roboACS | 29.08.2022 08:14

Co dělat v sobotu v šest ráno lepšího než sedět ve vlaku směr Chrudim? Víte o něčem takovém? Já ne. Takže zase nebyl jediný důvod proč nevyrazit na výjezd s béčkem. Jo mohl jsem jet z Prahy až v půl osmé, jenže i aplikace Můj vlak mě varovala, že na trati probíhají stavební práce a že hrozí zpoždění. No a známe Času Dost! Nechtěl jsem zůstat někde na nádraží nebo v poli a pak sotva stíhat druhý poločas. Takhle bylo dostatek času koupit snídani a obhlédnout stadion. Prostě taková ta ranní pohodička.

Stadion Emila Zátopka jsem našel hned. Dominuje mu jedna hlavní velká tribuna a atletická dráha. Před stadionem parkuje autobus MFK Trutnov. Nechápu proč? Asi nějaká spolupráce nebo tu prostě nikde trénují mladí? Trochu mi přijde divné, že před stadionem není moc lidí a že vstupné je zdarma. Paráda alespoň ušetřím. Podařilo se mi sehnat zápis o utkání. A byl to docela šok. Dorazil jsem na utkání MFK Chrudim B - MFK Trutnov. Musel jsem se smát. Byl jsem tu brzy. Pohodička, klídek, ranní procházka. Kdo mohl tušit, že tak malé město má dva stadiony a na obou se ve stejnou dobu hraje fotbal? Něco podobného se mi už povedlo v Karlových Varech, jen s tím rozdílem, že tam bylo u toho špatného stadionu liduprázdno, protože tam se nic nehrálo.

Rychle žhavím aplikaci Sparta. Píšou stadion Za vodojemem. Aplikace mapy.cz název stadionu nezná. Ale alespoň hospodu našla. Není to úplně daleko, ale do výkopu chybí pár minut. Začátek asi nestihnu. Zkusím štěstí. Potkávám pána s vnukem. Že jdou taky na fotbal na Spartu. Taky překvapený, že se nehraje tady, protože tenhle stadion je prý lepší než ten druhý. Pan mi nabídne odvoz. Dobří lidé ještě existují. Cestou pán vypráví, že ve městě byla dva fotbalové kluby a že dost živořily. Nápad na spojení do jednoho klubu přišel už dávno, ale prostě byli to soupeři a více než deset let se nebyli schopní dohodnout. Teprve až když už to vypadalo, že ve městě dospělí fotbal zanikne, tak se konečně spojili a vznikl MFK Chrudim.

Blížíme se ke stadionu. Vidíme policajty, dle čeho usuzujeme, že jsme tu správně! Výhoda je, že pán toho dopravního policistu, co usměrňuje dopravu a každého posílá pryč, že už není kde parkovat, zná. A navíc je to invalida, takže parkujeme hned vedle hlavního vchodu. Policie, u stadionu dost lidí, zaparkovaný autobus Sparty a platí se vstupné? Ano na druhý pokus jsem našel ten správný stadion! A před úvodním výkopem jsem ještě stihl koupit pivo a klobásu. Krásné sobotní dopoledne. Tenhle stadion se tedy jmenuje Za vodojemem. I jemu dominuje jedná moderní hlavní tribuna. Ale o dost menší než ta Zátopkova. Jinak se stojí kolem hřiště klasicky u zábradlí, jen domácí kotel je na montované tribuně v rohu. Sektor hostů je za brankou oddělen od domácích fandů jen mobilními zátarasy, které nikdo nehlídá. Pivo Radegast 10 za 35,- dobrá klobása za 40,- Docela lidové ceny.

Výkop utkání je v 10:15. Béčko minule vyhrálo (s velkou pomocí kluků z áčka 3:1 nad Vlašimi), ale tentokrát se musí obejít bez výpomoci. S kapitánskou páskou nastupuje Pudhorocký. V brance Jakub Tůma. Pár zkušenosti z áčka má snad jen Martin Suchomel. Z domácí základní jedenáctky nikoho neznám. Julišův brácha začíná nás střídačce. Oba týmy začaly hodně opatrně. Domácí se poprvé osmělili až po dvaceti minutách hry, ale míč skončil na tyčce. O chvíli později se z první vážné šance prosadili naši mladíci. Přesný balon za obranu, chyba v komunikaci, jinak hodně ukecaného brankáře a Petr Pudhorocký hezky míč dostal k pravé tyčce - 0:1.Žádná další šance se už do polo časového hvizdu neurodila. Oba týmy brzdili nepřesnosti a nepomohli jim ani standardní situace. Třeba rohy domácích končili většinou na prvním našem hráči a domácí fandové se dožadovali, ať už to příště kope někdo jiný.

Do druhého poločasu vlétl i střídající Julišův brácha, ale ani on domácím příliš nepomohl. Naopak. Po parádní akci ve středu hřiště pronikl do vápna Petr Pudhorocký, hezky našel Adama Goljana a ten zavěsil pod víko - 0:2. O chvilku později střídající Tomáš Kuchař z dalšího brejku trefil pravou tyč. Naši kluci se zatáhli, v pohodě kontrolovali průběh utkání a hrozili z brejků. Po jednom z nich nevěděl domácí Koželuh jak dohnat Tomáše Schánělce a tak zatáhl za záchranou brzdu a šup do sprch. Domácí trenér chtěl po střídajících hráčích aby vytáhli presink, ale tohle byla hodně čára přes jeho plány. Zdálo se, že utkání se v poklidu dohraje. Jenže přišel nesmyslný zkrat Patrika Vydry, kterého obral o míč Látal a snížil - 1:2. A začal pořádnej kolotoč nakopávaných míčů a pokusů o střely. Bylo to hodně divokých deset minut a můžeme být rádi, že domácí nevyrovnali. Zkušenější mužstvo by závěr utkání určitě zvládlo lépe. Snad se z toho mladíci poučí. Musím, ale říct, že béčko hraje opravdu úplně jiný styl hry než o jaký se pokouší naše áčko. Asi bych se pokoušel hrát to, co potřebuje áčko?

Na utkání se přišlo podívat 1360 diváků. U domácích aktivně fandilo cca 20 lidí. Docela slušný support. Pomohli i dva bubeníci. V sektoru hostů se sešlo šest aktivních fanoušků. Byli slyšet. A v závěru si užili zaslouženou děkovačku s hráči. Další desítku fandů Sparty byli roztroušeni po celém stadionu a některé jsem pak večer i zahlédl v Praze. Béčko tak vyhrálo po druhé za sebou a posunulo se do středu tabulky. Mám radost, že je teď vlastně nejlepší v Praze. Protože i béčko těch všiváků z Vršovic je konečně zase v tabulce pod námi. O áčku Dukly ani nemluvím. Už ve středu kluci přivítají na stadionu Viktorie Žižkov Vysočinu Jihlava. Výkop utkání je v 16:30. Tak po práci přijďte na jedno a trochu zafandit.

Po utkání si užívám trochu turistiky. Náměstí tu mají docela pěkné a ten kostel nápadně připomíná Sv. Ludmilu z Náměstí Míru. Tentokrát mi vyhovuje i cca 30 minutové zpoždění vlaku s kterým jsem vůbec nepočítal, že bych ho mohl stihnout a tak v Praze stíhám i před zápasové soustředění s kamarády. No a v 19 hodin usedám na své místo na protilehlé tribuně a s otevřenou hubou sleduji, jak se nám ta Letná krásně zaplnila. Do ochozů si našlo cestu 17305 fanoušků. Musím říct, že zatím mi ta atmosféra kolem Sparty dělá radost. Moc se nenadává a hodně lidí chodí doma i na výjezdy. Kéž by nám to vydrželo co možná nejdéle! Jak už to tak u nás bývá, potřebujeme k tomu i dobré výsledky týmu. A domácí remízu se zelenou bídou mezi ně nepočítám. Navíc po nic moc výkonu. Hlavně v prvním poločase.

V naší základní sestavě poprvé nastupuje posila Jakub Jankto, místo zraněného Kuby Peška. Z kraje Adam Karabec, ve středu Kryštof Daněk. Ve předu Tomáš Čvančara a s kapitánskou páskou David Pavelka. Lépe ovšem opravdu začali hosté a v době, kdy se na jižní tribuně chystalo choreo v těch nejkrásnějších barvách doplněné o černou plachtu s rokem vzniku klubu, překonal našeho brankáře Dominika Holce tečovanou střelou Hronek - 0:1.A mohlo být ještě hůře. Naše obrana si vzala dovolenou a Dominik Holec čaroval a pomohlo mu i břevno. V závěru trefil brankovou konstrukci i náš Kryštof Daněk. Dominanci na míči máme (76:24), ale stále nám to vázne v těch posledních třiceti metrech před brankou soupeře. Chyběl pohyb a nějaký překvapivý nápad.

Zlepšující se výkon z konce prvního poločasu jsme si přenesli do druhé půle a v 53 minutě prokázal svůj gólový instinkt Tomáš Čvančara, který se prodral k míči ve vápně a z blízka překonal hostujícího brankáře - 1:1. V tu chvíli se zdálo, že to bude jako v Mladé Boleslavi a že je jen otázkou času, kdy dáme ten druhý gól. Nicméně obrana Klokanů odolávala. Postupem času náš tlak slábl a nepomohli ani střídající hráči. V posledních minutách jsme vlastně už neměli vůbec nic. Remíza 1:1 bohužel asi odpovídá průběhu utkání.

Přes 17 tisíc diváků vytvořilo na Letné velmi dobrou atmosféru. Fandila i protilehlá. Několikrát se povedl dělený pokřik Sparta - Praha. Kotel se kromě chorea prezentoval, dle mého názoru, i slušným supportem a nechyběla ani pyrotechnická vložka. Pozadu nezůstal ani slušně zaplněný kotel Klokanů. I oni se prezentovali choreografií, která se ovšem asi nepovedla úplně podle jejich představ. Na rozdíl od výsledku. 1:1 z Letné asi berou

I naše áčko teď čeká Anglický týden. Už v úterý hrajeme od 20:00 v Jablonci a příští sobotu přivítáme doma na Letné opět v 19 hodin Zlín. Tak přijďte zase v hojném počtu na oba tyto zápasy ať máme příští víkend o šest bodů více.

roboACS

MFK Chrudim - AC Sparta Praha B 1:2 (0:1)

Branky: 85. Látal – 24. Pudhorocký, 52. Goljan.

Žluté karty: 37. Krondak (mimo hřiště), 55. Vrána, 72. Harušťák – 45. Goljan, 77. Schánělec.

Červené karty: 75. Koželuh.

Sestava Chrudimi: Floder – Hašek, Koželuh, Harušťák, Kesner © – Kodýdek (60. Látal), Průcha, Řezníček, Vrána, Záviška (46. Juliš) – Firbacher (74. Jedlička).

Sestava Sparty B: Tůma – Suchomel, Vydra, Kukučka, Horák – Váňa, Pudhorocký ©, Jonáš (90. Večerka), Kaštánek, Goljan (85. Ambler) – Schánělec (78. Kuchař).

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Nahoru, dolů, nahoru... a zase dolů - report ze zápasu Sparta - Bohemians

Prales tour: Chlapi z deštného pralesa

Fanoušek měsíce - Herrer

Takhle hraje Sparta - druhý report z výjezdu do Mladé Boleslavi

Co týden dal a dá podzim 2022 (5.díl)

Odchází Sparťan. Díky Hanci!

Krok za krokem za osmi góly - report ze Seniorova memoriálu, zápasu Mladá Boleslav - Sparta a utkání Sparta B - Vlašim