:1. Druhá půle už byla o něčem jiném. Pany přinesl do našich řad klid a Birma po luxusním Karově pasu i vedení. No a když máš na lavici takovou kvalitu, jako je Ryneš, Olatunji a Haraslín, je v současným laufu celkem jasný, že je doděláš. Šulo neváhal a zápas na neoblíbené půdě jsme dovedli ke třem boďákům nakonec celkem v suchým triku. Neříkám, že by Sparta teďka rozkopala Real Madrid, ale na nějakej Liverpool by to bejt mohlo :-). Sestava měla k ideálu daleko, přesto tam nebyl na place nikdo, kdo by tam vysloveně překážel. To jsou hrozně pevný základy. Než k hráčům se vyjádřím k Szikszayovi. To nemehlo rozdalo kartu snad každýmu kdo šel kolem, vrchol je pro mne ale žlutá brankářovi za zdržování hry v době kdy se střídá. Asgerův udivenej výraz na lavičce po oslavě branky vydá asi taky za tisíc slov. Paradoxem pak je, že nám uchránil Matěje od zbytečného vyloučení. Asi v něm ještě bublala dokopná po Galatasaray. Byl bych radši, aby na sebe upozorňoval spíš na hřišti, podobně jako když tam vymotal ty dva nešťastníky před třetí brankou Šula. Jo a mám tu ještě tři poznatky. Věděli jste, že je Heča díra? Viťasova hlavička letěla hodinu, ale budiž....Ovšem dva góly na přední si za rámeček nedá. Vecheta dostal jen pár minut, stejně zas při zpracovávání na malém vápně ukázal, jaký je kopyto. A třetí poznatek se týká trenéra Svědíka, který čím má horší výsledky, tím lépe vystupuje. To kvituju. A jsem zvědavej, jak dlouho na Slovácku vydrží, když se nebojí veřejně otřít o vedení, že mu neschválilo domluvenou posilu.

Ostatní zápasy

V týdnu si Teplice poradily s Olomoucí. Možná překvapivě, ale z toho co jsem viděl naprosto zaslouženě. Venca Jílek ty starty do sezony prostě nemá, známe to ze Sparty (vyjma prvních 60 minut s Trabzonsporem), na jaře po prvním kole vyhazov. I v letošní sezoně jsem si z něj za začátku dělal prču, ale pak se Olomouc rozjela.

V sobotu odpoledne jsem dal sbohem všem břehům proklatejm. Kdyby to slyšel Cimrman, určitě by skupině Hop Trop prozradil, že Tři kříže jsou málo. První kříž má pod sebou jen hřích, špatný terén v nové hradecké aréně podle protagonistů způsobil, že bylo málo šancí a nikdo se neprosadil. Byl tak vidět spíš chřestot nožů, při kterým přejde smích. Pavel Hapal má tváře zjizvený, štěkot psa zněl, když jsem se smál. Baník vedl, Letáček chytil penaltu a Bohemka šla do deseti. A v tu chvíli přetočila obraz zápasu a vyrovnala. Už i chlapci ve studiu si všimli, že Baník při přesilovce nezměnil nic a hloupě ztratil zápas. Trenérovi už by měli taky postavit kříž. Třetí kříž snad vyvolá jen vztek, Jablonci v derby nestačilo vedení 3:1. Je mi líto Hugojana, který konečně dobyl post jedničky a teď asi bude chvíli mimo. Malej pozdrav do Hradce, že i na poli se dá hrát fotbal. Čtvrtej kříž se zrodil v Teplicích, ty už klepaly na dveře první šestky, jenže bod Karviné zajistil Akinyemi. Vypadá to, že Ludhův respekt ke Grigarovi nebyl jen maskou pro média, už se od něj učí pouštět střely z dálky. A Gning opět po chvilce střídal pro zranění, ten kluk je snad z papíru. Večer nedala Plzeň šanci Zlínu, přesto to bylo jinej Zlín než ti Vrbovi nešťastníci z úvodu sezony. Velký výkon opět předvedl brankář Dostál, řekl bych jeden z nejspolehlivějších brankářů v lize. A Tom Slončík i přes ten otřesnej účes velmi dobrej.

V neděli jsme v Budějovicích mohli vidět další bídné představení Olomouce. Takže ten ohlášenej útok na poháry Sigma začala třema porážkama a jednou remizou. To už bylo na Mináře moc a na moje srpnová slova, že si Venca bude muset brzo najít novou tělocvičnu přecijen došlo. Kdo si počká....:-). Každopádně by mne zajímalo, kde je problém. Jestli je v zimě sedřel z kůže, jestli tam měl problém v kabině, nebo jestli je to jen jantar. Abych řekl pravdu, úplně nevim, co z toho si vybrat. Jsem zvědavej na jeho další štaci. A dost mne překvapilo, že tam Saňák po něm zůstal. Jsem na něj zvědavej, ale nemyslím si, že to nějak rychle vytáhne. Jestli Minář bude nového trenéra hledat tak dlouho jako slibuje americké mecenáše, bude mít času dost. Výkon Pardubic na Slávii mne zklamal a dokonce uspal, takže jsem se o Chytilově hattricku dozvěděl až ve studiu před zápasem Sparty. Tady se žádná radost nečekala, myslím, že si všichni rádi tejden počkáme.

Co nás čeká

Mol Cup

Slávie – Sparta


Nezájem. Pošetřit a sfouknout je s béčkem béčka. Nedávat jim bůra, ať nejsou v neděli zbytečně pozorní.

Liga

Sparta – Slávie


Zájem. Tady se může udělat jeden z rozhodujících kroků k titulu. Čekám plnou nálož a totální dominanci. Byl bych hrozně zklamanej, kdyby to naše útočný trio neroztrhalo všechny ty Ogbozimy na padrť. Máme vlnu a nevím, co by se muselo stát v poháru, abychom ji neměli i v neděli. Naprosto nepochybuju a potajmu doufám v nějakou nálož. Tady bych toho bůrečka skousl. Paklíči, kolik máme klíčů? Tak můžem ke truhle s pokladem!!!

Ostatní zápasy

V sobotu odpoledne bude těžké si vybrat. Asi si pustím Boleslav s Budějovicema. Nevím, na kom jiným už by se chtěla Boleslav nastartovat. Budějovice trošku překvapivě nemají problém sázet branky, Boleslav nedokázala v dalších dvou zápasech navázat na výkon z Plzně. Překvapení nečekám, ale góláky jo. Oba dají gól a jednička. A vůbec by mne nepřekvapilo, kdyby Trmal udělal nějakou ptákovinu. Z ostatních zápasů bych trošinku uvažoval ještě o Karviné se Slováckem. Zajímá mne, jestli se Slovácko přiblíží k výkonu z první půle proti nám. Nemyslím si to. A Karviná musí doma přestat sbírat trojky, jestli chce pomýšlet na záchranu. V zápasech Jablonce padá zatím hafo góláků, obávám se ale, že Kotalova zodpovědnost tuto sérii ukončí a v Jablonci se bude servírovat hlavně nuda. Stejnej chod čekám v Olomouci, Bohemka je těžkej soupeř na novej rozjezd. Vůbec bych se nedivil, kdyby to tam nějak domlátila a vyhrála. Pak už nebude Minářovi nic bránit, aby našel sebe a poosmnácté se se slovy nejsem trenér, ujal role spasitele. A jsem hrozně zvědavej, jestli už se uzdraví Macík a Saňák najde koule ho postavit, protože tak nějak všichni tušíme, že v tomto bodě byl velkej rozpor mezi Jílkem a Minářem. Jakou si doposud věrnej asistent vybere stranu? Večer hostí Plzeň Pardubice. Ty mne na Slávii docela zklamaly ustrašeným pasivním výkonem. Myslím si, že Plzeň je v současnosti lepší než Slávie a jsem fakt zvědavej, jestli Radek vstoupí podruhé do stejné řeky. Taky by se mohl utopit. Nebude to o moc, Viktorka při dvougolovém vedení poleví a pošetří na Servette.

Nedělní odpoledne se potáhne jak smrad, ale fotbalově by to mohla být docela psina. Teplice jedou těžce nad plán, s Libercem můžou opět překvapit. A výhra Zlína nad nebohým Hapalem překvapí jen fotbalové laiky, modří už vědí, že se konečně trefí Schánělec a Pavel Hapal si to nebude moci vysvětlit. No a pak už Zpívej kdo jsi Sparťanem....gólák, gólák, gólák, golák, golák a spát.

Béčko

Se startem druhé ligy začíná Lubošovi šichta se záchranou béčka v II. lize. Minimálně ještě měsíc se nedá moc počítat s pomocí áčkařů. Jsem zvědav hlavně na způsob hry, jestli se bude snažit navázat na áčko a jestli bude podobně úspěšnej při standardních situacích. Protože ač jsem se tomu nápadu svěřit mu je smál, byla to první věc, na které se stavěly základy současného áčka. Zápas proti Prostějovu v nedělních 10:30 bych si asi pustil, ale ty fotbaly bez komentáře mou pozornost dlouho neudržej…..Minimálně budu netrpělivě čekat na píp na Livesportu. Protože píp je náděj!

Tak jo, postup a tři boďáky. Na sedm branek v týdnu bych si zvykl, tak, hoši, do toho!!!

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Když jsem jel do Hradišťa pro tři body - report z výjezdu na Slovácko

Autobusem 12. HRÁČE do Liverpoolu

Zpráva Sparta Fans II.

Letecký speciál do Liverpoolu

Je toho moc! - report z výhry nad Galatasaray

Sparta vs. Liberec se zastávkou v Istanbulu

Co týden dal a dá jaro 2024 (2.díl)

Choreo na Galatasaray

Nakonec to byla dřina - report z výhry Sparty nad Libercem

Letadlem do Cařihradu - report z výletu do Istanbulu fanouškovským leteckým speciálem

Horoskop a hvězdy - report z výjezdu do Istanbulu

Co týden dal a dá jaro 2024 (1.díl)

SF20 let: Luky, už jsme (snad) na té cestě správným směrem

Jeden den tam v Karviné - report z výjezdu za Spartou do Karviné

VŠECHNO NEJLEPŠÍ NÁM, VÁM!

Co týden dal a dá jaro 2024 - prolog

majk | 27.02.2024 23:17 Vstoupit do diskuze
2