Jary | 22.03.2023 02:17

Je úterý večer a na Sparta Forever stále chybí report z utkání proti Hradci v Mladé Boleslavi. No co, zkusím nahodit pár řádku a uvidím, co z toho bude.

Jako správný srdcař vedu děti k lásce ke Spartě od malička. Je pravda, že manželka z nefotbalové rodiny zrovna nejásala, když jsme při čištění prvních zoubků nacvičovali v koupelně: „Je nejlepší, je nejlepší, Spartička je nejlepší…“. Ale když jsem děti naučil verzi „Maminka je nejlepší“, dojem jsme výrazně vylepšili.

Syna sport opravdu chytil. Jakmile dostal první mobil, první staženou aplikaci byl LiveSport. Loni Ježíšek zabodoval plakátovým speciálem časopisu Hattrick věnovaným MS v Kataru. (A pozor, Ježíškovi pomáhala s výběrem žena!). Časopis obsadil druhé místo v oblíbenosti dárků, hned za konzolí X-box, která byla v hledáčku přes rok, protože „na mobilu se ta FIFA hraje strašně blbě“.

A tak po seznámení se s prostředím Letné přišel čas také zkusit první venkovní výjezd. Vlastně tomu napomohla především skutečnost, že Hradec hraje své domácí zápasy právě v Bolce, kde se dá očekávat silné sparťanské zastoupení a téměř domácí prostředí. A také to tam máme rozumných cca 100 km. A tak s předstihem monitoruji Hradecké webové stránky a čekám na zahájení předprodeje. Bohužel zpočátku je v prodeji jen klec, ale podle očekávání se později uvolňují další sektory a já uprostřed porady svých podřízených jedním dechem komentuju ekonomické výsledky firmy a souběžně kupuji lístky do sektoru K. Pěkně na střed, kde bude pěkný výhled.

Bohužel až později zjišťuji, že zrovna naše místa budou epicentrem kotle. Trochu mě to znervózní. Junior je citlivý kluk, pamatuji, jak těžce nesl ještě v době předcovidové během druholigových bojů FK Pardubice o postup do první ligy nadávání důchodců vlastním hráčům. Ale od té doby trochu dozrál, tak v jedenácti snad tohle zvládne a kdyžtak se přesuneme do jiné, klidnější části tribuny.

V následujících dnech dolaďuji víkendový plán. Je to taková bodovací soutěž. Nejprve sbírám kladné body u manželky, kterou posílám k rodičům, aby si trochu odpočinula, že se o děti postarám. Jakmile za ní zaklapnou dveře balím děti, odjíždím k rodičům, kde děti jen předám a peláším na sud s kamarády. Dopolední práce na zahradě rodičů znamená splnění agrotechnických lhůt a plusové body také u rodičů. Těm v poledne zanechávám dceru a s očekáváním dalších bodů tentokrát od syna, ho vyvážím na fotbal do Bolky.

V Boleslavi parkuji hodinu před utkáním spíše dál od stadionu u Tesca a vyrážíme ke stadionu. Zatím nic nenasvědčuje, že se tu má hrát fotbal. Záhy vidíme dva antony, pak skupinku sparťanů, výskyt HK fans nulový. U stadionu to již vypadá jinak, fronta cca 60 metrů v pětistupech. Naštěstí se to hýbe a za 20 minut jsme uvnitř. Obsazujeme svá místa a sledujeme přípravy Letenských.

Dění na hřišti popisovat nebudu. Neumím to, a navíc již učinili jiní. Herně žádný zázrak, ale hned po vyloučení Hradeckého Kučery jsem si říkal, že proti 10 se vždy nehraje snadno, takže za tři body a výhru 2:0 jsme vděční.

Atmosféra mě velice potěšila. Východní protilehlá tribuna vyprodaná jen sparťany, kterých bylo hustě i na hlavní a jižní tribuně za brankou. Na východní se promíchali ultras s normály, dětmi i seniory. Všechny spojovaly šály, čepice, dresy, trika se sparťanskými motivy, ale hlavně sparťanská srdce. Minimálně v místech, o nichž jsem měl přehled (sektory K a L) fandili všichni. Jsem moc rád, že nedošlo na žádné excesy. Prostě vše orientované na fotbal a fandění. Junior fandil o sto šest, atmosféra ho úplně pohltila. Nemám rád pyro, zejména pokud negativně zasáhne do hry. Při závěrečné děkovačce mi nevadilo, a to i přesto, že jedna světlice hulila půl metru před juniorem, který je alergik. Ustál to v pohodě. Po děkovačce se vracíme k autu a v pohodě odjíždíme domů.

Aby toho nebylo málo, v neděli ještě stíháme v Pardubicích na novém stadionu vidět úspěšnou záchranářskou bitvu domácích s Teplicemi a večer doma, za káravého pohledu mé drahé polovičky, křepčíme jak blázni po skončení utkání v Liberci. Posledním okamžikem víkendu je moje procházení okolo koupelny, z níž se ozývá ještě stále dětský hlásek mého syna: „Já nechci domů, nechci domů, já zítra ráno nechci do školy, chci chlastat pivo a pálit pyro…..“

Jary


FC Hradec Králové – AC Sparta Praha 0:2 (0:1)

Branky: 45. Haraslín, 89. Wiesner. ŽK: 17. Klíma, 29. Kodeš, 75. Vašulín – 81. Minčev, 86. Laci. ČK: 20. Kučera. Rozhodčí: D. Černý - I. Nádvorník, K. Hájek. Návštěva: 5000.

Sestava Hradce: Bajza – Ja. Klíma, Smrž, Čech – Gabriel (46. Novotný), Kodeš, J. Kučera, Harazim – Koubek (61. Pudhorocký), F. Kubala (78. Rada) – Vašulín.

Sestava Sparty: Kovář – Vitík, Sørensen, Krejčí – Wiesner, Kairinen (72. Laci), Sadílek, Zelený (72. Jankto) – Čvančara (64. Minčev), Kuchta, Haraslín (78. Mabil).


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Co týden dal a dá jaro 2023 (9.díl)

Co týden dal a dá jaro 2023 (8.díl)

Maminka má vždycky pravdu - report z výjezdu na ligová zápas Baník - Sparta

Béčko vládne Prazer - report ze zápasu Sparta B - slavia B

Co týden dal a dá jaro 2023 (7.díl)

Jak jsme "ukončili" teplickou štaci Jirky Jarošíka - report z výhry Sparty nad Teplicemi

Víte, co je „Kvintesence“? - report z výjezdu na Mol Cup do Liberce

Co týden dal a dá jaro 2023 (6.díl)

Co týden dal a dá jaro 2023 (5.díl)

Nic náhodě - report z výhry Sparty nad Jabloncem na Letné

Vítězství které nikdo nepamatuje aneb jak jsme rozstříleli Klokana v Ďolíčku - report z výhry Sparty na Bohemce

Fanoušek měsíce - Bruno Rossini

Co týden dal a dá jaro 2023 (3.díl)

Hřeje nebo studí? - report z výhry Sparty nad Mladou Boleslaví

Speciální edice trika Legendy Železné Sparty

Co týden dal a dá jaro 2023 (2.díl)

Co zima dala a tento týden dá jaro 2023 (1.díl)

Setkání fans s legendami 2023

Jak sobolí trus - report z utkání Sparta - 1. FC Norimberk

Začíná jarní část TIPOVAČKY 2022/2023!

Fanoušek měsíce - Ondra

Vyhlášení výsledků podzimní TIPOVAČKY 2022 a TIPOVAČKY k MS

Fanoušek měsíce - Bombito

Šťastné a sparťanské! A úspěšný rok 2023!

Fanoušek měsíce - dexíček

Fotbalová horečka - Fotbal v kraji bohyně Afrodity

Jedinečná éra skončila, děkujeme! Tohle bylo TOP 5 momentů!

Fanoušek měsíce - Jumbo1

Knížka SPARTA - 130 let fotbalové historie

Co týden dal a dá podzim 2022 (18.díl)

Usedlej fotřík on tour - report z výjezdu do Ostravy na Mol Cup

Jary | 22.03.2023 02:17 Vstoupit do diskuze
10