roboACS | 08.03.2023 08:04

Na podzim prohrálo naše béčko v Horních Počernicích se sešívanou rezervou 2:4. Odveta přišla na řadu v pondělí 6.3.2023. Hrálo se na hlavním stadionu na Letné. Výkop utkání byl stanoven na 18 hodinu. V průběhu zimní přestávky došlo v našem B týmu k řadě změn. Tou nejviditelnější byl asi odchod trenéra Michala Horňáka, kterého nahradil dosavadní asistent Petr Janoušek. Velkou obměnou prošel i hráčský kádr. Tou nejviditelnější byl odchod Petra Pudhorockého, který zamířil do ligového Hradce Králové.

Sparta nastoupila s několika hráči, kteří patří do kádru A týmu. V brance nastoupil Vojtěch Vorel, v záloze Kryštof Daněk a Adam Karabec a v útoku Martin Minčev. S kapitánskou páskou hrál Tomáš Jonáš. I hosté využili několik hráčů z kádru svého áčka:. Na Letné se představili Mandous, Everton a všemi oblíbený Bořil. V průběhu utkání do hry ještě zasáhl Masopust. Před výkopem se ještě minutu tleskalo na počest bývalého fotbalisty Sparty Josefa Vojty, který ten den zemřel ve věku 87 let.

Utkání začalo opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu. Přece jenom šlo o hodně. Postavení v tabulce před zápasem bylo Sparta 15 místo a slávisti poslední s jednobodovou ztrátou. Hosté jsou navíc jediným týmem, který na podzim nedokázal vyhrát na hřištích soupeřů. Dokázali odvézt pouze tři body. K nám na Letnou dorazilo asi 500 jejich fandů a po většinu utkání si tak bohužel mohli připadat jako v domácím prostředí. Náš kotel už od začátku roku 2023 na domácí utkání nechodí a platí to bohužel i pro B tým.

Hosté měli i první náznak šance. Poté pálil slabě i dnes velmi agilní Martin Minčev. Do první opravdu vážné šance se ve 22 minutě hnal sám na Mandouse Kryštof Daněk, ale míč do branky nedostal ani po střele která zamířila vedle pravé tyče. Pak tam měli sešívky jeden brejk, ale míč míč ve své náruči naštěstí našel Vojtěch Vorel. Jinak se hra odehrávala především ve středu hřiště a začali plát i emoce. Ale to k derby prostě patří. Byť šlo jen o derby rezervních týmů. Chvilku před přestávkou se potvrdilo ono známé pořekadlo že do třetice všeho dobrého. Martin Minčev našel na zadní tyči Kryštofa Daňka a ten si tentokrát s míčem věděl rady - 1:0.

Do druhého poločasu hosté nastoupili s jednou změnou v sestavě a v úvodu nás opticky trochu přitlačili. ale žádnou větší šanci si vytvořit nedokázali. Naši mladíci pak také několikrát zabrnkali na nervy psychopata Bořila, což vyústilo v solidní strkanici před střídačkami a žlutou kartou pro jejich áčkového kapitána. A tak ho trenér v 62 minutě raději stáhl ze hřiště. O chvilku později bylo rozhodnuto, že tři body zůstanou doma. Adam Karabec poslal do solidní šance Martina Minčeva, ale ten nedokázal Mandouse prostřelit. Míč ovšem vyrazil k dobíhajícímu Kryštofovi Daňkovi a ten mu ho po druhé poslal do sítě - 2:0. Takhle se hraje o návrat do áčka. A to ještě o chvíli později mohl Kryštof završit hattrick. Hosté asi určitě chtěli vstřelit nějaký ten kontaktní gól, ale do žádné větší příležitosti se nedostali a Sparta utkání celkem v pohodě dotáhla k výhře 2:0.

Nebyl to sice žádný extra pohledný fotbal, ale našel jsem si v něm několik pozitiv. 1. Vstoupili jsme do jara vítězně. To vždycky hráčům pomůže a do dalšího důležitého utkání mohou jít s čistou hlavou. 2. Béčko se snad konečně pokouší hrát jako áčko. Základní rozestavení 3-4-2-1 hraje i áčko. Tomu se poslední dobou daří vnutit soupeři náš styl hry. Mládežníci za tím ještě dost pokulhávají, ale snad to vypilují. Dneska na to osobně z hlavní tribuny dohlížel i Brian Priske. 3. Na hřiště se dostali i hráči, kteří toho poslední dobou v áčku moc neokopali. Mám na mysli samozřejmě hlavně naše mladíky Kryštofa Daňka a Adama Karabce. A tentokrát byli vidět, byli cítit a pro hru byli hodně důležití. Ukázali že chtějí bojovat, že umí a že pokud by to takhle hráli i dále, tak se nimi musí počítat. Pro ně je důležité že hrají i kvůli blížícímu se Euru 2023. Snad se Suchopárek díval. 4. Na derby rezervních týmů na hlavním stadionu na Letné si našlo cestu 2752 diváků. Což vzhledem k okolnostem (nic moc počasí a pondělí) považuji za celkem slušný počet. No a kdyby kotel nebojkotoval, bylo by nás tam ještě více a byla by určitě i lepší atmosféra. Ve druhé půli se atmosféra hodně zlepšila. Protilehlá se snažila fandit. Samozřejmě tomu dopomohl i průběžný výsledek na hřišti, který trochu ochladil počáteční elán hostujících fandů. Nikdo mi ale nevymluví, že bez pořádného kotle to prostě není ono. Ale to je asi na úplně jiný článek...

Takže první tři body na jaře máme. Poskočili jsme na 13 místo a příští sobotu od 14:30 nás čeká další důležité utkání na hřišti středočeské Vlašimi. Tak kdo můžete tak jeďte podpořit naše béčko i tam.

roboACS

AC Sparta Praha B – SK Slavia Praha B 2:0 (1:0)

Branky: 44. Daněk (Minčev), 69. Daněk. ŽK: 56. Karabec, 60. Minčev, 88. Vydra – 56. Bořil, 61. Beran. Rozhodčí: J. Všetečka – A. Horák, J. Hurych. Návštěva: 2 752.

Sestava Sparty: Vorel – Ševínský (51. Večerka), Vydra, Kamenovič – Váňa, Kaštánek, Jonáš, Goljan (64. Horák) – Karabec (74. Lehocký), Minčev (74. Novotný), Daněk.

Sestava Slavie: Mandous – Hošek, Kačaraba, Konečný, Bořil (62. Masopust) – Kričfaluši (46. Beran), Traoré – Pech, Šubert (62. Šmiga), Ewerton (81. M. Pudil) – A. Pudil (62. Planka).

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Co týden dal a dá jaro 2023 (7.díl)

Jak jsme "ukončili" teplickou štaci Jirky Jarošíka - report z výhry Sparty nad Teplicemi

Víte, co je „Kvintesence“? - report z výjezdu na Mol Cup do Liberce

Co týden dal a dá jaro 2023 (6.díl)

Co týden dal a dá jaro 2023 (5.díl)

Nic náhodě - report z výhry Sparty nad Jabloncem na Letné

Vítězství které nikdo nepamatuje aneb jak jsme rozstříleli Klokana v Ďolíčku - report z výhry Sparty na Bohemce