majk | 04.10.2022 05:39

Po tradičně nudné reprepauze se nám rozjela liga, pojďme se na to podívat

Sparta - Hradec

Věštil jsem průser a nebylo k němu vůbec daleko. První šanci po Kovářově zaváhání Kubalovi Matěj přikryl. Další chybu, tentokráte Krejdy, už Hradec trestal. My během půlhodiny měli jednu jedinou šanci, Krejčí hlavičkoval ještě za stavu 0:0 vedle. Další důležité věci se děly kolem 30. minuty. Prvně Kovář vychytal Smrže a pak Čvanči na půlce fauloval....žlutá. Po videu červená, lokýtek se tam dal najít. Za mne docela přísná, vyplynulo to ze hry a pohybu, rozhodně tam nebyl úmysl a ani se mi nezdálo, že by se po žluté kartě někdo z Hradce rozčiloval. Během reprepauzy se nás zastal Tvrdík, tak tady to máme říkám si.... Hradec měl další šanci, Vašulín naštěstí minul. Co se dělo pak nechápu doteď a tleskám nohama. Sparta kolem 35. minuty začala hrát. Ke zteči zavelel Casper, první střela byla dost nepřesná, druhá před poločasem už mezi tři tyče mířila, Reichl byl ale ještě na místě. V závěru poločasu přišla série rohů, nejnebezbečnější byl ten poslední, Kuchta hlavičkoval těsně vedle. Vzpomenul jsem si na Míšu Horňáka, vsadím levou kouli, že by tu zadní tyč zavřel. Wiesnerovi moc nechybělo, Asger se na to vykvák úplně. Chtěl bych být na tréninku standardek a vidět co tam vyváděj......

Exkurzi zdarma jsem dostal krátce po přestávce. Roh přizvedl obránce a Asger vyrovnal. Pak si opět zamindil Zelený, Kubala zahamounil a šanci na návrat do vedení zahodil. Pak jsme viděli pěknou ránu od Sadílka. Chvíli na to následovala další standardka, Casper nacentroval a míč si ve vápně našel Kuchta. Konečně dal gól a razítkoval tak své ohromné zlepšení od červené karty. Video ještě zkoumalo, jestli Krejda netečoval. Z pěti ze šesti záběrů to vypadalo že ne, z jednoho možná. Žádná zjevná chyba, gól platí a věřím, že se zaradoval i Tvrdík, jak jeho slova padají na úrodnou půdu. Chtěl bych vědět, co se od té doby dělo ve studiu vyprcanců z O2, že tak dlouho hledali až našli záběr, že tam teč byla. Jsem dalek zpytovat svědomí a kázat mravy, Spartička vede a o to jde! Hra se pak uklidnila, Hradec opět zahrozil Kubalou. Ten kluk měl na noze tři góly. Chvíli na to dostal červenou Smrž. Konečně. Viděl jsem za poslední měsíc takovejch pět horších zákroků na Daňka, které prošly. Ten kluk má hrát fotbal a ne nadskakovat a hlídat nohy aby odešel domů po svých. V kontextu toho, co už na Daňka prošlo, přísná červená. V kontextu toho, jak se fotbal vyvíjí a jaký jsou trendy, naprosto v pořádku. Zeptejte se třeba Buchy. Pojistit vedení mohl po pěkné akci Mincheva Kuchta, bohužel i Reichl si vysloužil chvilku slávy. Poslední si ale užil opět Kovář, když vychytal Vašulína. Hradec měl v závěru ještě standardku, po dalším úplně hloupým faulu. Tentokrát Caspera. Naštěstí to překombinovali a nedostali míč ani do vápna. Za to bych řezal nohy...... Koubek měl ale jasno, zašmikl je rozhodčí. Chápu naštvání ze ztráty dobře rozehraného zápasu, udržet nějaký dekorum v tu chvíli není snadně. A tak Vám chci pane Koubku říct, že makáte dobře, dá se na Hradec dívat a ty pozápasové výlevy velkoryse přehlídnu. Hradec není Sparta a my už jsme si fakt potřebovali dobře zamrdat!!!

Pojďme k hráčům. Matěj umí chytat, už to vím. Tak ještě aby si přestal ty příležitosti k zákrokům vyrábět. Přihrávka na Láďu Krejčího mi hodně připomínala výhoz v Teplicích na Caspera. Tam si sypal hlavu popelem. Ale třeba to tak chcem, takže nad tím můžu dál každej zápas kroutit hlavou, ale musím se s tím smířit. Je to docela rychlá cesta dostat se na půlku, když teda vydržíme tu chvíli, než se soupeř doraduje. Casper drží vysokou úroveň hry dopředu, vzadu je občas okýnko, ten faul v nastavení bych prosil vysvětlit a neopakovat. Na druhý straně dostal po dvou nevýrazných střídání Wiesner. Nechápu proč, čekal bych, že základ si spíš máš vysloužit než ho dostat. Tak to na mne totiž působí. Mejdr na ztrátu základu nebyl. Dlouhodobě ale preferuji spíš Wiesnera, takže jsem s tímto Priskeho rozhodnutím v cajku. Rád bych ale znal důvody tohoto rozhodnutí. Ten post obecně není obsazenej vůbec blbě, tam asi nemůžem udělat chybu, tak ať hraje ten co Priskeho v trénincích víc oslní. Jiná věc je na stoperech. S Asgerem nemám problém, navíc se nám fakt hodí při rozích na obou stranách. Jarda Zelený je ale zralej na lavici. Každý zápas se k něčemu přimotá. Jak měl zkraje sezony fazonu, že ho byla škoda nechat sedět a hledal se mu post, tak teď je ve fázi, kdy je škoda ho nechat hrát. Preferuju návrat Vitíka do sestavy, ostatně o jeho progresu nás informoval už Rosa. A Jardovi bych v tréninku našel jinej post a zkoušel ho na něm z pozice střídajícího hráče. Ať už uleví Casperovi, za kterýho není rozumná alternativa, nebo Krejdovi, u něhož dost pochybuju, že má natréváno. Zelený jako žolík mi dává smysl.

Kraje zálohy. Na Kubovi Janktovi se mi líbí, že z něj stříká energie a chuť něco udělat, vymyslet. Leč to řešení mi zatím sérií A či La Ligou nesmrdí ani trošku. Snad to brzy přijde, ostatně situace na krajích nám nedává jiné možnosti. Kryštof stagnuje, nebál bych se mu dát oraz a nechat si ho třeba na poslední půl hodinku. Co nebál, myslím, že by to i chtělo. Ale my si ty hráče neumíme pošetřit, prostě ho odděláme. Aspoň bych si na to, byť nerad, vsadil.

Můj milovanej střed. Přítomnost Krejdy trošku otevřela Sadílkovi prostor, se mi zdálo. Měl tam jednu šílenou rychlou rozehrávku po faulu v závěru poločasu, to předčilo i všechny dlouhý auty. Měl tam ale i lepší momenty, dobrý průniky či zrychlení akce. A jednu pěknou střelu. Jo, tenhle výkon beru. Kapitána jsem na place viděl fakt rád, on je bejk a když zaviní gól, udělá vše pro nápravu. Dost často jsem ho viděl ve vápně doplňovat náběhy, to je super. Určitě poroste s odehranýma minutama, snad budou záda držet.

Čvanči.....ach Čvanči. Vracím Jelínkův desátek a opět zvyšuju hodnotu na dementometru. Dals jim šanci....na místě, kde nic nehrozilo a kde se nedalo nic získat. Omlouvám si to tím, že na Tobě prostě vidím, jak tě štve když to nejde a jak to chceš zlomit jakkoliv. A asi si to i zlomil. Po tvém vyloučení jsme začali hrát moc dobře, takže vlastně dobře ty. Jsem zvědav na trest co přijde. A na konec Kuchta....odehrál dva zápasy, půlhodiny tam byl naprosto k ničemu, pak ale ukázal co v něm je. Dobrý výkon, důležité rozhodnutí. Jen na řeči o vracejícím se starém dobrém Kuchtovi je za mne teda hodně brzo. Tak nám tenhle výkon Honzo brzo zopakuj! Střídající hráči....tři kousky z našeho nabitého a širokého kádru. Minchev za Jankta, za mne dost kvalitní dvacetiminutovka, několik tahových akci, připravená šance pro Kuchtu, pár míčů zalepil a podstoupil tam nějaký souboje. Takhle jo, Martine! Mejdr za Daňka....Kryštof dodělával, na jeho post šel unavenej Wiesner. V širokém kádru by asi trenér našel lepší možnosti. A na konci tah Sáčkem za jedinýho útočníka. No, nevím. Účel světí prostředky, nebudu se v tom hnípat. Sáčis logicky nic neudělal, nic nezkazil.

Po zápase se nám Brian sám svěřil v rozhovoru, že preferuje 4-3-3. Já padám ze židle, snad disciplinárka pomůže a nebudem mít dlouho k dispozici dva dobrý útočníky. Brian mne hodně baví jako osobnost, pěkně mluví, dobře se u toho tváří....jen mi dělá problém, že ty slova nekorespondují s činy.....a to mne rmoutí.

Ostatní zápasy

Ligu nám v sobotu odšpuntoval klokan s Plzní. Viktorka v první půli lepší, zaslouženě vedla. Můžeš bejt kretén jakejkoliv, ale když to splácíš takovejhlema gólama, odpouští se to líp, než když sbíráš jen karty a vyrábíš soupeřovi standardky. Tím Mosqueru samozřejmě s nikým nesrovnávám. Po poločase na hřiště vlítl Drchy. Vyrovnal a měl na noze další gól, ovšem skvěle mu zmenšil úhel Tvrdoň. Fíha, tomu klukovi je už 28??? Kde celou kariéru byl? Líbil se mi, má super figuru, snaží se kontrolovat vápno, chytl něco navíc....jsem zvědavej, jak mu to půjde dneska na kolotoči v Mnichově. Ale zpět do Ďolíčku. Bohemka v druhé půli tlačila, hrála fakt dobře a na konci mohla ze standardky udeřit, při Plzni však stály všechny štangle. Jak se mi nezdála výměna Klusáčka za asistenta, tak musím říct, že Veselý na mne působí dobře. Hlavně proto, že se mi zdá, že dlouhodobou bolístku klokanů s odpadáváním v poslední třetině utkání pořešil docela rychle. Jen nechápu, proč to nešlo když byl asistent. Zajímalo by mne, co oproti Klusáčkovi na trénincích změnil a proč to neprosadil dřív. Jsem zvědavej, jestli se někdy dostane do kondice Morávek, ten by mohl přidat Bohemce ještě level fotbalovosti. A ještě zvědavější jsem, jestli Drchy naváže na sobotní výkon, protože takovýho frajera v kádru chceš. Záblesky měl i u nás, uvidíme, zda je dokáže v Bohemce opakovat. Ze zápasu připisuju bod i Tvrdíkovi, protože v Plzni nejsou zvyklý že kontakty ve vápně jako byl ten na Pilaře nekončej pětkou. Ale byl to pěknej pohled na Míšu Bílka s Horváthem, jak ručičkama napovídaj sudímu ať jde k videu......

Druhý oko jsem házel do Ostravy.... Baník Budějovice fakt mlel, smolná ztráta. Uzdravený Almási měl na noze hattrick. Jako fakt blbý, že si nevíme rady už jenom s dvojkou útočníků a hrajem kvůli tomu systém, který nechcem. Doba, kdy byl Almási zraněnej byla asi jedinečná příležitost na to ho udělat. O jedinou branku Baníku se postaral Tijani. Opět to ze střídačky hodně oživil. Super figura, dobrá volba místa ve vápně. Ale pořád je to tak trochu vyplašený tele, jak předvedl chvíli po brance, když z dvaceti centimetrů hlavičkoval do břevna. Vrba zápas docela vydejchal, nedivím se mu, takových zápasů moc neprohraješ. Jen bych teda začal přemejšlet o brankářovi, Laštůvkova couvačka před druhou brankou byla hodně špatná. Ale žádnej expert nic neříkal, tak třeba se pletu. České Budějovice udělaly 10 z 11 bodů venku..... Poslední odpolední špíl mne minul, Beneš v závěru zajistil remizu a oba trenéři tradičně viděli, že jejich mužstvo mělo vyhrát. A tak mne nejvíc pobavil rozhovor s Benešem, že je rád, že dal ten gól tak pozdě, protože by to ještě jinak mohla Olomouc zvojtit. Ten frajer už má nějaký zkušenosti....

Protože sobotní večer dopadl nad očekávání, pokračoval jsem v ligovém maratonu i v neděli. Největší pozornost jsem směřoval do Jablonce. Jeho hra začíná dávat smysl. Trochu mne překvapil Horejš posazením Sejka na lavici, faktem ale je, že toho odehrál za týden ve lvíčatech dost. Zvědavý jsem byl i na Diona Coolse. Moc mne bavilo sledovat sociální sítě Jablonce po jeho příchodu. Jak jim tam naběhlo tisíce Malajců, zvedli dosah asi o 1500% a dali tam během dvou dnů asi čtyři příspěvky o Coolsovi. V záhlaví snad i měli, FK Jablonec, domov Diona Coolse. Dobrý, ten se asi zaplatí z reklam. A jestli Jablonec najde způsob, jak do Malajsie dostat levně řehtačky, bude to zlatej důl. Horejš si asi hodně oddychl, že to není úplný dřevo a bude ho tak moct v klidu dál stavět. V druhý půli u nastoupil i Sejk, ale moc jsem ho neregistroval. Ofenzivní taktovku Jablonce držel poslední měsíc velmi dobrý Chramosta, Kratochvíl a dobrej zápas odehrál i Jovović. Brno oproti předešlým zápasům vypadalo dost vyčpěle. Ševčík byl nenápadnej skoro jak proti Islandu ve lvíčatech. Řezníček odřízlej. Největší pozornost tak na sebe strhával skrček Alli, který se mi zatím dost líbí. Oběhá hodně prostoru, umí s míčem, pěkný kličky a samozřejmě rychlost. Myslím, že je to zatím nevybroušená light verze Sora a dávám si ho na dlouhodobější watch list. Klidně si ho umím představit na kraji zálohy.....Pěkný moment měl i Souček, který připravil velkou šanci na vyrovnání pro Řezníčka. Ten Filip to v sobě má, né že ne. Představoval bych si ale takový momenty co zápas, ideálně co poločas a ne jednou za měsíc. I přes Řezníčkovo vyrovnání v druhý půli Jablonec zaslouženě vyhrál, když další branky přidal Jovović a opět Chramosta. Druhý oko jsem měl v Teplicích. A tam nebylo co řešit. Pardubice jsou nebohý, není tam kvalita. A neumím si představit, že by ji přes zimu sehnaly. Očekávám, že si Kováč vezme pár hráčů co vedl v Opavě a v druhý lize a začne budovat na příští rok. Nemyslím si ale, že se ho na lavici Pardubic vůbec dožije. Tam ještě pár držkovejch bude. Teplice nemuseli předvést nic zázračnýho. Pusťte si třeba nádhernou branku Kučery. A jak se dostal k míči.... Filip Žák dal hattrick a ukázal dle rozhovoru, že v sobě má góly. Tohle sebevědomí frajera s životopisem MSFL, FNL a roku v Teplicích bych chtěl taky. 27 let trvalo, než kanon bouchl. Užij si to chlapče, vsadil bych se že víc jak tři do konce ligy už nedáš. Jinak Teplice asi na svý hranici. Po prošetřeném Edenu čtyři zápasy bez prohry, dobrá práce Jedle. Bitvu o ovčího krále vyhrálo dle očekávání Slovácko. Opět se trefil Doski, ten kluk se Slovácku fakt povedl. A z pozice střídajícího jistil výhru Trávník. Nějak si to nedovedu představit, když si vzpomenu s jakou chutí a entuziasmem šperkoval z lavičky naše výkony. Slovácko mu holt sedí. Večer se v Edenu Slávie smilovala. Po půl hoďce nebohý Liberec fasoval trojku a sotva se dostal k míči. Nakonec vlastně dobrej výsledek. Když Liberec něco měl, měl v tom prsty Matyáš Kozák. Dobrý vědět, ale je fakt, že šel do zápasu za již hotovýho stavu. U Slávie měl dobrý den Oussou, což s jeho stabilitou výkonů je fajn, věštím brzkou mindu či červenou. Trochu mne teda překvapilo, že video na něj našlo desítku. Byla jasná. Ale třeba Čvančara za to dostal v Jablonci žlutou. A ta ochota padat.....někdy to holt roli hraje a někdy nehraje. A největší radost mám z Koláře v bráně. Chce tam zůstat, na to se těším nejvíc. Mandous je prej zraněnej. Nevím, třeba se teď na židovské svatbě místo nevěsty unášej jedničky.

Co nás čeká

Evropské poháry

Bayern - Plzeň

Další bonbonek pro Viktorku. Tohle bude velká jízda, Němci nevypouští za jakéhokoliv stavu. Plzeň si ale z těch proher v LM nic nedělá a ani nemusí. Tak mne spíš zajímá, jak odvážně tam nastoupí a jak dlouho vydržej s tou mašinou bez balonu běhat.

Slovácko - Nice

Slovácko hraje v Evropě pěkný zápasy. Jen dojíždí na hloupé chyby. Nečekám, že to bude jinak. Francouzské týmy obecně, samozřejmě krom PSG, Lyonu a Monaca, mi hrozně splývají. Nabušení čtrnáctiletí frajeři co přijeli na zápas vlastním autem. To nám obecně nevoní. Slovácko potřebuje vyhrát, pokud se chce v tý docela vyrovnaný skupině pokusit o zázrak. Čím míň tomu věřím, tím víc jim to přeju. Dám si Kalabiška dá gól a podívám se, co na ně teplák Svědík vymyslí.

Slávia - Cluj

Umělci, co doma rupnuli se Sivassporem nemůžou naší Slávinku v její cestě za finálem v Edenu ani přibrzdit. Jasná jedna. Těším se na kšiltovkovy veletoče v sestavě. Dám si oba dají gól a budu se těšit na Kolářovu rozehrávku. Snad mi do toho nehodí Mandous vidle.

Liga

Brno- Sparta

Fíha. Brno skvěle odstartovalo do ligy. Přesto nebyl zápas, v němž by si nevybralo hluché období. Doma většinou dostávaj hodně brzo gól, doporučil bych na ně vlítnout. Jsem hodně zvědavej, jak si Brian poradí s očekávaným trestem pro Čvančaru. Udrží dva hroty a dá tam údajně dobře pracujícího Juliše? Nebo hodí měsíční trvání na něčem co nefunguje do koše a bude Kuchta na hrotu sám? Vidím to na bé. Přijde mi to rozumnější. A navíc je to dost protikoncepční, takže nic s čím bychom neuměli pracovat. Další otazník mám, jak si Brian poradí s návratem Pavelky. Jestli mi po zmínce I prefer four three three něco nedá spát, tak je to záloha Pavelka, Krejčí, Sadílek....a z lavičky oživujícím Sáčkem....

V naší obraně jsem zvědav, jak si poradí při rozehrávce s důrazem Řezníčka a rychlostí Alliho. Ještě je tu teda šance, že se Dostálek posere v kině a bude hrát na jednoho. Ale nemyslím si, každej trouba v lize vidí, že když se na nás zadupe tak děláme chyby. Kromě Ševčíka bych v záloze Brna rád upozornil i na Hladíka. Moc jsem nechápal jeho posazení na lavičku v Jablonci. V ostatních zápasech se mi dost líbil, otvíral Řezníčkovi prostory a Ševčíkovi dával další možnosti souhry. Brno je rozhodně lepší dopředu než dozadu, tak bych si docela přál vidět Priskem předsezonně slibovaný presink a rychlou hru dopředu. Kvalita je na naší straně, snad to bude znát. Červíček pochybností tam ale pořád hlodá. Tak ho kluci zadupejte do země!!!

Ostatní zápasy

Sobotní odpoledne je jasné, k tomu se mi přichomýtá Schalkánek v Leverkusenu. Takže Hradec s Teplicema a Pardubice s Jabloncem si dám hodně telegraficky. Jablonec čekám tři body v suchým triku. Jsou to teda umělci a dokážou udělat hloupej výpadek prakticky kdekoliv, kvalita Pardubic je ale hodně nízká, nevěřím, že to Horejš dopustí. Hradec s Teplicema může být zajímavý zápas. Věřím Hradci, ale už ne tak jednoznačně jako proti Zlínu. Bude zajímavý sledovat, jestli si vypracují Votroci tolik šancí jako na Letný. Vsadil bych se, že ne. V Teplicích mne pořád baví ten Gning, ale čekám nějakej fík od Žáka, když jsem mu v předchozí části článku tak myl prdel.... Plzeň večer hostí Boleslav. Nevěřím, že může ztratit dvakrát za sebou.

Nedělní program moc neláká. Budějovice-Zlín, Liberec-Baník a Slovácko-Bohemka. Nevim co by mi kdo musel dát, abych si Budějky se Zlínem vůbec pustil. Mozná kurs na goly v poločase a duo Králík-Zajíc ve fantasy sestavě. Asi ne. Liberec-Baník mi zní zajímavějš. Ale Liberec mne dlouhodobě neba a Baníku to zlepšit všechno dost trvá. Podle mne to nakonec bude bramboračka o jednom a možná i žádnym gólu. Slovácko s Bohemkou bude to samý. Svědík bude muset rotovat a nemá na to lidi, Bohemka bude zalezlá. Rozhodne první gól. Večer hostí Jílkovci zlo z Edenu. Překvapení nečekám, přijde mi, že Kšiltovka sestavu v lize trefuje s větším smyslem než v Evropě. A Jílkovci pořád líp mluvěj než hrajou. Ale Plzni docela zatápěli, tak se nechme překvapit.

Pořád platí, že když všechno vyhrajem, budem mistři....tak třeba si to budem moct opakovat i po tomhle týdnu. Užijte si ho!!!

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Těžká Písemka - report z výhry Sparty nad Hradcem Králové

Už je to deset let, nikdy nezapomeneme, Seniore!

Co týden dal a dá podzim 2022 (10.díl)

Fanoušek měsíce - Gaginek

Fanoušek měsíce - Seagull

Co týden dal a dá podzim 2022 (9.díl)

Priske vydrž, ale začni už k***a vyhrávat! - report z utkání Sparta - Baník

Novinka v eshopu - sparťanský sedací pytel

Dělá Tomáš Rosický chybu, když ve Spartě nechce hráče černé pleti?

Co týden dal a dá podzim 2022 (8.díl)

Nebýt toho fotbalu....report z výjezdu za Spartou do Teplic

Co týden dal a dá podzim 2022 (7.díl)

Zmar pokračuje - report z utkání Sparta - Zlín

Fotbalová horečka - Pozdravy z Bretaně

Jabka, Hrušky, Maliny - výjezd za Spartou do Jablonce

Co týden dal a dá podzim 2022 (6.díl)

Sobota se Spartou - report nejen z výjezdu za béčkem do Chrudimi

majk | 04.10.2022 05:39 Vstoupit do diskuze
2