majk | 23.08.2022 07:33

Evropa bez nás, liga ve velkým stylu....Co všechno jsme mohli v uplynulém týdnu vidět?

Evropské poháry

Karabach - Plzeň

Plzeň do zápasu dobře vstoupila, úvodní šanci ale nevyužila. Domácí pak převzali iniciativu a vytvořili si více šancí. Plzeň zase jednou podržel Staněk. Přijde mi až nemístný jeho zpochybňování v době, kdy ve Spartě trnem nejen při každém centru, střele či malé domů a u něj se řeší, že něco vyrazil o 17 stupňů víc doprava než měl. Nezpochybnitelný král brankářů naší ligy.

Raków - Slavia

Tak tohle jsem opravdu nečekal. Poláci na Slávii vlítli a ta nevěděla, která bije. Za celý zápas si neuměla poradit s presinkem Rakówa, ačkoliv má rozehrávajícího brankáře a tak, jak jsem dokola přesvědčovanej, mohla vytvářet přečíslení a v pohodě z toho vyjíždět. Docela by mne zajímalo, jak se do takový polský prdele mohl dostat špíler jako je Ivi López. A hostovačky z Panathinaikosu, Olympiakosu či ví čert odkud...Proč takový nápady nejsou v naší lize? Slávisti si po vyrovnání plácali tak dlouho, až tam dostali druhýho. Poziční práce krále tréninků Plavšiće hodně pobavila. Výsledek nakonec pro Slavii vzhledem k předvedené hře ještě dobrej.

Slovácko - AIK

Křupani v Evropě. Zápas století a tribuny poloprázdný. Trenér v teplákách dal vzpomenout na slavný trenky Jirky Kotrby. Slovácko postavilo s věkovým průměrem 31,2 let nejstarší základní sestavu v historii českých týmů v evropských pohárech. A ti dědci AIK uběhali. V začátku AIK zahrozil, jinak byl ale jejich výkon velkým zklamáním. Zejména od Guidettiho jsem čekal jiný výkon. Ona je to ale taky doba co naskakoval v City a vystřílel výhru na EURO U21. Koukám na Transfermarkt na jeho kariéru....Třicetiletej frajer za mega eur? Asi bych se zamyslel.....Další věc, co mne překvapila, byl počet vyhraných soubojů Slovácka, včetně naprosté dominance v obou vápnech. V paměti mám ty švédský chasníky zapsaný jinak. Ze Slovácka šla oprávněná chvála na Havlíka, Svědík asi věděl proč při jeho zranění tak bědoval na jeho absenci. A čtyřicetiletej Petržela? Klobouk dolů. Líbí se mi docela i role, jakou tam obstarává Michal Trávník....Aspoň nějakej frajer ze Sparty si zahraje poháry. Musím ale před Svědíkem smeknout, připravení byli výborně a hra bez útočníka měla díky výkonu Mihálika velmi vysoké parametry. Přesto si myslím, že tohle není cesta, kterou by se moderní trenéři měli vydávat. Pobavilo i pozápasové dění. Zatímco Milan Petržela ještě klidní emoce a brzdí optimismus, náš SLO již nabízí Slovácku na twitteru své neocenitelné služby v Evropě...A je ochoten kooperovat i se SLO Slávie...Na Letnou přichází bída. Skočim na Viktorku, že bych jim přes tejden fandil, jestli teda ten Karabach daj. Moc by mne zajímalo, jak na tuto velkorysou nabídku reagoval SLO FC SLO.

Liga

Mladá Boleslav - Sparta

Tak tohle jo. Sparta odehrála velmi kvalitní utkání. Rozdíl byl jenom v tom, že v prvním poločase jsme své úvodní šance nevyužili a v druhém ano. Davide Pavelko, to byla vražda....Z šesti metrů netrefit bránu....K Peškově střele nemám výhrady. Prudká, schovaná za bekem, škoda, že nešla víc k tyči. Ale řešení dobrý. Kuba dvacet minut dával vzpomenout na tu posilu, co loni přišla. A pak se bez kontaktu při kličce zranil. A asi na dlouho. Ptal jsem se po všech čertech, nikdo mi ale nedal odpověď na to, s čím Kuba laboroval, že nemohl hrát proti Olomouci. Teda né, že bych byl v rámci marodky nějak podezřívavej....

Zpátky k hráčům. Pavelka nedal tu šanci, ale jinak předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů v našem dresu. Druhé defenzivní střevo mne zatím tolik nechutná, možná i kvůli těm proklamovaným, ale úplně na hovno házeným dlouhým autům. Pak se ale člověk dočte, že měl nejvíc nahrávek do ofenzivních prostorů. Tak třeba tomu opravdu nerozumím. Narozdíl od jiných se mi už v první půli líbil Julda, otvíral moře prostorů, ustával souboje a pro mne dost překvapivě byl občas platnej i při presinku. Branku moc potřeboval, udělal mi velkou radost. I z pozápasovýho rozhovoru z něj stříkala spokojenost, já ho mám prostě rád. V dalšího miláčka roste i Tomáš Čvančara. Navzdory zkazkám o jeho svéraznosti zatím v každém zápase z pozice střídajícího hráče hru oživil. Řekl bych, že v sobotu byl nejlepší na place. Nádherně připravil vyrovnávající branku pro Juldu, po parádní přihrávce Wiesnera skore i pečetil. Mimo to zvládl vyhrát velkou řadu soubojů a připravit stoprocentní šanci pro Drchala. Pokud bude zdravej, je luxus mít ho jen na střídačce. V další hvězdu ligy roste každým zápasem Casper Höjer. Jako fakt sorry, ale nevím jak se píše to proškrtnutý o, tak si pomůžu po vzorů kolegů z Idnes. Další z jeho luxusních centrů proměnl ve vedoucí branku Sörensen. Fortsæt med at skyde, dansk dynamit!!! Asger se zatím jeví jako povedená posila. Ve spolupráci se Zeleným jim to občas zaskřípalo, ale co čekat v prvním společném zápase. Chtěl bych s ním vidět jarního Vitíka. Poslední obránce, Mejdr. Zřejmě nejlepší výkon ve Spartě, s Höjerem prakticky mazali absenci našich křídel. To žeru.

A jdeme k ofenzivním hráčům. Karabec o půli střídal. Nepředvedl dobrý výkon, počítám, že si o další základ bude muset říct nějakým povedeným střídáním. Proč ne hned v sobotu proti Bohemians? Daněk v první půli nebyl o nic lepší, ale přeci jen byl aktivnější. A dost ho respektuju za to, v jakým klidu snášel brblání a ostré zákroky fotbalových básníků z Mladé Boleslavi. A co náš proklínaný brankář? Já jsem s jeho výkonem v pohodě. Na centr při brance nešel, stejně jako stovky dalších brankářů ve všech ligách v Evropě. Přijde mi, že je to poslední dobou docela trend. Nevím, jestli třeba kvůli videu, ale faktem je, že ty výběhy přes mrtvoly do mlýnice hráčů na malém vápně už zdaleka nevídám tak často jako třeba deset let dozadu. Třeba je to další úchylnej trend, stejně jako pomoc s rozehrávkou. Líbil se mi jeho zákrok po hlavičce Šimka, to nebyla samozřejmost. Zajímalo by mne, jak přísní jsou ti Dominikovi hejtři na svoji činnost. Já z Holce taky dvakrát neuchcávám, ale doby, kdy jsme měli v bráně jistotu, skončily už s odchody Kouby, Blažka, možná naposledy Vaclíka. A že bychom měli na střídačce nějakej nesmyslně upozaděnej klenot, to si teda nemyslím. Možná by Dominikovi k větší jistotě pomohlo třeba blbé zaskandování jeho jména, než vzývání (samozřejmě úplně nesmyslně) odstaveného Florina. A nyní ke střídajícím. O Čvančim už jsem psal. Kuba Jankto chtěl hrát, jeho chuť ale s postupem času odcházela. Nevim, jestli v tom nebyl nějakej zdravotní problém, ale jeho další střídání bylo v pořádku. A hodně zdvihám prst za nesmyslnou žlutou za zakopnutí míče po odpískání poločasu. Ach jo, my jsme tak hloupej tým. Ale od kluků z Edenu to chápu. Z dalších střídajících byl nejméně asi vidět Forty, škoda. Snad mu pomohlo nedělní béčko a bude při další šanci aktivnější. Drchymu aktivita nechyběla, to co nedal po přihrávce Čvančary, je ale velká chyba. Potěšil mne Wiesner, nejen tou nádhernou přihrávkou....Že by svítila konečně jeho budoucnost v záloze, jak po tom roky voláme?

Každopádně lavička udělala progres. Ten je vidět i na týmu, začíná se blížit zastupitelnost jednotlivců díky systému. Jsme každý týden lepší, Priskeho to ba a mne taky.

Ostatní zápasy

Počasí v Praze udělalo další škrt v sobotním programu a tak se před Spartou šlo na Baník. Pičo, zase tam ty Teplice vyhrály. A zase zaslouženě. Frajeři si tam malovali po čtyřech kolech a třech domácích zápasech s křovím asi jiný body. Blbý je, že nemůžou ani moc mluvit o smůle. Jejich výkony jsou zatím velký zklamání, vymlouvat se na jednu nevyužitou šanci, co by to zlomila, mi nepřijde ok. Jarošíkovi tleskám za změnu v bráně, byť Grigar letos zatím úplnou krávovinu neudělal. Znovu musím pochválit Gningueho a Trubače. Jenže jsou to Teplice, ty body zase brzo zahoděj.

V neděli jsem zvolil Liberec s Budějovicema. Byl jsem zvědavý na Matyáše, bohužel tentokrát střídající Rondić lepší. Branky v zápase divný z obou stran, Šípošovi to z rukou padalo celý zápas, skoro bych řekl zlatý Holec. Vliegen si prozatímní skvělý ligový dojem taky docela pošramotil. Nutno ale podotknout, že mělo bejt dávno hotovo. Liberec zahodil dost šancí na rozhodnutí. Pobavilo mne řešení brejku 4 na 2, kdy Mara zastavil a zkusil z 35 metrů vystřelit. Rána pěkná, ale řešení fakt na Mincheva. V Olomouci šli domácí po penaltě do vedení, posily Mihálik s Kozákem ale otočily. Slovácko zase nenápadně sbírá body. Mihálik zatím vypadá moc dobře, šly o něm pochvaly už z Budějovic a z několik příprav v Plzni. Jestli tu kvalitu udrží, bude moc platnej. Kozák se smířil s trenérem, který ho nechtěl a dával mu to pocítit. Jak obdivuju Svědíkovy koule, že s tím sám vylezl, tak moc nechápu, že se chlubí tím, že k tomu hráči přistupoval jinak než k ostatním. Za mne nepochopitelný, hrát radši bez hrota než s frajerem, co jsem nechtěl. Ale opakuju, co jsem psal před sezonou, Libor to tam bude sypat! Ve Zlíně pěkná remíza 2:2. Polidar mne nenechal zavřít pusu a zopakoval povedenej trestňák. A opět se trefil i Sejk. Sakra, trefuje se jen, když na ně nekoukám.....To není moc dobrej předpoklad pro prosazení se ve Spartě. Dobře oba, jen tak dál kluci! Dobře se trefil i Didiba, i když si to paní Kratochvílová asi nemyslí. Další zbytečná červená pro Zlín. Slávii večer nepřijel soupeř, jednoho navíc vymetla před poločasem policie. A tak jsme se aspoň od Kuby Podanýho ve studiu dozvěděli, že Standa Tecl zachoval chladnou hlavu jako obvykle. Víc k tomu asi nemůžu dodat. V pondělí se dohrával zápas v Ďolíčku, píšu tu u něj tenhle leták. Šancí bylo víc než na tři branky. V druhé půlce se mi zdála Bohemka lepší. Ale fotbal to byl na poměry dřívějších dřeváků víc než dobrej, výhra Hradce potěšila. Jsem zvědavý, jak do Bohemky zapadne Morávek. Snad to neukáže v příštím kole.

Odchod Hanciho

Nenapsal bych nic líp, než to udělal Ondra ve včerejším článku. Je to dost specifická situace, nabídka nadstandardní, on sám tam chtěl....Přesto se nesmířím s tím, že Sparta deklaruje pořád ty nejvyšší ambice a pak pustí dva naprosto zásadní plejery přes jedno období. Ke cti slouží jen to, že to vypadá, že minimálně počtem kusů jsme na Hanciho odchod byli připraveni.

Co náš čeká

Plzeň - Karabach

Viktorka to dneska bude mít těžký. Hodně napoví první branka, ale Karabach si určitě opět své šance vypracuje. Bude to zajímavý sledovat. Moc nevím, jak na to koukat z hlediska koeficientu. V EL by Viktorka měla šanci na další postup, minimálně do Konferenční ligy skoro povinost. V LM by si připsala pěkný soupeře, ale moc průchoďáků do EL by ani v tom třetím koši nenašla. Takže to asi nemůže dopadnout špatně.

Slavia - Raków

Tohle je jiná písnička. Postup Slavie jednoznačně potřebujem. A hodil by se nám i kvůli lize, protože Jindra Kšiltovka tam s kočičkou při tom točení sestavou vařej dorty mnoha chutí a barev. A zatím bych řekl, že jim to samotným moc nechutná. Jsem zvědavý, jestli si hodnej Standa řekl o základ. Vystřílet jim pohár, to už by bylo na další repre pozvánku. Jsem zvědavý, jestli Raków na Slavii nastoupí podobně jako v prvním zápase a jestli to opět vydrží. Moc nechápu stesky jejich trenéra na rozhodčí po prvním zápase. Před odvetou? Tohle UEFA umí...A tak bych se vůbec nedivil, kdyby se do skupiny nakonec promrdal silnější pes.....

AIK - Slovácko

Tak, stigma Bolka výletníků v evropských pohárech zažehnáno. Teď bych varoval před libereckým strašákem. Z výhry 3:0, dokonce venku, si už jeden náš tým dokázal připsat vypadnutí....AIK na ně podle mne vlítne, nic moc jim nezbývá. Ve Švédsku občas dochází k divokým přestřelkám, očekávám ale, že díky zkušenosti Slovácka (kvůli věku, ne v Evropě) to bude na předměstí Stockholmu nebezbečnější v ulicích než na stadionu. Držte se, šohaji!

Liga

Sparta - Bohemians 1905

Poprvé v sezoně nepochybuju.....Jdou nám karty, teda kromě obvyklých zranění. Máme týden na přípravu. Chci vidět další pokrok. Jsem zvědavý, s čím Bohemka přijde. Autobus alá Boleslav překonat umíme. Bohemka už dlouho v druhých poločasech odchází....Volám k trpělivosti. A víře. Zlomíme je dřív nebo pozdějš. Rád bych viděl Juldu s Čvančim v základu a mínus jedno defenzivní dřevo....Potěš mne, Briane!!!

Ostatní zápasy

Ligová asociace už nedopustí tak chudou sobotu, jako byla teď. A tak se, fanoušku, třeba rozkrájej, máš tu čtyři mače ve čtyři. Posunout to o půl hoďky dřív, jeden by si to spletl s Bundesligou. Teplice hostí Zlín, to je luxusní příležitost zahodit body z Bazalů. A jsem docela přesvědčenej, že se tak stane. Jestli teda Triniti někdy dohrajou v jedenácti. Pardubice budou hledat čest proti Boleslavi. Tam mne nic moc neláká. Jablonec hostí Baník a asi dám Sejkymu další šanci mne přesvědčit. Uvidíme, jestli Baník bude vypadat líp, když soupeř nebude jen zalezle čekat na jejich chyby. Čekám dost branek. V Budějovicích čekám jasnou výhru Viktorky. Šípoš je tragickej, půjde spíš o rozpoložení hráčů Plzně po kvalifikaci LM. Ale počítám, že jedenáct střízlivejch jich v sobotu najdou. V neděli má Hradec Sigmu. Nepochybuju o další výhře Koubkovců. Slovácko má Liberec, to bude zajímavý. Slovácko by nemělo mít důvod k velké rotaci, zřejmě si poradí. A večer jede Slavie do Brna. Těžko říct co s Brnem udělá týdenní pauza. A se Slávií čtvrteční výsledek. Jsem hodně zvědavý, s čím Dostálek pošle své mužstvo do boje. Zatím mne Brňáci baví, beru to za velkej test zrzavcových trenérských koulí. Slavie asi vyhraje, ale může to mít sakra těžký. Snad bude vidět i Filip Souček.

Tak jo, další týden před námi. S chutí do toho.

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Odchází Sparťan. Díky Hanci!

Krok za krokem za osmi góly - report ze Seniorova memoriálu, zápasu Mladá Boleslav - Sparta a utkání Sparta B - Vlašim

Co týden dal a dá podzim 2022 (díl 04)

Hlavně žádnej blázinec - report z výhry Sparty nad Olomoucí na Letné

X. jubilejní ročník Seniorova memoriálu - pojď do Bolky pěšky za Spartou

Co týden dal a dá podzim 2022 (3.díl)

Fanoušek měsíce - Celticgirl

Co týden dal a dá podzim 2022 (2.díl)

Chce to Body a Klid - report z utkání Sparta - Liberec

Fradi dobyli Bratislava - report z utkání ŠK Slovan - Ferencvaros

Co týden dal a dá podzim 2022 (1.díl)

STORE FORVENTNINGER/”Nadějné Vyhlídky” - report ze zápasu Sparta - Viking

CEE Cup 2022 startuje!

Haló, tady redakce!

Vyhlášení výsledků jarní TIPOVAČKY 2021/22

Nejlepší hráč sezóny dle fanoušků? Tohle se vedení Sparty líbit nebude!

Rozhovor s MISS SPARTA FOREVER 2021 Míšou

Kamil Veselý k novému věrnostnímu systému pro permanentkáře Sparty

majk | 23.08.2022 07:33 Vstoupit do diskuze
12