Machy | 18.02.2024 07:00

Nejsem zrovna pravidelný autor reportů, ale tento zápas byl natolik výjimečný, že prostě musím něco sesmolit.

V posledních letech není úplně běžné, že se objevíme v Evropských pohárech i na jaře. Tuto sezónu se to povedlo a díky druhému místu ve skupinové fázi jsme byli v osudí. Prosincový los nás nasměroval do ne úplně vysněné destinace. Byl to turecký Istanbul.

Patřím mezi fanoušky, kteří doprovází svůj klub na všechny soutěžní zápasy, ať se hraje kdekoliv a od začátku bylo jasné, že to ani tentokrát nebude jinak. Jsem členem VV Fanclubu Sparta, tak jsme hned po losu začali řešit myšlenku vypravit na zápas Fanclubové letadlo. Velký dík a respekt patří našemu předsedovi, který měl tu odvahu a energii, se do tak náročného úkolu pustit. Vše se podařilo zorganizovat a už nic nebránilo se v den zápasu, v časných ranních hodinách sejít na letišti a vyrazit na výjezd ( pro hnidopichy výlet :) ) do města na pomezí evropské a asijské civilizace.

Pohodový let trval něco přes dvě hodiny, díky časovému posunu dosedáme před polednem na Istanbulském letišti. Následuje boj s automatem na jízdenky. Podařilo se a tak s Istanbulkartou míříme na dalekou cestu metrem do centra. Počasí není nakloněno nějaké mešitové turistice. Po vytrvalém dešti jsme po chvilce mokří jak potápěči, tak končíme na předzápasové tiskovce v hospodě.

Dáváme oběd a pívo s přáteli, kteří jsou na místě už o nějaký den dříve. Tento kout Evropy není pro nás pivaře zrovna rájem na zemi, čepované pivo tu není úplně běžná věc. Následuje přesun na místo, odkud nás autobusy nekonečnou cestou dopraví na stadion. Po důkladné prohlídce, při které je místní ochranka schopna zabavit snad i dřevěnou nohu jako nebezpečný předmět, se konečně dostáváme do našeho sektoru. Výhled slušný, je tam dokonce i funkční vyhřívání. To jsem viděl po Eindhovenu a Letné teprve na třetím stadionu, pokud si to dobře pamatuju.

Náš sektor je slušně zaplněn, známé vlajky vyvěšeny a výjezdoví matadoři na svých místech. Celý zápas se neúnavně fandí, i když přesila domácích v ochozech je obrovská. Obzvlášť ten mohutný pískot v nastaveném čase asi zažil málokdo z nás. Tak jako většina, vnímám promarnění obrovské příležitosti na ještě lepší výsledek. Šance byly obrovské a jistě jsou hráči, kteří je s lehkostí proměňují, proto taky hrají v těch nejlepších klubech. Je taky třeba říct, že naše hra byla hodně koukatelná a o mnoho odvážnější než v minulých letech.

Po závěrečné děkovačce s pocitem, že jsme měli navíc, než o gól prohrát, se po tradičním čekání na vypuštění ze stadionu přesouváme busem na letiště. K mému údivu se nakonec k odletu všichni dostaví včas. Včetně čtyř trosečníků, kteří omylem vlezli do jiného autobusu. Dokonce i borec, co usnul na stadionu na hajzlíku, se dobouchal a nějaký trávníkář ho vysvobodil a přijel včas.
Ve tři ráno místního času startujeme z města kde není nic blízko směr Matka Měst.

Historicky první let, který vypravil Fanclub Sparty, je hodnocen účastníky velmi kladně. Všem velké díky za účast a zase někdy....Všichni věříme a přejeme si postup. Tak všichni ve čtvrtek na svých místech.

Spartě Zdar!

Machy


Galatasaray SK – AC Sparta Praha 3:2 (1:0)

Góly: 19. Demirbay, 61. Krejčí (vl.), 90.Icardi – 47. Preciado, 65. Kuchta. ŽK: 47. Yilmaz – 41. Laci, 50. Ryneš, 78. Birmančević, 83. Krejčí. ČK: 62. Nelsson. – 80. Ryneš. Rozhodčí: Alejandro Hernández – José Naranjo, Diego Sánchez Rojo.

Sestava Galatasarye: Muslera – Ayhan (55. Bardakcı), D. Sánchez, Nelsson, Kutlu – Demirbay (83. Tetê), Torreira – Yılmaz, Mertens, Aktürkoğlu (83. Zaha) – Icardi.

Sestava Sparty: Vindahl – Vitík, Sørensen, Krejčí – Preciado (74. Wiesner), Laci (74. Solbakken), Kairinen, Ryneš – Birmančević (84. Sadílek), Kuchta (84. Olatunji), Karabec (65. Haraslín).


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Horoskop a hvězdy - report z výjezdu do Istanbulu

Co týden dal a dá jaro 2024 (1.díl)

SF20 let: Luky, už jsme (snad) na té cestě správným směrem

Jeden den tam v Karviné - report z výjezdu za Spartou do Karviné

VŠECHNO NEJLEPŠÍ NÁM, VÁM!

Co týden dal a dá jaro 2024 - prolog

Startuje jarní část TIPOVAČKY 2023/2024!

Manics: Pro fanoušky je velká čest být na ploše

SF20 let: Knížky na choreo, inspirace Realem i řádění

Kalendářní rok jsme zahájili vítězně - report z přípravy Sparta - FC Kodaň

SF20 let: Sdílíme zlaté střípky niterných vzpomínek na opravdový SF pravěk

Fanoušek měsíce - saeta

Slovo redakce: bilance roku 2023

Vyhlášení výsledků podzimní TIPOVAČKY 2023

SF20let: 2054

100 ACS věcí, které mi dělaly v roce 2023 radost

Machy | 18.02.2024 07:00 Vstoupit do diskuze
3