majk | 01.12.2023 12:28

Jó to byla, jó to byla, jó to byla, bitka!!!! Výjimečný výsledek přináší výjimečné činy....a tak je tady netradičně vložený půltýdeník. Máme totiž co řešit a pozor, jen v dobrém!!!

Evropské poháry

Neskutečnej záběr našich klubů pokračuje, koeficient utěšeně roste a pokud se to podaří udržet, či nedej bože ještě vylepšit, čeká nás pár klidných let s jistotou skupinové fáze evropských pohárů....a na to spoustu hráčů slyší.... jak se k tomu došlo, vezmem to dle důležitosti

Sparta - Betis

Já prostě miluju, když vidím, že se Brian umí poučit. Zatímco v Seville jsme se v první půlhodině dostatečně vyblbli a pak jsme začali šlapat vodu, tentokrát jsme nastoupili se zataženou brzdou. Bavil jsem se o tom s tátou už o poločase, měl strach, že odejdeme a že nás dodělaj. LaLigáci jsou opravdu dobrej mančaft, vědí co s míčem, mají sílu, rychlost, techniku. Jenže my máme GEN130.

A tak jsme v první půli, krom dvou nepovedených střel Haraslína, toho moc nevyprodukovali. Naopak nás dvakrát výtečně podržel Vindahl. Přesto bylo vidět, že se španěláků nebojíme. Dostupovali jsme, opětovali tvrdost....jen jsme produkovali víc technických chyb. Špatný zpracování, špatná realizace dobré myšlenky, občasné zaseknutí na jistotu. Nic proti v takovém zápase. Na startu druhé půle jsme udeřili. Kuchtič si řekl o odpustek, když předložil balon Haraslínovi a ten to tentokrát utáhl dokonale. Betis jsme nasrali docela brzo, jenže oni se do nás ne a ne dostat. Nejblíže branky byl soupeř po promáchnutí Panyho ve vápně. Ještěže to promáchl a míč zaplul až těsně vedle tyče. Sáhnout do toho, tak máme probléme. Tlak Betisu kulminoval kolem 80´minuty, pak už jsme to dohráli až překvapivě dobře a bez problémů. Dokonce jsme mohli navýšit, Jardovi chyběl kousek aby dosáhl na Qazimův pas. Škoda, ten gól může v závěrečném zúčtování bolet, stejně jako snížení Limassolu v závěru prvního zápasu. Co už, budem řešit až po posledním kole. Připisujem velmi cenné vítězství. Jakýkoliv spekulace s výhodností třetího místa jdou mimo mne. Vždycky chci hrát to nejlepší a nejtěžší. Tomu klubu i hráčům to jen prospěje.Navíc jsem přesvědčenej, že na Kypru vyhrajem.

A co ti naši kluci? Vindahla taky zopcovat, nechci zažít další léto plný vymejšlení. Stopeři ukázali, že už si můžou venku hrát i bez táty Asgera. Láďa může mít tunu nedostatků, ale jeho přítomnost na hřišti znamená automatický nárust xD, což je veličina, kterou jsem si právě vymyslel. Faktor důvěry v tým, v sebe sama, v to, že to může dopadnout. Doufám, že se to chytne jak soft penalta. Miluju, když tam jako stoper houpe na kolotoči útočníky z LaLigy.....sice mi z toho jednou jebne, ale jebne mi pěkně. Viťas je neskutečnej borec, těžko si pořád uvědomovat, že je tomu klukovi jen dvacet. To bude kariéra jako kráva a díky za každej zápas, který v našem dresu ještě odehraje. Panyho žádnej velkej přestup zřejmě kvůli zdraví nečeká. Né, že bych mu to přál, ale jsem nadšenej z toho, že ten kluk bude dost pravděpodobně do konce kariéry u nás a my se taky musíme těšit z každého zápasu v kterým můžem ten jeho klid, přehled a šikovnost sledovat. Doufám, že ještě pár let to jeho koleno vydrží. Střed zálohy byl v první půli podroben kritice. Moc nevím proč, ale už jsem si zvykl, že tomu nerozumím. Během přenosu jsem se dozvěděl, že je Kaanovi pořád jenom 24 let....ty vole, vypadá na 30, nepřijde vám? Přijde mi vtipný, jak se mu vyčítá pomalost....on ví kde, jak, kdy. Krásnej příklad byl když stínoval v první půli na své pravé straně křídlo....vypadalo to, že nestíhá a pak přikryl zpětnou přihrávku na střed....ostatní snaživí rychlici by tam projeli jak pendolino Berounem. Qazim rostl v zápase. V první půli tam měl skvělou myšlenku, horší realizace. Ta ulice na Birmu měla oči. V tom, že odehrál celých 90 vidím další velký Brianův posun. To srdce tam musí prostě být. Wingbeci? Preciado výbornej, obavy o jeho umění bránit se snad rozpadaj v prach. Myslím, že může být ještě lepší, přijde mi ve finální fázi trošku zabržděnej. Hodně udělá souhra, bude ještě lepší. Čekám, že body budou rychle přibejvat. Na druhý straně Jarda Zelený. Odehrál další velmi dobrý zápas. Bohužel má jistý nedostatky, který už těžko odstraní. Ta práce s míčem, první dotyk, to v takhle těžkým zápase vynikne. Pokud tomu ale dá vše, nemám co vytýkat. Výbornej backup to ještě pár let bude, i v lize to bude ještě chvíli stačit. Ale počítám, že to místo bude brzy Ryneše. Křídla? Šulo poslední zápasy vrátil Birmovi i s úrokama. Biatlonovou terminologií dvakrát centr, ale pak ten kalibr stál za to!!! Birma tam měl snahu, ale tentokrát mu jeho klikyháky tak nevycházely. Navíc se tam dost často s Preclíkem spíš motali....je to o souhře. Nejlepších deset minut ale předvedl před střídáním na své straně, až mi toho střídání přišla škoda. A mnou kritizovaný Kuchtič? S touhle prácí pro tým fakt nemám problém. Oproti jiným zápasům, zejména v Evropě, ubylo ztrát a sklepnutích soupeři na naší půlce. Navíc šlo o zápas, kdy ta práce je důležitější a k šancím se tolik nedostane. Áčko je třešnička na dortu, vyřešil tu akci dobře, ale stejně jde 90% branky za Šulem. Každopádne se mi moc líbily jeho emoce po brance, střídání i po zápase. Kdepak, tenhle kluk nemá sbaleno a nečeká až bude moct vypadnout. Jaro se blíží, branky s ním....

I střídající kluci potěšili. Péša několikrát zatáhl balon, byl aktivní i v tlaku Betisu si na nás museli i díky němu dávat bacha. Olatunji za mne perfektní výkon. Působí občas neohrabaně, ale ty souboje s ním stojí soupeře ohromný množství sil....kor v závěru, když už melou z posledního. Na foru jsem se dočet, že nevyhrál hlavu, v tv jsem zase slyšel, že všechny měl....pravda je asi mezi, za mne ale blíž k hlasu tv než k hlasu lidu. Když jsem u hlasu TV, Vláškovo pětiminutové mlčení bylo asi vrcholem jeho kariéry. A poděkování na Kavčí hory, že se mi zápas od začátku nesnažili zkurvit Bosákem. Kdo nám zbývá? Sáďa...jo, tohle byl zápas pro něj, zalepil místo a držel. Stejně tak Pavelka. Po jeho příchodu tlak definitivně skončil. Náhoda? Nemyslím si...ale vlastně nevím, co bych od něj vypích. Základem byl kolektivní, zodpovědný a do detailů splněný zápasový plán. Klobouk dolů Briane, klobouk dolů, kluci!!!!

Ballkani - Plzeň

Pátý zápas ve skupině, pátá výhra. Jak se Koubek nechal v srpnu slyšet, že se v Plzni žádná výměna generací nekoná, tak na zadek ve složení Baier -Hranáč, Dweh, Paluska se kouká rozhodně líp než na Jemelku s Hejdou....Plzeň měla v první půli kliku, že Hranáč vyhlavičkovával z brankové čáry a Baier tam taky předvedl jeden parádní zákrok. Jinak ale byla celý zápas o něco lepší, fotbalovější, domácí hrozili spíš z brejků. A nakonec jako ze starých plzeňských časů přišla odměna po standardní situaci. Domácí brankář podběhl roh a asi nejmenší hráč na hřišti Šulc rozhodl o dalších třech bodech pro Plzeň. Tuhle Plzeň musíme mít rádi, v Evropě dělá koeficient a doma krom zápasů se Slávií ztrácí. Good job!

Tiraspol - Slávie

Tak jsem myslel, že Tiraspol nemůže být tak špatnej jak ukázal v Edenu. Ale je. Slávie si zápas zkomplikovala sama. První po standardní situaci. Moc se mi líbilo, jak komentátor chválil faulujícího hráče na půlce, že to dobře přerušil a že tu žlutou mu trenéři jistě rádi odpustí abych se následně od Köstla dočetl, že první branku dostali ze zbytečné standardky. Mimochodem, ten míč letěl asi hodinu a dvakrát k tyči taky nešel. Aby těch podivností nebylo málo, zdrhl v druhý půli Ogbuovi hráč po křídle a servíroval před prázdnou branku. Domácí třikrát přelezli půlku a vedli 2:1. Spravedlnost ale nezůstala slepá, Zafeiris vyrovnal precizně kopnutým přímákem a v závěru nastavení přišla pentle. Nejen Bořil se divil, že si ji vzal Tijani, ale proměnil naprosto suverénně. Při ztrátě AS ve Švýcarsku by Slávii mohl k prvnímu místu v tabulce stačit i bod se Servette. Sice by měli jedno kolo na jaře volno, ale zase další 4 body do koeficientu....Jinak bych tu ještě měl jeden šťouch. Až zas budete někde číst, jak je Slávie světová a všude se ji klaněj. Tak v Tiraspolu na ní přišlo 1520 diváků....a to tak třetina (klobouk dolů) ani nebyli lidi, ale slávisti. Myslel jsem, jestli nejde o nějaký trend, ale na AS tam bylo přes 10 000 a na Servette 2834.

Co nás čeká

Pardubice - Sparta

Po včerejšku musím jen utvrdit svá slova, že by byla velká škoda něco ztratit. Ale už si odvážím tipovat. Potřebujem dát dáchnout Panymu, pokud se nedá Asger do kupy jsem fakt zvědavej, jak si Brian poradí s volbou Gomez-Vydra. Na středu čekám Sáďu. Kaan si v závěru zápasu říkal o střídání, nevím zda to bylo jen z únavy, nebo má nějakou bolístku. Ale v základu bych ho v kombu se Sáďou viděl radši, kvůli větší kreativitě. Zvládnem to ale i kdyby tam byl Qazim, on ty přihrávky taky umí. Preclík má za sebou asi první celý zápas v základu, nepřekvapil by mne v základu Wiesi. Dal bych dáchnout i Kuchtovi, Olatunji potřebuje hrát. Otázkou ale je, jaký bude v Pardubicích terén. Ale Victor by po angažmá v Liberci měl být připraven na všechno. Jsem zvědav, jak Brian vyřeší křídla. Šulo s Birmou jsou naši rozdíloví hráči. Péša nebo Kara by ale taky zasloužili šanci. Já bych šel asi na těchto postech do základu v plné polní, ale nebyl bych překvapenej, kdyby začal jen Birma na levé straně a Šulo to pak kdyžtak přišel rozhodnout. Myslím si ale, že bude brzy hotovo. Musíme být po čtvrtku na vlně a do Vánoc už z ní neslézt....

A dlužíte mi ještě tři boďáky a čtyři góláky, tak na to myslete při obehrávání v druhý půli :-).